Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες help !

 

Το κινητό ξαφνικά (Νοκια 6600) χθες το βράδυ έσβησε μόνο του και ξαναάνοιξε.. Λέω τυχαίο θα ταν, δεν μπορεί..

Πήγα να το κλείσω και να το ξαναανοίξω και δεν έκλεινε!!! Έβγαλα την μπαταρία και το ξαναάνοιξα και προς στιγμήν όλα οκ. Μετά όμως είχα άλλα προβλήματα (π.χ χωρίς να το πειράζω πατιόντουσαν τα κουμπιά μόνα τους, από οτι παρατήρησα όμως σαν ένα αόρατο χέρι να πάταγε το on του κινητού..) . ¨Εκανα scan για ιούς αλλά δεν βρήκε κάτι.

 

 

Έχει τύχει σε κανέναν?? :(. Μπορεί να φταίει καμμια μπαταρία?

 

Κάθε help δεκτόν..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

poy mporo na bro to mobi luck dorean ksereis kaneis ?? an to exei kapio mpori na moy to stili sto panagis1@in.gr plz

 

 

Τι είναι αυτό το mobi luck? Αν ξέρεις που να ψάξεις υπάρχουν sites που προσφέρουν προγράμματακια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες help !

 

Το κινητό ξαφνικά (Νοκια 6600) χθες το βράδυ έσβησε μόνο του και ξαναάνοιξε.. Λέω τυχαίο θα ταν, δεν μπορεί..

Πήγα να το κλείσω και να το ξαναανοίξω και δεν έκλεινε!!! Έβγαλα την μπαταρία και το ξαναάνοιξα και προς στιγμήν όλα οκ. Μετά όμως είχα άλλα προβλήματα (π.χ χωρίς να το πειράζω πατιόντουσαν τα κουμπιά μόνα τους, από οτι παρατήρησα όμως σαν ένα αόρατο χέρι να πάταγε το on του κινητού..) . ¨Εκανα scan για ιούς αλλά δεν βρήκε κάτι.

 

 

Έχει τύχει σε κανέναν?? :(. Μπορεί να φταίει καμμια μπαταρία?

 

Κάθε help δεκτόν..

Φιλε μου καποιο προγραμμα θα προκαλει αυτο το προβλημα,τωρα το δυσκολο ειναι να εντωπισεις ποια εφαρμογη σου κανει τη ζημια αλλιως....Format *#7370#! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το mobi luck? Αν ξέρεις που να ψάξεις υπάρχουν sites που προσφέρουν προγράμματακια. ;)
Το Mobiluck ειναι προγραμμα που σου επιτρεπει να κανεις chat μεσω bluetooth και να στειλεις αρχεια που ειναι κλειδωμενα!

θα το βρεις εδω με ενα searh I-phone

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καποιο προγραμμα θα προκαλει αυτο το προβλημα,τωρα το δυσκολο ειναι να εντωπισεις ποια εφαρμογη σου κανει τη ζημια αλλιως....Format *#7370#! :O

 

Τίποτε τα ίδια.. Ακούγεται ο ήχος σαν να έχει κολήσει το on-off κουμπί (όπως ο ήχος όταν πατάμε τα κουμπιά του..).. :( Το κινητό ξαφνικά ανοίγει , κλείνει, δεν πατιούνται τα κουμπιά και τέλος πάντων κάνει ότι θέλει.. :mad: Μάλλον πάει για φτιάξιμο?

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, θελω να ρωτησω κατι γιατι θελω να πουλησω το 6600 και δεν μπορω. καταρχας το κινητο το ειχα απο εναν ξαδερφο μου. εχει ενεργοποιημενη την επιλογη κλειδωματος με αλλη σιμ. και τον κωδικο δυστυχως δεν τον γνωριζουμε. δεν ειναι ουτε το 12345 ουτε το 00000, με το φορματ υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι? υπαρχει αλλη λυση? παρακαλω βοηθηστε και σορυ για το οφφ τοπικ, αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα. :!:
http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, θελω να ρωτησω κατι γιατι θελω να πουλησω το 6600 και δεν μπορω. καταρχας το κινητο το ειχα απο εναν ξαδερφο μου. εχει ενεργοποιημενη την επιλογη κλειδωματος με αλλη σιμ. και τον κωδικο δυστυχως δεν τον γνωριζουμε. δεν ειναι ουτε το 12345 ουτε το 00000, με το φορματ υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι? υπαρχει αλλη λυση? παρακαλω βοηθηστε και σορυ για το οφφ τοπικ, αλλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα. :!:

