Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω το βιντεακι απο τις ειδησεις του αντ1.........

εχει και την προβλεψη του καιρου......η οποια δεν ειναι καλη.....

 

συμφωνα με τον αντ1 η μαντονα θα βγει στις 21 και 30!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω απο βροχή θα την γλυτώσουμε αύριο. Το ΜΕΤΕΟ δείχνει συννεφιές μόνο και στο Poseidon δεν έχει καθόλου βροχή στην Αττική.

Θα δούμε.

 

Edit:

To AccuWeather δείχνει βροχή στις 8-9 το πρωί, στις 1 το μεσημέρι και στις 4 το απόγευμα.

 

E ας βρέξει τι να κάνουμε...τον χορό της ξηρασίας?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι παρατηρω τον καιρο στο poseidon και δεν δινει βροχη για το βραδυ.

 

Παντως στο backpack μου θα πεταξω και μια ομπρελα καλου κακου.

 

GreekCharmed διπλα θα μαι, στην 6 :p

 

Και θα παω και κανενα 2ωρο νωριτερα για να βρω να παρκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι παρατηρω τον καιρο στο poseidon και δεν δινει βροχη για το βραδυ.

 

Παντως στο backpack μου θα πεταξω και μια ομπρελα καλου κακου.

 

GreekCharmed διπλα θα μαι, στην 6 :p

 

Και θα παω και κανενα 2ωρο νωριτερα για να βρω να παρκαρω.

 

Χρόνια πολλά nikkosnet μπαι δε γουει.

Έλα ντε δίπλα σε μένα στην 8 θα είσαι. Πέρνα για κανα καφέ :p

 

Ήλιος μια χαρά πάντως τώρα το πρωί.

Ποιοί άλλοι myphonιτες και myphonίτισσες θα πάνε παιδιά?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συμφωνα με το poseidon μεχρι στιγμης, θα εχει λιγη βροχη το βραδυ, τωρα ποση ωρα θα κρατησει δεν ξερω. Ευχομαι ελαχιστα.

 

GreekCharmed thanks για τις ευχες, ετοιμασε καφε και κερναω εγω γλυκα :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συμφωνα με το poseidon μεχρι στιγμης, θα εχει λιγη βροχη το βραδυ, τωρα ποση ωρα θα κρατησει δεν ξερω. Ευχομαι ελαχιστα.

 

GreekCharmed thanks για τις ευχες, ετοιμασε καφε και κερναω εγω γλυκα :D

 

Όχι γλυκά να χαρείς θα με καταστρέψεις :lol: Θα πάρω και την φωτ. μηχανή και ας βγουν όπως βγουν.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΟΥΣΤ κ***γρια!Μήπως να της φτιάξουν κι ένα νοσοκομείο ακριβώς δίπλα από την σκηνή?????Όσον αφορά τις λάμπες στους τοίχους και όχι στο ταβάνι για χαλάρωση.......η μπιιιιιπ πάει σύννεφο!!!!!!!

 

Συγγνώμη παιδιά για το ύφος μου αλλά όποιον βλέπω να κάνει τέτοια είτε είναι Μαντόννα είτε οποιοσδήποτε άλλος απλά είναι για....ροχάλες...!

 

X 100000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!

Tους εχει συχαθεί η ψυχή μου !!!!!

Βρε ουστττττττττττττττττττττττττττττττττττ

Link to comment
Share on other sites

σας ζηλευω παιδια,καλα να περασετε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή over.

Ξενύχιασμα? Τσεκ!

Ξεβίδωμα απο τον χορό? Τσεκ!

Κλειστός λαιμός και κομμένη φωνή? Καρατσέκ!

Θάμπωμα απο τα σκηνικά? Τσεκ!

Φωτογραφίες? Τσεκ (200)

 

Τα λόγια είναι περιττά πιστεύω. Η γυναίκα είναι απίστευτη show woman και το δείχνει συνέχεια. Και πρόβλημα που είχε με το ρούχο γέλαγε κιόλας. Μας έκανε και σκηνάκι....

Το μόνο που κάπως δεν μου αρέσει είναι που αλλάζει το στυλ και τον ρυθμό σε κάποια τραγούδια. ΠΧ ένα που δεν θυμάμαι τώρα το έκανε κάργα ροκιά.

