Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (18 Μάρ. 2004 , 14:36)

 

Μου τον "χάρισε" η Simeda, όπως και για τα άλλα της προγράμματα...

(Τους είχα φτιάξει το Ελληνικό SMS Translation Table για το SMSXtender, ενώ συχνά κάνω και beta testing εφαρμογών τους)

 

 

Petran, εντυπωσεις ?

δουλευει ΟΚ? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gia rixte mia matia sto download sectin toy mobility.....ayta poy tha dite den einai para mono to5% apo ayta poy tha yparxoyn gia series 60 apo simera to vradi.to http://www.mobilityworld.tk

down.../nokia/.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (18 Μάρ. 2004 , 15:20)

 

Petran, εντυπωσεις ?

δουλευει ΟΚ? :worry:

Δυστυχώς κάτι ίσως δεν πάει καλά! Στο δικό τους 6600 λειτουργεί, στο δικό μου όχι! Ίδιο firmware... Το ελέγχουμε τώρα, μέχρι το βράδυ μάλλον θα ξέρω να σας πω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα ελληνικά λεξικά της absoluteword είναι πατατιά ή είναι η ιδέα μου ???

 

Δίνω από ελληνικά σε αγγλικά, ιταλικά, γαλλικά και το αντίστροφο και δίνει κάτι μεταφράσεις ε-ντε-λώς ασυνάρτητες :blink: :blink: :blink:

 

πχ. άγαρμπος = allocation :rolleyes: :rolleyes:

 

Σε κάτι άλλες βγάζει πολύ γέλιο !!!

 

Ισως αυτός να είναι ο στόχος τους :p :p :p

 

 

 

ps. τα αγγλικά-γαλλικά-αγγλικά της arsenal πάντως άψογα.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stealthGR (18 Μάρ. 2004 , 19:48)

 

to camcoder tis philips katebasa

poli periergo. ntabatziliki kanei megalo zoom, kai de mporeis na kaneis ti douleia sou.

exei tixei se allon ayto?

 

 

Eτσι ειναι δυστυχως για το 6600 :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vastount (18 Μάρ. 2004 , 23:00)

 

:lol: μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα όπως το Photoshafe για κρυφά video clips?

 

 

Δεν πρεπει να υπαρχει κατι τετοιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος imaginos (18 Μάρ. 2004 , 23:27)

 

Katebasa to kgn gia to slovoED apo aiva kai prospathw na kanw registration alla mesa sto kgn den yparxei h absoluteword pou thelw na doulepsw! Yparxei lysh? Den thelw na balw tis alles giati pianoun poly xwro...

 

 

Οπως εγραψε και ο nickvog:

 

Στο αρχείο αυτό έχει και την επιλογή "open". Τι θα χρειαστεί: Θα αποσυμπιέσετε το sis αρχείο του λεξικού (με το unmake sis) σε ένα φάκελο στο pc σας - εκεί θα βρείτε δύο prc αρχεία - ένα από τα δύο έιναι το λεξικό που ζητάει με το "open", το αναγνωρίζει και αμέσως δίνει τον σωστό κωδικό για ρετζιστερ στο κινητό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα θα πρέπει το λεξικό να είναι στη λίστα!!! Με το ελληνικό λεξικό ΔΕΝ λειτουργεί αυτο το κρ @ κ. Με το English Lexical Database (ΑγγλοΑγγλικό) όμως ναί!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (18 Μάρ. 2004 , 23:37)

 

Ναι, αλλα θα πρέπει το λεξικό να είναι στη λίστα!!! Με το ελληνικό λεξικό ΔΕΝ λειτουργεί αυτο το κρ @ κ. Με το English Lexical Database (ΑγγλοΑγγλικό) όμως ναί!

 

 

Κι ομως δουλευει.Αν επιλεξεις το EnglishLexicalDatabase και μετα διαλεξεις ενα απο τα 2 *.prc που εχεις κανει extract απο το *.sis και πατησεις new θα σου βγαλει σωστο κωδικο. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Kαι όμως:(. Εμένα τουλάχιστον μου βγάζει "Invalid SlovoEd dictionary"...

