Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το 6600 version 3.42.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να γράφω μεγάλης διάρκειας video?To philips camcoder δεν μου ανοίγει καθόλου και το eti πετάει σφάλμα :( Υπάρχει περίπτωση να φταίει η κάρτα μνήμης(RS-mmc 256mb)?

Με ποια Version του philips camcoder έχεις πρόβλημα?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε αν αληθεύει ότι το 6600 έχει εξαντληθεί και ότι δεν θα ξανακυκλοφορήσει..; (τουλάχιστον στην Ελλάδα)

 

Γιατί είχα πάει σε (πολύ) γνωστή αλυσίδα καταστημάτων στην πόλη μου...και μου είπαν αυτό...

Και εδω στην Πετρουπολη υπαρχει κανονικοτατα και ολα καινουρια :) :)

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ετοιμάζομαι να πουλήσω το 6600 μου. Είναι βέβαια σε αρκετά καλή κατάσταση. Πριν "φύγει" θα του κάνω φορμάτ σε κάρτα και τηλέφωνο και θα το καθαρίσω εξωτερικά όσο μπορώ. Τί άλλο μπορώ να κάνω; :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Με ποια Version του philips camcoder έχεις πρόβλημα?

Οσες δοκίμασα έχουν πρόβλημα. Δηλαδή η 3.7.4,3.7.5 και κάποιες που στην διαχείριση εφαρμογών έγραφαν 1.02 και 1.03.Επίσης σήμερα δοκίμασα και την έκδοση 1.0 του eti camcorder αλλα γράφει χωρίς ήχο.Ακόμη βρήκα και το πρόγραμμα της tim αλλά γράφει μέχρι 36sec. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Οσες δοκίμασα έχουν πρόβλημα. Δηλαδή η 3.7.4,3.7.5 και κάποιες που στην διαχείριση εφαρμογών έγραφαν 1.02 και 1.03.Επίσης σήμερα δοκίμασα και την έκδοση 1.0 του eti camcorder αλλα γράφει χωρίς ήχο.Ακόμη βρήκα και το πρόγραμμα της tim αλλά γράφει μέχρι 36sec. :worry:

 

Κι εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με το 6600 v. 4.09 και το camcoder ή το ΕΤΙ, και τελικά ανακάλυψα διαβάζοντας καμιά χιλιάδα σελίδες σε forum Ελλάδας και εξωτερικού ότι είναι πολύ πιθανόν να μην δουλέψουν σωστά ή καθόλου, όταν υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούν ήχο, όπως το "Nice clock" & το κυρίως το "Talx", τα οποία και να τα ξηλώσεις αφήνουν μισοκατεστραμένα αρχεία που κάνουν τη ζημιά (Προσπαθώ να στο πω απλά).

 

Εγώ θα σου πρότεινα αρχικά να ξηλώσεις οποιαδήποτε εφαρμαγή camcoder ή ΕΤΙ έχεις βάλει. Μετά πήγαινε στην ανάλογη επίσημη σελίδα στο internet και βρες ποια έκδοση του camcoder κάνει για το firmware του κινητού σου. Μετά αναζήτησέ το full και εγκατέστησέ το. Αυτό έπιασε σε έναν φίλο μου και τώρα είναι ΟΚ.

 

Αν δεν κάνεις έτσι δουλειά τότε αφού πάλι πρώτα βρείς την έκδοση που πρέπει να βάλεις, κάνε ένα format και εγκατέστησέ το. Αυτό έκανα κι εγώ κι ας είχα τότε 150 περίπου εφαρμογές μέσα. Από τότε όμως είναι αστέρι το εργαλείο.

 

Επίσεις θα σου πρότεινα το camcoder σε σχέση με το ΕΤΙ.

 

Το ΕΤΙ έχει καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου, αλλά για να το δεις στο pc σου, είναι πακέτο (χρειάζεσαι μεατατροπέα) και για να το δεις σε άλλο κινητό θα πρέπει να έχει και εκείνο το ΕΤΙ.

