Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα χθες αγόρασα την 32V2000 sony έχοντας διαβάσει κάποια καλά reviews και την περιμένω μέσα στην εβδομάδα (είχε έλλειψη) για να την κλείσω στην τιμή των 1349 ευρώ στα εγκαίνια του media markt στο Ρέντη. Ποιά είναι η αποψή σας για την τηλεόραση; Πιστεύεται ότι ήταν καλή επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα χθες αγόρασα την 32V2000 sony έχοντας διαβάσει κάποια καλά reviews και την περιμένω μέσα στην εβδομάδα (είχε έλλειψη) για να την κλείσω στην τιμή των 1349 ευρώ στα εγκαίνια του media markt στο Ρέντη. Ποιά είναι η αποψή σας για την τηλεόραση; Πιστεύεται ότι ήταν καλή επιλογή;

 

καλοριζικη φιλε μου,εκανες πολυ σωστη επιλογη σιγουρα εγω εχω την ιδια σε 40αρα και ειμαι ενθουσιασμενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα χθες αγόρασα την 32V2000 sony έχοντας διαβάσει κάποια καλά reviews και την περιμένω μέσα στην εβδομάδα (είχε έλλειψη) για να την κλείσω στην τιμή των 1349 ευρώ στα εγκαίνια του media markt στο Ρέντη. Ποιά είναι η αποψή σας για την τηλεόραση; Πιστεύεται ότι ήταν καλή επιλογή;

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ.

ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ 40ΑΡΑ

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΠΙΓΕΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα χθες αγόρασα την 32V2000 sony έχοντας διαβάσει κάποια καλά reviews και την περιμένω μέσα στην εβδομάδα (είχε έλλειψη) για να την κλείσω στην τιμή των 1349 ευρώ στα εγκαίνια του media markt στο Ρέντη. Ποιά είναι η αποψή σας για την τηλεόραση; Πιστεύεται ότι ήταν καλή επιλογή;

 

Καλό μοντέλο, αλλά αφού είσαι στο internet σίγουρα μπορείς να το βρεις σε καλύτερη τιμή και ίσως να μην χρειαστεί να περιμένεις

32V2000 sony 1320 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Απο Δευτερα θα πω να παρω και εγω μια lcd tv 32''!Εχω κοιταξει μερικες αλλα θα ηθελα και την πολυτιμη γνωμη σας γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το αντικειμενο και φοβαμαι μην την ''πατησω'' και μετανιωσω την αγορα που θα κανω!

Εσεις τι θα μου προτεινατε απο 800-900 ευρω?Εχω δει την samsung LE32R32B!Mπορειτε να μου πειτε την αποψη σας γι'αυτο το μοντελο?http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975779&product=913472

 

ευχαριστω εκ των προτερων !

aris/20

The only thing i know is that i don't know anything!

THINK DIFFERENT

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ καλη την εχει ενας φιλος μου.Αμα θες τσιμπα την.(Βέβαια πρεπει να πω οτι για τα λεφτα της είναι καλη αλλα υπαρχουν και καλυτερς με πιο υψηλες τιμε)Ταξιδιώτη και εγω την εχω σε 42''.Την 40αρα ηθελα αλλα με επρειξε η αδερφη μου.(Καταλαβαινεις τωρα σπασιμο και μουρμουρα στο τελος πηρα 40'' και ησυχασα.Επίσης θα βγει μια Philips 103''.Φανταστικοι και είναι σαν χαρτί.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει ποιες οι διαφορές ανάμεσα στην sony KDF-E50A11 και την sony 50E2000 ;

Αξίζει να αγοράσεις μια από τις δυο ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι,

Αποφάσισα να αγοράσω μια lcd εκ των kdl40v2000, kdl40x2000 και Samsung LE40F71B Διαβάζω σε προηγούμενα posts, ότι η Full HD σε απλό αναλογικό σήμα θα παίζει χειρότερα λόγο του scaler.Αυτή είναι σημαντική διαφορά σε σχέση με μια HDMI ready για κάποιον που θα βλέπει απο απόσταση 3-4 μέτρα? Εαν το σήμα έρχεται απο Nova τι συμβαίνει? Εαν η διαφορά των χρημάτων δεν παίζει ρόλο εσείς ποιά προτείνετε?

