Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 951
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

54 minutes ago, fanatikos said:

Έχετε καλές εντυπώσεις απο τζαμακια και on screen finger print?
Εγώ πάντως όποτε έβαλα είχα από ψιλό προβλήματα μέχρι χοντρό προβλήματα.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!
 

Όταν πέρασες το τζαμακι,έβαλες απο την αρχή τα δακτυλικά? 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα pro μοντέλα που είχα προτιμούσα τις μεμβράνες λόγω εφαρμογής αλλά έχαναν κ στην αίσθηση.

Τα ακριβά Τζαμάκια με την κόλλα δεν τα προτίμησα ποτέ..

Βεβαία δεν κρατούσα κ πολύ καιρό τα τηλέφωνα..

Τώρα λέω να δοκιμάσω τζαμακι κ έχω βρει στο amazon de ένα με λίγες αλλά καλές κριτικές.https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0BWTNZK7K/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3GXSDVYEKNHEO&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασες το τζαμακι,έβαλες απο την αρχή τα δακτυλικά? 
Ναι, το ξανά περνούσα αναγκαστικά γιατί αλλιώς η επιτυχία ηταν 3 στις 10 προσπάθειες και αν!.
Με την χειρότερη επιλογή που είχα κάνει σε τζαμακι η επιτυχία ηταν 50-50.
Με την καλύτερη ηταν στο 80-20 (8 στις 10 το διάβαζε σωστα και ξεκλείδωνε).
Δηλαδή και παλι είχε θεματακια. Ειδικά αν βιαζομουν και δεν πρόσεχα πως έβαζα να δει το αποτύπωμα μου την έκανε στάνταρ την αποτυχία στην πρώτη προσπάθεια. Με την δεύτερη ΟΚ το διάβαζε.
Κινητό ηταν το xiaomi mi10.
Να πω όμως την αλήθεια, ο αισθητήρας του 1+ είναι σαφώς καλύτερος και γρηγορότερος απο το xiaomi.
Και το καλό γυαλί που είχα βάλει τότε, ναι μεν είχε κόλλα παντού και όχι μόνον γύρω γύρω, αλλά δεν ηταν από αυτά με την υγρή κόλλα και την υπεριώδη για την σκλήρυνση.
Αυτά τα τελευταία, για να πω την αλήθεια τα φοβάμαι λίγο.
Διαβάζω για διάφορα παρατράγουδα που αφήνουν επειδή είχε μπει παραπάνω κόλλα κατα την τοποθέτηση και ξεχείλισε από τις άκρες.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, fanatikos said:

Ναι, το ξανά περνούσα αναγκαστικά γιατί αλλιώς η επιτυχία ηταν 3 στις 10 προσπάθειες και αν!.
Με την χειρότερη επιλογή που είχα κάνει σε τζαμακι η επιτυχία ηταν 50-50.
Με την καλύτερη ηταν στο 80-20 (8 στις 10 το διάβαζε σωστα και ξεκλείδωνε).
Δηλαδή και παλι είχε θεματακια. Ειδικά αν βιαζομουν και δεν πρόσεχα πως έβαζα να δει το αποτύπωμα μου την έκανε στάνταρ την αποτυχία στην πρώτη προσπάθεια. Με την δεύτερη ΟΚ το διάβαζε.
Κινητό ηταν το xiaomi mi10.
Να πω όμως την αλήθεια, ο αισθητήρας του 1+ είναι σαφώς καλύτερος και γρηγορότερος απο το xiaomi.
Και το καλό γυαλί που είχα βάλει τότε, ναι μεν είχε κόλλα παντού και όχι μόνον γύρω γύρω, αλλά δεν ηταν από αυτά με την υγρή κόλλα και την υπεριώδη για την σκλήρυνση.
Αυτά τα τελευταία, για να πω την αλήθεια τα φοβάμαι λίγο.
Διαβάζω για διάφορα παρατράγουδα που αφήνουν επειδή είχε μπει παραπάνω κόλλα κατα την τοποθέτηση και ξεχείλισε από τις άκρες.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!

