Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μου πεις λίγο μοντέλο τηλεόρασης?

 

SONY KDL-50W829B

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την 3.004 έκδοση?

Ναι, για την ακρίβεια, η έκδοση PKG3.004EUA

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την ακρίβεια, η έκδοση PKG3.004EUA

Είναι γενικό το πρόβλημα αλλά υπάρχει λύση

 

https://support.google.com/youtube/forum/AAAAiuErobUngqH7Ue5Hqw

 

Το reset σίγουρα βοηθάει αλλά γράφει κάποια ακόμα πράγματα δες τα αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου είπα πιο πάνω, εμένα δουλεύει κανονικά από τότε!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου είπα πιο πάνω, εμένα δουλεύει κανονικά από τότε!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπράβο ρε δικέ μου!!!! Έγινε!!!!!

Επίσης Κίνγκ σε ευχαριστώ πολύ που βοήθησες και εσύ, αν κάτι στραβωσει θα ασχοληθώ με το άρθρο που μου έστειλες!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γεια σας παιδιά.Εχω εδώ και 6 μήνες μια lg uj55701v 4k smart.Το πανελ της συγκεκριμένης τηλεόρασης είναι σχετικά χαλαρό μπροστά έχει αναφερθεί και σε άλλα φόρουμ.Το κουλό που μου συνέβη είναι οτι κατάφερε και τρυπωσε απο μέσα μια πολύ πολύ πολύ μικρή αράχνη η οποία μετά απο δυο μέρες τα κακαρωσε και έπεσε στο κατω μερος της tv και δε φαίνεται καν μονο εγω ξέρω π ειναι Ερώτηση υπάρχει τροπος να βγει και θα με καλύπτει η εγγύηση αν απευθυνθώ στην lg για τέτοιου είδους περιστατικά?Δεν επιτρέπεται 750 ευρω tv να είναι ανοιχτή σε αράχνες και λοιπά έντομα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα, έχω μια Turbo-x 42in 3ετίας η οποία στη μισή δεξιά της πλευρά παρουσίασε υποφωτισμένη οθόνη, όχι συνεχώς στην αρχή αλλά τώρα πλέον μόνιμα. Μήπως κάποιος γνωρίζει τι συμβαίνει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έχεις εγγυηση....

καλυτερα πεταξε την και παρε μια άλλη

 

βγηκαν καλες προσφορές εν οψη μαυρης παρασκευής!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έχεις εγγυηση....

καλυτερα πεταξε την και παρε μια άλλη

 

βγηκαν καλες προσφορές εν οψη μαυρης παρασκευής!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μήπως έχετε να προτείνετε καμία 40αρα smart γύρω στα 300 ευρώ;

Σκέφτομαι αυτήν από το Γερμανό με κάρτα eurobank στα 295

SAMSUNG Smart TV UE43NU7022 UHD 43''

Edited by fili
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους..έχω εδω και τέσσερα χρόνια την sony w829b 55 και ξαφνικά εκεί που βλέπω σβήνει και μου βγάζει μαύρη οθόνη με το σήμα της Sony για λίγα δευτερόλεπτα,αυτό επαναλαμβάνεται συνέχεια..έκανα και επαναφορά και δεν έγινε τίποτα..

Edited by thanos_margon
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή δεν έχω καμία σχέση με τηλεοράσεις θέλω να ρωτήσω το εξής, κάνουν όλες οι LG τηλεοράσεις εγγραφή προγράμματος σε USB? Έχω μία στο σπίτι του 2011 (την πήρα με το σπίτι, δεν ξέρω ποιο μοντέλο είναι κτλ), βάζω το USB και δεν κάνει κάτι παρά μόνο αναπαραγωγή ό,τι έχει μέσα το στικάκι.