 

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Ψάχνοντας λιγάκι βρήκα πως έπρεπε να δουλεύει το philips camcoder 1.02 και το ΕΤΙ δεν γράφει ήχο με την 3.42.Αλλά βλέπω πως οι πιο καινούριες αναβαθμίσεις του 6600 έχουν βγάλει διάφορα "κουσούρια" και το μόνο που ουσιαστικά διορθώνεται είναι οι χαρακτήρες στα μηνύματα,αλλά γιαυτό υπάρχει το sms timer :) Eτσι στην μία τσέπη κυκλοφορώ με το 6600 και στην άλλη με το 3650 με εγκατεστημένο το eti και κάποια games που δεν τρέχουν στο 6600. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει το ΕΤΙ και κάνει ένα κουλό... Ενώ τραβάει μια χαρά καλα όταν πάω να δώ αυτό που τράβηξα δέν το βλέπω ολόκληρο. Π.χ. Τραβάω ένα βίντεο 4 λεπτά και μου παίζει μόνο το 1 ενώ ο χώρος του 4 λέπτου καταλαμβάνετε κανονικά. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Επίσης υπαρχει κάποιο πρόγραμμα που να καλυτερεύει την λήψη φωτογραφιών? Είχα ακούσει για ένα στο 3650 που έκανε την κάμερα 1 μεγα πιξελ. (Δεν ξέρω κατα πόσο είναι δυνατό αυτό.) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγες μερες αγορασα ενα 6600 μεταχειρισμενο.ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.αυτο που με χαλασε ειναι η ποιοτητα του ηχου οταν ακουω μουσικη..χρησιμοποιω μαιμου ακουστικα και το νοκια σουητ που μετατρεπει αυτοματα τα mp3 σε wav.το θεμα ειναι οτι τα τραγουδια δεν εχουν καθολου μπασο..φταινε τα ακουστικα??φταιει το τηλεφωνο?Η φταιει η συμπιεση που κανει το προγραμμα??υπαρχει καποιος τροπος να καλυτερεψει η κατασταση???
so close no matter how far...
Link to comment
Share on other sites

xairete exoume ena 6600 nokia kai kleidwsame thn karta kai den 8ymwmaste ton kwdiko mporoume na paroume ta arxeia apo thn karta estw kai an den mporesoume na thn ksanaxrisimopoihsoume??

please boh8iste

 

Αν δεν εχεις κανει format στο κινητο τοτε κοιταξε με ενα file manager στο C:\System για ενα αρχειο mmcstore.Βαλε του καταληξη *.txt ανοιξε το (ειτε στο κινητο ειτε στο pc) και μεσα θα δεις τον κωδικο.

Αλλιως αν εχεις κανει format στο κινητο ειναι δυσκολα τα πραγματα και μου φαινεται οτι δεν μπορεις να κανεις κατι. :O

 

P.S. melo175 χρονια πολλα.... ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

geia sas mipos exei kanis to callxheater gia to 6600. exo ena alla den douleyei. thanks

 

Αν εννοείς το call cheater, πες μου e-mail με pm να σου το στείλω.

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου,

 

Σήμερα το απόγευμα εντελώς ξαφνικά το κινητό έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε "Μνήμη πλήρης. Σβήστε μερικά αρχεία" και σταμάτησε να ανταποκρίνεται.

 

Η μνήμη του τηλεφώνου είχε πάνω από 3ΜΒ ελεύθερα.

 

Το τηλέφωνο δεν έκλεινε και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία.

 

Τώρα όμως δεν ξεκινάει. Σταματάει στην οθόνη με το λογότυπο της Nokia για 1 περίποτ λεπτό και μετά όλη η οθόνη είναι λευκή και σταθερά αναμένη.

 

Δοκίμασα να κάνω format με *+3+πράσινο+άνοιγμα χωρίς καμια ανταπόκριση.

 

Καμιά ιδέα, εκτός από το να το πάω σε service center?

