Jump to content

Η Apple είχε οκτώ από τα δέκα smartphones στο Top 10 του 2022


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάστε που κάποτε η Apple πουλούσε μόνο δύο ή τρία διαφορετικά μοντέλα iPhone ταυτόχρονα; Η αλήθεια είναι πως ο αριθμός αυξάνεται σταθερά με την πάροδο των ετών, καθώς η βιομηχανία κινητής τηλεφωνίας στο σύνολό της ευνοεί την ποικιλομορφία προϊόντων και τις επιλογές όλο και περισσότερο, με ένα μεγάλο σύνολο 8 συσκευών iOS να διατίθενται αυτήν τη στιγμή απευθείας από τον τεχνολογικό γίγαντα που εδρεύει στο Cupertino στις ΗΠΑ.

Τυχαία μαθαίνουμε πως 8 είναι και ο αριθμός των iPhone που αποδείχθηκαν εξαιρετικά δημοφιλή σε όλο τον κόσμο το 2022, από τα ήδη εντυπωσιακά 7 το 2021. Οι παραλλαγές 13 Pro και 13 Pro Max που η Apple διέκοψε μετά την αποκάλυψη της οικογένειας iPhone 14 είναι φυσικά στη λίστα των 10 κινητών συσκευών με τις μεγαλύτερες πωλήσεις της χρονιάς, σε αντίθεση με το iPhone 13 mini ή το 14 Plus.

Η μόνη άλλη εταιρεία που εμφανίζεται στην τελευταία έκθεση Counterpoint Research είναι αναπάντεχα η Samsung, αν και όπως και το 2021, ο μεγαλύτερος κατασκευαστής smartphone στον κόσμο δεν μπόρεσε να μετατρέψει τα πιο προηγμένα (και πιο ακριβά) μοντέλα Galaxy σε υπερ-παραγωγές σε επίπεδο iPhone.
Ναι, το «κανονικό» iPhone 13 ήταν η μεγαλύτερη επιτυχία για κινητά το 2022, ακολουθούμενο σε αρκετά μεγάλη απόσταση από τους γίγαντες iPhone 13 Pro Max και iPhone 14 Pro Max .
Πώς φαινόταν το παγκόσμιο βάθρο στα τέλη του 2021; Κάπως παρόμοιο, αν και το μη Pro iPhone 12 ακολουθήθηκε πιο στενά από τα Pro Max και… το βασικό μοντέλο iPhone 13.
Το μη Pro iPhone 14 αποδεικνύεται σαφώς πολύ λιγότερο δημοφιλές από τον προκάτοχό του, καταλαμβάνοντας απλώς την έβδομη θέση μεταξύ των δέκα κορυφαίων συσκευών του 2022, αλλά αυτό είναι στην πραγματικότητα ένα πολύ ενθαρρυντικό σημάδι για την οικονομική υγεία της Apple.
Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι το iPhone 14 Pro Max ξεκίνησε προφανώς πολύ πιο δυνατά από τον προκάτοχό του, οδηγώντας στο παγκόσμιο διάγραμμα πωλήσεων τον Σεπτέμβριο, τον Οκτώβριο και τον Νοέμβριο του 2022 πριν πέσει στη δεύτερη θέση τον Δεκέμβριο. Αυτή είναι μια αρκετά πιο δαπανηρή συσκευή από το “vanilla” iPhone 14, αποφέροντας αναμφίβολα μεγαλύτερα κέρδη για την Apple.
Φυσικά, η εταιρεία μπορεί να είναι πολύ ευχαριστημένη με τους όγκους πωλήσεων του 2022 των λιγότερο προσοδοφόρων iPhone 12 και iPhone SE 3, τα οποία είχαν τη δική τους κρίσιμη συμβολή σε αυτές τις 8 θέσεις ρεκόρ που κάλυπτε η Apple στα 10 κορυφαία smartphone του κόσμου λίστα.
Το iPhone 12 δεν ολοκλήρωσε ακριβώς τη χρονιά με υψηλό επίπεδο, πέφτοντας πολύ κάτω από το top 20 chart κατά τη διάρκεια της χριστουγεννιάτικης περιόδου, ενώ το iPhone SE (2022) αποδεικνύεται σχεδόν εκπληκτικά ανθεκτικό, γεγονός που μπορεί να εξηγήσει γιατί η Apple δεν βιάζεται να κυκλοφορήσει μια τέταρτη έκδοση της συμπαγούς και προσιτής συσκευής.
Σε αυτές τις ετήσιες λίστες, βλέπουμε το Galaxy A12 στην 6 θέση το 2021.
Αυτή τη φορά, το low-end-end Galaxy A13 βρίσκεται στην τέταρτη θέση συνολικά, ενώ το ακόμη πιο ταπεινό Galaxy A03 κατατάσσεται δέκατο και η high-end σειρά Galaxy S22 δεν βρίσκεται πουθενά.
Αυτό που πρέπει να είναι απογοητευτικό για τον νούμερο ένα πωλητή smartphone έξω εκεί έξω είναι ότι ακόμη και τα μοντέλα ανώτερης μεσαίας κατηγορίας όπως το Galaxy A53 5G είναι σήμερα πολύ λιγότερο επιτυχημένα από τα εξαιρετικά premium iPhone Pro Max, αν και για αυτό που αξίζει, τουλάχιστον η Samsung φαίνεται να γίνεται καλύτερος στο να αποκρούει αντιπάλους όπως η Xiaomi στο κομμάτι των προσιτών τηλεφώνων.
[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχθές βρέθηκα με ένα φίλο που είχα να δω καιρό και έχει πάρει iphone 12 εδώ και ένα χρόνο. 

