Jump to content

Μετά από χρόνια, το Messenger επιστρέφει στην εφαρμογή Facebook


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Messenger θα επανενωθεί σύντομα με την εφαρμογή Facebook και αυτή η πληροφορία λαμβάνεται ως επιβεβαίωση για το κοινό πως το Facebook σίγουρα δεν “πεθαίνει”!

Η Meta ανακοίνωσε πως αυτή την περίοδο η ομάδα της διεξάγει δοκιμή που προσθέτει το Messenger ξανά στην εφαρμογή Facebook. “Θα μας δείτε να επεκτείνουμε αυτή τη δοκιμή σύντομα”, γράφει ο επικεφαλής του Facebook Tom Alison στην ίδια ανάρτηση.

Το Facebook και το Messenger χώρισαν για πρώτη φορά το 2014, με τον διευθύνοντα σύμβουλο Mark Zuckerberg να δηλώνει τότε ότι το Messenger ως ξεχωριστή εφαρμογή επιτρέπει “μια καλύτερη εμπειρία”. Τώρα, η Meta αντιστρέφει αυτή την αλλαγή και δεν αποτελεί έκπληξη. Τον περασμένο Ιούνιο, ο Alex Heath του The Verge ανέφερε τα σχέδια της Meta να επαναφέρει επιτέλους το Messenger στο Facebook, ενώ ο σύμβουλος κοινωνικής δικτύωσης Matt Navarra εντόπισε επίσης την Meta να δοκιμάζει τη λειτουργία τον περασμένο Δεκέμβριο.

Αυτή η αλλαγή που εκτελείται τώρα από το Facebook έγκειται στην προσπάθειά της ανταγωνιστεί καλύτερα το TikTok, το οποίο έχει τις ενσωματωμένες επιλογές ανταλλαγής μηνυμάτων από τις οποίες το Facebook απαλλάχθηκε σχεδόν πριν από μια δεκαετία τώρα. Ωστόσο, η Meta δεν λέει πόσα άτομα θα αρχίσουν να βλέπουν τα ενσωματωμένα εισερχόμενα.

Στην ανακοίνωσή του, το Facebook επανέλαβε επίσης ότι έχει πλέον περισσότερους χρήστες από ποτέ. “Σε αντίθεση με άλλες αναφορές, το Facebook δεν είναι νεκρό ούτε πεθαίνει, αλλά στην πραγματικότητα είναι ζωντανό και ακμάζει με 2 δισεκατομμύρια ενεργούς χρήστες καθημερινά”, γράφει ο Alison. “Οι άνθρωποι χρησιμοποιούν το Facebook για κάτι περισσότερο από τη σύνδεση με φίλους και την οικογένειά τους, αλλά και για να ανακαλύψουν και να ασχοληθούν με αυτό που είναι πιο σημαντικό για αυτούς”.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενωμένα ήταν στην desktop έκδοση του Facebook. Δεν θυμάμαι στο κινητό αν ήταν ενωμένο. Το 2009 το καλοκαίρι έκανα πρώτη φορά Facebook. Δεν θυμάμαι κυριολεκτικά...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το facebook έχει ήδη αποδημήσει προς Κύριον, εδώ και αρκετό καιρό.

Οι μόνοι που απέμειναν να ασχολούνται είναι δύο κατηγορίες ανθρώπων, πρώτον όσοι προωθούν τις επαγγελματικές τους δραστηριότητες μέσω αυτού του κοινωνικού δικτύου (κάτι το οποίο είναι γενικώς αποδεκτό)

και δεύτερον ηλικιωμένοι πλέον άνθρωποι, που "σκοτώνονται" για πολιτικά, θεολογικά, αθλητικά, κοινωνικά και ό,τι άλλο ζήτημα μπορεί να φανταστεί κανείς, σε έναν απίστευτο δαίδαλο αντεγκλήσεων και επιχειρημάτων και ατελείωτων ανούσιων διαλόγων.

Με λίγα λόγια, κάποιοι τελευταίοι εναπομείναντες μαχητές του πληκτρολογίου...

Εγώ, από τότε που το έκοψα βρήκα την ησυχία μου, ακούω άπειρη μουσική στο spotify και έχω γλυτώσει επίσης άπειρους πονοκεφάλους διαβάζοντας αμπελοφιλοσοφίες.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, p_k said:

Το facebook έχει ήδη αποδημήσει προς Κύριον, εδώ και αρκετό καιρό.

Οι μόνοι που απέμειναν να ασχολούνται είναι δύο κατηγορίες ανθρώπων, πρώτον όσοι προωθούν τις επαγγελματικές τους δραστηριότητες μέσω αυτού του κοινωνικού δικτύου (κάτι το οποίο είναι γενικώς αποδεκτό)

και δεύτερον ηλικιωμένοι πλέον άνθρωποι, που "σκοτώνονται" για πολιτικά, θεολογικά, αθλητικά, κοινωνικά και ό,τι άλλο ζήτημα μπορεί να φανταστεί κανείς, σε έναν απίστευτο δαίδαλο αντεγκλήσεων και επιχειρημάτων και ατελείωτων ανούσιων διαλόγων.

Με λίγα λόγια, κάποιοι τελευταίοι εναπομείναντες μαχητές του πληκτρολογίου...