Επίσης, σε μία άλλη πιο καινούργια, μου βγάζει κάτι για LG Time Machine, αλλά δεν ξέρω πώς να το ρυθμίσω.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν καποιος κοιταει τωρα για τιβι ποια ειναι τα μινιμουμ/απαραιτητα χαρακτηριστικα που πρεπει να εχει ?ειδικα αυτα που μπερδευομαι ειναι τα HDR ,hz κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαθέτει κανείς αυτό το μοντέλο ---> Samsung UE F8000;

 

Επίσης υπάρχει/ουν κατάστημα/τα που παίρνουν πίσω (έστω και σε αρκετά χαμηλή τιμή) την παλιά TV για αγορά καινούριας;

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Σωστά απλά...

Πρώτον, δεν ξέρω πόσα ακριβώς να ζητήσω (μη φανταστείς ό,τι πιάνει και τίποτα) σε αυτή που παρέθεσα από πάνω {για εκείνη ρωτούσα, άσε που αν σου πω πόσο την πήρα το '14 θα βάλεις τα κλάματα (για να μην τα βάλω εγώ)}. Από την άλλη είναι σε τέλεια κατάσταση ολόκληρη η TV, ελάχιστη χρήση και ούτε γρατσουνιά από την κορυφή ως τα νύχια σκεπασμένη με σεντόνι για να μην την τρώει η σκόνη, να φανταστείς και εκτός πρίζας σε μόνιμη κατάσταση.

Και κατά δεύτερον, και κυριότερο, (εκτός ότι θα σε παίρνει ο κάθε ένας τυχάρπαστος που δεν ξέρεις και τι ακριβώς σκοπό έχει, δε μπορώ να βάζω σπίτι τον οποιοδήποτε "υποψήφιο" αγοραστή, πλην τον χρόνο που θα μου τρώει όλη αυτή η διαδικασία αν βρεθεί και μέχρι να βρεθεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά απλά...

Πρώτον, δεν ξέρω πόσα ακριβώς να ζητήσω (μη φανταστείς ό,τι πιάνει και τίποτα) σε αυτή που παρέθεσα από πάνω {για εκείνη ρωτούσα, άσε που αν σου πω πόσο την πήρα το '14 θα βάλεις τα κλάματα (για να μην τα βάλω εγώ)}. Από την άλλη είναι σε τέλεια κατάσταση ολόκληρη η TV, ελάχιστη χρήση και ούτε γρατσουνιά από την κορυφή ως τα νύχια σκεπασμένη με σεντόνι για να μην την τρώει η σκόνη, να φανταστείς και εκτός πρίζας σε μόνιμη κατάσταση.

Και κατά δεύτερον, και κυριότερο, (εκτός ότι θα σε παίρνει ο κάθε ένας τυχάρπαστος που δεν ξέρεις και τι ακριβώς σκοπό έχει, δε μπορώ να βάζω σπίτι τον οποιοδήποτε "υποψήφιο" αγοραστή, πλην τον χρόνο που θα μου τρώει όλη αυτή η διαδικασία αν βρεθεί και μέχρι να βρεθεί κάποιος.

 

Να βρεθεί κατάστημα να στη πάρει πολύ δύσκολο, το τι τιμή την είχες πάρει ο υποψήφιος αγοραστής δεν τον ενδιαφέρει κοιτάει παλαιότητα και θα σου πει π.χ. την δίνεις Α ποσό με τα ίδια χρήματα παίρνω 50αρα uhd ύστερα το πρώτο που θα ρωτήσει είναι εντός εγγύησης είναι οι κλασικές ερωτήσεις που κάνουμε όλοι και εσύ ο ίδιος αν μπεις στη θέση του αγοραστή το ίδιο θα έκανες, στα γράφω όλα αυτά για να οπλιστεις με υπομονή, πάρε μια ιδέα από fb να δεις τι γίνεται πάνω κάτω και ανάλογα πράττεις προσοχή στο fb αν την βάλεις υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι θέλει μεγάλη ΠΡΟΣΟΧΉ

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Σε 65αρα 4κ vfm (όχι Samsung, f&u, arieli, κλπ) τι υπάρχει??

