Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, το βλέπω. Έχω ένα μήνα να το αποφασίσω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όπως και να χει!

Για πείτε για τη συσκευή; Γενικά καλά πράγματα ακούω. Πάντα υπάρχουν και παράπονα βέβαια. Τα buds pro επίσης τι λένε; Θεωρώ πως από 7pro και τα πρώτα buds, πάω για μια πολύ καλή αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, friends_addict said:

Οκ, το βλέπω. Έχω ένα μήνα να το αποφασίσω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όπως και να χει!

Για πείτε για τη συσκευή; Γενικά καλά πράγματα ακούω. Πάντα υπάρχουν και παράπονα βέβαια. Τα buds pro επίσης τι λένε; Θεωρώ πως από 7pro και τα πρώτα buds, πάω για μια πολύ καλή αναβάθμιση!

Τα buds είναι φοβερά ,πολύ βολικά και με πολύ καλό ήχο. Το κινητό είναι αρκετά καλό ,εγώ είμαι ευχαριστημένος. Σίγουρα μπορεί να γίνει ακόμη καλύτερο με αναβαθμίσεις,ειδικά στην κάμερα . Αλλά από ότι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής, οι αναβαθμίσεις δεν είναι το δυνατό σημείο της OnePlus 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Τα buds είναι φοβερά ,πολύ βολικά και με πολύ καλό ήχο. Το κινητό είναι αρκετά καλό ,εγώ είμαι ευχαριστημένος. Σίγουρα μπορεί να γίνει ακόμη καλύτερο με αναβαθμίσεις,ειδικά στην κάμερα . Αλλά από ότι έχω καταλάβει μέχρι στιγμής, οι αναβαθμίσεις δεν είναι το δυνατό σημείο της OnePlus 

Χαχαααα... Πόσο καιρό έχεις OnePlus ρε φίλε και κατάλαβες ότι δεν είναι το δυνατό σημείο οι αναβαθμίσεις..???

Ρε θα μας τρελάνετε.. Σχεδον η μοναδική εταιρεία που έχει υποστηρίξει 4_5 χρόνια σχεδόν σε όλα τα μοντέλα .... όταν οι άλλες 1_2 με το ζόρι και στα μισά....... 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, r31134 said:

Στο amazon.co.uk τρεχει μια προσφορα για το κινητο καπου 670 ευρω.

Uk μακρυά. Νομίζω έχει τελωνείο.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να χω προσωπική εμπειρια αλλα μονο απο σχολια, λεγανε οτι ειναι ολα συνυπολογισμενα στην τελικη τιμη στο amazon. uk

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, STATYSS said:

Χαχαααα... Πόσο καιρό έχεις OnePlus ρε φίλε και κατάλαβες ότι δεν είναι το δυνατό σημείο οι αναβαθμίσεις..???

Ρε θα μας τρελάνετε.. Σχεδον η μοναδική εταιρεία που έχει υποστηρίξει 4_5 χρόνια σχεδόν σε όλα τα μοντέλα .... όταν οι άλλες 1_2 με το ζόρι και στα μισά....... 

Η πρώτη φορά είναι που έχω oneplus . Έγραψα μέχρι στιγμής . Είναι η φετινή ναυαρχίδα , υπάρχουν κάποια γνωστά bugs που όσους μήνες κυκλοφορεί δεν τα έχουν λύσει ακόμη. Κάποια από αυτά λύνονται με την oxygenos 13.1 αλλά η oneplus προτίμησε να δώσει αυτήν την αναβάθμιση σε ένα μεσαίο μοντέλο και στην περσινή ναυαρχίδα 10 pro και εμείς με την φετινή ακόμη περιμένουμε. Αν αυτό σου φαίνεται φυσιολογικό στην Samsung τόσα χρόνια δεν μου έχει συμβεί ποτέ .πρώτα τα παίρνει η ναυαρχίδα της χρονιάς και μετά παλιότερα η οικονομικότερα μοντέλα. Επίσης ενώ κυκλοφορεί η Α10 εδώ και μήνα και διορθώνει κάποια θεματακια που δημιουργήθηκαν με την Α09 δεν την έχουμε πάρει ακόμη εμείς στην Ευρώπη. Εγώ προσωπικά δεν έχω μετοχές σε καμία εταιρία ότι βλέπω και ότι πιστεύω το λέω πάντα. Δες η φετινή ναυαρχίδα της sumsumg πόσες αναβαθμίσεις έχει δεχτεί μέχρι στιγμής και πόσες εμείς και αν υπάρχει αυτη η αργοπορία στις αναβαθμίσεις μεταξύ των ηπείρων. Στην δική μου εμπειρία με τα κινητά που είναι πολλά χρόνια με έχει κακοφανει κάπως χωρίς να είναι προς το παρόν αποτρεπτικός παράγοντας αγοράς εκ νέου κινητού OnePlus.  Και τέλος με μια αναζήτηση στο xda και στο community έχω αντιληφθεί το πόσο διαφορετική ήταν η oneplus στο παρελθόν στο θέμα αναβαθμίσεις και πως είναι τώρα που κάνει κουμάντο η oppo. Χωρις να έχω βέβαια προσωπική άποψη. 