Γλυτώσαμε και την βροχή με 3-4 ψιχάλες μόνο.

Άντε και σύντομα η Mariah Carey στα μέρη μας.....

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή over.

Ξενύχιασμα? Τσεκ!

Ξεβίδωμα απο τον χορό? Τσεκ!

Κλειστός λαιμός και κομμένη φωνή? Καρατσέκ!

Θάμπωμα απο τα σκηνικά? Τσεκ!

Φωτογραφίες? Τσεκ (200)

 

Τα λόγια είναι περιττά πιστεύω. Η γυναίκα είναι απίστευτη show woman και το δείχνει συνέχεια. Και πρόβλημα που είχε με το ρούχο γέλαγε κιόλας. Μας έκανε και σκηνάκι....

Το μόνο που κάπως δεν μου αρέσει είναι που αλλάζει το στυλ και τον ρυθμό σε κάποια τραγούδια. ΠΧ ένα που δεν θυμάμαι τώρα το έκανε κάργα ροκιά.

Γλυτώσαμε και την βροχή με 3-4 ψιχάλες μόνο.

Άντε και σύντομα η Mariah Carey στα μέρη μας.....

πω πω αψογα θα ηταν σιγουρα.

η σημερινη μερα θα μεινει στην ιστορια σιγουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή over.

Ξενύχιασμα? Τσεκ!

Ξεβίδωμα απο τον χορό? Τσεκ!

Κλειστός λαιμός και κομμένη φωνή? Καρατσέκ!

Θάμπωμα απο τα σκηνικά? Τσεκ!

Φωτογραφίες? Τσεκ (200)

 

Τα λόγια είναι περιττά πιστεύω. Η γυναίκα είναι απίστευτη show woman και το δείχνει συνέχεια. Και πρόβλημα που είχε με το ρούχο γέλαγε κιόλας. Μας έκανε και σκηνάκι....

Το μόνο που κάπως δεν μου αρέσει είναι που αλλάζει το στυλ και τον ρυθμό σε κάποια τραγούδια. ΠΧ ένα που δεν θυμάμαι τώρα το έκανε κάργα ροκιά.

Γλυτώσαμε και την βροχή με 3-4 ψιχάλες μόνο.

Άντε και σύντομα η Mariah Carey στα μέρη μας.....

 

Ποσταρε καμια φωτο...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ΤΟ show!

Επαιξε ακριβως το ιδιο setlist με το Cardiff που θα βρειτε μερικα posts πιο πανω, λεγωντας ετσι και σχεδον το μισο Hard Candy αλλα και πολλες κλασικες της επιτυχιες.

Στο La Isla Bonita εφερε και τους Gogol Bordelo και εγινε χαμος, αυτα που ειχαμε ολοι βρει στον internet, δηλαδη το Music το ακουσαμε με samples απο το Put Your Hands Up For Detroit, το Like A Prayer μαζι με το Feels Like Home του Meck.

Στο borderline ηταν αψογη αλλα νομιζω οτι το καλυτερο ηταν το Devil Wouldn't Recognize You που το ειπε φανταστικα πανω σε ενα μαυρο πιανο και ολο αυτο περιστοιχιζοταν απο μια......διαφανη στρογγυλη οθονη, που ενω εδειχνε videos με τρελλα γραφικα, φαινοταν και αυτη απο μεσα! Ομολογω δεν το χα ξαναδει.

 

GreekCharmed για το Hung Up λες οτι το ειπε σε rock version?

 

Kαι λιγα λογια για το κοινο: Οσοι καθοντουσαν στις κερκιδες, τουλαχιστον απο τη μερια που ημουν εγω, νομιζαν οτι ηρθαν να παρακολουθησουν οπερα. Μονο ετσι μπορω να εξηγησω το οτι ειχαν παλουκωθει ολοι κατω, και οι περισσοτεροι ουτε καν τραγουδουσαν!

Ξεσηκωθηκαν ολοι μετα το La Isla Bonita, δηλαδη μετα τα μισα της συναυλιας και βαλε, οι μπροστινοι μας ενοχληθηκαν λεει επειδη τραγουδουσαμε εμεις απο πισω τους, και πολλοι, παααααρα πολλοι δεν ηξεραν καν να πουν ουτε ενα ρεφρεν.

