Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για το WIDCOMM, που θα το βρω και τι ακριβως πρεπει να κανω? (Ειχα το Ν70 και κρατησα στο laptop το Nokia PC Suite. )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι τεχνολογία "μέσα" στις συσκευές bluetooth. Δεν νομίζω να το βρείς κάπου ξεμπαρκα :)

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι αργή η ταχύτητα αλλά όχι και τόσο... Εμένα με το Bluetooth μου πιάνει ταχύτητες έως 40 Kb/s. Ίσως να φταίει που είναι Class 1 και όχι 2 όπως τα περισσότερα, αλλά απ'όσο ξέρω, το Class έχει να κάνει μονο με την εμβέλεια και όχι με την ταχύτητα...

 

Μόλις τώρα το δοκίμασα να σιγουρευτώ και κατεβάζει με 60Kb/s! Μήπως δε χρησιμοποιείς WIDCOMM;

παιδι'α να ρωτήσω κάτι χαζό? την ταχύτητα που μεταφέρονται τα αρχεία σας που την βλέπετε???? στο pc suite δεν φαίνεται κάτι έτσι? σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος επειδή θέλω να περάσω mp3 ως ήχους κλήσης σε ποιό format θα πρέπει να τα μετατρέψω έτσι ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή ποιότητα,απο αυτά που υποστηρίζει η συσκευή μου (Nokia 6230i)?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε οποιαδήποτε CBR (-->constant bit rate) κωδικοποίηση δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ για λόγους χώρου στην κάρτα μου έχω τα κομμάτια σε 128kbps και όλα ακούγονται υπέροχα ως ringtones...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

xairete paides kai pali!

epanhltha me merikes erothseis

 

1) poia einai h last version gia to firmware? h 3.50? ti diafores exei apo thn 3.40 pou exo? exei tipota sobaro pou na akizei thn allagh ?

 

2)to usb kalodio pou to poulane? exo akousei oti kanei peripou 25 euro? auto pou me endiaferei einai an otan sundeo to kinhto me to pc meso tou kalodio na to blepo amesos xoris na prepei na koubalao kai drivers mazi. sunithizetai na xreiazetai na paro kanena arxeio apo thn douleia polles fores kai thelo na do an tha me ekuphrethsei to kinhto ap to na pairno usb stick... sto kato kato tha me boithisei k gia grhgora metafora mp3 ap to pc sthn mmc.. peripou ti taxuthtes pianei?

 

3) skeftomai kai ego na paro mia karta 1gb. auto pou eida se prohgoumena post einai oti h ATP karta 1gb mmc aplh paizei mia xara. uparxei kapoia allh pou na paizei? px rsmmc oste na uparxei kai gia melontikh xrhsh.. brhka sto net (paraggelia apo eksoteriko) mia 2gb pou leei oti paizei dokimasmena..ti na po..

 

4)uparxei kapoia pio megalh mpataria gia xrhsh? pou na krataei pio polu ennow...

 

5)uparxei kapoio programma (ektos tou oxygen phone manager) pou na mporo na metafero sms ap to palio mou 6510 sto 6230i aksiopista?

 

thx thx thx:))))

Link to comment
Share on other sites

1. den gnwrizw, den apantaw

 

2. egw to pira 30 lires anglias apo Londino pou vrethika tote... eutixws nomizw den xriazesai drivers me AUTO to kinito afou anagnwrizetai ws USB disc..

 

3. den gnwrizw den apantaw

 

4. apoti diavasa oxi den yparxei... (alla den vazw kai to xeri mou stin fwtia)

 

5. nai, to MobilEdit !

Link to comment
Share on other sites

kanenas allos kamoia apanthsh re paidia??

