Jump to content

Redmi Note 12 Pro


LELELO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το εχω δει απο κοντα.Αλλά σιγουρα καλυτερη καμερα απο το 11 θα εχει....NFC εχει κανονικα το 12
Για 240 που το βρίσκω στο best price πιστεύω αξίζει

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, bilis123456 said:

Για 240 που το βρίσκω στο best price πιστεύω αξίζει

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοειται....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο. Μια χαρά είναι. Nfc έχει, 5g έχει,  HDR 10+ Amoled οθόνη έχει, φορτιστή ( 67 w fast charge ) έχει, stereo ηχεία έχει, 3,5 mm καρφί για ακουστικά έχει και ο επεξεργαστής αν και mediatek μια χαρά γρήγορος είναι οπότε τι άλλο να ζητήσεις ; Και σε αυτά τα λεφτά ;

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο. Μια χαρά είναι. Nfc έχει, 5g έχει,  HDR 10+ Amoled οθόνη έχει, φορτιστή ( 67 w fast charge ) έχει, stereo ηχεία έχει, 3,5 mm καρφί για ακουστικά έχει και ο επεξεργαστής αν και mediatek μια χαρά γρήγορος είναι οπότε τι άλλο να ζητήσεις ; Και σε αυτά τα λεφτά ;
Το παραγγηλα πιστεύω να στείλουν το σωστό γιατί έχει 20 έκδοσης

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω να παραλάβεις το σωστό. Καλορίζικο και να το χαρείς. Γράψε μας και εσυ εντυπώσεις όταν το δουλέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Για το Redmi Note 12s έχει κάποιος άποψη; γιατί δεν υπάρχει στο store της infoquest; δεν το εισάγει επίσημα; 

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Χρήστης και εγώ πλέον του συγκεκριμένου κινητού. Πολύ ευχαριστημένος. Η μπαταρία λίγο με φοβίζει αλλά μία φόρτιση εχω κάνει στην ουσία με αργό φορτιστή. Ισως θέλει και κάποιες φορτίσεις. Για οποίον θέλει μόνιμα να δουλεύει το aod στις επιλογές προγραμματιστή ψάχνοντας περίπου στην μέση και κάτω υπάρχει η επιλογή επαναφορά στις αρχικές τιμές. Πατώντας πάνω 5 φορές εμφανίζεται η επιλογή βελτιστοποίηση miui. Αν το απενεργοποιήσετε δουλεύει συνέχει το aod και όχι μόνο για δέκα δευτερόλεπτα. Δεν θυμάμαι ποιος φίλος το είχε αναφέρει για άλλη συσκευή και το δοκίμασα και δουλεύει και στο τηλέφωνο μας!

Στάλθηκε από το 22101316G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσω την βελτιστοποίηση miui θα δουλεύουν τα πάντα σωστά η θα έχει επιπτώσεις στην λειτουργία του τηλεφώνου; Παντως το δικό μου δουλεύει ρολόι. Τα πάντα δουλεύουν όπως πρέπει. Και η μπαταρία μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε harisarhos. Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Το double tap είναι στο Πάντα ενεργή οθόνη και οθόνη κλειδώματος.

Εκεί  θα βρεις μια επιλογή που λέει  πάτησε 2 φορές για να ενεργοποιήσεις η να απενεργοποιήσεις την οθόνη όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , θελω να ρωτησω εαν αυτο που συζητατε εδω ειναι ιδιο με το Redmi Note 12 Pro 5G ?
Το εχω βαλει στο ματι ( μεσω επιδοτησης + € ) .
εχουμε εικονα ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

https://www.bestprice.gr/item/2158420120/xiaomi-redmi-note-12-pro-5g-6gb-128gb.html?qo=redmi+note+12+pro&from=cat

Αυτό είναι το κινητό του τίτλου;

Ψάχνω κινητό για την κουμπάρα κι έχω χάσει τη μπάλα.

Υποστηρίζουν αυτά του λινκ κανονικά NFC;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνουμε κίνηση αγοράς, κάποια παρατήρηση ή συμβουλή για το συγκεκριμένο μοντέλο θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2023 at 1:20 ΠΜ, rufous said:

Πριν κάνουμε κίνηση αγοράς, κάποια παρατήρηση ή συμβουλή για το συγκεκριμένο μοντέλο θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ!

