Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά, με τον παραπάνω τρόπο, είναι σαν επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ή όχι;

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όχι σαν, είναι επαναφορά στις εργοστασιακές. Και αυτό γίνεται by default κάθε φορά που κλειδώνει και ξεκλειδώνει ο bootloader.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο, είναι φοβερό για τα λεφτά του....

Poco X5 5G via Tapatalk




Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2023 at 5:37 ΜΜ, haki said:

Kαι κάπως έτσι τους έκανες μάγκες γιατί σε χρέωσαν 7,91 ευρώ παραπάνω για μια θήκη που την αγοράζουν όλοι τους γύρω στα 2 ευρώ!

https://warp.gr/thikes/xiaomi/tech-protect-camshield-pro-xiaomi-redmi-note-12-pro-poco-x5-pro-5g-black.html

και ομως την πηρα 2 φορες μια με 5 ευρω οπως λες και μια με 12 η 5 ευρω το καπακι εφευγε συνεχως απο πισω + δεν ταιριαζε σωστα στο κινητο πισω ! αναγκάστηκα να κοψω με ψαλιδι το σημειο της καμερας για να μην φευγει το καπακι ! αντιθετα αυτη που εδωσα στο δικο μου λινκ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΓΑΝΤΙ πανω στο κινητο ! ειναι 100% ιδανικη ! (την πατησα ηδη μια φορα για αυτο στο λεω ) 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, katsiletra said:

Επειδή το λιγουρεύομαι, το  βρήκα στα e-shop το 6-128, αξίζει να το πάρω; Το έχει 279.

Μιλας για το pro? Αν ναι τοτε ειναι καλη τιμη, αν οχι τοτε μπορεις να το βρεις και φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, makisg4 said:

Μιλας για το pro? Αν ναι τοτε ειναι καλη τιμη, αν οχι τοτε μπορεις να το βρεις και φθηνοτερο

Από έξω λες; Τελικά το απλό είναι, όχι το pro. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο νήμα,

Κάτοχος του X5 pro , και θέλω να ξεκλειδώσω τον bootloader άμεσα να περάσω την Taiwan (global) Rom για να εχω τον xiaomi dialer που προτιμώ.

Ερχομαι απο άλλο xiaomi κινητο το οποιο το είχα κλειδωσει και ξεκλειδωσει 100 φορές χωρίς πρόβλημα.

Τώρα οποιο miunlock tool και να βάλω μου βγάζει το ίδιο μήνυμα οτι πρεπει να παω στα developer options και να ενώσω τη συσκευή , κατι που το εχω κάνει άπειρες φορές.

Εχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katsiletra said:

Από έξω λες; Τελικά το απλό είναι, όχι το pro. 

οχι απο Ελλαδα και μαλιστα αντιπροσωπειας. εγω το αγορασα 255 πριν ενα μηνα

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, katsiletra said:

Επειδή το λιγουρεύομαι, το  βρήκα στα e-shop το 6-128, αξίζει να το πάρω; Το έχει 279.

Άψογο είναι,η έκδοση που θες είναι παραεισαγωγης μιας και επίσημα έρχεται μόνο η 8/256

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makisg4 said:

οχι απο Ελλαδα και μαλιστα αντιπροσωπειας. εγω το αγορασα 255 πριν ενα μηνα

 

Από που; Ποια έκδοση; 

2 ώρες πριν, vazos said:

Άψογο είναι,η έκδοση που θες είναι παραεισαγωγης μιας και επίσημα έρχεται μόνο η 8/256

Με τη διαφορά ότι το pro έχει 108Mpx και το απλό 48. Και κάτι ακόμα μικρό διαφορές. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, katsiletra said:

Από που; Ποια έκδοση; 

Με τη διαφορά ότι το pro έχει 108Mpx και το απλό 48. Και κάτι ακόμα μικρό διαφορές. 

