Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,

 

το TyTN ήρθε εδώ και δύο μέρες από Expansys, αλλά τρέχω τόσο πολύ με δουλειές & υποχρεώσεις, που μόλις σήμερα κατάφερα ν' ασχοληθώ λίγο μαζί του.

Προς το παρόν, και για τηλέφωνο, μια χαρά φαίνεται, σούπερ! :cool:

 

Για όλες τις άλλες, πάρα πολλές, δυνατότητές του, φοβάμαι πως θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να τις εξερευνήσω κι εγώ. Σύντομα, ελπίζω...

 

-s.

iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,

 

το TyTN ήρθε εδώ και δύο μέρες από Expansys, αλλά τρέχω τόσο πολύ με δουλειές & υποχρεώσεις, που μόλις σήμερα κατάφερα ν' ασχοληθώ λίγο μαζί του.

Προς το παρόν, και για τηλέφωνο, μια χαρά φαίνεται, σούπερ! :cool:

 

Για όλες τις άλλες, πάρα πολλές, δυνατότητές του, φοβάμαι πως θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να τις εξερευνήσω κι εγώ. Σύντομα, ελπίζω...

 

-s.

 

Περιμένουμε πληροφορίες καθώς και φωτογραφίες από το κινητό

και από την καμερά του!

Ευχαριστούμε!

:)

ΥΣ: Καλορίζικο!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

το TyTN ήρθε εδώ και δύο μέρες από Expansys, αλλά τρέχω τόσο πολύ με δουλειές & υποχρεώσεις, που μόλις σήμερα κατάφερα ν' ασχοληθώ λίγο μαζί του.

Προς το παρόν, και για τηλέφωνο, μια χαρά φαίνεται, σούπερ! :cool:

 

Για όλες τις άλλες, πάρα πολλές, δυνατότητές του, φοβάμαι πως θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να τις εξερευνήσω κι εγώ. Σύντομα, ελπίζω...

 

-s.

 

Καλώς το δέχτηκες. Αυτό που θα ήθελα είναι να μας πεις εκτός των άλλων, από σήμα και από ακουστική πως είναι.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

sdam filarako tha perimeno me megali anipomonisia tis apopseis sou gia to kinito, akomi kai gia tin mikroteri leptomeria.einai polla ta lefta osa kai na einai, mallon koda sta 800 euro kai tha ithela na ksero oso perissotera ginete kai eidika po kapoion pou to exei.WE ARE WAITING FOR YOUR INFORMATION!:) :D :rolleyes: :wacko: ;) :!:
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

 

The rear of the device has the external antenna socket, flash ....

 

Εξωτερική κεραία? Πρώτη φορά διαβάζω για αυτό? Ξέρει κάποιος για τι κεραία μιλάει?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Κεραία για GSM/EDGE δίκτυα, προς ενίσχυση του σήματος μέσα σε αυτοκίνητα, κ.λπ. Υπάρχει στις περισσότερες τηλεφωνικές συσκευές, απλώς δε νομίζω ότι το χρησιμοποιεί ποτέ κανείς...
iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

sdam το δοκίμασες να μας πεις πως ακούγεται σαν τηλέφωνο?

Ακούγεται καλά από το ακουστικό? Οι άλλοι πως σε λαμβάνουν? :worry:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ως τηλέφωνο μια χαρά είναι, και από άποψη λήψης, εδώ στη γούβα που μένω, και από άποψη ποιότητας ήχου κατά τη συνομιλία. Αν και, να πω την αλήθεια, προσωπικά μου φαίνεται πως απ' αυτή την άποψη τίποτα δε συγκρίνεται με τις παλιές, καλές, συσκευές τύπου Νόκια... ;)
iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει ως:

 

Από την Orange ως Orange M3100:

 

Και από την Vodafone ως VPA compact III:

 

 

 

Υπάρχει περίπτωση αυτή η έκδοση της vodafone να έρθει ελλάδα και να διατίθεται για ανανεώσεις συνδρομών?

Link to comment
Share on other sites

Oi foto pou travaei sygrinontai me aftes tou k750 ?? vradines foto vgazei kales???

 

Παλίκαρε επειδη το ψαχνω πολυ με το Tytn και μαλλον θα το παρω, η φωτο την μερα ειναι μετριες σε σχεση με το κ750, για το βραδυ αστο καλυτερα....:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αυτή η έκδοση της vodafone να έρθει ελλάδα και να διατίθεται για ανανεώσεις συνδρομών?

 

Φυσικά και υπάρχει περίπτωση να έρθει Ελλάδα αν και πρώτα θα κυκλοφορήσει στην Vodafone Γερμανίας όπως και το VPA compact II

το οποίο βέβαια δεν ήρθε εδώ...

Δεν ξέρουμε αν θα έρθει εδώ αλλά ελπίζουμε...

:)

 

Some HTC Hermes phones have teething problems

http://msmobiles.com/news.php/5452.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

οι φωτογραφίες στο TyTN δεν είναι και το ισχυρό του σημείο...

(γι' αυτό κυκλοφορώ ακόμη 'φορτωμένος' με dedicated φωτογραφική μηχανή, αν και, δεδομένων των συνθηκών και με επαρκή φωτισμό όλο και κάτι θα μπορούσε να κάνει -σε σκοτάδια, αφήστε το καλύτερα...)