Εγώ, από τότε που το έκοψα βρήκα την ησυχία μου, ακούω άπειρη μουσική στο spotify και έχω γλυτώσει επίσης άπειρους πονοκεφάλους διαβάζοντας αμπελοφιλοσοφίες.

 

Μάλλον περισσότερες κατηγορίες είναι με 2 δις κόσμο! Ενώ τα υπόλοιπα social Media είναι χαρά θεού. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το facebook έχει ήδη αποδημήσει προς Κύριον, εδώ και αρκετό καιρό.
Οι μόνοι που απέμειναν να ασχολούνται είναι δύο κατηγορίες ανθρώπων, πρώτον όσοι προωθούν τις επαγγελματικές τους δραστηριότητες μέσω αυτού του κοινωνικού δικτύου (κάτι το οποίο είναι γενικώς αποδεκτό)
και δεύτερον ηλικιωμένοι πλέον άνθρωποι, που "σκοτώνονται" για πολιτικά, θεολογικά, αθλητικά, κοινωνικά και ό,τι άλλο ζήτημα μπορεί να φανταστεί κανείς, σε έναν απίστευτο δαίδαλο αντεγκλήσεων και επιχειρημάτων και ατελείωτων ανούσιων διαλόγων.
Με λίγα λόγια, κάποιοι τελευταίοι εναπομείναντες μαχητές του πληκτρολογίου...
Εγώ, από τότε που το έκοψα βρήκα την ησυχία μου, ακούω άπειρη μουσική στο spotify και έχω γλυτώσει επίσης άπειρους πονοκεφάλους διαβάζοντας αμπελοφιλοσοφίες.
 

+1 same here!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μακάρι οντως να ενσωματωθεί και μακάρι να βγάλουν και πάλι την εφαρμογή pages manager,καθώς τώρα τα έχουν κάνει ολίγον χάλια.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 7:30 ΜΜ, p_k said:

Το facebook έχει ήδη αποδημήσει προς Κύριον, εδώ και αρκετό καιρό.

Οι μόνοι που απέμειναν να ασχολούνται είναι δύο κατηγορίες ανθρώπων, πρώτον όσοι προωθούν τις επαγγελματικές τους δραστηριότητες μέσω αυτού του κοινωνικού δικτύου (κάτι το οποίο είναι γενικώς αποδεκτό)

και δεύτερον ηλικιωμένοι πλέον άνθρωποι, που "σκοτώνονται" για πολιτικά, θεολογικά, αθλητικά, κοινωνικά και ό,τι άλλο ζήτημα μπορεί να φανταστεί κανείς, σε έναν απίστευτο δαίδαλο αντεγκλήσεων και επιχειρημάτων και ατελείωτων ανούσιων διαλόγων.

Με λίγα λόγια, κάποιοι τελευταίοι εναπομείναντες μαχητές του πληκτρολογίου...

Εγώ, από τότε που το έκοψα βρήκα την ησυχία μου, ακούω άπειρη μουσική στο spotify και έχω γλυτώσει επίσης άπειρους πονοκεφάλους διαβάζοντας αμπελοφιλοσοφίες.

 

Είπα κι εγώ δεν θα εμφανιζόταν ο κλασικός να μας πει πόσο άλλαξε η ζωή του από τότε που έβγαλε το facebook? Πως βρήκε γκόμενα, πήρε αύξηση στη δουλειά του και γέννησε η γάτα του εξαιτίας αυτής της φοβερής απόφασης. Επίσης πόσο καημένοι είναι αυτοί που ακομα το χρησιμοποιούν ενώ αυτός το εχει γυρισει σε πολύ ποιοτικότερα πράγματα και χαίρεται τη ζωή τρέχοντας στα λιβάδια! 😅

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση φίλε!

Και συμφωνώ απόλυτα με το ποστ σου, υπάρχει κι αυτή η κατηγορία!

Δεν είμαι τέτοιος, σε διαβεβαιώνω 😉

Ξέρεις πόσο περισσότερο Candlemass (και όχι μόνο) έχω πλέον χρόνο να ακούσω;

Εγώ γλίτωσα πολύ χαμένο χρόνο, αυτό μόνο.

Καλημέρα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Καμία σχέση φίλε!

Και συμφωνώ απόλυτα με το ποστ σου, υπάρχει κι αυτή η κατηγορία!

Δεν είμαι τέτοιος, σε διαβεβαιώνω 😉

Ξέρεις πόσο περισσότερο Candlemass (και όχι μόνο) έχω πλέον χρόνο να ακούσω;

Εγώ γλίτωσα πολύ χαμένο χρόνο, αυτό μόνο.

Καλημέρα!

Φίλε μου αν εσύ θεωρούσες το Facebook χαμένο χρόνο και ότι έβλεπες εκεί ήταν άχρηστο για εσένα, φταις εσύ και όχι το Facebook. Ξέρεις πόσες ομάδες υπάρχουν για heavy metal και rock που μπορείς να συζητήσεις και να ενημερωθείς;  όπως επίσης για ότι άλλο ενδιαφέρον έχεις. Δεν φταίει το μέσον αλλά η χρήση που κάνει ο καθένας.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, ήμουν σε πολλές από αυτές μέλος.

Και γνώρισα επίσης πολλούς αξιόλογους ανθρώπους και μπάντες.

Δεν διαφωνούμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...