Στην Ελλάδα επίσημα έρχονται το X5 5g σε έκδοση 6-128 και το X5 5g PRO σε έκδοση 8-256

Επειδή δεν ξέρω αν πρέπει θα σου στείλω πμ από που το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mger said:

παιδιά πως θα βάλω nova launcher με full screen gestures? 

Είναι κάποια διαδικασία... Σε κάθε επανεκκίνηση πρέπει να του δίνεις εντολή μέσω Pc ή μέσω κάποιας εφαρμογής γιά να κρύβει τo 3 nav bar. Εγώ έτσι δουλεύω Nova με Fng στο Μι 9 Lite Tώρα αν έχει θέμα με το android 13 δεν ξέρω..

adb shell settings put global force_fsg_nav_bar 1

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, geotzia said:

Είναι κάποια διαδικασία... Σε κάθε επανεκκίνηση πρέπει να του δίνεις εντολή μέσω Pc ή μέσω κάποιας εφαρμογής γιά να κρύβει τo 3 nav bar. Εγώ έτσι δουλεύω Nova με Fng στο Μι 9 Lite Tώρα αν έχει θέμα με το android 13 δεν ξέρω..

adb shell settings put global force_fsg_nav_bar 1

κατι για πιο μόνιμο υπάρχει; χωρίς να μπλέξω με root ;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, geotzia said:

Είναι κάποια διαδικασία... Σε κάθε επανεκκίνηση πρέπει να του δίνεις εντολή μέσω Pc ή μέσω κάποιας εφαρμογής γιά να κρύβει τo 3 nav bar. Εγώ έτσι δουλεύω Nova με Fng στο Μι 9 Lite Tώρα αν έχει θέμα με το android 13 δεν ξέρω..

adb shell settings put global force_fsg_nav_bar 1

σοβαρα μπορεις να κανεις τον Nova να δουλεψει εστω και με αυτο τον τροπο ? (βεβαια η επανεκκίνηση ειναι θεμα ) ! ηταν για χρονια ο αγαπημενος μου και ο νο1 launcher αλλα επειδη δεν δουλευει πλεον με gestures τον παρατησα (αν και αγορασμενο) ! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mger said:

κατι για πιο μόνιμο υπάρχει; χωρίς να μπλέξω με root ;

Δεν χρειάζεται να είσαι ρουτ, ούτε εγώ είμαι. Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω γιά κάτι άλλο πιό μόνιμο.

6 ώρες πριν, freddaras said:

σοβαρα μπορεις να κανεις τον Nova να δουλεψει εστω και με αυτο τον τροπο ? (βεβαια η επανεκκίνηση ειναι θεμα ) ! ηταν για χρονια ο αγαπημενος μου και ο νο1 launcher αλλα επειδη δεν δουλευει πλεον με gestures τον παρατησα (αν και αγορασμενο) ! 

Κοίτα, εγώ δουλεύω το Nona και Fng (εφαρμογή χειρονομιών πολύ καλύτερο από της μαμάς) Επίσης δουλεύω macrodroid & Ladb. Σε κάθε επανεκκίνηση έχω δώσει εντολή στο macrodroid να μου ανοίγει το Ladb και με το που ανοίγει βάζω την εντολή (αντιγραφή-επικόλληση από το πρόχειρο) καί κρύβω το navigation bar. Έτσι δουλεύουν όλα ρολόι. Εννοείται ότι έχεις ανοιχτή την επιλογή γιά τους προγραμματιστές και ενεργό το usb debuging και τον ασύρματο εντοπισμό. Δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να ασχοληθείς λίγο....

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, geotzia said:

Δεν χρειάζεται να είσαι ρουτ, ούτε εγώ είμαι. Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω γιά κάτι άλλο πιό μόνιμο.