1 hour ago, STATYSS said:

Uk μακρυά. Νομίζω έχει τελωνείο.....

Το τελωνείο είναι μέσα στην τιμή που σε βγάζει στο τέλος,είτε αγοράζεις από Αγγλία είτε από Αμερική 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που έχω αυτή τη στιγμή με το κινητό είναι το χαζό που κανει με τα Bluetooth hands free.
Έχεις δεν έχεις ενεργή την ρύθμιση για να περνάει την μουσική, αυτό περνάει το ringtone όπως και να έχει.
Οπότε στα καλά καθουμένα ακούς το ringtone στο αυτί σου με οτι ένταση το έχεις ρυθμίσει.
Αν το φτιάξουν κι αυτό εγώ είμαι κομπλέ, τουλάχιστον σ' αυτά που χρειάζομαι και δουλεύω.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fanatikos said:

Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που έχω αυτή τη στιγμή με το κινητό είναι το χαζό που κανει με τα Bluetooth hands free.
Έχεις δεν έχεις ενεργή την ρύθμιση για να περνάει την μουσική, αυτό περνάει το ringtone όπως και να έχει.
Οπότε στα καλά καθουμένα ακούς το ringtone στο αυτί σου με οτι ένταση το έχεις ρυθμίσει.
Αν το φτιάξουν κι αυτό εγώ είμαι κομπλέ, τουλάχιστον σ' αυτά που χρειάζομαι και δουλεύω.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!
 

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα με τα Bluetooth ακουστικά .και να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα σου. 

Το δικό μου ποιο σπαστικό είναι που έχω δύο κάρτες . Την μια data sim και την άλλη για ομιλία . Οπότε με παίρνουν τηλέφωνο χάνετε το ίντερνετ και δεν ξέρω αν είναι bug η δουλεύει έτσι .δεν είχα ποτέ ξανά κάρτα data σε άλλο κινητό 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι με Bluetooth ακουστικά και έρθει εισερχόμενη κλήση δεν ακούς το όποιο ringtone έχεις βάλει στο ακουστικό?
Ακούγεται δηλαδή ταυτόχρονα και από το τηλέφωνο (σωστό αυτό) αλλά ακούγεται και από το ακουστικό!
Και αυτό δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα. Ντε και καλά θα πρέπει να το ακούσω στα καλά καθούμενα στο αυτί μου και βέβαια όσο δυνατά έχω βάλει τον ήχο. Και βέβαια εννοώ την ένταση που έχω ορίσει για την μουσική, όχι για την ομιλία στις κλήσεις που συνήθως είναι αρκετά χαμηλότερη.
Είναι η πρώτη συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου, που δεν μπορώ να το σταματήσω αυτό.
Συνήθως η επιλογή που υπάρχει στις ρυθμίσεις των Bluetooth συσκευών που είναι συνδεμένες και που αφορά στην μεταφορά μουσικής στο ακουστικό αν την κανεις off, τέρμα! Την κάνεις off.
Εδώ σ' αυτό, την κάνεις off αλλά συνεχίζει να περνάει το ringtone στο ακουστικό.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, fanatikos said:

