Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.Αλλος ενας στην παρεα εδω και κατι ωριτσες.Σε μενα εδωσε update μεχρι την 09 και μετα δεν αντεχα να περιμενω και κατεβασα απο το oxygen updater τη full (θεωρω πως ειναι καλυτερα να περασω τη ρομ απ την αρχη) και την εγκατεστησα....εκανα και ενα reset και ξεκινησα το στησιμο.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σας.Αλλος ενας στην παρεα εδω και κατι ωριτσες.Σε μενα εδωσε update μεχρι την 09 και μετα δεν αντεχα να περιμενω και κατεβασα απο το oxygen updater τη full (θεωρω πως ειναι καλυτερα να περασω τη ρομ απ την αρχη) και την εγκατεστησα....εκανα και ενα reset και ξεκινησα το στησιμο.

Καλώς μας ήρθες. Καλοριζικο και απροβληματιστο!
Είναι εξαιρετική συσκευή.
Την καλύτερη δουλειά έκανες που κατεβάσεις και πέρασες την φουλ Ρομ.
μιλάω για το full update που έχει σαν επιλογή και οχι το incremental ρε παιδιά αφου κατεβάζει ολη τη ρομ πως θα ξέρω τι θα κάνει και τι όχι; πρώτη φορά μου τυχαίνει τούτο, στο Nord μια χαρά της περνούσα έτσι απο το oxygen updater.
Εν τέλει του έβαλα να κατέβει η full, την σταμάτησα και μετά γυρισα την επιλογή σε full και μετά σε incremental και εν τέλει το είδε το update (1.12 γιγα ελεγε για την ακρίβεια) και το πέρασα.
Στην αρχή κατέβασα κι εγώ την φουλ Ρομ μέσω του updater αλλά επειδή συμπτωματικά έβγαλε το σύστημα και την incremental, δεν με άφηνε να εγκαταστησω με τοπικό update την φουλ. Μου είχε γκριζαρισμενη την επιλογή.
Αναγκαστικά πέρασα την incremental που είχε βγάλει το σύστημα και μετά με άφησε να περάσω την φουλ.
Μία χαρά πήγαν όλα και μην το φοβάσε, δεν χάνεις τίποτα απο τα δεδομένα σου.
Και εγώ είμαι οπαδός των full ROM update, τα θεωρώ ποιό σίγουρα και σωστά από τα incremental.
Το μόνο που με ενοχλεί είναι οτι δεν υπάρχει επιλογή να κάνουμε σβου τις cache.
Απ' οτι έψαξα στο Internet σχετικά με αυτό, δείχνουν όλοι να πηγαίνουμε σε κάθε μια εφαρμογή και να κάνουμε clear την προσωρινή μνήμη (όπως την λέει) για την κάθε μια.
Πράγμα που το θεωρώ κουτό για να μην πω παντελώς ηλιθιότητα!
Πιστεύω οτι θα υπάρχουν εφαρμογές τριτων που θα μπορούν να την κάνουν σβου αλλά για να πω την αλήθεια τις φοβάμαι.
Δεν καταλαβαίνω γιατί το αφαίρεσαν απο το recovery ενω υπήρχε. Μεγάλο φάουλ εδώ!

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Καλησπερα σας.Αλλος ενας στην παρεα εδω και κατι ωριτσες.Σε μενα εδωσε update μεχρι την 09 και μετα δεν αντεχα να περιμενω και κατεβασα απο το oxygen updater τη full (θεωρω πως ειναι καλυτερα να περασω τη ρομ απ την αρχη) και την εγκατεστησα....εκανα και ενα reset και ξεκινησα το στησιμο.

Ωραίος.. έτσι.. καλορίζικο 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα..παρών κ από μένα για το 11 που νομίζω έχει κάνει αρκετούς να παραμιλανε..

Τιμή μπαταρία κάμερα ( για μένα είναι σούπερ) επεξεργαστής κ oneplus..

Νομίζω ήταν έξυπνη κίνηση η κοστολόγηση του για τις μέρες μας..

Αν υπάρχει κ η υποστήριξη που υπήρχε παλιά κ τα 4 update που υπόσχεται θα είμαστε σούπερ..

Επανήλθε το χαμόγελο ξανά ...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, papanikoos said:

Καλημέρα στην παρέα..παρών κ από μένα για το 11 που νομίζω έχει κάνει αρκετούς να παραμιλανε..

Τιμή μπαταρία κάμερα ( για μένα είναι σούπερ) επεξεργαστής κ oneplus..

Νομίζω ήταν έξυπνη κίνηση η κοστολόγηση του για τις μέρες μας..

Αν υπάρχει κ η υποστήριξη που υπήρχε παλιά κ τα 4 update που υπόσχεται θα είμαστε σούπερ..

Επανήλθε το χαμόγελο ξανά ...