Μου έκανε παράπονα ότι δύσκολα συνδέεται με pc και μεταφορά αρχείων και άλλα τέτοια.

Σαν κινητό του άρεσε αλλά σαν multitasking είναι για κλάματα.

Δεν πίστευα στα μάτια μου ότι δεν έχει ΟΥΤΕ ΚΑΝ split screen εν έτη 2023 και 'σεις μου λέτε για top συσκευές (έστω και σε πωλήσεις);

Πραγματικά είναι να απορεί κανείς, πως υπάρχουν τόσα εκατομμύρια άνθρωποι που τα αγοράζουν και μάλιστα Πανάκριβα.

Δηλαδή ποιες είναι οι ανάγκες σας, να ανοίγετε ένα facebook, instagram, να κάνετε καμιά κλήση και καμιά φωτογραφία και να το αφήνετε στο τραπέζι να φανεί το δαγκωμένο μηλαράκι;

Αυτές είναι οι top συσκευές (επαναλαμβάνω έστω και σε πωλήσεις);

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βαρεθεί να το γράφουμε. Η Ελλάδα ΔΕΝ είναι το κέντρο του κόσμου. Στις άλλες χώρες το iPhone είναι απλά ένα καλό τηλέφωνο. Άλλο να έχεις μισθό 800€ και άλλο 2800€. Είναι μια μικρούλα διαφορά. Γι' αυτό πουλάει.

 

Σε όσα ξένα review έχω διαβάσει ΠΟΥΘΕΝΑ δε γράφουν για premium, lifestyle και δεν ξέρω τι άλλο. Όλα μα όλα γράφουν ότι είναι ένα καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Ellhn_1 said:

Εχθές βρέθηκα με ένα φίλο που είχα να δω καιρό και έχει πάρει iphone 12 εδώ και ένα χρόνο. 

Μου έκανε παράπονα ότι δύσκολα συνδέεται με pc και μεταφορά αρχείων και άλλα τέτοια.

Σαν κινητό του άρεσε αλλά σαν multitasking είναι για κλάματα.

