Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε και το νέο της σειράς, με αναμενόμενα χαρακτηριστικά

xiaomi-poco-x5-pro-5g-2.jpg

Έρχεται με Android 12, Snapdragon 778G 5G, AMOLED 120Hz, μπαταρία 5000 mAh και κάμερα όμοια με του προκατόχου του.

Αναλυτικότερα χαρακτηριστικά και περισσότερες φωτογραφίες έχει το gsmarena, που έχει κάνει και review.
Επίσης έχει εμφανιστεί ήδη σε κάποια μαγαζιά στην Ελληνικά αγορά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο παιζει να το φερει vodafone ? εχω επιδότηση και μου γυαλίζει το ματι ! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, freddaras said:

αυτο παιζει να το φερει vodafone ? εχω επιδότηση και μου γυαλίζει το ματι ! 

Δεδομένου ότι τώρα έχουν το Poco X4 Pro, φαντάζομαι ότι θα το φέρει και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα περιμένω το Poco F5. Αν ήταν να πάρω τώρα κινητό θα κοιτούσα το F4 το σκέτο. Καλύτερος επεξεργαστής και με OIS στην κάμερα. Έχουν μια διαφορά στα 60€ αλλά θεωρώ είναι καλύτερη επιλογή. Εκτός και αν θες να πάρεις το X5 μέχρι να βγει το F5 και να το αντικαταστήσεις τότε.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ippotis said:

Εγώ πάντως θα περιμένω το Poco F5. Αν ήταν να πάρω τώρα κινητό θα κοιτούσα το F4 το σκέτο. Καλύτερος επεξεργαστής και με OIS στην κάμερα. Έχουν μια διαφορά στα 60€ αλλά θεωρώ είναι καλύτερη επιλογή. Εκτός και αν θες να πάρεις το X5 μέχρι να βγει το F5 και να το αντικαταστήσεις τότε.

το θεμα ειναι να τα φερει η vodafone ..εχω κοντα 340 ευρω επιδοτηση και δεν ξερω τι παρω (μπορω να περιμενω μου ειπαν )

Link to comment
Share on other sites

Αραγε ραδιο FM θα εχει καθως και με ενδιαφερει κι εμενα η συγκεκριμενη συσκευη.....Αλλά χωρις ραδιοφωνο μαλλον θα κοιταξω αλλου

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nick_minos said:

Αραγε ραδιο FM θα εχει καθως και με ενδιαφερει κι εμενα η συγκεκριμενη συσκευη.....Αλλά χωρις ραδιοφωνο μαλλον θα κοιταξω αλλου

Επιβεβαιώνω οτι δεν εχει fm ραδιόφωνο. Το εχω στη κατοχή μου εδω και 3 μέρες. Παρόλα αυτά είναι εξαιρετικό κινητό! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, furious_n-gage said:

Επιβεβαιώνω οτι δεν εχει fm ραδιόφωνο. Το εχω στη κατοχή μου εδω και 3 μέρες. Παρόλα αυτά είναι εξαιρετικό κινητό! 

Eυχαριστω πολυ φιλε μου.Απο καμερες πως τα παει?

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Nick_minos said:

Eυχαριστω πολυ φιλε μου.Απο καμερες πως τα παει?

Πολύ καλή ποιότητα εικόνας θα έλεγα. Αλλα οχι τέλεια. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει NFC και γιατί να μην δουλεύει στην Ελλάδα ειδικά;

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια χρήστης Samsung αλλά σκέφτομαι να πάρω το Poxo X5 Pro. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι διάβασα αρκετά ξένα σχόλια στο Youtube ότι τα Poco έχουν θέματα με τις ενημερώσεις (μεγάλες και πιο μικρές). Σε μερικούς είτε παρουσιάστηκαν σοβαρά προβλήματα λειτουργίας μετά τις ενημερώσεις είτε το τηλέφωνο κόλλησε και δεν τους άνοιγε.Μάλιστα πολλοί συμβουλεύουν να μην κάνει ενημερώσεις ο χρήστης για να μην αποδιοργανωθεί το τηλέφωνο.Έχουν κάποια βάση αυτά που λένε για τα τηλέφωνα Poco ή είναι μεμονωμένες περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το X3 Pro από Σεπτέμβριο 21, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (πλην μιας μη εργοστασιακής εφαρμογής που δεν δουλεύει). Είναι κάτι παραπάνω από τέλειο, εάν είχε 5G και οθόνη Amoled, δεν θα το άλλαζα (παρήγγειλα ήδη το X5 8/256GB).