 

Υπάρχουν και θα υπάρχουν όλα αυτά που αναφέρεις... καλορίζικο κ για σενα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος (χωρίς να βάλω άλλη nav bar) να έχουμε τις παλιές καλές κλασσικές λειτουργίες στα κάτω κουμπια με το παρατεταμένο πάτημα να κάνει άλλη λειτουργία;

Είναι πραγματικά μεγάλη η οθόνη και με το ένα χέρι δεν φτάνω στο πάνω μέρος και δεν θα ήθελα να βάλω τα gestures που αλλάζουν την πλοήγηση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Από tempered glass τι προτείνετε;

Σκέφτομαι να περάσω ένα Mocolo full glue επειδή δεν βρίσκω άμεσα κάτι αξιόλογο  όπως ένα Whitestone Dome  ή ένα Ultimate shield.

Λένε,πως κάνουν και αυτά για το OnePlus 10 pro.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντος θέλω να πιστεύω ότι στης επόμενες αναβαθμίσεις  να διορθώσουν το ζουμ  που είναι για μένα χάλια   

 

 

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanispan said:

Πάντος θέλω να πιστεύω ότι στης επόμενες αναβαθμίσεις  να διορθώσουν το ζουμ  που είναι για μένα χάλια   

 

 

Απο τις ρυθμίσεις της κάμερας, επέλεξε την υψηλή ανάλυση και θα μπορείς να χρησιμοποιείς τον 2Χ Portait tele όταν πατάς το 2Χ στην λειτουργία της φωτογραφίας. Χωρίς αυτό,  απλά ζουμάρει τον κανονικό φακό που δεν είναι σχεδιασμένος για τέτοια.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mivechris said:

Απο τις ρυθμίσεις της κάμερας, επέλεξε την υψηλή ανάλυση και θα μπορείς να χρησιμοποιείς τον 2Χ Portait tele όταν πατάς το 2Χ στην λειτουργία της φωτογραφίας. Χωρίς αυτό,  απλά ζουμάρει τον κανονικό φακό που δεν είναι σχεδιασμένος για τέτοια.

Native Call recording μέσω της εφαρμογής joneplus ενεργοποιείται στο 11αρι. Την είχα στο 7t pro και δούλευε άψογα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mivechris said:

Απο τις ρυθμίσεις της κάμερας, επέλεξε την υψηλή ανάλυση και θα μπορείς να χρησιμοποιείς τον 2Χ Portait tele όταν πατάς το 2Χ στην λειτουργία της φωτογραφίας. Χωρίς αυτό,  απλά ζουμάρει τον κανονικό φακό που δεν είναι σχεδιασμένος για τέτοια.

 Έλεγα να περιμένω επισημά  την Α. 10  τελικά  τη κατέβασα με το oxygen update  

Έβαλα   μέσα από της ρύθμισης της κάμερας  Hi-res    στα 32 mp  αλλά το  10Χ για εμένα ακόμα  θέλει πολύ  δουλειά .

 

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι για τέτοια ζουμ η κάμερα φίλτατε, μην τα μπλέκεις με τα samsung πχ που έχουν 10Χ τηλεφακό. Είναι απόλυτα λογικό στο ψηφιακό ζουμ να τα χαλάει πλήρως!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mivechris said:

Μα δεν ειναι για τέτοια ζουμ η κάμερα φίλτατε, μην τα μπλέκεις με τα samsung πχ που έχουν 10Χ τηλεφακό. Είναι απόλυτα λογικό στο ψηφιακό ζουμ να τα χαλάει πλήρως!

Σύμφωνο  μαζί σου, αλλά όπως έβαλαν  2Χ και ρίχνει την ανάλυση  στα 32 mp μπορούν στης επόμενες αναβάθμισης  να βάλουν έστω  ένα 5χ      

Οπότε απλός ελπίζω

 

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanispan said:

Σύμφωνο  μαζί σου, αλλά όπως έβαλαν  2Χ και ρίχνει την ανάλυση  στα 32 mp μπορούν στης επόμενες αναβάθμισης  να βάλουν έστω  ένα 5χ      

Οπότε απλός ελπίζω

 

 

το 2Χ είναι άλλος φακός, είναι αυτός που κάνει το πορτραίτο και είναι "ρυθμισμένος" για να το κάνει. Το να σου βάλει ενα 5Χ θα είναι ΠΑΛΙ ψηφιακό ζουμ, δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mivechris said:

το 2Χ είναι άλλος φακός, είναι αυτός που κάνει το πορτραίτο και είναι "ρυθμισμένος" για να το κάνει. Το να σου βάλει ενα 5Χ θα είναι ΠΑΛΙ ψηφιακό ζουμ, δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Το κινητό για τα λεφτά του  αξίζει και με το παραπάνω,  πέρα από την κάμερα που για μένα μπορούσε να είναι καλύτερη  

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, fanispan said:

 Έλεγα να περιμένω επισημά  την Α. 10  τελικά  τη κατέβασα με το oxygen update  

Έβαλα   μέσα από της ρύθμισης της κάμερας  Hi-res    στα 32 mp  αλλά το  10Χ για εμένα ακόμα  θέλει πολύ  δουλειά .