 

na parei oso psaxno gia to kalodio (xmm to DKU-2 etsi?) blepo sthn nokia oti thelei drivers http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,81914,00.html

alhtheuei auto?

btw 30 lires..peripou 45 euro einai polla..

edo to exo brei me 26 edo

h me 12 edo

 

to thema einai an thelei drivers....giati an thelei..den leei:((

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα καλυτερα Νοκια Shop ειναι και στην 3ης Σεπτεμβριου 158 μου καναν αναβαθμιση δωρεαν(με αποδειξη αγορας βεβαια)σε 10 λεπτακια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Πριν μερικές μέρες πήρα με την αναβάθμιση μου το 6230i. "Παίζοντας" με το μενού βρήκα όλες τις λειτουργίες που έψαχνα εκτός από την αντιστοίχιση ήχου στις επαφές. Έψαξα όλο το υπομενού των επαφών αλλά και των ήχων, διάβασα και το βιβλιαράκι αλλά δεν αναφέρει πουθενά τίποτα τέτοιο!! Στο 6600 που επίσης χρησιμοποιώ η αντιστοίχιση ήχου έμπαινε πολύ εύκολα. Μήπως το 6230i δεν διαθέτει αυτήν την λειτουργία;

 

Επίσης μια δεύτερη απορία που έχω αφορά τις υπέρυθρες. Έστειλα δεδομένα από τα 2 κινητά που προανέφερα και λειτουργούν κανονικότατα. Επιπλέον το 6600 συνδέεται νορμάλ με τις υπέρυθρες του laptop mou (hp). To 6230i όμως δεν αντιδράει όταν ενεργοποιώ τις υπέρυθρες και προσπαθώ να το συνδέσω με το pc μου. Ούτε καν όταν έβαλα το pc suite.

 

Please δώστε μου τα φώτα σας σε αυτά τα 2 ζητήματα!!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

H ZwH EiNai PoLy MiKrH Gia Na Perpatas Otan Mporeis Na Xoreueis!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η αντιστοίχιση ήχου γίνεται (δυστυχώς) ανά ομάδα, όχι ανα επαφή. Κεντρικό μενού -> Επαφές -> Ομάδες -> (αριστερό softkey στο όνομα της ομάδας) -> Στοιχεία ομάδας -> Ήχος κλήσης ομάδας.

 

Για το άλλο θέμα με τις υπέρυθρες δεν ξέρω. Κανονικά έπρεπε να παίζει... :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Πριν μερικές μέρες πήρα με την αναβάθμιση μου το 6230i. "Παίζοντας" με το μενού βρήκα όλες τις λειτουργίες που έψαχνα εκτός από την αντιστοίχιση ήχου στις επαφές. Έψαξα όλο το υπομενού των επαφών αλλά και των ήχων, διάβασα και το βιβλιαράκι αλλά δεν αναφέρει πουθενά τίποτα τέτοιο!! Στο 6600 που επίσης χρησιμοποιώ η αντιστοίχιση ήχου έμπαινε πολύ εύκολα. Μήπως το 6230i δεν διαθέτει αυτήν την λειτουργία; ......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

Γεια σου! εχω να σου προτεινω μια λυση αν θες να βαζεις ξεχωριστο ηχο στο κινητο σου. το εχω κανει εγω οταν αντιμετωπισα το προβλημα αυτο.

απλως θα φτιαξεις ομαδες ξεχωριστες και θα βαλεις στις ομαδες αυτες μονο ενα μελος το οποιο θα ειναι αυτο που θελεις να του βαλεις ξεχωριστο ηχο. ενταξει δεν νομιζω οτι εχεις πολλα ατομα που θελεις να τους εχεις ξεχωριστο ηχο :p

ελπιζω να βοηθησα. αν δεν καταλαβες στειλε μηνυμα να στο περιγραψω πιο αναλυτικα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2)to usb kalodio pou to poulane? exo akousei oti kanei peripou 25 euro? auto pou me endiaferei einai an otan sundeo to kinhto me to pc meso tou kalodio na to blepo amesos xoris na prepei na koubalao kai drivers mazi. sunithizetai na xreiazetai na paro kanena arxeio apo thn douleia polles fores kai thelo na do an tha me ekuphrethsei to kinhto ap to na pairno usb stick... sto kato kato tha me boithisei k gia grhgora metafora mp3 ap to pc sthn mmc.. peripou ti taxuthtes pianei?

 

εγω θα σου απαντησω στην δευτερη ερωτηση οσο γνωριζω βεβαια. το καλωδιο που χρησιμοποιω για το 6230i ειναι της Mobile Action και το εχουν σε vodafone shop συνηθως. κοστιζει 27€ περιπου. και φυσικα εχει cd με drivers και οπου και να το συνδεσεις θα πρεπει να εχεις μαζι σου τους drivers. επισης σε πληροφορω οτι δεν μπαινουν πολυ ευκολα. παντως τους drivers μπορεις να τους κατεβασεις και απο το site της Mobile Action αλλα σου λεω αυτο θα το κανεις καθε φορα που αλλαζεις υπολογιστη.