Όταν είσαι με Bluetooth ακουστικά και έρθει εισερχόμενη κλήση δεν ακούς το όποιο ringtone έχεις βάλει στο ακουστικό?
Ακούγεται δηλαδή ταυτόχρονα και από το τηλέφωνο (σωστό αυτό) αλλά ακούγεται και από το ακουστικό!
Και αυτό δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα. Ντε και καλά θα πρέπει να το ακούσω στα καλά καθούμενα στο αυτί μου και βέβαια όσο δυνατά έχω βάλει τον ήχο. Και βέβαια εννοώ την ένταση που έχω ορίσει για την μουσική, όχι για την ομιλία στις κλήσεις που συνήθως είναι αρκετά χαμηλότερη.
Είναι η πρώτη συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου, που δεν μπορώ να το σταματήσω αυτό.
Συνήθως η επιλογή που υπάρχει στις ρυθμίσεις των Bluetooth συσκευών που είναι συνδεμένες και που αφορά στην μεταφορά μουσικής στο ακουστικό αν την κανεις off, τέρμα! Την κάνεις off.
Εδώ σ' αυτό, την κάνεις off αλλά συνεχίζει να περνάει το ringtone στο ακουστικό.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!


 

Οκ καταλάβα τώρα 😁 .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2023 at 12:52 ΜΜ, fanatikos said:

Όταν είσαι με Bluetooth ακουστικά και έρθει εισερχόμενη κλήση δεν ακούς το όποιο ringtone έχεις βάλει στο ακουστικό?
Ακούγεται δηλαδή ταυτόχρονα και από το τηλέφωνο (σωστό αυτό) αλλά ακούγεται και από το ακουστικό!
Και αυτό δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα. Ντε και καλά θα πρέπει να το ακούσω στα καλά καθούμενα στο αυτί μου και βέβαια όσο δυνατά έχω βάλει τον ήχο. Και βέβαια εννοώ την ένταση που έχω ορίσει για την μουσική, όχι για την ομιλία στις κλήσεις που συνήθως είναι αρκετά χαμηλότερη.
Είναι η πρώτη συσκευή που έχει περάσει από τα χέρια μου, που δεν μπορώ να το σταματήσω αυτό.
Συνήθως η επιλογή που υπάρχει στις ρυθμίσεις των Bluetooth συσκευών που είναι συνδεμένες και που αφορά στην μεταφορά μουσικής στο ακουστικό αν την κανεις off, τέρμα! Την κάνεις off.
Εδώ σ' αυτό, την κάνεις off αλλά συνεχίζει να περνάει το ringtone στο ακουστικό.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!


 

Σωστό είναι. Σου λέει φίλε μπορεί το κινητό σου να είναι 10 μέτρα μακρύα. Και να μην το ακούς...

Οπότε σε ειδοποιεί κ από το ακουστικό σου..αφού το έχεις συνδεμένο .. το ίδιο συμβαίνει και στον ήχο sms...για μένα νομίζω ειναι σωστό κ έχει λογικη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2023 at 11:42 ΜΜ, fanatikos said:

Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που έχω αυτή τη στιγμή με το κινητό είναι το χαζό που κανει με τα Bluetooth hands free.
Έχεις δεν έχεις ενεργή την ρύθμιση για να περνάει την μουσική, αυτό περνάει το ringtone όπως και να έχει.
Οπότε στα καλά καθουμένα ακούς το ringtone στο αυτί σου με οτι ένταση το έχεις ρυθμίσει.
Αν το φτιάξουν κι αυτό εγώ είμαι κομπλέ, τουλάχιστον σ' αυτά που χρειάζομαι και δουλεύω.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!
 

Πάντος και εγώ με  AWEI  Bluetooth ακουστικά που έχω  δεν μου περνάει το rictone από την συσκευή στα ακουστικά .  μου λέει ποιος με καλεί αν τον έχω στης επαφές μου η τον αριθμό  του αν δεν τον εχω,  όπως  και στο xiaomi  M10 

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κ εγώ τα μέλη εδω πέρα, κάτοχος της συσκευής εδώ και ένα μήνα ακριβώς.

