Jump to content

Προτάσεις για ασύρματο ίντερνετ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! 
Θα ήθελα την συμβουλή σας σε κάτι. Είμαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού και διαθέτω εξοχική κατοικία στην Αττική σε παλιά πολυκατοικία. Υπάρχει πρόβλημα με τα καλώδια του τηλεφώνου, από την Vodafone στην οποία έχω για την ώρα σταθερή τηλεφωνία και internet το πρόβλημα έχει αξιολογηθεί ως μη επιλύσιμο. Σκέφτομαι ως εναλλακτική στο να περάσω εξωτερικά καλώδια από τον πέμπτο όροφο στο ισόγειο, να δοκιμάσω κάποια από τις ασύρματες λύσεις που προσφέρονται αυτή τη στιγμή στην αγορά. Όμως την ελληνική αγορά δεν την ξέρω καλά και θα ήθελα τα φώτα σας: Βρήκα ότι υπάρχει μία προσφορά της Vodafone, η giga Wifi Home, Η οποία με 20 € το μήνα δίνει 300 GByte στα πλαίσια 24μηνου συμβολαίου. Με δεδομένο ότι βρίσκομαι σχεδόν κάθε μήνα, αλλά για λίγες μόνο μέρες, στην ενλόγω κατοικία υπάρχει κατά τη γνώμη σας κάποια καλύτερη εναλλακτική; (Δυστυχώς στην πολυκατοικία δεν υπάρχει προεγκατάσταση για οπτική ίνα, και μάλλον στο άμεσο μέλλον ούτε και προοπτική) 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων, καλό σαββατόβραδο και καλή ψήφο αύριο! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε, τσέκαρε και την πακέτα καρτοκινητής για ιντερνετ μόνο, πχ παίζουν/παίζανε κάποια τύπο με 10-11 ευρώ απεριοριστα data για ένα μήνα. Βάζεις κι ένα κινητό-εργάτη μόνο για hotspot και καθάρισες.

 

Edited by tenere1982
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...