Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχω διαβάσει εδω και λίγες ώρες αλλά δεν μου έχει βγάλει κάτι ακόμα.

μόλις την έβγαλε το oxygen updater 5.21 GB WHAT;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 minutes ago, mivechris said:

το έχω διαβάσει εδω και λίγες ώρες αλλά δεν μου έχει βγάλει κάτι ακόμα.

μόλις την έβγαλε το oxygen updater 5.21 GB WHAT;

Για να είναι τόσο μεγάλο θα είναι ολόκληρο το firmware όχι μόνο η αναβάθμιση. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mivechris said:

το έχω διαβάσει εδω και λίγες ώρες αλλά δεν μου έχει βγάλει κάτι ακόμα.

μόλις την έβγαλε το oxygen updater 5.21 GB WHAT;

Αν πας απο τις ρυθμισεις βγαζει 1.09GB ενω στο oxygen βγαζει 5.21 τι φαση?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mivechris said:

το έχω διαβάσει εδω και λίγες ώρες αλλά δεν μου έχει βγάλει κάτι ακόμα.

μόλις την έβγαλε το oxygen updater 5.21 GB WHAT;

Την έβαλα. Όλα οκ. Μια χαρά. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω διάφορες.. άντε γιατί κάποιοι γξρινιαζεται .. πότε θα βγει ενημέρωση κ πότε θα βγει...

Βάρατε την... Αλύπητα...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vastegial_74 said:

Για να είναι τόσο μεγάλο θα είναι ολόκληρο το firmware όχι μόνο η αναβάθμιση. 

είναι ρυθμισμένο στο incremental και βγάζει τόσο, δεν το γύρισα στην αλλη επιλογή να δω.

34 minutes ago, mike3550 said:

Αν πας απο τις ρυθμισεις βγαζει 1.09GB ενω στο oxygen βγαζει 5.21 τι φαση?

Στις ρυθμίσεις δεν την βγάζει καν ακομα

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mivechris said:

είναι ρυθμισμένο στο incremental και βγάζει τόσο, δεν το γύρισα στην αλλη επιλογή να δω.

Στις ρυθμίσεις δεν την βγάζει καν ακομα

Oxygen update.. και είσαι οκ. Για αυτό υπάρχει το εργαλείο...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ναι είτε το γυρίσω σε full stable είτε incremental βγάζει ακριβώς το ίδιο μέγεθος.

Την συσκευή την διαβάζει σαν 11 (EU)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από τόση μεγάλη καθυστέρηση για την  Α10 πίστευα ότι θα πάρουμε απευθείας την oxygen 13.1 αλλά βλέπω να περιμένουμε ακόμη πολύ..... 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Στο community πάντως, για το EU δεν λένε οτι έχει βγει ενημέρωση.

https://community.oneplus.com/thread/1324208143474884612

Εσας το oxygen updater ως τι διαβάζει την συσκευή και απο που την έχετε αγοράσει; Εμένα είναι απο κώτσο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mivechris said:

Στο community πάντως, για το EU δεν λένε οτι έχει βγει ενημέρωση.

https://community.oneplus.com/thread/1324208143474884612

Εσας το oxygen updater ως τι διαβάζει την συσκευή και απο που την έχετε αγοράσει; Εμένα είναι απο κώτσο.

Oneplus 11 (eu) ,αγορά από το επίσημο site. Ποιο είναι το πρόβλημα σου? 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Oneplus 11 (eu) ,αγορά από το επίσημο site. Ποιο είναι το πρόβλημα σου? 

Με προβληματίζει το μέγεθος της ενημέρωσης του oxygen updater όπως έγραψα και παραπάνω. Μήπως έχει βγει πρώτα για τα 8/128;

CPH2449 κ εσενα; Αν και δε νομιζω να δινουν τις άλλες εκδόσεις απο το επίσημο site.

εντύπωση μου κάνει το όλο σκηνικό. Την προηγούμενη πάντως (Α09) μια χαρά την πήρε απο τις ρυθμίσεις της συσκευής. Με την Α08 το βρήκα όταν το άνοιξα πριν ενα μηνα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mivechris said:

Με προβληματίζει το μέγεθος της ενημέρωσης του oxygen updater όπως έγραψα και παραπάνω. Μήπως έχει βγει πρώτα για τα 8/128;

CPH2449 κ εσενα; Αν και δε νομιζω να δινουν τις άλλες εκδόσεις απο το επίσημο site.