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα αλλά μετά από ένα update καληνύχτα σας. Βασικά δεν είναι θέμα όλων των Poco αλλά μόνο του Χ3 ίσως και των X3 Pro. Εγώ είχα επίσης το F2 pro και η γυναίκα το F3 κανένα απολύτως θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, xristosxristos said:

Είμαι χρόνια χρήστης Samsung αλλά σκέφτομαι να πάρω το Poxo X5 Pro. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι διάβασα αρκετά ξένα σχόλια στο Youtube ότι τα Poco έχουν θέματα με τις ενημερώσεις (μεγάλες και πιο μικρές). Σε μερικούς είτε παρουσιάστηκαν σοβαρά προβλήματα λειτουργίας μετά τις ενημερώσεις είτε το τηλέφωνο κόλλησε και δεν τους άνοιγε.Μάλιστα πολλοί συμβουλεύουν να μην κάνει ενημερώσεις ο χρήστης για να μην αποδιοργανωθεί το τηλέφωνο.Έχουν κάποια βάση αυτά που λένε για τα τηλέφωνα Poco ή είναι μεμονωμένες περιπτώσεις?

Τα Poco κατά βάση Xiaomi είναι, ακόμη και το MIUI ίδιο είναι.
Όπως έχει εμφανιστεί και σε μοντέλα άλλων κατασκευαστών πρόβλημα με μεμονωμένες ενημερώσεις, έτσι μπορεί να έχει γίνει και σε κάποιο Poco. Δεν είναι κάποιο γενικευμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 10:00 ΠΜ, topmar said:

Έχω το X3 Pro από Σεπτέμβριο 21, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (πλην μιας μη εργοστασιακής εφαρμογής που δεν δουλεύει). Είναι κάτι παραπάνω από τέλειο, εάν είχε 5G και οθόνη Amoled, δεν θα το άλλαζα (παρήγγειλα ήδη το X5 8/256GB).

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πως το βλεπεις το Χ5; το εχω βαλει στο ματι

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει ακόμη, όταν το παραλάβω και το δουλέψω θα ενημερώσω.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Aπο σήμερα και εγώ νεως κάτοχος 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε πάρει... Αξίζει η μετάβαση σε αυτό από poco x3 nfc; Δηλαδή αν υπάρχει όντως αξιοσημείωτη διαφορά η να περιμένω κάποιο επόμενο μοντέλο; Είμαι πολύ ικανοποιημένος ακόμα με το χ3...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimitrisioak said:

Όσοι το έχετε πάρει... Αξίζει η μετάβαση σε αυτό από poco x3 nfc; Δηλαδή αν υπάρχει όντως αξιοσημείωτη διαφορά η να περιμένω κάποιο επόμενο μοντέλο; Είμαι πολύ ικανοποιημένος ακόμα με το χ3...

Εγώ πάντως που πριν είχα f2 pro και πήγα σε αυτό έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vazos said:

Εγώ πάντως που πριν είχα f2 pro και πήγα σε αυτό έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος 

Επειδή και εγώ το F2 έχω, έχει ΤΟΣΟ μεγάλη διαφορά έτσι ώστε να πας σε αυτό; Σε απόλυτα χαρακτηριστικά το F2 μόνο σε επεξεργαστή είναι ανώτερο, στα άλλα χάνει. Πάντως αυτό με την μπροστινή κάμερα που ανασηκώνεται μου αρέσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ippotis said:

Επειδή και εγώ το F2 έχω, έχει ΤΟΣΟ μεγάλη διαφορά έτσι ώστε να πας σε αυτό; Σε απόλυτα χαρακτηριστικά το F2 μόνο σε επεξεργαστή είναι ανώτερο, στα άλλα χάνει. Πάντως αυτό με την μπροστινή κάμερα που ανασηκώνεται μου αρέσει πολύ.

Είχα το f2 pro 2,5 χρόνια και το ευχαριστήθηκα,αλλά σιγά σιγά είχε πέσει και η μπαταρία και από update είχα να λάβω από καλοκαίρι,είχα και global που δεν μου δούλευε ούτε το vowifi oυτε volte στην Vodafone που είμαι,τώρα όλα οκ με x5 pro όλα δουλεύουν τέλεια,πολύ σμουθ στην χρήση και με μια gcam βελτίωσα και της φωτό 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε και το δικό μου..... X5 8/256GB.... Θα το σετάρω το απόγευμα! aa301737441860b9feb41ccf35c72d62.jpg6f447ae2f7e1f1ced4300ed0c7a1d4a1.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εφερε και η vodafone ! εχω αναβάθμιση οποτε θα το χτυπησω και εγω ! απο καμερα παιδια τι λεει ? διαβαζω γενικα καλα λογια παντου (παντα για την κατηγορία του φυσικα )

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, freddaras said:

τελικα το εφερε και η vodafone ! εχω αναβάθμιση οποτε θα το χτυπησω και εγω ! απο καμερα παιδια τι λεει ? διαβαζω γενικα καλα λογια παντου (παντα για την κατηγορία του φυσικα )

Μια χαρά είναι αλλά εγώ του έβαλα μια μια gcam και το απογείωσε 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...