 

Have a look at this: :)

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΟΚΙΑ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γιατί δεν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποια προγράμματα? Πάω στον κύβο του ρούμπικ (διαχείρηση) και παω να κανω delete καποια προγράμματα, αλλά δεν γίνεται. Δεν θέλω να τα σβήσω με κάποιο προγραμμα όπως το FExplorer γιατι δεν ξέρω πως δουλεύει. Εννοώ οτι θέλω να σβήσω όλα τα υπο-αρχεία ενος προγράμματος χωρίς να μείνουν κατάλοιπα... Thanks για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γιατί δεν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποια προγράμματα? Πάω στον κύβο του ρούμπικ (διαχείρηση) και παω να κανω delete καποια προγράμματα, αλλά δεν γίνεται. Δεν θέλω να τα σβήσω με κάποιο προγραμμα όπως το FExplorer γιατι δεν ξέρω πως δουλεύει. Εννοώ οτι θέλω να σβήσω όλα τα υπο-αρχεία ενος προγράμματος χωρίς να μείνουν κατάλοιπα... Thanks για την βοηθεια

καλως ηρθες:) οταν λες δε σβηνονται, δηλαδη τι λεει; μηπως ειναι ανοιχτα; κρατα το μενου πατημενο και κλεισε οτι εχεις ανοιχτο μηπως φταιει αυτο. τα υπο-αρχεια που λες πρεπει να ξερεις ακριβως ποια ειναι για να τα σβησεις γιατι μπορει να'ναι αλλης εφαρμογης και μετα να μην δουλευει αυτη η εφαρμογη. το Appman κανει εν μερει αυτη τη δουλεια, δειχνει οτι σκουπιδακια εχουν μεινει απο παλιες εφαρμογες και μπορεις να τα σβησεις. παντως καποιες μικρο-εφαρμογες που εκγαθιστανται με τις κυριες, απεγκαθιστανται οταν βγαλεις την κυρια αλλα το αντιστροφο δε γινεται;)

Link to comment
Share on other sites

exo to akoloutho provlima:feygontas 3 meres apo to spiti ksexasa to kinito (anameno).otan gyrisa to kinito (einai version 5.53.0) eixe svisei.to vazo na fortisei alla den anave me tipota.pao sto germano loipon opou mou lene oti xalase i mpataria kai mou dinei mia ORBIT 3,6volt-720mAh me tin opoia doulepse kanonika.tora arxizoun ta provlimata.stamatise na douleuei i kamera (astoxia eksoplismou,epanekkinisi kameras mou grafei) kathos kai i donisi tou kinitou.sto germano pou ksanapiga lene oti den exei sxesi i mpataria.mipos kserei kaneis kati???euxaristo
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες:) οταν λες δε σβηνονται, δηλαδη τι λεει; μηπως ειναι ανοιχτα; κρατα το μενου πατημενο και κλεισε οτι εχεις ανοιχτο μηπως φταιει αυτο. τα υπο-αρχεια που λες πρεπει να ξερεις ακριβως ποια ειναι για να τα σβησεις γιατι μπορει να'ναι αλλης εφαρμογης και μετα να μην δουλευει αυτη η εφαρμογη. το Appman κανει εν μερει αυτη τη δουλεια, δειχνει οτι σκουπιδακια εχουν μεινει απο παλιες εφαρμογες και μπορεις να τα σβησεις. παντως καποιες μικρο-εφαρμογες που εκγαθιστανται με τις κυριες, απεγκαθιστανται οταν βγαλεις την κυρια αλλα το αντιστροφο δε γινεται;)

 