Δεν πίστευα στα μάτια μου ότι δεν έχει ΟΥΤΕ ΚΑΝ split screen εν έτη 2023 και 'σεις μου λέτε για top συσκευές (έστω και σε πωλήσεις);

Πραγματικά είναι να απορεί κανείς, πως υπάρχουν τόσα εκατομμύρια άνθρωποι που τα αγοράζουν και μάλιστα Πανάκριβα.

Δηλαδή ποιες είναι οι ανάγκες σας, να ανοίγετε ένα facebook, instagram, να κάνετε καμιά κλήση και καμιά φωτογραφία και να το αφήνετε στο τραπέζι να φανεί το δαγκωμένο μηλαράκι;

Αυτές είναι οι top συσκευές (επαναλαμβάνω έστω και σε πωλήσεις);

Οπώς φαινεται φίλε οι ανάγκες του 90% του κόσμου δεν συμπίπτουν με τις δικές σου. Και μάλλον το multitasking δεν είναι μια από αυτές. Αν εσύ γουστάρεις να δουλεύεις σε split screen σε κινητό 6" πάρε ένα android και κάνε ότι γουστάρεις. Σταμάτα όμως να κρίνεις τις ανάγκες των άλλων γιατί τα νούμερα μιλάνε μόνα τους ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχθές βρέθηκα με ένα φίλο που είχα να δω καιρό και έχει πάρει iphone 12 εδώ και ένα χρόνο. 
Μου έκανε παράπονα ότι δύσκολα συνδέεται με pc και μεταφορά αρχείων και άλλα τέτοια.
Σαν κινητό του άρεσε αλλά σαν multitasking είναι για κλάματα.
Δεν πίστευα στα μάτια μου ότι δεν έχει ΟΥΤΕ ΚΑΝ split screen εν έτη 2023 και 'σεις μου λέτε για top συσκευές (έστω και σε πωλήσεις);
Πραγματικά είναι να απορεί κανείς, πως υπάρχουν τόσα εκατομμύρια άνθρωποι που τα αγοράζουν και μάλιστα Πανάκριβα.
Δηλαδή ποιες είναι οι ανάγκες σας, να ανοίγετε ένα facebook, instagram, να κάνετε καμιά κλήση και καμιά φωτογραφία και να το αφήνετε στο τραπέζι να φανεί το δαγκωμένο μηλαράκι;
Αυτές είναι οι top συσκευές (επαναλαμβάνω έστω και σε πωλήσεις);

Να το πουλήσει και να πάρει fold 4 να κάνει split στο split, κι όσα drag n drop θέλει, ας μην ακολουθεί τη μάζα της Apple. Το προβλήματα των iPhone είναι λίγο πολύ γνωστά
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dgeorge4 said:


Να το πουλήσει και να πάρει fold 4 να κάνει split στο split, κι όσα drag n drop θέλει, ας μην ακολουθεί τη μάζα της Apple. Το προβλήματα των iPhone είναι λίγο πολύ γνωστά

Φίλε μου αν κάποιος θέλει να δουλεύει split screen στο κινητό δεν θα πάρει iphone. τόσο απλά. Αν κάποις πήρε iphone αντί για fold ενώ ήθελε να δουλεύει split screen φταίει αυτός και όχι η apple φυσικά! Αλλά όπως είπα και πιο πάνω, τα νούμερα δείχνουν τι ανάγκες έχει το μεγαλύτερο ποσσοστό του κόσμου ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν κάποιος θέλει να δουλεύει split screen στο κινητό δεν θα πάρει iphone. τόσο απλά. Αν κάποις πήρε iphone αντί για fold ενώ ήθελε να δουλεύει split screen φταίει αυτός και όχι η apple φυσικά! Αλλά όπως είπα και πιο πάνω, τα νούμερα δείχνουν τι ανάγκες έχει το μεγαλύτερο ποσσοστό του κόσμου ...