Το "Greek-English-Greek Extended (Magenta)" έχω, αυτο που σου είπα και στο πμ.. Το οποίο το δίνουν μόνο σε .exe self extractive και όχι σε .sis .... Το .sis που έχει μέσα δεν περιέχει τα λεξικά (.prc) αλλα μόνο την εφαρμογη... Δοκίμασε και πες μου!

 

 

 

EDIT: ΑΚΥΡΟ :o !!!! Όντως, λειτουργεί με το English Lexical Database! :happy:

 

Όμως.. γιατί συνεχίζει να υπάρχει η επιλογή "Register" στο μενού το SlovoEd με επιλεγμένο τι αγγλο-ελληνικο?? Με επιλεγμένο πάντως το αγγλο-αγγλικό δεν την έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αφου τον δεχτηκε τον κωδικο δεν μας απασχολει.Δεν πα να το εχει το register... ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

psaxnw na brw tin nea ekdosi real one player ksereis kapoios poy mporw na tin brw tin eixa katevasei apo kapoy alla den ginetai antikatastasti stin eidi yparxoysa sto kinito..thanks ek ton prwteron

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (19 Μάρ. 2004 , 00:00)

 

Λογικα αφου τον δεχτηκε τον κωδικο δεν μας απασχολει.Δεν πα να το εχει το register... ;)

 

 

Χε χε.. λοιπον...

SlovoED->Επιλογές->Choose Dictionary->Greek - English Full ή English - Greek Full->Επιλογές->Dictionary info

 

Και ανοίγει το μεσσατζ μποξ που λέει Dictionary is unregistered!

 

Αν όμως έχεις βάλει και το English Lexical Database όπως κι εγώ, πριν το κρ@κάρεις έλεγε το ίδιο, μετα το κρ@καρισμα όμως όχι!!

 

Άρα... μήπως καταφέραμε το κρ@κ στο αγγλο-αγγλικό, αλλα όχι στο ελληνοαγγλικο και αγγλοελληνικό;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia na doume kai emeis ta lexika...ti lene..Kai 2 pragmatakia paidia pou prosexa oti symvainoun sto khnhto mou...1on otan vazw sta mhnymata na yparxei anafora oti estalei to mhnyma..kai to kanw restart otan mou rthei mhnyma meta mou bgazei sfalma kai oti kleinei h leitourgia... (main app.closed) kapws etsi...kai otan phgainw stis ryhtmiseis ton mynhmaton blepw..oti apo "nai" pou eixa balei giatis anafores mhnymaton exei ginei "oxi" ena ayto kai to allo einai oti mou kanei kati trela me tin wra kai thn hmeromhnia an to svisw pali...dimhourgeite mperdema me thn 24wrh wra mpainei anapoda kai xanei kai thn hmeromhnia...Den xerw an exei anaferthei palaiotera kapoios user gia paromia problhmata kai exete dosei kapoia lysh h gnwrizete eidi to provlhma egw twra to prosexa kai to anefere..kalh synexeis paei 1 h wra ..wra gia nani kalhnyxta...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis (19 Μάρ. 2004 , 00:09)

 

Άρα... μήπως καταφέραμε το κρ@κ στο αγγλο-αγγλικό, αλλα όχι στο ελληνοαγγλικο και αγγλοελληνικό;;;

 

 

Η φάση είναι ότι αν δώσεις έναν άλλο κωδικό (πχ. για το ελληνοαγγλικό της absoluteword) στο full αγγλοελληνικό-ελληνοαγγλικό λεξικό της magenta σου λέι registered (!!!!) αλλά η επιλογή "register" παραμένει και στο info λέει "unregistered" ....