Αλλά μην με παίρνετε ως το μέτρο, καθώς είμαι και λιγάκι "πυροβολημένος" με τη φωτογραφία, από την εποχή του σκοτεινού θαλάμου μου ;)

 

Κατά τα λοιπά, όμως, δεν παίζεται! :)

 

Συνδέεται με τα πάντα, είναι ταχύτατο για PDA, ιδιαίτερως εύχρηστο από άποψη λειτουργικότητας (αληθινό scroll wheel, μεταξύ άλλων), τα κάνει όλα και συμφέρει, μοιάζει στιβαρή κατασκευή (αν και το μέλλον & η σκληρή χρήση θα δείξει), και γενικώς είμαι υπερ-ευχαριστημένος από τις πρώτες μέρες συμβίωσης μαζί του.

 

Ως τηλέφωνο -φαντάζομαι- θα μπορούσε να είναι και κάπως καλύτερο, αλλά ακόμη δεν έχω εγκαταστήσει και πολλά προγραμματάκια, με τα οποία υποπτεύομαι ότι θα βελτιώνεται και η λειτουργικότητα του τηλεφώνου σε αρκετές περιστάσεις.

Από άποψη λήψης & σήματος είναι αρκετά καλό (θα μπορούσε και καλύτερα, αλλά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι προβληματίζει), ενώ "οι άλλοι" μου λένε ότι μ' ακούνε μια χαρά, loud and clear. Χωράει και άνετα στη τσέπη χωρίς πολλά ευτράπελα ("τηλέφωνο είν' αυτό στη τσέπη σου, ή χάρηκες που με είδες;").

 

Γενικώς, ακόμη το 'στήνω', αργά αλλά σταθερά.

Πάντως, με το WiFi στο σπίτι κανένα πρόβλημα (και μάλιστα χωρίς DHCP, αλλά manually), με το WiFi στη δουλειά ορισμένα μικροπροβληματάκια (μάλλον λόγω domain authentication, κ.λπ.), απροβλημάτιστο internet access (μακάρι να είχε και UMTS λήψη της προκοπής στη 'γούβα' της Πεύκης), Bluetooth και άλλα κόλπα χωρίς προβλήματα, με δυο λέξεις "it delivers".

 

Αύριο περιμένω και το Bluetooth GPS receiver, να δούμε τι κάνει και ως πλοηγός, με Destinator 6...

 

Αν δεν ήταν σχεδόν υποχρεωτική κι η χρήση του αντιπαθούς MS Outlook, εφόσον κανείς θέλει push email και συγχρονισμό επαφών, ο κόσμος θα ήταν καλύτερος... αλλά γι' αυτό δεν φταίει το TyTN.

 

Γενικώς, επειδή είμαι πολλαπλώς πηγμένος (γι' αυτό, άλλωστε, είμαι ακόμη στην Αθήνα) το στήσιμο προχωρά αργά. Εάν, πάντως, έχετε σαφείς και συγκεκριμένες ερωτήσεις κι απορίες, fire away και θα προσπαθήσω να ανταποκριθώ.

 

-Σωτήρης.

iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής; Ο μηχανισμός κύλησης του keyboard είναι καλός ή τα ίδια χάλια με το Wizard;
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής, γενικώς, πολύ καλή μου φαίνεται.

 

Για το πληκτρολόγιο, αν και δεν έχω ιδέα πως είναι του Wizard, μπορώ να πω ότι ακόμη, που δεν έχει παρέλθει ούτε εβδομάδα, μου φαίνεται μια χαρά. Ανοιγοκλείνει αρκετά εύκολα, όχι όμως τόσο που να προκαλεί λάθη και 'κουμπώνει' στη θέση του ικανοποιητικότατα.

Ξαναρώτησέ με, όμως, και σε τρεις μήνες και βλέπουμε...

 

Ποιότητα κατασκευής; Ο μηχανισμός κύλησης του keyboard είναι καλός ή τα ίδια χάλια με το Wizard;
iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

HTC Hermes Pocket goes on sale in Europe at Orange and T-Mobile:

 

http://msmobiles.com/news.php/5458.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

@sdam, μιας και εισαι απο τους πρωτους που το εχουν παρει να σε ρωτησω, υποστιριζει WPA2 στο wi-fi ή μόνο WPA ??
Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψεως, φοβάμαι πως μόνο WPA. Αλλά δεν το έψαξα παραπέρα, μήπως και είναι κάπου κρυμένο ως option, και απαιτεί κάποιο registry hack...

 

@sdam, μιας και εισαι απο τους πρωτους που το εχουν παρει να σε ρωτησω, υποστιριζει WPA2 στο wi-fi ή μόνο WPA ??
iPhone 3Gs 32
Link to comment
Share on other sites

αυτη η εκδοση στο eshop της Γερμανιας υποστηριζει αναγνωση ελληνικων αλλα οχι γραφης.

 

Φυσικά και υποστηρίζει και γραφής και από τα δύο keyboards (οθόνης και qwerty) με τα κατάλληλα προγράμματα.

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...