 

Και εγώ τέτοιου είδους τζαμακι έχω πάρει. Όταν βρω την όρεξη και το περάσω θα πω εντυπώσεις. Εμένα ποιο πολύ με προβληματίζει ότι δεν έχει τρύπα στην σελφι και μήπως χάσω σε ποιότητα. Για τις ακρες έχει αυτοκόλλητα για να μην μπει το υγρό στις τρύπες των ακουστικών και μικροφώνου 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Του λοιπον..εχουμε και λεμε...σε κινητα με κουρμπαριστη οθονη τα μονα γυαλια που δεν παρουσιαζουν προβλημα με το δαχτυλικο αποτυπωμα και γενικως την αποκριση και την αισθηση στο χερι ειναι αυτα που τοποθετουνται με κολλα και την τεχνολογια UV.

Προτεινομενες επιλογες με σειρα προτεραιοτητας : Whitestone Dome (κορυφαιο) - Ultimate Shield (ενα κλικ κατω αλλα εξισου αξιολογο) - TMax (Καλο) - Mocolo (συμπαθητικο).Απαραιτητη προυποθεση πριν ξεκινησετε την τοποθετηση τους να παρακολουθησετε προσεκτικα τα βιντεακια στο Youtube.Δοκιμασα βεβαια και κανα δυο full glue αλλα παιδια δεν..ειχα προβλημα με το δαχτυλικο και την αποκριση γενικως.

Αυτη τη στιγμη (ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου) του εχω περασμενο ενα Mocolo UV για Oneplus 9 pro (Δεν εχει τρυπα για την καμερα και ναι ειναι συμβατο με το εργαλειο μας) και ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα δοκιμασμενα Ultimate Shield...https://www.ultimateshield.co.uk/collections/oneplus-11-5g/products/oneplus-11-5g-liquid-glass-screen-protector-2-pack τα οποια θα κανουν να ερθουν 7-10 μερες απο Αγγλια (χωρις τελωνειο).

Απο θηκες εχω την μαμισια Sandstone (Κορυφη απλα με χαλαει που δεν καλυπτει τις πισω καμερες) μια Imak μαυρη (λεπτη δεν πολυγλυστραει και καλυπτει πισω τις καμερες) και μια διαφανη σιλικονης επισης λεπτη με πισω καλυψη.

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι η προσωπικη μου αποψη (εχω πληρωσει γυαλακια λεμεεεε) και οχι κανονας.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CRISPAF77 said:

Του λοιπον..εχουμε και λεμε...σε κινητα με κουρμπαριστη οθονη τα μονα γυαλια που δεν παρουσιαζουν προβλημα με το δαχτυλικο αποτυπωμα και γενικως την αποκριση και την αισθηση στο χερι ειναι αυτα που τοποθετουνται με κολλα και την τεχνολογια UV.

 

και αν για κάποιον λόγο πρέπει να το βγάλεις, πως αφαιρείται;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mivechris said:

και αν για κάποιον λόγο πρέπει να το βγάλεις, πως αφαιρείται;

Πληκτρολόγησε στο YouTube και θα βρεις βιντεάκια.Απλα όπως στην τοποθέτηση έτσι και στην αφαίρεση του θέλει υπομονή και φυσικά προσεκτικά.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα, οπότε μιλάμε πάντα για ρίσκο ζημιάς της οθόνης.

Βέβαια απο το να σπάσει και να την πληρώσεις καμια 400αρια ευρώ..

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Του λοιπον..εχουμε και λεμε...σε κινητα με κουρμπαριστη οθονη τα μονα γυαλια που δεν παρουσιαζουν προβλημα με το δαχτυλικο αποτυπωμα και γενικως την αποκριση και την αισθηση στο χερι ειναι αυτα που τοποθετουνται με κολλα και την τεχνολογια UV.

Προτεινομενες επιλογες με σειρα προτεραιοτητας : Whitestone Dome (κορυφαιο) - Ultimate Shield (ενα κλικ κατω αλλα εξισου αξιολογο) - TMax (Καλο) - Mocolo (συμπαθητικο).Απαραιτητη προυποθεση πριν ξεκινησετε την τοποθετηση τους να παρακολουθησετε προσεκτικα τα βιντεακια στο Youtube.Δοκιμασα βεβαια και κανα δυο full glue αλλα παιδια δεν..ειχα προβλημα με το δαχτυλικο και την αποκριση γενικως.