 

 

Στο hi-res υποστηρίζει μέχρι 2X

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά ? 

Τόσο καλή ήταν η Α10 ?

Από την Δευτέρα ούτε ένα σχόλιο ?

Για τσαμακι μεμβράνη καμία γνώμη ? 

 

Link to comment
Share on other sites

μεμβράνη υπάρχει η εργοστασιακή, σου χάλασε κιόλας;

1 μήνα δεν έχει ούτε σημαδάκι εμένα.

Με την Α10 νομίζω πάντως υπάρχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, νορμάλ χρήση απο το πρωί εγώ 7:30 βγαίνει απο την πρίζα, εχω ενεργή οθονη 1Ω46Λ και μπαταρία 80% ακόμα.

για tempered glass, προσωπικά περιμένω να βγει το εργοστασιακό, δε νομίζω να μη βγάλουν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mivechris said:

μεμβράνη υπάρχει η εργοστασιακή, σου χάλασε κιόλας;

1 μήνα δεν έχει ούτε σημαδάκι εμένα.

Με την Α10 νομίζω πάντως υπάρχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, νορμάλ χρήση απο το πρωί εγώ 7:30 βγαίνει απο την πρίζα, εχω ενεργή οθονη 1Ω46Λ και μπαταρία 80% ακόμα.

για tempered glass, προσωπικά περιμένω να βγει το εργοστασιακό, δε νομίζω να μη βγάλουν.

Με την Α10 όντως φαίνεται ότι έστρωσε και πάλι η μπαταρία όπως ήταν με την Α08. 

Τζαμακι έχω πάρει από AliExpress από ένα που είχα διαβάσει αρκετά θετικά σχόλια. Όταν βρω χρόνο να το περάσω θα σας πω εντυπώσεις 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 7:06 ΠΜ, STATYSS said:

Ωραίος.. έτσι.. καλορίζικο 

Βγήκε beta Android 14.. Θα την βάλει κανείς;😁😄😁😄

Μπορείς άμεσα να γυρίσεις πίσω.rollback..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

Βγήκε beta Android 14.. Θα την βάλει κανείς;😁😄😁😄

Μπορείς άμεσα να γυρίσεις πίσω.rollback..

Καλημέρα

Android 14 Beta Program for OnePlus 11

Σαββατοκύριακο  αν βρω χρόνο. Πάντως αν την πέρασης πες μας της εντύπωση σου 

 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mivechris said:

μεμβράνη υπάρχει η εργοστασιακή, σου χάλασε κιόλας;

1 μήνα δεν έχει ούτε σημαδάκι εμένα.

Με την Α10 νομίζω πάντως υπάρχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, νορμάλ χρήση απο το πρωί εγώ 7:30 βγαίνει απο την πρίζα, εχω ενεργή οθονη 1Ω46Λ και μπαταρία 80% ακόμα.

για tempered glass, προσωπικά περιμένω να βγει το εργοστασιακό, δε νομίζω να μη βγάλουν.

Όχι μια χαρά είναι αλλά θα πρέπει να υπάρχει κ ένα ανταλλακτικό..

Τσαμακι δεν θυμάμαι να έχει βγάλει η 1+ για pro μοντέλο (κουρμπα οθόνη) μόνο για τις φλατ έβγαζε κ με την κυκλοφορία του κινητού..

 

Link to comment
Share on other sites

Για την 14 beta υπάρχουν κάποια γνωστά bugs δείτε τα αν σας ενοχλούν στην καθημερινότητα σας. Όποιος ήρωας την περάσει ας μας στείλει τίποτα φωτος να δούμε πως είναι 😁

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, papanikoos said:

Όχι μια χαρά είναι αλλά θα πρέπει να υπάρχει κ ένα ανταλλακτικό..

Τσαμακι δεν θυμάμαι να έχει βγάλει η 1+ για pro μοντέλο (κουρμπα οθόνη) μόνο για τις φλατ έβγαζε κ με την κυκλοφορία του κινητού..

 

αμαν ήταν κάτι που δεν είχα παρατηρήσει ΠΟΤΕ φίλε μου! Ναι δυστυχώς δεν έχει για κανένα! Μόνο για το 10Τ βλέπω.

(ξενέρωσα μπόλικο μπορώ να πω γιατί κάτι τέτοιο περίμενα να το έχω κ εγω για όταν χρειαστεί).

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καλές εντυπώσεις απο τζαμακια και on screen finger print?
Εγώ πάντως όποτε έβαλα είχα από ψιλό προβλήματα μέχρι χοντρό προβλήματα.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...