Jump to content

Επαναφορά του περιστρεφόμενου στεφανιού στο Samsung Galaxy Watch 6


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι λάτρεις των wearables συσκευών, παραδέχτηκαν κατά την περσινή χρονιά πως η σειρά Galaxy Watch 5 ήταν μια ενδιαφέρουσα ανανέωση, προσφέροντας στους καταναλωτές πολλές επιλογές εκδόσεων για να διαλέξουν. Συνάμα όμως η Samsung ράγισε κάποιες καρδιές παραλείποντας ένα από τα πιο αγαπημένα χαρακτηριστικά των smartwatches της….. το περιστρεφόμενο πλαίσιο. Η προέλευσή του χρονολογείται από την εποχή που τα smartwatches της εταιρείας πωλούνταν με το όνομα “Gear”. Τώρα, υποστηρίζεται ότι η επερχόμενη σειρά Galaxy Watch 6 θα μπορούσε να επαναφέρει την περιστροφή αυτού του αγαπημένου χαρακτηριστικού.

Σύμφωνα με το YouTuber Super Roader, το φυσικό περιστρεφόμενο πλαίσιο θα επιστρέψει με την επερχόμενη σειρά Galaxy Watch 6, αλλά υπάρχει μια χαρακτηριστική έκφραση εδώ — μόνο το Galaxy Watch 6 Pro θα είναι αρκετά άξιο να το διαθέτει. Το τυπικό Galaxy Watch 6 μπορεί να αρκείται σε ένα ψηφιακό πλαίσιο, το οποίο δεν είναι απαραίτητα μειονέκτημα, αλλά δεν μπορεί να αναπαράγει πλήρως την αυθεντική αίσθηση αφής ενός φυσικού περιστρεφόμενου στεφανιού.

Ξεχωριστά, έχει αναφερθεί ότι το Watch 6 Pro θα προσφέρεται σε δύο μεγέθη – το ένα θα είναι πιθανότατα μικρότερο, κατασκευασμένο για όσους δεν θέλουν ένα μεγάλο ρολόι. Να θυμίσουμε ότι το Galaxy Watch 5 Pro κυκλοφόρησε σε ένα μόνο μέγεθος των 45 mm. Οι αναφορές υποστηρίζουν επίσης ότι το Watch 6 Pro θα συνεχίσει να εστιάζει στην εξαιρετική διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Δεν είμαστε σίγουροι πότε η Samsung σχεδιάζει να κυκλοφορήσει τη σειρά Galaxy Watch 6.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η στεφάνη είναι σημαντική καθώς προστατεύει την οθόνη του ρολογιού από τα χτυπήματα.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Δεν είναι έτσι. Το 5 που δεν έχει προστατεύει την οθόνη του το πλαίσιο γύρω από την οθόνη. Απλά είναι θέμα συνήθειας. Ποτέ δεν τη χρησιμοποίησα. Αντίθετα από συνήθεια με το τηλέφωνο μου έρχεται καλύτερα να χρησιμοποιώ την οθόνη παρά τη στεφάνη.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Άχρηστη η Στεφάνη για εμένα

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να την επαναφέρουν.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με ποιο 5αρι γίνεται η σύγκριση. Από εκεί και πέρα για μένα δεν είναι κριτήριο η ύπαρξή της. Ναι μεν την περιήγηση την κάνεις με τη στεφάνη, αλλά στο τέλος την επιλογή/είσοδο την κάνεις μέσω της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που η samsung κανει αυτη την κινηση, ειναι λογικο να οφειλεται στην απαιτηση των πελατων. Σε τετοιο ποσοστο που την υποχρεωσαν .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...