Δε γράφω κάτι διαφορετικό


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος πάει με το όνομα και το μάρκετινγκ και όχι με το τι ανάγκες έχει! Αυτό φαινόταν κι από τα πρώτα iPhone ειδικά το πρώτο που δεν είχε σχεδόν τίποτα σε σχέση με τα άλλα!!! Εκτός κι αν ήθελε μόνο multitasking...

Θεωρώ ότι από το iPhone X και μετά άρχισε να βγάζει αξιοπρεπείς συσκευές και από το 11 τις έκανε πιο premium! 

 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό υπάρχουν τόσες συσκευές για όλα τα γούστα και βαλαντια, εγώ δεν μπορώ να έχω συσκευή χωρίς SD card, jack, άθλια μπαταρία, οπότε κάνω και την αντίστοιχη επιλογή, απλά πράγματα είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, chios said:

Γι'αυτό υπάρχουν τόσες συσκευές για όλα τα γούστα και βαλαντια, εγώ δεν μπορώ να έχω συσκευή χωρίς SD card, jack, άθλια μπαταρία, οπότε κάνω και την αντίστοιχη επιλογή, απλά πράγματα είναι.

Πλέον για να βρεις συσκευή με sd και Jack πρέπει να πας σε mid range μοντέλα και κάτω. Οι ναυαρχιδες τα έχουν ξεχάσει αυτά εδώ και καιρό.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, evris2013 said:

Ο κόσμος πάει με το όνομα και το μάρκετινγκ και όχι με το τι ανάγκες έχει! Αυτό φαινόταν κι από τα πρώτα iPhone ειδικά το πρώτο που δεν είχε σχεδόν τίποτα σε σχέση με τα άλλα!!! Εκτός κι αν ήθελε μόνο multitasking...

Θεωρώ ότι από το iPhone X και μετά άρχισε να βγάζει αξιοπρεπείς συσκευές και από το 11 τις έκανε πιο premium! 

 

Είπε ο γκουρού της τεχνολογίας...

🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, evris2013 said:

Ο κόσμος πάει με το όνομα και το μάρκετινγκ και όχι με το τι ανάγκες έχει! Αυτό φαινόταν κι από τα πρώτα iPhone ειδικά το πρώτο που δεν είχε σχεδόν τίποτα σε σχέση με τα άλλα!!! Εκτός κι αν ήθελε μόνο multitasking...

Θεωρώ ότι από το iPhone X και μετά άρχισε να βγάζει αξιοπρεπείς συσκευές και από το 11 τις έκανε πιο premium! 

 

Καμία σχέση όμως! Είχες ποτέ iphone ή έτσι τα λες απλά?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2023 at 1:36 ΜΜ, evris2013 said:

Ο κόσμος πάει με το όνομα και το μάρκετινγκ και όχι με το τι ανάγκες έχει!

ο καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να αγοραζει οτι θελει απο τα καταστηματα και δεν εχει καμια υποχρεωση να απολογειται σε ΚΑΝΕΝΑΝ. Αλλος μπορει να αγορασει πχ ενα iphone για την ευκολια χρησης, για δυνατοτητες που δεν υπαρχουν αλλου, για την εμφανιση του - γιατι μου αρεσει, για την προσωπικη του προβολη - το brand name, για να δει τι ειναι αυτο, δεν ξερει τι να κανει με τα χρηματα, κτλ. Ολα αυτα ειναι στην κατηγορια προσωπικες αναγκες. Κανενας δεν εχει δικαιωμα να κρινει το τροπο σκεψης και επιλογης του αλλου στην προσωπικη του ζωη.