το καλωδιο ειναι το MA-8630/E/C και αν θες να εχεις τους drivers συνεχεια μαζι σου απλα θα πρεπει να εχεις μαζι σου το παρακατω link: http://ds.my-mam.com/USB/PureModem/DrvMdmSetup_Pure_V92.exe

ελπιζω να βοηθησα. αν θες κατι αλλο στειλε μου μηνυμα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το είχα δει αυτό με τις ομάδες, απλά ήθελα μεμονομένα να κάνω αντιστοίχιση σε κάποια ονόματα. Λίγο κουλό που δεν έχει αυτήν την επιλογή! Τέλος πάντων...

 

Όσο για τις υπέρυθρες, μάλλον θα πάω να πάρω το usb καλώδιο και εγώ. Είχα περάσει από μαγαζί της nokia την προηγούμενη εβδομάδα και δεν είχανε. Θα δοκιμάσω και πάλι σήμερα.

 

Και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια! :)

H ZwH EiNai PoLy MiKrH Gia Na Perpatas Otan Mporeis Na Xoreueis!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως αφαιρώ το όνομα του προφίλ που χρησιμοποιώ απο την οθόνη της συσκευής,όταν αυτή βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως αφαιρώ το όνομα του προφίλ που χρησιμοποιώ απο την οθόνη της συσκευής,όταν αυτή βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής?

Δυστυχώς φίλε μου δεν γίνεται να μην εμφανίζεται :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι, γνωρίζει κανείς αν η έκδοση V 3.62 αλλάζει κάτι σημαντικό απο διάφορα bugs του 6230i?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι, γνωρίζει κανείς αν η έκδοση V 3.62 αλλάζει κάτι σημαντικό απο διάφορα bugs του 6230i?

 

Δεν αλλάζει και τίποτα συμαντικό!!!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει και τίποτα συμαντικό!!!

Άλλωστε δεν έχει και κάποια σημαντικά bugs. Γενικότερα πρόκειται για πολύ σταθερό κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει και τίποτα συμαντικό!!!

 

Συγκεντρωτική διαγραφή αναφορών παράδοσης Sms υπάρχει ή ακόμη μία-προς μία?

Link to comment
Share on other sites

Συγκεντρωτική διαγραφή αναφορών παράδοσης Sms υπάρχει ή ακόμη μία-προς μία?

 

 

έχετε λυσάξει όλοι! όχι δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται να υπάρξει!

 

 

επίσης έχει βγέι 3.70

Changes/improvement made from MCU SW version 3.50 to version 3.70:

-GPRS:

-Restarting functionality improved when using GPRS

-Ending of RTSP connections improved

-Improvement for connection via Bluetooth or Infrared with a laptop

-SMS:

-A confirmation beep is generated when a voice mail SMS is received if

the call is ongoing

-WAP:

-Support for SSL connection in EMCL3 improved

-SIM:

-The default language (Hebrew) selection on the SIM card improved

-Improvement for Hebrew calendar (week view)

-Operator name list updated

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει εγκαταστησει κανεις στο 6230i τον opera mini browser σε συνδεση cosmote ??

Σας δουλευει ?? αν ναι μπορεις καποιος να μου πει της ρυθμισεις pls:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει εγκαταστησει κανεις στο 6230i τον opera mini browser σε συνδεση cosmote ??

Σας δουλευει ?? αν ναι μπορεις καποιος να μου πει της ρυθμισεις pls:(

και εγώ το εγκατέστησα με tim αλλα τίποτα!

ολο processing λεει!

καμμιά ιδέα κανείς?

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia. 8elw tin voi8eia sas.

loipon exw to 6230i.tou ekana anaba8misi stin ekdosi 03.62

meta tin anava8misi omws den diavazei tin karta mnimis pou exw.einai mia 256mb tis twinmos.tin vlepei kleidwmenei enw egw den eixa valei kwdiko pote.kai stin ek8esi deixnei pws den exei tipote mesa.deixnei 0.0kb.

ti egine kai ti mporw na kanw???

anava8misi ekana sto club nokia stin livadia.simera eginan ola auta.

euxaristw polu

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...