Ηρθε λοιπον πολυς κοσμος ετσι απλα για να λενε στους φιλους τους οτι ειδαν την Madonna.

 

Παιδια: Την επομενη φορα καθηστε σπιτι σας, για να μην ενοχλειστε, μαθετε κανενα στιχακι για να το διασκεδασετε περισσοτερο, αλλιως πηγαινετε σε κανενα Romeo να γλυτωσουμε και εμεις.

Καλα εκανε και μας ειπε mother****ers η Maddy..... :lol::lol::lol:

 

Συνολικα ειπε 20 τραγουδια και κρατησε 2 ωρες παρα 10 λεπτα.

Παντα τετοια λοιπον και αντε και Red Hot Chili Peppers την επομενη να καει το ΟΑΚΑ. :p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο τη συναυλια. Η γυναικα ηταν απιστευτη! Αυτο που με χαλασε λιγο οπως ειπε κι η GreekCharmed ειναι που αλλαζε το ρυθμο σε ορισμενα τραγουδια και δεν μπορουσε ο κοσμος να τραγουδησει μαζι. Στα πλην ακομα θα εβαζα το ελληνικο κοινο το οποιο σε αρκετη πλειοψηφια δεν τραγουδουσε, ειχε αραξει στα καθισματα χωρις να χορευει(και ενοχλουνταν κιολας απο οσους ειχαν το θρασος να σηκωθουν) και ειχε κουβαλησει μαζι παιδακια που δεν ειχαν καμια ορεξη να δουν τη βασιλισσα της ποπ (π.χ. ακριβως μπροστα μου ηταν δυο μαναδες που ειχαν κουβαλησει δυο 5 χρονα. Στις 7 η ωρα εβγαλαν το 1ο ταπερ-ναι ναι καλα ακουσατε- με τα κεφτεδακια σας πληροφορω, και καμια ωρα μετα βγηκε το 2ο ταπερ με κοτοπουλο και πατατες στο φουρνο :wacko:. Ενδιαμεσα και μετα απο τα ταπερ τα παιδακια ειχαν βγαλει απο ενα PSP και επαιζαν, ωσπου οταν βγηκε η Μαντονα και κατα το 3ο τραγουδι τα παιδακια ειχαν πεσει ξερα και οι μαναδες διπλα χορευαν. ΕΛΕΟΣ :mad:). Αλλα γενικα τρομερα κοστουμια, τρομερα σκηνικα και μια συναυλια που για την Ελλαδα ηταν κοσμοιστορικο event. ;)

 

 

Στα αλλα τωρα, τα limited view εισιτηρια που ειχαμε παρει αποδειχτηκαν εξαιρετικη κωλοφαρδια. Βλεπαμε ΑΨΟΓΑ οπως ακριβως και ολοι γυρω μας που ειχαν κανονικα εισιτηρια των 110, oποτε εκεινοι που τα σνομπαραν ας το ξανασκεφτουν την επομενη φορα. ;)

 

ΕΤΑ : nikkosnet τωρα ειδα το ποστ σου. Με βρισκεις 1000% συμφωνη για το κοινο και για το οτι δικαιως μας εβρισε η Μadge. Kι ο καλλιτεχνης θελει ανταποκριση απο το κοινο για να λειτουργησει πως να το κανουμε.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Στις 7 η ωρα εβγαλαν το 1ο ταπερ-ναι ναι καλα ακουσατε- με τα κεφτεδακια σας πληροφορω, και καμια ωρα μετα βγηκε το 2ο ταπερ με κοτοπουλο και πατατες στο φουρνο :wacko:.

 

:respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Ποιό τραγουδάκι τραγούδησε όταν σας ρώτησε; Το Express Yourself;

Πρέπει να ήταν Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α.

Κι εμείς που είχαμε πάει Mall όταν γυρίζαμε γινόταν πανικός στον ΗΣΑΠ. Πέρναγαν βαγόνια που "αποσύρονταν" για να πάνε στην Ειρήνη και είχε γεμίσει η στάση στη Νερατζιώτισσα. Το κόψαμε με τα ποδια για το σπίτι και πάλι πανικός γινόταν μέχρι να φτάσουμε στην Κύμης. Είχε πααααααααρα πολύ κόσμο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό τραγουδάκι τραγούδησε όταν σας ρώτησε; Το Express Yourself;

Πρέπει να ήταν Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α.