εντύπωση μου κάνει το όλο σκηνικό. Την προηγούμενη πάντως (Α09) μια χαρά την πήρε απο τις ρυθμίσεις της συσκευής. Με την Α08 το βρήκα όταν το άνοιξα πριν ενα μηνα.

Ναι 2449 . Πάντα βγαίνει πρώτα στον oxygen updater και μετά έρχεται από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Εγώ την έκανα και όλα πήγαν μια χαρά .το μέγεθος μην σε απασχολεί,το κατεβάζει ,κάνεις το update και μετά το σβήνεις το αρχείο 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Ναι 2449 . Πάντα βγαίνει πρώτα στον oxygen updater και μετά έρχεται από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Εγώ την έκανα και όλα πήγαν μια χαρά .το μέγεθος μην σε απασχολεί,το κατεβάζει ,κάνεις το update και μετά το σβήνεις το αρχείο 

και πως οι άλλοι γράφουν για 1 και κάτι γιγα ενημέρωση; Θα περιμένω να δω και το μέγεθος που θα βγει οταν βγει και στις ρυθμίσεις για πρώτη φορά, δεν υπάρχει περίπτωση να το περάσω τώρα και να γίνει επαναφορά συσκευής

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mivechris said:

και πως οι άλλοι γράφουν για 1 και κάτι γιγα ενημέρωση; Θα περιμένω να δω και το μέγεθος που θα βγει οταν βγει και στις ρυθμίσεις για πρώτη φορά, δεν υπάρχει περίπτωση να το περάσω τώρα και να γίνει επαναφορά συσκευής

Επαναφορά για ποιον λόγο να γίνει? Απλά κατεβάζει όλο το firmware από τον oxygen updater και μετά κάνει το update. Από τις ρυθμίσεις μπορεί να κατεβάζει μόνο το update. Δεν υπάρχει διαφορά σε κάτι 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει όντως μήνυμα για update απο το σύστημα.
Μέγεθος 1.09G.
Το περναω τώρα. Μακάρι να έχουν φτιάξει και την βλακεία με τα Bluetooth!
Για να δούμε...

Το μέγεθος νομιζω οτι εξαρτάται απο το εαν θα κατεβάσεις το full firmware ή το incremental.

Το σύστημα συνήθως κατεβάζει το incremental εκτός εαν για κάποιο λόγο αποφασίσουν απο την oneplus οτι θα πρέπει να περαστεί οπωσδήποτε το full package.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!





Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mivechris said:

και πως οι άλλοι γράφουν για 1 και κάτι γιγα ενημέρωση; Θα περιμένω να δω και το μέγεθος που θα βγει οταν βγει και στις ρυθμίσεις για πρώτη φορά, δεν υπάρχει περίπτωση να το περάσω τώρα και να γίνει επαναφορά συσκευής

Πρώτη φορά OnePlus..είμαι σίγουρος..έχετε κάτι κολλήματα μερικοί χωρίς λόγο και αιτία όμως.. πραγματικά.... λοιπόν τα 5.5gb τις αναβαθμίσεις είναι ολόκληρη η ρομ..

Περνάει δηλαδή ολόκληρη από την αρχή. Που για μένα είναι πολύ καλύτερα από το να περάσω επάνω από το ίδιο λογισμικό τα 800mb ας πούμε τις αναβαθμίσης..οπότε περνάει χωρίς δεύτερες σκέψεις.. εγώ δουλεύω OnePlus από το 3Τ.

Βάρα την ενημέρωση και μην γκρινιάζεις άδικα.. δεν πρόκειται να ανατιναχτεί😄😄😄😄

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκίμασει να κάνω clear cache στο κινητό γιατί είχα τον τελευταίο καιρό πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας. Μπήκα στο recovery menu και δεν έχει τέτοια επιλογή . Μόνο για factory reset. Ξέρει κάποιος πως κάνουμε?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ALIEN_3_ said:

Επαναφορά για ποιον λόγο να γίνει? Απλά κατεβάζει όλο το firmware από τον oxygen updater και μετά κάνει το update. Από τις ρυθμίσεις μπορεί να κατεβάζει μόνο το update. Δεν υπάρχει διαφορά σε κάτι 

 

34 minutes ago, STATYSS said:

Πρώτη φορά OnePlus..είμαι σίγουρος..έχετε κάτι κολλήματα μερικοί χωρίς λόγο και αιτία όμως.. πραγματικά.... λοιπόν τα 5.5gb τις αναβαθμίσεις είναι ολόκληρη η ρομ..

