Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την άνοιξα κοίταξα αυτές τις ταινίες.τις κούνησα πολύ απαλά.το πρόβλημα υπάρχει.οποτε μάλλον καμμένη οθόνη φαίνεται.χωρις να είμαι ειδικός.μενει ως έχει μέχρι να λήξει η καραντίνα.μετα πάω μάλλον για τηλεόραση άλλη.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Την άνοιξα κοίταξα αυτές τις ταινίες.τις κούνησα πολύ απαλά.το πρόβλημα υπάρχει.οποτε μάλλον καμμένη οθόνη φαίνεται.χωρις να είμαι ειδικός.μενει ως έχει μέχρι να λήξει η καραντίνα.μετα πάω μάλλον για τηλεόραση άλλη.

 

Δεν είναι καμμένη η οθόνη σου, το tcon μάλλον τα έπαιξε μπορείς να δεις τι γράφει επάνω και να κάνεις αναζήτηση στο ebay να δεις τι τιμή έχει αν σε συμφέρει το αγοράζεις και το κάνεις αντικατάσταση και πάλι όμως χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ότι είναι αυτός ο λόγος όπως σου είπα και πιο πάνω αν δεν τη δει τεχνικός να σου πει τι ακριβώς είναι ότι και να λέμε εμείς δεν ισχύει.

Αλήθεια τι μάρκα και ποιο μοντέλο είναι η τηλεόραση

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Turbo x από το πλαισιο.μοντελο δεν θυμαμαι ειναι περιπου δύο ετων.32 ιντσες

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Turbo x από το πλαισιο.μοντελο δεν θυμαμαι ειναι περιπου δύο ετων.32 ιντσες

 

Πιθανόν να μη σε συμφέρει να την πας για επισκευή σε τεχνικό γιατί το λιγότερο που θα σου ζητήσει μόνο για τον έλεγχο θα είναι 20 ευρώ το λιγότερο οπότε αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς μόνος σου τότε προσωπική μου γνώμη είναι να πας σε κάποια καινούργια έχει και arielli έχει και f&u έχει επίσης και στο stock house του eshop αν θέλεις να κοιτάξεις και οι τιμές για 32 και μέχρι και 43 κυμαίνονται από 100 και φτάνουν τα 255€, από fhd 1080p μέχρι uhd 4K.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Την άνοιξα κοίταξα αυτές τις ταινίες.τις κούνησα πολύ απαλά.το πρόβλημα υπάρχει.οποτε μάλλον καμμένη οθόνη φαίνεται.χωρις να είμαι ειδικός.μενει ως έχει μέχρι να λήξει η καραντίνα.μετα πάω μάλλον για τηλεόραση άλλη.

 

αν δεν θελεις να δωσεις πολλα λεφτα οι f&U ειναι καλες. εχω 2 παρει μια 28 και μια 32 του πατερα μου και ειναι σκυλια. δεν εχουν βγαλει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ναι τις ξέρω και αυτές.θα τους ρίξω μια ματιά όταν έρθει η ώρα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας, είμαι στην αναζήτηση τηλεόρασης για το σαλόνι μου (αρκετά μεγάλο) προς αντικατάσταση της υπάρχουσας Samsung LCD 40" 11ετιας η οποία αποδείχτηκε σκυλί.

 

Θέλω να πάρω λοιπόν μια σχετικά οικονομική τηλεόραση, από 55" και πάνω (αποστάσεις θέασης των καναπέδων από 2μ έως 5μ) και η χρήση της θα είναι κυρίως για ταινίες + Netflix + ταινίες σειρές απο Android box (kodi) + PS4.

 

Το budget δεν μπορεί να ξεπεράσει σε καμία περίπτωση τα 550€ (με τα μεταφορικά μέσα) και θέλω να δώσω ιδιαίτερη έμφαση στην αξιοπιστία και την ευκρίνεια.

 

Από μάρκες δεν ξέρω αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω μια αδυναμία στις Samsung και εάν υπάρχει δυνατότητα αγοράς με δόσεις (άτοκες) ακόμα καλύτερα.