Κοίτα, εγώ δουλεύω το Nona και Fng (εφαρμογή χειρονομιών πολύ καλύτερο από της μαμάς) Επίσης δουλεύω macrodroid & Ladb. Σε κάθε επανεκκίνηση έχω δώσει εντολή στο macrodroid να μου ανοίγει το Ladb και με το που ανοίγει βάζω την εντολή (αντιγραφή-επικόλληση από το πρόχειρο) καί κρύβω το navigation bar. Έτσι δουλεύουν όλα ρολόι. Εννοείται ότι έχεις ανοιχτή την επιλογή γιά τους προγραμματιστές και ενεργό το usb debuging και τον ασύρματο εντοπισμό. Δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να ασχοληθείς λίγο....

σε ευχαριστω για την απάντηση θα μεινω με τον stock εχω μεγαλωσει για τετοια ! 😜

Link to comment
Share on other sites

η καμερα παντως του κινητου την μερα ειδικα ειναι απιστευτη ! Πολυ δυνατη ! και η σελφι μπροστα μεγαλη βελτιωση (επιτελους) ! και το βιντεο τα σπαει ! Γενικα το κινητο για τα λεφτα του ειναι σουπερ επιλογη ! 

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους σας.

Το Netflix δουλεύει στο δικό σας κινητό παιδιά;

Στο δικό μου της υπογραφής, όχι, βγάζει σφάλμα το παρακάτω. ccede1fbd8573d2cb4c84c0ce467f802.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το ίδιο που φταίει και στο GPay και δε σου δουλεύει.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε global συσκευή, εχω κάποιο θεμα ; θα παίρνει updates ; υπάρχει λόγος να μεταβω σε eu rom ? σε eu χάνω την εγγύηση αν γυρίσω;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά.

Είμαι κάτοχος του poco x5 pro miui 14.0.4 και έχω το εξής πρόβλημα. Οταν με καλούν και η συσκευή χτυπάει, αν πατήσω το power button ο ήχος μπαίνει σε σιγαση αλλά η οθόνη δεν απενεργοποιείται. Σβήνει για 1 δεύτερο και ανοίγει πάλι δείχνοντας την κλήση. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ότι η κλήση είναι ορατή από οποιονδήποτε είναι δίπλα, καθώς επίσης μπορεί να πατηθεί οτιδήποτε την ώρα της κλήσης γιατί η οθόνη δεν μπορεί να κλείσει.

Υπάρχει καμία λύση;

 

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά.
Είμαι κάτοχος του poco x5 pro miui 14.0.4 και έχω το εξής πρόβλημα. Οταν με καλούν και η συσκευή χτυπάει, αν πατήσω το power button ο ήχος μπαίνει σε σιγαση αλλά η οθόνη δεν απενεργοποιείται. Σβήνει για 1 δεύτερο και ανοίγει πάλι δείχνοντας την κλήση. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ότι η κλήση είναι ορατή από οποιονδήποτε είναι δίπλα, καθώς επίσης μπορεί να πατηθεί οτιδήποτε την ώρα της κλήσης γιατί η οθόνη δεν μπορεί να κλείσει.
Υπάρχει καμία λύση;
 
Αυτή την επιλογή δεν την έχει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής "τηλέφωνο"; Εμένα με βολεύει όταν δεν θέλω, ή δεν μπορώ να απαντήσω. a47f747ed2f94b6579a817b7cc1ca186.jpg
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Αυτή την επιλογή δεν την έχει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής "τηλέφωνο"; Εμένα με βολεύει όταν δεν θέλω, ή δεν μπορώ να απαντήσω. a47f747ed2f94b6579a817b7cc1ca186.jpg

Την δοκίμασα την επιλογή αυτή, αλλά πάλι η οθόνη παραμένει ανοιχτή και κόβει μόνο τον ήχο. Οπότε δεν αλλάζει κάτι αν θέλω να αγνοήσω κλήση και να έχω πχ τη συσκευή στο χέρι ή σε κάποια βάση οχήματος. Μέχρι στιγμής βρήκα μια πρόχειρη λύση χρησιμοποιώντας την εφαρμογή acr phone αντί του stock τηλεφώνου που με αυτή η οθόνη κλείνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...