 

Σας ευχαριστώ όλους

Salokin2001

Link to comment
Share on other sites

Are you getting all of the HDTV resolution you expected?

 

Ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για την ποιότητα της επεξεργασίας του HD σήματος από τις τηλεοράσεις. Ποιές κάνουν σωστό deinterlacing του 1080i, ποιές κάνουν την "ανάποδη" μετατροπή των 60 frames (NTSC, στην Ευρώπη είναι 50) στα αυθεντικά 24 του φιλμ (inverse telecine); Τέλος ποιές έχουν το bandwidth ώστε να σηκώνουν πραγματικά το σήμα 1080p;

Τα αποτελέσματα απογοητευτικά, οι περισσότερες αποτυγχάνουν σε όλα!! :blink:

Η μόνη που τα περνάει όλα είναι η Pioneer 50 Pro FH1 :respect: (το ίδιο μοντέλο κυκλοφορεί εδώ ως 5000ΕΧ, στην προνομιακή τιμή των 9.000 ευρώ και κάτι ψιλά :( ).

Tα μοντέλα είναι αμερικάνικα αλλά τα περισσότερα κυκλοφορούν και εδώ με λίγο αλλαγμένα ονόματα.

Πάντως πέρα από το αστείο/λυπηρό του θέματος, το άρθρο δείχνει τη σημασία του processing της εικόνας που δεν μπορεί να περιγραφεί με κάποιο "πιασάρικο" τεχνικό χαρακτηριστικό (π.χ. ανάλυση, αντίθεση) από αυτά που υπερτονίζει το marketing των περισσότερων εταιρειών. Και εξηγεί "παράδοξα" όπως το "γιατί η "χ,ψ" HD ready δείχνει καλύτερα από την "ω" Full HD", γιατί η τάδε τηλεόραση κοστίζει τα διπλάσια από τη δείνα ενώ έχουν τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά κλπ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικη φιλε μου,εκανες πολυ σωστη επιλογη σιγουρα εγω εχω την ιδια σε 40αρα και ειμαι ενθουσιασμενος.

 

 

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ22

ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΛΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ

ΕΑΝ ΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Κι εγώ ετοιμάζομαι για αγορά μιας LCD. Μάλλον πάω κατά Samsung 40S71. Τι λέτε; Την έχει κάποιος; Είναι καλή αγορά...

 

Επίσης σχετικά με τον ψηφιακό δέκτη dvb, πόσο χρήσιμος είναι;Ποιος ακριβώς ο ρόλος του γιατί δεν πολυκατάλαβα....;

 

Pleaseeeee Helppppp!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ22

ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΛΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ

ΕΑΝ ΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

φιλε μου αν ψαξεις λιγες σελιδες πιο πισω ενα παιδι εχει βαλει τις καταλληλες ρυθμισεις για την Tv μας.

παιδια τι προτεινεται να κανω ωστε και να εχω διακοπη ρευματος να μην παθει καμια ζημια η Tv?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν ψαξεις λιγες σελιδες πιο πισω ενα παιδι εχει βαλει τις καταλληλες ρυθμισεις για την Tv μας.

παιδια τι προτεινεται να κανω ωστε και να εχω διακοπη ρευματος να μην παθει καμια ζημια η Tv?

 

ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ .

 

ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ TV ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕST ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΜΜΕΝΗ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ Η TV ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΑΜΜΕΝΗ ΣΒΗΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΗ .

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ TV ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕST ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΜΜΕΝΗ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ Η TV ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΑΜΜΕΝΗ ΣΒΗΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΗ .

 

 

Διαφορετικά αν θέλεις να είσαι σχεδόν πλήρως καλυμένος αγορά σταθεροποιητή και ups

:O
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα χθες αγόρασα την 32V2000 sony έχοντας διαβάσει κάποια καλά reviews και την περιμένω μέσα στην εβδομάδα (είχε έλλειψη) για να την κλείσω στην τιμή των 1349 ευρώ στα εγκαίνια του media markt στο Ρέντη. Ποιά είναι η αποψή σας για την τηλεόραση; Πιστεύεται ότι ήταν καλή επιλογή;

 

χμμμμμμμμ,δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα βιαστηκες λιγο.ηρθε και το καινουργιο μοντελο στο πλαισιο η 2500 στα 1800ε μου φαινετε.θα μου πεις ειναι πολλα για 32'' τιβι αλλα σιγουρα τωρα που ηρθε το νεο μοντελο θα πεσει η τιμη του παλιου.ελπιζω να πεσει δραματικα και η τιμη της 46X2000.αν φθασει καπου στα 3000ε θα την τσιμπησω αμεσα..!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να πέσει η 46Χ2000 αλλα απο 4500euro στα 3000 μάλλον θα αργήσει. Aν γίνει αυτό πόσο θα δίνουν την 46V2000? Από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις με αυτούς. Έχει ακούσει κανένας αν υπάρχει περίπτωση να δούμε και στην Ελλάδα κανένα κανάλι σε HD τουλάχιστον σε αυτή την ζωή?
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να πέσει η 46Χ2000 αλλα απο 4500euro στα 3000 μάλλον θα αργήσει. Aν γίνει αυτό πόσο θα δίνουν την 46V2000? Από την άλλη ποτέ δεν ξέρεις με αυτούς.

 

Μέχρι να πέσει η 46X2000 στα 3.000 η 46V2000 δεν θα υπάρχει κατά πάσα πιθανότητα...

Να δούμε πόσο θα έχει και η 46W2000 που δείχνει εξαιρετική και θα είναι φθηνότερη από τη Χ.

Για όποιον βιάζεται υπάρχει και η Sharp 46XD1E στα 3.800 τιμή αντιπροσωπείας, δηλαδή στα μαγαζια μάλλον φθηνότερη. Σύμφωνα με ένα ξένο φόρουμ που διάβαζα πάντως δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με την Sony X2000.

 

Έχει ακούσει κανένας αν υπάρχει περίπτωση να δούμε και στην Ελλάδα κανένα κανάλι σε HD τουλάχιστον σε αυτή την ζωή?

 

Όχι. Η ΕΡΤ Ψηφιακή αρνείται να ασχοληθεί με το θέμα, σύμφωνα με δηλώσεις του (οραματιστή) προέδρου της. Η NOVA δεν έχει πει κουβέντα για το θέμα (κανονικά η δορυφορική τηλεόραση είναι ο επικρατέστερος τρόπος μετάδοσης HDTV αλλά η NOVA δεν έχει καλή ποιότητα ούτε καν στις SD μεταδόσεις της) και τέλος οι υπόλοιποι δεν έχουν δικαίωμα να εκπέμψουν επίγεια ψηφιακά μέχρι να αποφασίσει το Υπουργείο Τύπου να ετοιμάσει το νομικό πλαίσιο για να δοθούν άδειες.

Αν και φοβάμαι πως ακόμα και όταν ξεκουνήσει ο Ρουσσόπουλος και οι λοιποί, οι καναλάρχες θα προτιμήσουν την ποσότητα αντί της ποιότητας, κοινώς θα στριμώξουν περισσότερα κανάλια στη συχνότητά τους αντί για ένα HD. Ελπίζουμε σε κάποια εξαίρεση, ίσως από τον ΣΚΑΪ;

Γενικα η κατάσταση δεν είναι καθόλου καλή. :mad:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Agorasa prin 1 mina tin sony kdl 40V2000 2100euro kai twra eida sto plaisio tin kdl 40V2500 mazi me dvd r sony dwro 2500 euro!!!!

Mipws viastika?Tha trelathw...:cry:

 

Οι διαφορές μεταξύ V2000 & V2500 είναι ελάχιστες, με κυριότερη το δεύτερο HDMI που είναι φυσικά πολύ χρήσιμο αλλά δεν είναι για να τρελαθείς κιόλας. Όταν σου γίνει απαραίτητο μελλοντικά παίρνεις ένα switch.

 

H προσφορά είναι στα 2600 ευρώ και είναι πράγματι καλή. Βέβαια η 40V2500 δεν θα έβγαινε με τόσο ανταγωνιστική τιμή εξαρχής αν ήταν καινοτόμος. Οπότε μην τρελαίνεσαι.

