Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βγήκε και update και για την global έκδοση 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου ακόμη δεν έχει δεχτεί update . κάνω κάτι λάθος ; και δεν έρχεται ;
Ποια έκδοση έχει;
Σήμερα βγήκε και update και για την global έκδοση 
Ποια έκδοση είναι το update;

POCO X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, topmar said:

Ποια έκδοση έχει; Ποια έκδοση είναι το update;

POCO X5 5G via Tapatalk
 

Εδώ όλες η εκδόσεις

 

Screenshot_2023-05-06-18-25-26-426_com.xiaomiui.downloader_1.jpg

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, topmar said:

Ποια έκδοση έχει; Ποια έκδοση είναι το update;

POCO X5 5G via Tapatalk
 

πως ξεχωρίζω ποια έκδοση έχω ; αν εχω global ;

τι δικό μου γράφει SMSEUXM

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mger said:

πως ξεχωρίζω ποια έκδοση έχω ; αν εχω global ;

τι δικό μου γράφει SMSEUXM

Την ευρωπαϊκή έχεις(ΕU)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Προς admins: Μήπως να άλλαζε ο τίτλος του θέματος και να προστεθεί και το X5 5G που είναι σχεδόν ίδιο, για να γράφουμε κι εμείς οι κάτοχοι του εδώ μέσα;

Μόλις εγκατέστησα την GCam στο X5 5G, την έκδοση MGC_8.7.250_A11_V11, από εδώ:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl129/

Δοκιμές τις επόμενες ημέρες. 168062ffdc43ff784ae2f3840c4931c5.jpg

POCO X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την SGCAM 8.7, είναι πολύ καλή κι αυτή. Έχει στο Telegram κανάλι και πολύ καλή υποστήριξη.

Και βγάζει φοβερές φώτο. Την χρησιμοποιώ στο Redmi Note 8T.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsiletra said:

Δοκίμασε και την SGCAM 8.7, είναι πολύ καλή κι αυτή. Έχει στο Telegram κανάλι και πολύ καλή υποστήριξη.

Και βγάζει φοβερές φώτο. Την χρησιμοποιώ στο Redmi Note 8T.

Εγώ φοραω την 8.8 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mger said:

αν είναι εύκολο ενα λινκ..

Εδώ είναι όλες οι gcam: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera

 

Κι εδώ η SGCAMhttps://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-shamim/ or https://gcambrasil.com.br/devs/shamim/

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την SGCAM 8.7, είναι πολύ καλή κι αυτή. Έχει στο Telegram κανάλι και πολύ καλή υποστήριξη.
Και βγάζει φοβερές φώτο. Την χρησιμοποιώ στο Redmi Note 8T.
Εγώ φοραω την 8.8 
Μόλις δοκίμασα και την SGCAM που λέτε, δεν δουλεύει σωστά στο X5 5G μου, βγάζει κίτρινες τις φωτογραφίες για κάποιο λόγο.

Την έβγαλα και ξαναέβαλα την GCam που ανέφερα παραπάνω, η οποία χωρίς κάποια έξτρα ρύθμιση δουλεύει σωστά.

Δείτε πως βγήκε με την SGCAM (συγγνώμη για το αντικείμενο της φωτογραφίας ) 0e772304ed31478a29f5f30e18eae0ca.jpg

POCO X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, topmar said:

Δείτε πως βγήκε με την SGCAM (συγγνώμη για το αντικείμενο της φωτογραφίας emoji23.png) 0e772304ed31478a29f5f30e18eae0ca.jpg

POCO X5 5G via Tapatalk
 

Aφού την cropαρες και αφαίρεσες τα σημεία που δεν χρειάζεται να βλέπουν οι πολλοί.... όλα καλά!!! 🙂 🙂 😛 😛

 

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, topmar said:

Μόλις δοκίμασα και την SGCAM που λέτε, δεν δουλεύει σωστά στο X5 5G μου, βγάζει κίτρινες τις φωτογραφίες για κάποιο λόγο. emoji848.png

Την έβγαλα και ξαναέβαλα την GCam που ανέφερα παραπάνω, η οποία χωρίς κάποια έξτρα ρύθμιση δουλεύει σωστά.

