Jump to content

Τι είναι Cosmote Triple Sim Card Postpaid?


Jens21345
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασε η μητέρα μου στην Κέρκυρα triple sim postpaid από cosmote και πληρώνει 49€ το μήνα (για πρώτους 24 μήνες). 

Στην σελίδα της Cosmote δεν βρήκα πληροφορίες για το συγκεκριμένο πακέτο. Δηλαδή είναι 3 sim κάρτες με το ίδιο νούμερο? Μοιράζουν η τρις κάρτες τα ίδια δεδομένα κινητής τηλεφωνίας; 

Δύο κάρτες, άμα θυμάμαι καλά, η μητέρα της έβαλε σε router για να έχει ίντερνετ στο σπίτι. 

Η τρίτη SIM κάρτα την έβαλα στο κινητό μου, όμως δεν έχει σήμα. Πρέπει να ενεργοποιηθεί. Δηλαδή άμα την ενεργοποιήσω θα έχω δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ή θα πρέπει να πληρώσω extra για να έχω ίντερνετ; 

Δεν καταλαβαίνω καν γιατί πρέπει να ενεργοποιηθεί ή SIM κάρτα αφού η μητέρα έκλεισε το συμβόλαιο. 

Άμα είναι extra για δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, τότε που είναι το νόημα; 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως είναι απλά για όταν δεν δουλεύει η δεύτερη κάρτα να δουλεύει η τρίτη και απλά είναι προς εξυπηρέτηση σου ώστε να μην βάζεις-βγάζεις συνέχεια τις sim από τη μια συσκευή στην άλλη; Δλδ πρώτα να πρέπει να βγάζεις οφφ την δεύτερη και μετά να βλέπει το δίκτυο την τρίτη και να σου δίνει πρόσβαση. Πρώτη φορά το ακούω βέβαια αυτό σαν υπηρεσία αλλά ίσως κάτι τέτοιο να παίζει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Triple sim για χρονια εννοουν οτι η καρτα σπαει σε 3 μεγεθη, Mini-SIM, Micro-SIM, Nano-SIM

Postpaid = Συμβόλαιο

Δεν έχω ακουσει ποτε ενας φακελος να εχει 3 sim μεσα και θα χρειαστω φωτογραφια για να το πιστεψω και να μαθω κατι καινουργιο σημερα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...