 

Υπάρχουν προτάσεις για κατι καλό & αξιόπιστο σε αυτη την κατηγορια χρηματων;

 

Έχει κανείς ήδη τέτοιων προδιαγραφών (τιμής και μεγέθους οθόνης) τηλεόραση για να μου πει εντυπώσεις;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι στην αναζήτηση τηλεόρασης για το σαλόνι μου (αρκετά μεγάλο) προς αντικατάσταση της υπάρχουσας Samsung LCD 40" 11ετιας η οποία αποδείχτηκε σκυλί.

 

Θέλω να πάρω λοιπόν μια σχετικά οικονομική τηλεόραση, από 55" και πάνω (αποστάσεις θέασης των καναπέδων από 2μ έως 5μ) και η χρήση της θα είναι κυρίως για ταινίες + Netflix + ταινίες σειρές απο Android box (kodi) + PS4.

 

Το budget δεν μπορεί να ξεπεράσει σε καμία περίπτωση τα 550€ (με τα μεταφορικά μέσα) και θέλω να δώσω ιδιαίτερη έμφαση στην αξιοπιστία και την ευκρίνεια.

 

Από μάρκες δεν ξέρω αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω μια αδυναμία στις Samsung και εάν υπάρχει δυνατότητα αγοράς με δόσεις (άτοκες) ακόμα καλύτερα.

 

Υπάρχουν προτάσεις για κατι καλό & αξιόπιστο σε αυτη την κατηγορια χρηματων;

 

Έχει κανείς ήδη τέτοιων προδιαγραφών (τιμής και μεγέθους οθόνης) τηλεόραση για να μου πει εντυπώσεις;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην πάρεις λιγότερο από 65 θα το μετανιώσεις. Σου μιλάω εκ πείρας.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

65 αρα παρε . και εγω ειχα 46 σε μεγαλο σαλονι και πηρα 65. να την ευχαριστηθεις.

εγω samsung ειχα παρει . αλλα και lg θα επερνα. καλυτερα να πας σε ενα mediamarkt που εχει πολλες να τις δεις

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια, σε 65αρα καταλήγω κι εγώ, μιας και θα είναι για τουλάχιστον 10 έτη ξανά....

 

Και το ερώτημα είναι: Samsung ή LG;; Κυρίως από αυτές τις 2 θέλω.... Samsung είναι οι υπάρχουσες 2 του σπιτιού, αμφότερες χωρίς προβλήματα....

 

Μια άλλη επιλογή είναι να κατέβω στις 55" και να πάρω QLed οθόνη όμως.... Αξίζει;;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ο κύβος ερρίφθη τελικά, παρήγγειλα την LG 65UM7450.... κι ο Θεός βοηθός

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μάλλον κάποιος με μάτιασε :( .

Τις τελευταίες μέρες αν ας πούμε όταν αλλάζω κανάλι κάνει μισό δευτερόλεπτο να εκτελέσει την εντολή, μερικές φορές μου έκανε τον 4πλάσιο χρόνο να εκτελέσει εντολή, αργούσε δηλαδή να αλλάξει κανάλι. Όταν την έκλεισα και την άνοιξα όμως, έπειτα εκτελούσε τις εντολές γρήγορα όπως πριν.

 

Τώρα για την κύρια βλάβη. Έβλεπα μια εκπομπή και κάποια στιγμή παρατήρησα να έχει πλήρη φωτεινότητα στο κέντρο της οθόνης (1/5 περίπου της οθόνης ας πούμε) και στα 2/5 αριστερά και 2/5 δεξιά να έχει λιγότερη από τη μισή φωτεινότητα. Για 1 λεπτό νόμιζα ότι είναι εφέ που βάλανε στην εκπομπή που παρακολουθούσα :X:X .

Μετά όμως δεν επανερχόταν η φωτεινότητα.

Την έκλεισα και την άνοιξα και από τότε παίζει κανονικά όταν την ανοίγω, αλλά μόνο ο ήχος :ninja: , ΕΙΚΟΝΑ δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ.