Αν θέλεις DVD-recorder με τα 500 ευρώ της διαφοράς παίρνεις μάλλον κάτι καλύτερο από αυτό που "χαρίζει" το Πλαίσιο επειδή του έχει ξεμείνει στην αποθήκη.

 

Πάντως είναι γνωστό ότι οι τιμές των ηλεκτρονικών πέφτουν ταχύτατα. Η γνώμη μου είναι ότι παίρνεις κάτι καλό (και η V2000 είναι εξαιρετική τηλεόραση) και δεν ασχολείσαι για κάποια χρόνια με τις εξελίξεις, γιατί η τεχνολογία προχωράει με ρυθμούς που πραγματικά σε τρελαίνουν. Οπότε το θέμα είναι αν είσαι ευχαριστημένος με την εικόνα της τηλεόρασης που πήρες ή όχι. Αν είσαι έχει καλώς, αλλιώς...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Αγόρασες μία πάρα πολυ καλή τηλεόραση και δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε στεναχωρεί η προσφορά του Πλαισίου. Το ποιό πιθανό είναι να τους έχουν ξεμείνει μερικά DVD και βρήκαν ευκαιρία να τα "σπρώξουν". Προσωπικά όταν κάνω μια αγορά δεν ξανακοιτάω τις τιμές για σίγουρα θα απογοητευτώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.καινουργιος με μαλλον παλια απορια:philips 32" 9731d.αξιζει?ποια τα μειονεκτηματα με δεδεμενο οτι η τιμη πηγε στα 1750 ευρω ( net electric).
Link to comment
Share on other sites

Μετραει και τι ρυθμισεις εχουν οι δυο τηλεορασεις. Ακομα και κατοχοι της R71 λενε οτι δεν εχει τηλεπτικη εικονα σαν την V2000.

Πόσοι από τους κατόχους της 32R71 έχουν μέχρι σήμερα παραδεχτεί αυτό;

Γιατί δεν έχει ένας τουλάχιστον κάτοχος 32R71 υποστηρίξει την επιλογή του;

Γιατί στα καταστήματα SONY CENTER πουλάνε LCD Samsnung και τι λένε για αυτές;

Γιατί δε γίνεται καθόλου αναφορά για την Samsung 32 N71(26δις χρώματα - R71 13δις χρώματα-) που έχει το ίδιο panel με την 32V2000 και 2χHMDI και όλα αυτά μόνο με 1219 ευρώ όταν το αντίστοιχο μοντέλο της SONY 32V2500 έχει 1500-1800ευρώ;

http://www.technixx.gr/detail.jsp;jsessionid=E35FAAC1ECA35A39BA2F4196DA52ACFD?gruppe=889221

Γιατί όλοι οι "ξερόλες" πωλητές προτείνουν Samsung και όλοι οι "ξερόλες" του forum προτείνουν SONY;

Που υπάρχουν σκοπιμότητες και που είναι η αλήθεια ;

Πόσοι πραγματικά έχουν δει τις τηλεοράσεις αυτές από κοντά την μία δίπλα στην άλλη και έχουν δοκιμάσει DVD's ή GAMES ή TV και στις 2 μαζί για αντιπαράθεση;

Πόσοι θεωρούν το Design σημαντικό παράγοντα στην αγορά LCD ;

Γιατί η SONY έσωσε το <τομάρι της> κάνοντας συμαχία με την Samsung q

<<"The Sony-Samsung alliance is certainly a win-win," declares Lee Sang Wan, president of Samsung's LCD unit. Sony's Executive Deputy-President Katsumi Ihara, who has led Sony's TV division and was recently appointed to oversee key consumer-electronics product lines, also credits the alliance with helping revive the company's LCD-TV business fortunes.