On 11/3/2023 at 1:36 ΜΜ, evris2013 said:

Αυτό φαινόταν κι από τα πρώτα iPhone ειδικά το πρώτο που δεν είχε σχεδόν τίποτα σε σχέση με τα άλλα!!! Εκτός κι αν ήθελε μόνο multitasking...

https://www.youtube.com/watch?v=VQKMoT-6XSg

σε αυτο το βιντεο βλεπουμε αναλυτικα τον steve jobs να παρουσιαζει το 2007 το πρωτο μοντελο. Και το κανει με αυτα τα specs / δυνατοτητες που ο ιδιος πιστευει πως ΚΑΝΕΝΑΣ ανταγωνιστης δεν μπορει να τον "απειλησει" εμπορικα. Προσωπικα δεν μπορω να δεχτω καμια απαξιωση απο κανεναν για τον μηδενισμο της τεχνολογιας απο το πρωτο iphone. Οποιος δει ολο το βιντεο και βρει εστω και ενα smartphone του 2007 που να μπορει να κανει οτι και το iphone, συν ενα ακομα κατι περισσοτερο, ας μας το παρουσιασει. Εγω δεν ειπα πως τα ξερω ολα, περιμενω .....

On 11/3/2023 at 1:36 ΜΜ, evris2013 said:

Θεωρώ ότι από το iPhone X και μετά άρχισε να βγάζει αξιοπρεπείς συσκευές και από το 11 τις έκανε πιο premium!

μεχρι να απαντηθει το προηγουμενο ερωτημα, οι προσωπικες αποψεις χωρις αποδειξεις ειναι αβασιμες. Δεν ειναι τυχαιο, πως απο την κυκλοφορια του πρωτου iphone ..... ολοι οι κατασκευαστες τρεχουν να το αντιγραψουν hardware + software. Κατι που εως σημερα δεν εχει σταματησει.

 

Υ.Γ.

Και για να ειμαι δικαιος, ολα τα αλλα smartphones, σε οτι λειτουργικο υπηρξαν / υπαρχουν, εχουν και αυτα με την σειρα τους "φανατικο" κοινο. Μεσα σε αυτους ειμαι και εγω, δηλαδη ΔΕΝ εχω / ειχα iphone.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koutsis said:

Καμία σχέση όμως! Είχες ποτέ iphone ή έτσι τα λες απλά?

Γιατί εσύ τα είχες όλα τα iPhones;

11 minutes ago, lneam said:

ο καθε ανθρωπος εχει το δικαιωμα να αγοραζει οτι θελει απο τα καταστηματα και δεν εχει καμια υποχρεωση να απολογειται σε ΚΑΝΕΝΑΝ. Αλλος μπορει να αγορασει πχ ενα iphone για την ευκολια χρησης, για δυνατοτητες που δεν υπαρχουν αλλου, για την εμφανιση του - γιατι μου αρεσει, για την προσωπικη του προβολη - το brand name, για να δει τι ειναι αυτο, δεν ξερει τι να κανει με τα χρηματα, κτλ. Ολα αυτα ειναι στην κατηγορια προσωπικες αναγκες. Κανενας δεν εχει δικαιωμα να κρινει το τροπο σκεψης και επιλογης του αλλου στην προσωπικη του ζωη.

https://www.youtube.com/watch?v=VQKMoT-6XSg

σε αυτο το βιντεο βλεπουμε αναλυτικα τον steve jobs να παρουσιαζει το 2007 το πρωτο μοντελο. Και το κανει με αυτα τα specs / δυνατοτητες που ο ιδιος πιστευει πως ΚΑΝΕΝΑΣ ανταγωνιστης δεν μπορει να τον "απειλησει" εμπορικα. Προσωπικα δεν μπορω να δεχτω καμια απαξιωση απο κανεναν για τον μηδενισμο της τεχνολογιας απο το πρωτο iphone. Οποιος δει ολο το βιντεο και βρει εστω και ενα smartphone του 2007 που να μπορει να κανει οτι και το iphone, συν ενα ακομα κατι περισσοτερο, ας μας το παρουσιασει. Εγω δεν ειπα πως τα ξερω ολα, περιμενω .....