Σε πολύπριζο ασφαλείας ήταν...Την έβγαλα κι από το ρεύμα και την έβαλα αργότερα πάλι όπως μου είπαν από την εξυπηρέτηση...τίποτα.

 

Θα περάσει αύριο ή την δευτέρα τεχνικός τους.

 

LG 55LB730V αγορά 839.00 €υρά 06/2015 μετά από αρκετή αναζήτηση αναρτήσεων και σχολίων, όχι αρνητικών και καλή κατανάλωση Watt

καλοκαίρι 2020 προς τέλη άρχισε τρέμουλο έσω οθόνης, θέμα LED μπάρας.

για την ώρα το τρέμουλο LED εμφανίζετε με το άνοιγμα μετά παίζει κανονικά μέχρι που κάποιες φορές η οθόνη μαυρίζει και δεν επανέρχεται μέχρι να γίνει επανεκκίνηση, κάποιες φορές επανωτά με αρκετά λεπτά διαλειμμάτων.

ο ήχος, zapping όλες oi άλλες λειτουργίες κανονικές.

όχι από τεχνικό, το ανταλλακτικό σετ LED μπάρας, γνήσια απ ότι είπε, ενδεικτική τιμή στα 95.00€ και δυσεύρετη η προμήθεια για το συγκεκριμένο τύπο.

όταν παύση τελείως θα τη παρκάρω και αν βρω μελλοντικά το LED σε λογική τιμή την επισκευάζω ο ίδιος.

είμαι σε προ - φάση πλέον ίσως όχι 55" νέας TV, 300.00€ - 400.00€ NO NAME σίγουρα όχι LG. :(

όλα τα TV κατά την αγορά τους αξιολογούνται με επαίνους αλλά η πενταετία ζωής αξιολογείται ώς ρεκόρ από παθόντες συμforumίτες, ακόμα και για τα νεο κυκλοφορούντα αρκετών χιλιάδων €υρώ

παθήματα για να μην πετάμε πλέων λεφτά από το εναπομείναν λίπος.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή χρονιά σε όλους!!! Μια ερώτηση αν γνωρίζει κανένας, έχω πάρει την xiaomi tv 4s 55" και θέλω να βάλω κάμερα να την χρησιμοποιώ για βιντεοκλήσεις. Αν γίνεται ποια κάμερα πρέπει να πάρω?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!! Μια ερώτηση αν γνωρίζει κανένας, έχω πάρει την xiaomi tv 4s 55" και θέλω να βάλω κάμερα να την χρησιμοποιώ για βιντεοκλήσεις. Αν γίνεται ποια κάμερα πρέπει να πάρω?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή χρονιά και σε σένα ξεκίνα να διαβάζεις από το παρακάτω post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8105297#post8105297

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!! Μια ερώτηση αν γνωρίζει κανένας, έχω πάρει την xiaomi tv 4s 55" και θέλω να βάλω κάμερα να την χρησιμοποιώ για βιντεοκλήσεις. Αν γίνεται ποια κάμερα πρέπει να πάρω?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι ευχαριστημένος φίλε μου από την τηλεόραση? Γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά. Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή είναι φίλε εγώ την δουλεύω με το up tv smarters pro δεν έχω κεραία και είμαι ευχαριστημένος φουλ!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θέλω να ρωτήσω μόνο για ποιότητα εικόνας τι είναι καλύτερο να πάω σε μια τηλεόραση μεταχειρισμένη 7ετιας αλλά καλή μάρκα lg Samsung η σε καινούρια αλλά μάρκα τύπου f&u turbo x κλπ? Δεν με νοιάζει να είναι Σμαρτ. Για ps4 xbox one τη θέλω περισσότερο. Να πάω σε 4k η δεν αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Να πας σε 4κ και νέα τηλεόραση.