Αυτη τη στιγμη (ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου) του εχω περασμενο ενα Mocolo UV για Oneplus 9 pro (Δεν εχει τρυπα για την καμερα και ναι ειναι συμβατο με το εργαλειο μας) και ετοιμαζομαι να παραγγειλω τα δοκιμασμενα Ultimate Shield...https://www.ultimateshield.co.uk/collections/oneplus-11-5g/products/oneplus-11-5g-liquid-glass-screen-protector-2-pack τα οποια θα κανουν να ερθουν 7-10 μερες απο Αγγλια (χωρις τελωνειο).

Απο θηκες εχω την μαμισια Sandstone (Κορυφη απλα με χαλαει που δεν καλυπτει τις πισω καμερες) μια Imak μαυρη (λεπτη δεν πολυγλυστραει και καλυπτει πισω τις καμερες) και μια διαφανη σιλικονης επισης λεπτη με πισω καλυψη.

Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι η προσωπικη μου αποψη (εχω πληρωσει γυαλακια λεμεεεε) και οχι κανονας.

Καλημέρα φίλε μου..

Το τελώνιο είναι μέσα στην τιμή το ξέρουμε σίγουρα ?

Link to comment
Share on other sites

Eιχα βάλει τζαμί με uv κόλλα σε OnePlus 7 pro.

 Το έβγαλα πανευκολα και τα υπολείμματα βγήκαν εξίσου πανευκολα. Προσοχή να καλυφθούν τρύπες από ηχεία,μικρόφωνα, κλπ πολύ καλά και επίσης αν θυμάμαι καλά, βάζεις ποσότητα στο κέντρο της οθόνης και απλά αφήνεις πάνω το τζαμί να κάτσει και να απλωθεί μόνη της. Αλλιώς μπορεί να κάνει κενά. Κάμερα selfie δεν είχε στην οθόνη οπότε δεν  εχω άποψη αν πέφτει η ποιότητα της.

Δείτε τις οδηγίες τους ευλαβικά για να έχετε τέλειο αποτέλεσμα. Το αποτύπωμα δούλευε άριστα μετά την τοποθέτηση. Τα τζάμια που έχουν κόλλα πάνω τους ή περιμετρικά είναι επίφοβα για το αποτύπωμα της οθόνης γιατί μπορεί να έχουν απειροελάχιστο κενό μεταξύ τζαμιού και οθόνης που δεν φαίνεται.

 

Επίσης, το κινητό έπαιζε κάπου στα 690€ από Ισπανικό Amazon πριν κάποιες μέρες. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο ίντερνετ ότι έδωσαν την 13.1 στην Κίνα . Οπότε σε κάνα μήνα να την περιμένουμε και εμείς 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβαζω, συνεχίζω να απεχω απο αυτού του είδους τα τζαμακια. Κάθομαι στ' αυγά μου με την μεμβράνη μου.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, papanikoos said:

Καλημέρα φίλε μου..

Το τελώνιο είναι μέσα στην τιμή το ξέρουμε σίγουρα ?

Τελευταία φορά που πήρα από Ultimate shield ήταν πριν από 2 μήνες και ναι στην τιμή περιλαμβάνονται μεταφορικά  - τελωνείο και δεν είχα κανένα θέμα.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρησεί κανεις ότι στην συλλογή με τις φωτό . Οι φωτογραφίες που τραβάμε με την κάμερα του κινητού αποθηκεύονται σε μορφή .heic? 

Και εχει ρύθμιση σε μετατροπή σε jpg??

Τι βλακεία είναι αυτή δηλαδή;; 

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχεις ενεργοποιήσει κάποια επιλογή να αποθηκεύονται σε ασυμπιεστη μορφη η κάτι αντίστοιχο δεν θυμάμαι πως το λέει ακριβώς (νομιζω εικονα υψηλης αποδοσης ; )

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mivechris said:

μάλλον έχεις ενεργοποιήσει κάποια επιλογή να αποθηκεύονται σε ασυμπιεστη μορφη η κάτι αντίστοιχο δεν θυμάμαι πως το λέει ακριβώς (νομιζω εικονα υψηλης αποδοσης ; )