Inverse Interactive

Virtual Reality Appplications

 

http://www.inverse.gr

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι μου,

Δοκίμασα να κάνω format με *+3+πράσινο+άνοιγμα χωρίς καμια ανταπόκριση.

 

Καλησπερα φιλε μου.

Δοκιμασε παλι φορματ ,(με φορισμενη μπαταρια) ,μην αφησεις τα πληκτρα μεχρι να σου δειξει " FORMATTING ...

(Eκανες καμμια εκκινηση χωρις την καρτα mmc μεσα;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όση ώρα και να κρατάω τα πλήκτρα δεν γίνεται τίποτα. Δεν πιστεύω να χρειάζεται πάνω από λεπτό, ε?

 

Επίσης έχω δοκιμάσει τα πάντα γύρω από εκκίνηση χωρίς sim, χωρίς mmc, χωρίς τίποτα.

 

Ουδεν αποτέλεσμα.

 

Το τηλέφωνο έχει την ίδια συμπεριφορά.

 

Το κακό είναι πως εδώ που βρίσκομαι τώρα δεν έχει ούτε Nokia Service ούτε μαγαζί με κινητά, ούτε τίποτα...φοβάμαι πως χρειάζεται να γίνει πάλι flash το firmware

Inverse Interactive

Virtual Reality Appplications

 

http://www.inverse.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα εχει προβλημα με το πληκτρο ''2''. Κολλαει με αποτελεσμα να το παταω μια φορα και να μου βγαζει τον αριθμο 2-3 φορες. Εβγαλα την προσοψη το καθαρισα αλλα το προβλημα παραμενει. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα εχει προβλημα με το πληκτρο ''2''. Κολλαει με αποτελεσμα να το παταω μια φορα και να μου βγαζει τον αριθμο 2-3 φορες. Εβγαλα την προσοψη το καθαρισα αλλα το προβλημα παραμενει. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω παλιοτερα αλλα το πηγα στη νοκια και μου ειπαν οτι αλαξαν 2 τσιπ...τωρα αν ειναι ετσι μονο αυτοι το ξερουν,οταν το πηρα λειτουργουσε και δεν πληρωσα και τιποτα!Μετα απο 3,4 μηνες παλι το ιδιο...(μου το εχει πει ο νεος του ιδιοκτητης),τωρα ειναι και εκτος εγγυησης!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κατι μου λεει οτι κατι θα παθει το κινητο μου τωρα που το ανοιξα??? Κατι ελεγε ο leosedf στο mirc αλλα καταλαβα τι ακριβως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mpori to 6600 na paiski wma me kapio programa ?

 

Οχι φιλε μου δεν μπορει θα πρεπει να το μετατρεψεις σε ενα αλλο φορμα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia... exw kanei install to agile messenger,alla tipota! de kanei connection... exei sxesi i vodafone live?? k kati allo, kanena programma gia deltio kairou yparxei?!

 

Για το agile messenger θα πρέπει να ζητήσεις από τη Vodafone τις ρυθμίσεις "internet". Μοιάζουν λίγο με του GPRS αλλά έχουν κάποιες διαφορές.

 

Για καιρό υπάρχει το "Weather" το οποίο όμως δουλεύει μέσω gprs και εκτός από τη χρέωση που τρως είναι και λίγο μπέρδεμα γιατί σου δείχνει τον καιρό μόνο σε περιοχές που υπάρχει αεροδρόμιο και με την προϋπόθεση ότι έχεις τον τετραψήφιο κωδικό (ICAO) του αεροδρομίου. Επίσεις δεν δίνει πρόβλεψη παρά μόνο το τι γίνεται εκείνη τη στιγμή που ψάχνεις. Αν το θες μπορώ να στο στείλω αρκεί να μου στείλεις το mail σου με pm.

224 εφαρμογές σε Nokia 6600 v. 4.09 έως 8/8/2008.

Από 9/8/2008 ΝΟΚΙΑ Ε90 user και από 1/7/2010 ΝΟΚΙΑ Ν97 user

http://briefcase.pathfinder.gr/download/spimark/40085/482174/0/Streetracing1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...