μεχρι να απαντηθει το προηγουμενο ερωτημα, οι προσωπικες αποψεις χωρις αποδειξεις ειναι αβασιμες. Δεν ειναι τυχαιο, πως απο την κυκλοφορια του πρωτου iphone ..... ολοι οι κατασκευαστες τρεχουν να το αντιγραψουν hardware + software. Κατι που εως σημερα δεν εχει σταματησει.

 

Υ.Γ.

Και για να ειμαι δικαιος, ολα τα αλλα smartphones, σε οτι λειτουργικο υπηρξαν / υπαρχουν, εχουν και αυτα με την σειρα τους "φανατικο" κοινο. Μεσα σε αυτους ειμαι και εγω, δηλαδη ΔΕΝ εχω / ειχα iphone.

Ούτε εγώ είχα iPhone, αλλά μέχρι το 8 ίδια μου φαινόντουσαν όλα. Δεν με εντυπωσίασε κανένα εμφανισιακά. Αλλά και μόνο που είναι κλειστό λειτουργικό δεν θα το αγόραζα ποτέ. Μπορεί να είχε εντυπωσιακά χαρακτηριστικά η οθόνη αφής του αλλά οι περιορισμοί που είχε και έχει το λειτουργικό του δεν μου άρεσαν. Πάντα για μένα προσωπικά μιλάω. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, evris2013 said:

Γιατί εσύ τα είχες όλα τα iPhones;

Ούτε εγώ είχα iPhone, αλλά μέχρι το 8 ίδια μου φαινόντουσαν όλα. Δεν με εντυπωσίασε κανένα εμφανισιακά. Αλλά και μόνο που είναι κλειστό λειτουργικό δεν θα το αγόραζα ποτέ. Μπορεί να είχε εντυπωσιακά χαρακτηριστικά η οθόνη αφής του αλλά οι περιορισμοί που είχε και έχει το λειτουργικό του δεν μου άρεσαν. 

προσπαθησε να απαντας αντικειμενικα και οχι υποκειμενικα. Ειδικα οταν υποβιβαζεις ενα προιον

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lneam said:

προσπαθησε να απαντας αντικειμενικα και οχι υποκειμενικα. Ειδικα οταν υποβιβαζεις ενα προιον

Σαν τι άλλο να πω; Γιατί δεν έχει κλειστό λειτουργικό; Που είναι η υποκειμενικότητα; Εμένα δεν μου αρέσει αυτό. Με αποτρέπει από την αγορά του. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, evris2013 said:

Σαν τι άλλο να πω; Γιατί δεν έχει κλειστό λειτουργικό; Που είναι η υποκειμενικότητα; Εμένα δεν μου αρέσει αυτό. Με αποτρέπει από την αγορά του. 

υποκειμενικοτητα ειναι ακριβως αυτα που γραφεις. Για τους λογους που εσυ αποφασισες να αγορασεις κατι αλλο, καθεσαι και "θαφεις" ενα προιον που αρεσει σε αλλους - για τους λογους που εσενα ΔΕΝ αρεσει. Και αυτοι οι αλλοι το αγοραζουν.

Αντικειμενικοτητα, ειναι να κατηγορεις κατι σε ενα προιον, ως λειτουργικο προβλημα. Και την ιδια στιγμη να μενει απουλητο στα ραφια απ' ολους τους καταναλωτες.

Εσυ τι πιστευες για το iphone ? Μενει απουλητο στα ραφια ??????

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lneam said:

υποκειμενικοτητα ειναι ακριβως αυτα που γραφεις. Για τους λογους που εσυ αποφασισες να αγορασεις κατι αλλο, καθεσαι και "θαφεις" ενα προιον που αρεσει σε αλλους - για τους λογους που εσενα ΔΕΝ αρεσει. Και αυτοι οι αλλοι το αγοραζουν.

