Jump to content

Το CU Around μου έβγαλε ληγμένο κωδικό!


Stratos86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Χθες, 01/04, αποφάσισα να παραγγείλω μέσω efood και ως συνήθως επέλεξα να βγάλω έναν κωδικό για έκπτωση 10% στο efood απο το cu around μέσω της εφαρμογής my cu. Προς μεγάλη μου έκπληξη όμως είδα πως όταν συμπλήρωσα τον κωδικό στο efood, μου έβγαλε μήνυμα οτι ο κωδικός έχει λήξει! Ύστερα παρατήρησα το εξής παράδοξο: Ενώ στο my cu app, ο κωδικός έχει ημερομηνία λήξης 04/04, στο sms που μου ήρθε έλεγε πως έληγε στις 31/03, δηλαδή την προηγούμενη ημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν είχε κανείς άλλος παρόμοιο θέμα αυτές τις μέρες με την έκπτωση efood. Αν και την επόμενη φορά έχω το ίδιο θέμα θα επικοινωνήσω με την vodafone, προς το παρόν ήθελα να δω αν ήταν μεμονωμένο περιστατικό ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να "μπλέχτηκαν" τα συστήματά τους με την παρακάτω προσφορά που έτρεχε έως τέλη του προηγούμενου μηνός. Σε άλλη sim CU μου έστειλαν με δυνατότητα έως 31/3. Μήπως τον κωδικό τον έβγαλες λίγο μετά τα μεσάνυχτα 31/3 προς 1/4 και έπαθαν πατατράκ τα "συστήματα": Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό στα συστήματα της Vodafone. Και κάποιες φορές είναι για καλό μας ως καταναλωτές. Κοίτα μην σου αποδώσουν τα 20GB την Τρίτη!!!

 

 

Screenshot_20230402_132717_com.android.mms.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Pppe said:

Μπορεί να "μπλέχτηκαν" τα συστήματά τους με την παρακάτω προσφορά που έτρεχε έως τέλη του προηγούμενου μηνός. Σε άλλη sim CU μου έστειλαν με δυνατότητα έως 31/3. Μήπως τον κωδικό τον έβγαλες λίγο μετά τα μεσάνυχτα 31/3 προς 1/4 και έπαθαν πατατράκ τα "συστήματα": Δεν είναι κάτι καινούριο αυτό στα συστήματα της Vodafone. Και κάποιες φορές είναι για καλό μας ως καταναλωτές. Κοίτα μην σου αποδώσουν τα 20GB την Τρίτη!!!

 

 

Screenshot_20230402_132717_com.android.mms.jpg

Τον κωδικό τον έβγαλα το μεσημέρι της 01/04, περίπου στις 14:00, άρα αρκετές ώρες μετά την αλλαγή της ημέρας. Το οτι "κόλλησε" το σύστημα είναι το πιο πιθανό, γι αυτό άλλωστε σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ αν είχε κανείς άλλος θέμα. Τώρα αν συμβεί ξανά, τότε κάτι γίνεται με εμένα μόνο και θα πρέπει να το κοιτάξω πιο διεξοδικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...