Κι εμείς που είχαμε πάει Mall όταν γυρίζαμε γινόταν πανικός στον ΗΣΑΠ. Πέρναγαν βαγόνια που "αποσύρονταν" για να πάνε στην Ειρήνη και είχε γεμίσει η στάση στη Νερατζιώτισσα. Το κόψαμε με τα ποδια για το σπίτι και πάλι πανικός γινόταν μέχρι να φτάσουμε στην Κύμης. Είχε πααααααααρα πολύ κόσμο.

 

Λογικο....72000 κοσμο ειχε...πλακα πλακα παρα πολυς...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Λέω για το Borderline το οποίο συγγνώμη αλλά δεν ήθελα να το ακούσω έτσι. Το Hung Up εντάξει ΟΚ ήτανε.

Μέχρι να καταφέρω να χωρέσω μέσα σε ένα τρένο πέρασε τουλάχιστον μισή ώρα....για τόσο κόσμο μιλάμε. Να περνάνε φίσκα τα τρένα, να ανοίγουν οι πόρτες και να γινόμαστε σαν τις σαρδέλες όπως στα λεωφορεία. Τι κοσμοχαμός ήταν αυτός?

Την Robyn την πέτυχα στο δεκάλεπτο, τότε έφτασα στο στάδιο και έκατσα στην 8. Πάλι καλά αν και την πήγαινε κάτω το κοινό στην αρένα.

Η έναρξη φανταστική. Όταν μάλιστα βγήκε και το λευκό αμάξι και ανέβηκε πάνω η Madonna δεν ξέρω θα το προσέξατε σίγουρα, που είχε πρόβλημα με ένα μαύρο γιλέκο (μάλλον γιλέκο ήτανε) που δεν μπορούσε να το ξεκουμπώσει και κοίταζε πέρα δώθε γελώντας.

Εγώ απο την αρχή που ξεκίνησε όρθια ήμουν, έτσι κι αλλιώς ήμουν στο τοιχάκι της εισόδου της 8 οπότε δεν ενοχλούσα και κανέναν με το να είμαι όρθια. Και άρχισε το χοροπηδηχτόοοοο...

Σε κάποια φάση κάθομαι κάτω και ένοιωθα ακόμα πως πήγαινα πάνω κάτω και λέω πάει μας χάνεται πέφτει η κερκίδα :lol:

Το Devil Wouldnt Recognise You απίστευτο με την κινούμενη κατασκευή. Μου άρεσε πάρα πολύ. Στο Vogue ο διπλανός μου (50άρης με καραφλίτσα παρακαλώ) άρχισε να vogueάρει (!) τρόμαξα να τον κοιτάζω. Σε όλα γενικά χτυπιόμουν εκτός απο τα αργά της. Στο Like A Prayer φύγανε πέρα δώθε τσάντες, ομπρέλλες, μπουκαλάκια νερό ότι θες. Στο Ray Of Light κοπάνησα τον μπροστινό μου (σορυ ρε φίλε) χτυπιόταν αυτός χτυπιόμουν κι εγώ ε σε μια φάση χτυπηθήκαμε μαζί.

Ε σε κάποια φάση η κ@λομηχανή αποφάσισε στο Give It To Me (πάλι καλά) να κλείσει και το ίδιο και η φωνή μου.

Τι άλλο να πω....μπορεί μια μερίδα απο εδώ να λέει ε και τι έγινε που ήρθε αλλά ειλικρινά εμείς που μεγαλώσαμε με τα τραγούδια της, με τα σκάνδαλά της, με την μόδα της κλπ πιστεύω πως αυτό το γεγονός ήταν ένα γεγονός ζωής.

Και μερικές φωτό απο εμένα:

http://thumbnails4.imagebam.com/1437/ee0f1914367419.gif http://thumbnails4.imagebam.com/1437/753e5214367421.gif http://thumbnails4.imagebam.com/1437/b812d514367423.gif http://thumbnails4.imagebam.com/1437/ac341914367426.gif http://thumbnails4.imagebam.com/1437/bf885214367428.gif

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...