Οχι οχι. Δεν είναι ανοιχτα. Πάω να τα απεγκαταστήσω και είτε αντι να με ρωτήσει αν θέλω να το διαγράψω, είτε με ρωτάει, κάνει μια διεργασία σαν να πάει να το διαγράψει, αλλά τελικά δεν το διαγράφει, σαν να αρνείται το πρόγραμμα να διαγραφεί! Το πρόβλημα μου εμφανίζεται σε μερικά μόνο προγράμματα. Με To FExprlorer δοκίμασα να τα σβήσω, και πράγματι σβήστηκαν, αλλα δέν ξερω αν έμειναν σκουπίδια η όχι. Παντως το .sis αρχείο τους μέσα ήταν.... Με το AppMan πως γίνεται αυτό? Να πάρω μια ιδέα. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

exo to akoloutho provlima:feygontas 3 meres apo to spiti ksexasa to kinito (anameno).otan gyrisa to kinito (einai version 5.53.0) eixe svisei.to vazo na fortisei alla den anave me tipota.pao sto germano loipon opou mou lene oti xalase i mpataria kai mou dinei mia ORBIT 3,6volt-720mAh me tin opoia doulepse kanonika.tora arxizoun ta provlimata.stamatise na douleuei i kamera (astoxia eksoplismou,epanekkinisi kameras mou grafei) kathos kai i donisi tou kinitou.sto germano pou ksanapiga lene oti den exei sxesi i mpataria.mipos kserei kaneis kati???euxaristo

 

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, η δόνηση του κινητο (6600) έχει να κάνει με την μπαταρία. Κάπου είχε πάρει το αυτί μου για αυτό το θέμα. Δεν ξέρω τώρα αν η μπαταρία έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα. Μπορει να λέω και μπαρούφες. Πάντως και γω κατι παρόμοιο έπαθα και τώρα δεν βρίσκω την επίλογη για δόνηση ενω έχω την ίδια μπαταρία... Ξέρει κανείς να βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, η δόνηση του κινητο (6600) έχει να κάνει με την μπαταρία. Κάπου είχε πάρει το αυτί μου για αυτό το θέμα. Δεν ξέρω τώρα αν η μπαταρία έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα. Μπορει να λέω και μπαρούφες. Πάντως και γω κατι παρόμοιο έπαθα και τώρα δεν βρίσκω την επίλογη για δόνηση ενω έχω την ίδια μπαταρία... Ξέρει κανείς να βοηθήσει??

 

Αυτο με τη δονηση και την μπαταρια ισχυε στα πολυ παλια Nokia (βλεπε 6110).Πλεον ειναι στο hardware του κινητου η δονηση αν δεν κανω λαθος και εχω καταλαβει σωστα τα service manuals που εχω κοιταξει. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ,η δονηση αποτελει ξεχωριστο "κομματι" :)

http://img333.imageshack.us/img333/617/capture21ez.th.jpg

Αν δεν λειτουργει η δονηση , ισως θελουν καθαρισμα οι επαφες του vibra-motor.

(ή και αλλαγη)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. λειπον τα νεα μου ειναι για οσους ενδιαφεροντε να βαλουν

*.wma *.mp3 *.ogg ως ringtones στο 6600.

 

WMAPlus v.1.20 with a new codec mp3 format!!!

 

θα το βρειτε εδω wap.flyfire.ru/symbian

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. λειπον τα νεα μου ειναι για οσους ενδιαφεροντε να βαλουν

*.wma *.mp3 *.ogg ως ringtones στο 6600.

 

WMAPlus v.1.20 with a new codec mp3 format!!!