Να δω κάτι σε lg?

Θα περιμένω βέβαια Black Friday μπας και παίξει κατι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 65αρα 4κ vfm (όχι Samsung, f&u, arieli, κλπ) τι υπάρχει??

Να δω κάτι σε lg?

Θα περιμένω βέβαια Black Friday μπας και παίξει κατι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δεν υπάρχει vfm, πληρώνεις την εικόνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και υπάρχει VFM αλλά είναι γενικό χωρίς να αναφέρεται ενα budget. Δεν έχουν όλες οι τηλεορασεις των 400€ την ίδια εικόνα, ούτε όλες των 1000 έχουν καλύτερη εικόνα από όλες των 700

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αξίζει κάποιος να περιμένει για να αγοράσει (χωρίς να βιάζεται ιδιαίτερα) 8K TV για να πέσουν οι τιμές αλλά και να μπορεί αφετέρου κυρίως να εκμεταλλευτεί την ανάλυση αυτή ή είναι πολύ νωρίς και ακόμα οι 4Κ έχουν μέλλον μέχρι να φτάσουμε για να έχουμε αναλύσεις 8K για να υποστηριχτούν μέσω μιας 8K τηλεόρασης;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Έχω μια τηλεόραση που εδώ και λίγες μέρες στο κέντρο ακριβώς έβγαλε μια άχνη για την ώρα κάθετη μωβ γραμμή.οταν έχει χρωμα σχεδον δεν φαίνεται.μονο στο μαύρο την διακρίνεις καθαρά.μου είπε ένας φίλος ότι μπορεί να είναι καμμεςν πίξελ το χειρότερο η αν είμαι τυχερός κάτι λεπτές {ταινιες}στον επάνω μέρος της που δεν κάνουν καλή επαφή.ποια η γνωμη σας;να την ανοίξω να επιχειρήσω να δω τις {ταινίες} η θα κάνω μεγαλυτερη ζημιά και θα μείνω μια χωρίς τιβι λόγω καραντίνας;δεν υπάρχει άλλη τιβι στο σπίτι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια τηλεόραση που εδώ και λίγες μέρες στο κέντρο ακριβώς έβγαλε μια άχνη για την ώρα κάθετη μωβ γραμμή.οταν έχει χρωμα σχεδον δεν φαίνεται.μονο στο μαύρο την διακρίνεις καθαρά.μου είπε ένας φίλος ότι μπορεί να είναι καμμεςν πίξελ το χειρότερο η αν είμαι τυχερός κάτι λεπτές {ταινιες}στον επάνω μέρος της που δεν κάνουν καλή επαφή.ποια η γνωμη σας;να την ανοίξω να επιχειρήσω να δω τις {ταινίες} η θα κάνω μεγαλυτερη ζημιά και θα μείνω μια χωρίς τιβι λόγω καραντίνας;δεν υπάρχει άλλη τιβι στο σπίτι.

 

Φυσικά οτι κάνεις ειναι με δική σου αποκλειστική ευθύνη, πάμε τώρα πρώτα σιγουρεύεις οτι ολοες οι συνδέσεις στην τηλεόραση είναι εντάξει, μετά πάμε πιο βαθιά καθάρισμα με μια σβηστήρα ΑΠΑΛΑ τις καλωδιοταινιες του tcon θα ψάξεις στο youtube how to fix vertical lines και τέλος αν δεν πιάσει, ίσως αλλαγή του tcon.

Το καλυτερο βεβαια ειναι να την κοιταξει τεχνικος.

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.θα κοιτάξω να την ανοίξω απλά αύριο να ριξω μια ματια.αυτα που γράφεις δεν τα πολυκαταλαβαινω.ειδα κάποια βιντεάκια στο τιουμπ.θα κοιτάξω αυτές τις ταινίες που λες και είδα στο βιντεο Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...