Δείτε πως βγήκε με την SGCAM (συγγνώμη για το αντικείμενο της φωτογραφίας emoji23.png) 0e772304ed31478a29f5f30e18eae0ca.jpg

POCO X5 5G via Tapatalk
 

Σου πάει το κιτρινάκι. 😂 Δοκίμασε και καμιά άλλη gcam.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Ξαναγύρισα στην MGC_8.7.250_A11_V11 τελικά και όλα καλά.

POCO X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2023 at 7:22 ΜΜ, topmar said:

Προς admins: Μήπως να άλλαζε ο τίτλος του θέματος και να προστεθεί και το X5 5G που είναι σχεδόν ίδιο, για να γράφουμε κι εμείς οι κάτοχοι του εδώ μέσα;

Μπορώ να το αλλάξω κι εγώ, εάν δεν υπάρχουν αντιρρήσεις.
Εκτός τον Snapdragon 695 και την άλλη κάμερα, βλέπω ότι έχει διαφορετική οθόνη και είδος Gorilla Glass, λίγο πιο αργή ταχεία φόρτιση, δεν έχει WiFi 6, και κυκλοφόρησε με διαφορετική έκδοση MIUI.

Εάν νομίζετε ότι όσοι παρακαλοθούμε το θέμα είμαστε (είστε) είστε όλοι οκ, πείτε το να κάνω την αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαφορετικές συσκευές, με διαφορετικό hardware και φυσικά ROMs. Θα έπρεπε κανονικά να υπάρχουν 2 θέματα, ένα για X5 Pro και ένα για Χ5. οι διαφορές στην RAM/αποθ. χωρο δεν έχουν σημασία.

 

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω οτι Gcam και να δοκιμασα εκτος απο την μπροστινη καμερα (που ναιι εχει διαφορα στη σελφι) σε ολα τα αλλα η στοκ ειναι καλυτερη καμερα ! Ειδικα στα χρωματα  ολες οι Gcam σε μενα ειναι λες και βγαζουν αχρωμο/ασπρόμαυρο αποτελεσμα ! Κατα την ταπεινη μου αποψη η καμερα για τα λεφτα της ειναι πολυ δυνατη στο συνολο δεν χρειαζεται βοηθεια απο αλλες καμερες κτλ ! 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Ξαναγύρισα στην MGC_8.7.250_A11_V11 τελικά και όλα καλά.

POCO X5 5G via Tapatalk


Ούτε η κάμερα, ούτε το κινητό με βόλεψε, μου την σπάει που χάνεται το VoLTE και γύρισα στο παλιό μου X3 Pro τελικά.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

To πήρε γνωστός (Χ5 Pro 8GB) από "skroutz/bestprice - μάγαζο" στα 300κάτι ευρώ και δεν είναι "παραεισαγωγής" από ότι φαίνεται αλλά από Quest/Foqus με 2 χρόνια εγγύηση quest. Tυχερός????
foqus.thumb.jpg.883453f8f41f9ccabefc7479d3027faf.jpg

Ενθουσιασμένος, το γύρισε σε χώρα =USA και αμέσως του έβγαλε το update για Α13, 14.0.1 EU το έκανε και το ξαναγύρισε σε Ελλάδα. Πρώτες εντυπώσεις άριστες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα και εγώ την περιοχή σε Ηνωμένες Πολιτείες στις ρυθμίσεις και μου έβγαλε update. 

Screenshot_2023-05-18-18-26-09-684_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το ίδιο παιδιά και ήρθε και σε μένα το update. Κοίτα να δεις. 30919dd5fdb2f81fb05749a4177254e9.jpg

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. είμαι κάτοχος του x5 pro εδώ και ένα μήνα.. ενώ οι φωτογραφίες είναι υψηλής ανάλυσης ακόμα και όταν τις ζουμαρω από την συλλογή, όταν πάω να τις προσθέσω σαν ιστορία στο Instagram μου τις pixelιαζει τρομερά και τις θολώνει.. δεν έχω το ίδιο πρόβλημα με άλλη εφαρμογή, πχ στην ιστορία του Facebook.. ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Με φωτογραφίες που πέρασα από το προηγούμενο κινητό στο καινούργιο, δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα όταν τις προσθέτω στο Instagram.. το πρόβλημα δημιουργείται με τις φωτογραφίες που έχω τραβήξει από το καινούριο και ειδικά όταν τις ζουμαρω για να τις κοινοποιήσω (ακόμα και ελάχιστα) το αποτέλεσμα είναι άθλιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...