 

θα το βρειτε εδω wap.flyfire.ru/symbian

ναι αλλα τα μπ3 τα παιζει σε slow motion και ειναι σαν να ακους τον μπαμπουλα:)

 

@ipnotistis

http://img406.imageshack.us/img406/7976/fescr0644fx.jpg θα πας στο δεξι tab που λεει installed apps οπως στη φωτο και θα δεις στις εφαρμογες που εχεις βγαλει ενα σκουπιδακι οπως στη φωτο και θα το διαγραψεις, μονο ομως αν εχεις απεγκαταστησει την εφαρμογη γιατι μπορει να'ναι κατι αλλο και να χρειαζεται. γενικα συνηθως μενουν σκουπιδακια σε διαφορους φακελους αλλα πρεπει να ξερεις τι διαγραφεις, οποτε καλυτερα να μην τα πειραζεις το γιατι δε φευγουν απο τη διαχειρηση εφαρμογων ειναι περιεργο, δε το γνωριζω:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. Εχω ενα πρόβλημα που ήθελα να το πώ νωρίτερα και ξαναπαρουσιάστηκε τώρα.. Προφανώς τώρα θέλω να κατεβάσω το AppMAn.. Κάνω search για να το βρώ απο άλλο post μεσα στο forum και βρίσκω εκατοντάδες καταχωρίσεις! Πως θα το βρώ γρήγορα χωρίς να χάνω ώρες και ώρες???? Αυτό ισχύει και γενικά για αλλες εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.. Εχω ενα πρόβλημα που ήθελα να το πώ νωρίτερα και ξαναπαρουσιάστηκε τώρα.. Προφανώς τώρα θέλω να κατεβάσω το AppMAn.. Κάνω search για να το βρώ απο άλλο post μεσα στο forum και βρίσκω εκατοντάδες καταχωρίσεις! Πως θα το βρώ γρήγορα χωρίς να χάνω ώρες και ώρες???? Αυτό ισχύει και γενικά για αλλες εφαρμογές...

θα το βρεις στο http://www.iphone-forum.org, θα κανεις free register και μετα log in και εκει θα ψαξεις και θα κατεβασεις οτι θες ;).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, και για το iphone το ίδιο φαντάζομαι να ισχύει. Τεσπα, ευχαριστώ. :)

εδω φιλε μου δεν ανεβαζουμε εφαρμογες και εχει ειπωθει πολλες φορες κατι σχετικο με το appman, γι'αυτο βρηκες πολλα. στο iphone υπαρχει η εφαρμογη και αν ψαξεις θα το βρεις ευκολα, καλυτερα να βαλεις να εμφανιστουν τα αποτελεσματα ως posts και οχι threads.

edit: μ'ενα απλο search, θα το βρεις εδω ;)

http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?p=389404&highlight=appman#389404

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τα μπ3 τα παιζει σε slow motion και ειναι σαν να ακους τον μπαμπουλα:)

 

οχι φιλε μου τα παιζει κανονικα. και απο την εκθεση τα ανοιγει με την φων.εγγραφη

 

και απο το προφιλ τα παιζει κανονικα.

 

*.wma *.mp3 *.ogg

 

εγο εχω 20 mp3 και 10 wma και μου τα παιζει ολα ως ηχος κλησης

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τα μπ3 τα παιζει σε slow motion και ειναι σαν να ακους τον μπαμπουλα:)

 

οχι φιλε μου τα παιζει κανονικα. και απο την εκθεση τα ανοιγει με την φων.εγγραφη

 

και απο το προφιλ τα παιζει κανονικα.

 

*.wma *.mp3 *.ogg

 

εγο εχω 20 mp3 και 10 wma και μου τα παιζει ολα ως ηχος κλησης

εμενα παντως τα παιζει σαν μπαμπουλας, ξερεις:p(ισως να φταιει το mp3player που ειχα μεσα). και τα ogg δε σου βγαζει σε ολα στην ηχογραφηση οτι εχουν διαρκεια 5' ανεξαρτητου διαρκειας;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως τα παιζει σαν μπαμπουλας, ξερεις:p(ισως να φταιει το mp3player που ειχα μεσα). και τα ogg δε σου βγαζει σε ολα στην ηχογραφηση οτι εχουν διαρκεια 5' ανεξαρτητου διαρκειας;

 

 

 

 

εμενα μου τα παιζει ολα. εχω δωκιμασει με 11 λεπτα *.ogg *.wma κια *.mp3

και τα ανοιγει πιο γριγορα απο το oggplayer

αμα θελεις βγαλε τα mp3player απο το κινητο σου και κρατα μονο το wmaPlus-v.1.2.0

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...