Περνάει δηλαδή ολόκληρη από την αρχή. Που για μένα είναι πολύ καλύτερα από το να περάσω επάνω από το ίδιο λογισμικό τα 800mb ας πούμε τις αναβαθμίσης..οπότε περνάει χωρίς δεύτερες σκέψεις.. εγώ δουλεύω OnePlus από το 3Τ.

Βάρα την ενημέρωση και μην γκρινιάζεις άδικα.. δεν πρόκειται να ανατιναχτεί😄😄😄😄

2η βασικά όπως φαίνεται και στην υπογραφή.

Κόλλημα κανένα απλά δεν ήξερα αν με αυτό που πάει να περάσει θα σβήσει τα πάντα (κοινώς reset) και θα είναι σα να το ανοίγω τώρα πρώτη φορά εφόσον κατεβάζει όλη τη ρομ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκίμασει να κάνω clear cache στο κινητό γιατί είχα τον τελευταίο καιρό πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας. Μπήκα στο recovery menu και δεν έχει τέτοια επιλογή . Μόνο για factory reset. Ξέρει κάποιος πως κάνουμε?
Αυτό θέλω να μάθω κι εγώ. Δεν βρήκα κάτι.
Πως γίνεται, ξέρει κανεις?

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mivechris said:

Στο community πάντως, για το EU δεν λένε οτι έχει βγει ενημέρωση.

https://community.oneplus.com/thread/1324208143474884612

Εσας το oxygen updater ως τι διαβάζει την συσκευή και απο που την έχετε αγοράσει; Εμένα είναι απο κώτσο.

Εχει βγει και για EU.

https://community.oneplus.com/thread/1324208143474884612 [OxygenOS A.10 for the OnePlus 11 [EU/GLO ADDED]]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanatikos said:

Αυτό θέλω να μάθω κι εγώ. Δεν βρήκα κάτι.
Πως γίνεται, ξέρει κανεις?

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!
 

Πολύ περίεργο,δεν θυμάμαι άλλη συσκευή μου να μην έχει αυτήν την επιλογή στο recovery 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mivechris said:

 

2η βασικά όπως φαίνεται και στην υπογραφή.

Κόλλημα κανένα απλά δεν ήξερα αν με αυτό που πάει να περάσει θα σβήσει τα πάντα (κοινώς reset) και θα είναι σα να το ανοίγω τώρα πρώτη φορά εφόσον κατεβάζει όλη τη ρομ.

Είναι δυνατόν όλοι ένας που την περνάμε έτσι χρόνια να θέλουμε να χάσουμε τα δεδομένα μας και να στήσουμε το τηλέφωνο από την αρχή?

Αναβάθμιση κάνουμε. Όχι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..

Αυτα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο,δεν θυμάμαι άλλη συσκευή μου να μην έχει αυτήν την επιλογή στο recovery 
Και τα xiaomi που είχα πριν (10 & 11) δεν είχαν επιλογή clear cache στο recovery αλλά είχαν εφαρμογή που μπορούσε να την κάνει.
Εδώ δεν βρίσκω τίποτα.
Αν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει, ευπρόσδεκτο.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, fanatikos said:

Και τα xiaomi που είχα πριν (10 & 11) δεν είχαν επιλογή clear cache στο recovery αλλά είχαν εφαρμογή που μπορούσε να την κάνει.
Εδώ δεν βρίσκω τίποτα.
Αν ξέρει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει, ευπρόσδεκτο.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!
 

Στο oxygen to είχε.. Από το color os το @@@σαν...και εγώ δεν βρήκα κάτι...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, STATYSS said:

Είναι δυνατόν όλοι ένας που την περνάμε έτσι χρόνια να θέλουμε να χάσουμε τα δεδομένα μας και να στήσουμε το τηλέφωνο από την αρχή?

Αναβάθμιση κάνουμε. Όχι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων..

Αυτα

μιλάω για το full update που έχει σαν επιλογή και οχι το incremental ρε παιδιά αφου κατεβάζει ολη τη ρομ πως θα ξέρω τι θα κάνει και τι όχι; πρώτη φορά μου τυχαίνει τούτο, στο Nord μια χαρά της περνούσα έτσι απο το oxygen updater.

Εν τέλει του έβαλα να κατέβει η full, την σταμάτησα και μετά γυρισα την επιλογή σε full και μετά σε incremental και εν τέλει το είδε το update (1.12 γιγα ελεγε για την ακρίβεια) και το πέρασα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...