 

Συνεπώς νομίζω ότι έχει δίκιο ο φίλος hostolis και πρέπει κάποιος να κάνει "κάτι" για αυτό το άψογο λεξικάκι της κυρίας ματζέντα ;) ;) ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Aswtos_Yios (19 Μάρ. 2004 , 01:01)

 

gia na doume kai emeis ta lexika...ti lene..Kai 2 pragmatakia paidia pou prosexa oti symvainoun sto khnhto mou...1on otan vazw sta mhnymata na yparxei anafora oti estalei to mhnyma..kai to kanw restart otan mou rthei mhnyma meta mou bgazei sfalma kai oti kleinei h leitourgia... (main app.closed) kapws etsi...kai otan phgainw stis ryhtmiseis ton mynhmaton blepw..oti apo "nai" pou eixa balei giatis anafores mhnymaton exei ginei "oxi" ena ayto kai to allo einai oti mou kanei kati trela me tin wra kai thn hmeromhnia an to svisw pali...dimhourgeite mperdema me thn 24wrh wra mpainei anapoda kai xanei kai thn hmeromhnia...Den xerw an exei anaferthei palaiotera kapoios user gia paromia problhmata kai exete dosei kapoia lysh h gnwrizete eidi to provlhma egw twra to prosexa kai to anefere..kalh synexeis paei 1 h wra ..wra gia nani kalhnyxta...

 

 

Αυτο με τα μυνηματα μπορει να σου γινεται αν τα εχεις βαλει να αποθηκευονται στην MMC.Το παθαινω και εγω αλλα δεν ειναι κατι το σημαντικο.Για την ωρα δεν ξερω τι παιζει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια παιδιά. Έχω το PhotoBase πραγματικά απο τις καλύτερες εφαρμογές που έχω στο κινητό. Σήμερα κατέβασα Masks for Photobase, αλλα δεν ξέρω που ακριβώς πρέπει να τις βάλω για να τις χρησιμοποιήσω. Το photobase το έχω στην MMC δηλαδή στο Ε: .. Τι πρέπει να κάνω ?

 

Επίσης κάτι ακόμα.. Κατεβάζω διάφορα games για το κινητό.. Και τα ποιό πολλά έχουν μέσα κάποια αρχεία .class και .inf , κάτι φακέλους images και διάφορα άλλα... Πώς τα φορτόνω αυτά τα παιχνίδια στο κινητό ? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου :(

 

Ευχαριστώ :)

The madness is the freedom of the Mind...

 

. & -

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frzn (19 Μάρ. 2004 , 01:48)

 

Μία βοήθεια παιδιά. Έχω το PhotoBase πραγματικά απο τις καλύτερες εφαρμογές που έχω στο κινητό. Σήμερα κατέβασα Masks for Photobase, αλλα δεν ξέρω που ακριβώς πρέπει να τις βάλω για να τις χρησιμοποιήσω. Το photobase το έχω στην MMC δηλαδή στο Ε: .. Τι πρέπει να κάνω ?

 

Επίσης κάτι ακόμα.. Κατεβάζω διάφορα games για το κινητό.. Και τα ποιό πολλά έχουν μέσα κάποια αρχεία .class και .inf , κάτι φακέλους images και διάφορα άλλα... Πώς τα φορτόνω αυτά τα παιχνίδια στο κινητό ? Έχουν σπάσει τα νεύρα μου :(

 

Ευχαριστώ :)

 

 

Για τα παιχνίδια το έχουμε πει πολλές φορές εδω. Οσα έχουν στο ζιπ όλα αυτά που λες τοτε ... κανεις rename το zip σε jar και μετά το περνάς στο κινητό (με το pc suite) και το εγκαθιστάς - δεν χρειάζεται τίποτε άλλο :cool:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Ευχαριστώ nickvog.

 

Και συγνώμη, είμαι καινούργιος στο forum και δεν εχω βρεί ακόμα την ώρα να διαβάσω τις 150 σελίδες του thread.. Σιγά σιγά θα αρχίσω μου φαίνετε γιατί υπάρχουν πολλά που πρέπει να μάθω για το 6600 :whistle:

The madness is the freedom of the Mind...

 

. & -

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...