Αυτό ήταν ναι... Δεν το είχα προσέξει. Ευχαριστώ 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!! Κάτοχος κι εγώ γύρω στον ένα μήνα και θα έλεγα ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος αφού προέρχομαι από Huawei nova 5t, το οποίο την πάλευε ακόμα αλλά μόλις είδα το OnePlus το ερωτεύτηκα!!! Έχω μια απορία σχετικά με το 5g..βλέπω ότι υποστηρίζει αλλά δεν πιάνει σε εμένα τουλάχιστον..είναι επειδή δεν το έχει η cosmote στη λίστα της?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!! Κάτοχος κι εγώ γύρω στον ένα μήνα και θα έλεγα ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος αφού προέρχομαι από Huawei nova 5t, το οποίο την πάλευε ακόμα αλλά μόλις είδα το OnePlus το ερωτεύτηκα!!! Έχω μια απορία σχετικά με το 5g..βλέπω ότι υποστηρίζει αλλά δεν πιάνει σε εμένα τουλάχιστον..είναι επειδή δεν το έχει η cosmote στη λίστα της?
Δουλεύει το 5g στην cosmote, το έχει και στη λίστα κανονικά.
Εστειλες 5G στο 1333?


Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimi_1982 said:

Δουλεύει το 5g στην cosmote, το έχει και στη λίστα κανονικά.
Εστειλες 5G στο 1333?


Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι και μου έβγαζε αυτό..Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G

 

Αλλά μόλις ξαναεστειλα και μου ήρθε αυτό οπότε οκ..

ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ COSMOTE 5G ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μου έβγαζε αυτό..Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ COSMOTE 5G ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΑΣ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G
 
Αλλά μόλις ξαναεστειλα και μου ήρθε αυτό οπότε οκ..
ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ COSMOTE 5G ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G
Εγώ το έκανα προχθές και ενεργοποιηθηκε, ίσως τώρα τελευταία να την βάλανε σαν συσκευή στη λίστα (νομίζω κάπου το είδα στη λίστα αλλά δεν θυμάμαι που)!

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την πρώτη στιγμή που έβαλα την σιμ μέσα δεν είχα πρόβλημα. Είδε αμέσως το 5G κανονικά.
Την συσκευή την είχα πάρει απο τον Κότσο σχετικά γρήγορα, απο την στιγμή που την είχαν φέρει. Αφού στο κατάστημα υπηρχαν πωλητές που μου είχαν πει οτι δεν τα εμπορεύεται πλεον ο Κοτσος σαν μάρκα τα 1+ (!!). Ενώ στο Internet τα διαφήμιζε κανονικά.
Χρειάστηκε να τους δείξω την διαφήμισή τους και μάλιστα οτι το είχαν διαθέσιμο και στο κατάστημά τους για να το ψάξουν.
Τώρα σε ότι αφορά το 5G, λόγω της δουλειάς μου το έχω ενεργό απο την πρώτη στιγμή που άρχισε την εμπορική του λειτουργία στην cosmote.
Δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα απολύτως και δεν είχε κανένα πρόβλημα με την σύνδεση 5G σε καμία στιγμή.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω 2 sim. Μία εταιρική σύνδεση και ένα καρτοκινητό, και τα 2 cosmote. Ενώ στην κάρτα έχω wifi calling και volte, στη σύνδεση δεν έχω την επιλογή παρότι έχω τις ίδιες ρυθμίσεις ενεργοποιημένες. Υπάρχει καμιά ιδέα; Ξέχασα να πω ότι στο 7 pro είχα το εταιρικό στη θέση 2. Εδώ το έβαλα στο 1. Και στις δύο περιπτώσεις wifi calling και volte είχα στην κάρτα, άρα δεν τίθεται θέμα τοποθέτησης.

Ευχαριστώ 

Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι οτι θα πάρεις καλύτερη μπαταρία και χρόνος φόρτισης. Απο επιδόσεις πάνω κάτω ξέρεις τι παίζει μεταξυ gen 1 και gen 2. Στο Χ80 με χαλάει η κυρτότητα της οθόνης προσωπικά μιας και θήκες της προκοπης δεν μπορείς να βρεις. Η φωτεινότητα της οθόνης ίσως σε χαλάσει λίγο μιας και ΟΝΤΩΣ σε dark theme ΔΕΝ μπορείς εύκολα να δεις αν χτυπάει ηλιος την οθόνη!

Απο κάμερα δεν έχω ασχοληθεί τόσο με το Χ80 παρά μόνο κάποιες ώρες ώστε να το δω πως λειτουργεί αλλά τότε δεν ειχα το 11αρι για να κάνω τη συγκριση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...