Έστω σε όχι τόσο επώνυμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μόνο για ποιότητα εικόνας τι είναι καλύτερο να πάω σε μια τηλεόραση μεταχειρισμένη 7ετιας αλλά καλή μάρκα lg Samsung η σε καινούρια αλλά μάρκα τύπου f&u turbo x κλπ? Δεν με νοιάζει να είναι Σμαρτ. Για ps4 xbox one τη θέλω περισσότερο. Να πάω σε 4k η δεν αξίζει;

 

να μαζέψεις περισσότερα χρήματα και να πας σε καινούργια καλή τηλεόραση.

το φθηνό το κρέας το τρώει ο σκύλος φίλε, και οι φθηνές λύσεις συνήθως είναι οι πιο ακριβές.;););)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω για μια οικονομική τηλεόραση smart android tv 32". Βρήκα μια tcl και συγκεκριμένα το μοντέλο

TCL 32ES560 Smart HD Ready 32". Γνώμη κανείς? Είναι καλή? Το ίντερνετ, το YouTube θα έχουν κολλήματα η όχι? Μήπως να πάρω και ένα καλό tv box? Τα φώτα σας παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ψάχνω για μια οικονομική τηλεόραση smart android tv 32". Βρήκα μια tcl και συγκεκριμένα το μοντέλο

TCL 32ES560 Smart HD Ready 32". Γνώμη κανείς? Είναι καλή? Το ίντερνετ, το YouTube θα έχουν κολλήματα η όχι? Μήπως να πάρω και ένα καλό tv box? Τα φώτα σας παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Ολες αυτες ειναι τηλεορασης της σειρας να το ξερεις δεν πρεπει να εχει υψηλες προσδοκιες προσεξε η συγκεκριμενη ου εβαλες ειναι HD ready δλδ αναλυση μεχρι 720p.

εγω προσωπικα σαν δευτερη εχω μια arielli 43'' 4k android την ειχα παρει στα 205 ευρω πριν 6 μηνες καλη εικονα, το android κομματι ομως δεν ειναι για πολλα αλλα δεν με πειραζει το ηξερα απο την αρχη, επισης και ο ηχος μην περιμενεις και πολλα απο τα ηχεια τους.

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες ειναι τηλεορασης της σειρας να το ξερεις δεν πρεπει να εχει υψηλες προσδοκιες προσεξε η συγκεκριμενη ου εβαλες ειναι HD ready δλδ αναλυση μεχρι 720p.

εγω προσωπικα σαν δευτερη εχω μια arielli 43'' 4k android την ειχα παρει στα 205 ευρω πριν 6 μηνες καλη εικονα, το android κομματι ομως δεν ειναι για πολλα αλλα δεν με πειραζει το ηξερα απο την αρχη, επισης και ο ηχος μην περιμενεις και πολλα απο τα ηχεια τους.

 

κάποιο λάθος κάνεις ότι το android tv δεν είναι για πολλά,ίσα ίσα.....

φυσικά και δω ισχύει ότι πληρώνεις παίρνεις

με 205€ τι ήθελες σούπερ ντουπερ ουαου!!!!

arielli=φασοκατασταση

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας. Ψάχνω για μια οικονομική τηλεόραση smart android tv 32". Βρήκα μια tcl και συγκεκριμένα το μοντέλο

 

TCL 32ES560 Smart HD Ready 32". Γνώμη κανείς? Είναι καλή? Το ίντερνετ, το YouTube θα έχουν κολλήματα η όχι? Μήπως να πάρω και ένα καλό tv box? Τα φώτα σας παρακαλώ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

ένα tv box καλύτερα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος κάνεις ότι το android tv δεν είναι για πολλά,ίσα ίσα.....

φυσικά και δω ισχύει ότι πληρώνεις παίρνεις

με 205€ τι ήθελες σούπερ ντουπερ ουαου!!!!

arielli=φασοκατασταση

 

Μα δεν κάνει 205 αν αφαιρέσεις φόρους, μεταφορικά, κέρδος εισαγωγέα, κέρδος αντιπροσώπου ούτε 50 ευρώ δε μένει.

μην πετάτε τα λεφτά σας ρε παιδιά κάντε λίγο υπομονή Μάζεψε κάποια χρήματα περισσότερα και πάρε μία καλή τηλεόραση

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...