"If there had been no S-LCD venture, Sony's LCD-TV business would not be what it is today," he said in an interview with a group of Tokyo-based technology journalists back in April. >>

http://www.businessweek.com/globalbiz/content/nov2006/gb20061128_546338.htm?chan=tc&campaign_id=rss_tech

 

 

S-LCD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο χωρίο μου όταν μπαίνω σε ενα δωμάτιο λέω πρώτα ενα "γεία"

Ελπίζω να παρέλειψες να το κάνεις επειδή βιαζόσουν να πυροβολίσεις...Καλως όρισες λοιπόν στην παρέα μας. Πάρε μερικές απαντήσεις απο μένα (είμαι σίγουρος πως θα έχεις και άλλες απο άλλα μέλη... )

 

Πόσοι από τους κατόχους της 32R71 έχουν μέχρι σήμερα παραδεχτεί αυτό;Γιατί δεν έχει ένας τουλάχιστον κάτοχος 32R71 υποστηρίξει την επιλογή του;

Γιατι απλά δε μπορούν να υποστηρίξουν κάτι που δε το πιστευουν...

 

Γιατί δε γίνεται καθόλου αναφορά για την Samsung 32 N71(26δις χρώματα - R71 13δις χρώματα-) που έχει το ίδιο panel με την 32V2000 και 2χHMDI και όλα αυτά μόνο με 1219 ευρώ όταν το αντίστοιχο μοντέλο της SONY 32V2500 έχει 1500-1800ευρώ;

Η τηλεόραση δεν αποτελείται μόνο απο το panel. Δε πληρώνεις μόνο αυτό, και φυσικά δυο τηλέοράσεις με το ίδιο πάνελ αλλα άλλον κατασκευαστή σασσί, δεν παίζουν το ίδιο... Το ίδιο είναι το σύστημα επεξεργασίας εικόνας της Bravia engine με το DNIE? (το οποίο μάλιστα πολλοί χρήστες των samsung το βρίσκουν ενοχλητικό και προσπαθούν μάταια να το απενεργοποιήσουν...)

 

Γιατί όλοι οι "ξερόλες" πωλητές προτείνουν Samsung και όλοι οι "ξερόλες" του forum προτείνουν SONY;

Που υπάρχουν σκοπιμότητες και που είναι η αλήθεια ;

Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο σε αυτό... Ποιός θα κερδίσει απο την γνώμη που σου προσφέρει? Ο πωλητής, ή εγώ?

 

Πόσοι πραγματικά έχουν δει τις τηλεοράσεις αυτές από κοντά την μία δίπλα στην άλλη και έχουν δοκιμάσει DVD's ή GAMES ή TV και στις 2 μαζί για αντιπαράθεση;

Προφανώς αρκετοί απο αυτούς που εκφέρουν γνώμη το έχουν κάνει. Εκτός αυτό υπάρχουν και αξιόπιστα περιοδικά, δε μπορεί να τα "παίρνουν" όλοι!

 

Πόσοι θεωρούν το Design σημαντικό παράγοντα στην αγορά LCD ;

Εγώ τι να σου πώ... Η V2000 που έχω είναι πανέμορφη ακόμη και κλειστή, όλοι την θαυμάζουν!

 

Γιατί η SONY έσωσε το <τομάρι της> κάνοντας συμαχία με την Samsung

Δε νομίζω να σώθηκε η SONY απο την συνεργασία στην παραγωγή των panel. Μάλλον οφέλησε και τις δύο εταιρίες το ίδιο!

 

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

:X Exw trelathei dioti mesa se toso ligo kairo bgazoun auti tin prosfora kai apo to mesimeri exw mpei se diafora site kai den mporw na bgalw akri me to parakatw: Kapoia site anaferoun oti i 40V2500 einai full HD diladi 1080p (oxi 1080i),to de episimo site tis SONY den anaferei oti einai full HD alla oti einai 1080i apla opws i 40V2000!!!To oti exei 2 hdmi den me endiaferei katholou alla mesa se ena mina na mou bgazei auto to montelo me 1080p kai dwro ena dvd recorder sony 160GB kai sxedon idia timi me tin 40V2000 aaaa kai kapou allou diabasa oti i V2500 exei enan neo epeksergastei eikonas kai oxi ton idio me tin seira V2000?Gi'auto sas lew tha trellathw!!!!!!!!!!!!!!!!!! :X Gia tin seira X den mou kaigetai karfaki!!!

AN GNWRIZETAI KATI P L E A S E INFORM ME!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει τσεκαρει κανεις αυτη την Οπίσθιας Προβολής Bravia KDS-55A2000

---> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975783&product=892416

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...