πρόσεχε μόνο γιατί κάποιοι πονηροί "σπρώχνουν" κάποια redmi note 12 pro 4G

κατά τα άλλα μια χαρά είναι το τηλέφωνο, εντυπωσιακή οθόνη και κάμερα, ικανοποιητικότατος επεξεργαστής,
απλά καλή μπαταρία, με πολύ γρήγορη φόρτιση βέβαια.
 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, LELELO said:

Ναι όντως κριμα.. η 13 είναι πολύ καλή που την έχω στο s21 Ultra 

Μα απο οτι εχω δει ο MediaTek Dimensity 1080 εχει παρει ανdroid 13 σε καποια κινητα πχ realme 10 Pro Plus 5G

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κινητό είναι. Πολύ καλή οθόνη καλή κάμερα και φορτίζει παρά πολύ γρήγορα. Στο δικό μου τα πάντα δουλεύουν άψογα. Το πήρα, το έστησα, ασχολήθηκα 10μλεπτα να βγάλω το bloatware και τις κρυφές διαφημίσεις και από τότε δεν έχω ξαναάσχοληθει. Όσο για την 13 κάποια στιγμή θα την πάρουμε. Το έχει ανακοινώσει η xiaomi. Αν και στο tablet ( xiaomi pad 5 ) που έχει την 13 δεν μπορώ να καταλάβω κάποια διαφορά με την 12.5 που είχε πριν. Πολυ καλό ήταν πριν πολύ καλό είναι και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aplos73 said:

Μια χαρά κινητό είναι. Πολύ καλή οθόνη καλή κάμερα και φορτίζει παρά πολύ γρήγορα. Στο δικό μου τα πάντα δουλεύουν άψογα. Το πήρα, το έστησα, ασχολήθηκα 10μλεπτα να βγάλω το bloatware και τις κρυφές διαφημίσεις και από τότε δεν έχω ξαναάσχοληθει. Όσο για την 13 κάποια στιγμή θα την πάρουμε. Το έχει ανακοινώσει η xiaomi. Αν και στο tablet ( xiaomi pad 5 ) που έχει την 13 δεν μπορώ να καταλάβω κάποια διαφορά με την 12.5 που είχε πριν. Πολυ καλό ήταν πριν πολύ καλό είναι και τώρα.

Έχεις κάποιο link για την αφαίρεση διαφημίσεων, διότι κάποιες ρυθμίσεις που έκανα πρόσφατα, δεν δούλεψαν απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα μείνουμε με Android 12 η κατάρα των Mediatek δεν παίρνουν αναβάθμιση.
Έρχεται το Android 13. Λίγη υπομονή.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2023 at 5:41 ΜΜ, aplos73 said:

 

 

On 31/5/2023 at 5:41 ΜΜ, aplos73 said:

Καλησπέρα φίλε harisarhos. Καλορίζικο και καλοδούλευτο. Το double tap είναι στο Πάντα ενεργή οθόνη και οθόνη κλειδώματος.

Εκεί  θα βρεις μια επιλογή που λέει  πάτησε 2 φορές για να ενεργοποιήσεις η να απενεργοποιήσεις την οθόνη όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. 

Το έκανα φίλε μου, αλλά εξακολουθεί να μην δουλεύει. 

Edited by harisarhos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι να πώ; Εμένα δουλεύει κανονικά το double tap. Οσο για το bloatware φίλε stubu μόνος μου το έκανα. ADB app control χρησιμοποίησα για να απενεργοποιήσω οποια εφαρμογή δεν ήθελα και μετά απενεργοποίησα τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές της xiaomi και άλλαξα dns σε dns.adguard.com και τώρα είμαι μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας, σε αναζήτηση κινητού κοιτάω διάφορες επιλογές....στην αναζήτηση μου βλέπω το Redmi Note 12 Pro (προσοχή λέω για το 4G) το οποίο και στην σελίδα της xiaomi αλλά και γενικά είναι ένα πολύ νέο μοντέλο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχει android 11. 

Μήπως μπορείτε να φανταστείτε γιατί το πωλούν με android 11 την στιγμή που η ίδια η xiaomi και ο ανταγωνισμός πλέον φοράνε στα νέα κινητά τους android 13;

Πιστεύετε ή έχετε δει κάπου ότι θα αναβαθμιστεί το λειτουργικό μετά απο καιρό και αν ναι μέχρι ποιά έκδοση;

Ευχαριστώ

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...