Αντικειμενικοτητα, ειναι να κατηγορεις κατι σε ενα προιον, ως λειτουργικο προβλημα. Και την ιδια στιγμη να μενει απουλητο στα ραφια απ' ολους τους καταναλωτες.

Εσυ τι πιστευες για το iphone ? Μενει απουλητο στα ραφια ??????

Δεν μένει απούλητο στα ράφια, αλλά υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα που δεν θα έπαιρναν iPhone για τους ίδιους λόγους! Κι αν ακολουθούν και οι υπόλοιποι κατασκευαστές τα iPhone που τα κορόιδευαν πιο πριν (πχ Samsung) που καταργούν και αφαιρούν, τι να πω!  Αν σας αρέσει τόσο πολύ αυτό που γίνεται... πάω πάσο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, evris2013 said:

Γιατί εσύ τα είχες όλα τα iPhones;

Ούτε εγώ είχα iPhone, αλλά μέχρι το 8 ίδια μου φαινόντουσαν όλα. Δεν με εντυπωσίασε κανένα εμφανισιακά. Αλλά και μόνο που είναι κλειστό λειτουργικό δεν θα το αγόραζα ποτέ. Μπορεί να είχε εντυπωσιακά χαρακτηριστικά η οθόνη αφής του αλλά οι περιορισμοί που είχε και έχει το λειτουργικό του δεν μου άρεσαν. Πάντα για μένα προσωπικά μιλάω. 

Εφόσον δεν είχες ποτέ iphone όπως λες, καταλαβαίνεις οτι η άποψή σου είναι να χαμε να λέγαμε. Δεν βασίζεται πουθενά πάρα μόνο στο ότι έχεις ακούσει από εδώ κι από εκεί και αρα δεν έχει καμία αξια ουσιαστικά. Κι εφόσον με ρωτάς, δεν είχα όλα τα Iphone φυσικά αλλά είχα τα: 6 plus, 7 plus, 8 plus, xr, 11 pro max, 12 pro max και τώρα το 13 pro max. Επίσης είχα σχεδόν όλες τις ναυαρχιδες της Samsung από το s6 edge και μετά καθώς και το θρυλικό LG g2. Νομίζω μπορώ να μιλάω και για το iPhone και για τις διαφορές του με το Android και μπορώ να σου πω ότι για εμενα πλέον το ios είναι μονόδρομος και πολύ καλύτερο από το Android. Δεν γυρίζω πίσω με τίποτα...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

...και μόνο που είναι κλειδωμένο λειτουργικό δεν χρειάζεται να το έχω για να το ξέρω. Όλοι το λένε! Εμένα δεν μου κάνει. Θέλω κάποια αυτονόητα να τα έχω! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, evris2013 said:

...και μόνο που είναι κλειδωμένο λειτουργικό δεν χρειάζεται να το έχω για να το ξέρω. Όλοι το λένε! Εμένα δεν μου κάνει. Θέλω κάποια αυτονόητα να τα έχω! 

ολοι το λενε...ο πετρος ο πετρας ο βαγγος ο πεταλουδας ακομα και ο μπαμπης ο σουγιας.....και στην τελικη δεν στελνει φωτογραφιες μεσω bluetooth αφου....

Link to comment
Share on other sites

Κούρασες ρε φίλε, μην το αγοράσεις στην τελική.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, evris2013 said:

...και μόνο που είναι κλειδωμένο λειτουργικό δεν χρειάζεται να το έχω για να το ξέρω. Όλοι το λένε! Εμένα δεν μου κάνει. Θέλω κάποια αυτονόητα να τα έχω! 

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις που δεν θα το κάνει το κλειστό λειτουργικό της Apple που λες συνεχεια; για να καταλάβω...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koutsis said:

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις που δεν θα το κάνει το κλειστό λειτουργικό της Apple που λες συνεχεια; για να καταλάβω...

Bluetooth....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...