Προέρχομαι απο το πρώτο 1+ Νord (το ορίτζιναλ που λέμε) και οι διαφορές μεταξύ τους είναι όντως χαοτικές, όμως φαίνεται οτι το 11αρι δεν έχει oxygenOS αλλά την μίξη του με το ColorOS (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) και πολλά πράγματα που με βόλευαν λείπουν.

1)Στο ΝΟΡΔ είχα βάλει με κράτημα του back button να κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων κάτι που βλέπω οτι στο νεο δεν γίνεται δυστυχώς, αν κάποιος έχει καμιά λύση για τούτο ας το πει

2)Κάτι δεν πάει καλά με τις γραμματοσειρές και τα μεγέθη. Στα ρολόγια τα γράμματα είναι τεράστια και οι υπολοιπες πληροφορίες αρκετά μικρότερες και ΔΕΝ αλλάζει το μέγεθος τους κιολας μόνο αν βάλεις τα widgets που λενε 1+.

3)Η φωτεινότητα της οθόνης δυστυχώς είναι χειρότερη απο του nord σε σημείο να νομίζω οτι είχε πρόβλημα η συσκευή. Βέβαια το nord όταν έφτανε το μέγιστο επίπεδο φωτεινότητας σε εξωτερικό χώρο τα χρώματα ήταν καμμένα.

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να απενεργοποιηθεί κάπως το να ανάβει ο AOD με την κίνηση της συσκευής; Είναι πραγματικά τρομερά ευαίσθητη η συσκευή και με την παραμικρή κίνηση ανάβει. Το έχω στο αυτοκίνητο και στο σταμάτα ξεκίνα αναβει. Στις λακουβες επίσης, η προηγούμενη συσκευή ήταν πιο "μουδιασμένη" σε αυτό το θέμα και τουλάχιστον στο αυτοκίνητο δεν άναβε. Στις υπόλοιπες κινήσεις όμως ήταν όπως πρέπει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mivechris said:

Χαιρετώ κ εγώ τα μέλη εδω πέρα, κάτοχος της συσκευής εδώ και ένα μήνα ακριβώς.

Προέρχομαι απο το πρώτο 1+ Νord (το ορίτζιναλ που λέμε) και οι διαφορές μεταξύ τους είναι όντως χαοτικές, όμως φαίνεται οτι το 11αρι δεν έχει oxygenOS αλλά την μίξη του με το ColorOS (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) και πολλά πράγματα που με βόλευαν λείπουν.

1)Στο ΝΟΡΔ είχα βάλει με κράτημα του back button να κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων κάτι που βλέπω οτι στο νεο δεν γίνεται δυστυχώς, αν κάποιος έχει καμιά λύση για τούτο ας το πει

2)Κάτι δεν πάει καλά με τις γραμματοσειρές και τα μεγέθη. Στα ρολόγια τα γράμματα είναι τεράστια και οι υπολοιπες πληροφορίες αρκετά μικρότερες και ΔΕΝ αλλάζει το μέγεθος τους κιολας μόνο αν βάλεις τα widgets που λενε 1+.

3)Η φωτεινότητα της οθόνης δυστυχώς είναι χειρότερη απο του nord σε σημείο να νομίζω οτι είχε πρόβλημα η συσκευή. Βέβαια το nord όταν έφτανε το μέγιστο επίπεδο φωτεινότητας σε εξωτερικό χώρο τα χρώματα ήταν καμμένα.

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να απενεργοποιηθεί κάπως το να ανάβει ο AOD με την κίνηση της συσκευής; Είναι πραγματικά τρομερά ευαίσθητη η συσκευή και με την παραμικρή κίνηση ανάβει. Το έχω στο αυτοκίνητο και στο σταμάτα ξεκίνα αναβει. Στις λακουβες επίσης, η προηγούμενη συσκευή ήταν πιο "μουδιασμένη" σε αυτό το θέμα και τουλάχιστον στο αυτοκίνητο δεν άναβε. Στις υπόλοιπες κινήσεις όμως ήταν όπως πρέπει.

Δοκίμασα και εγώ να το απενεργοποιήσω κάπως αυτό αλλά δεν τα κατάφερα. Απενεργοποίησα την επιλογή που έχει σηκωστε για ενεργοποίηση,αλλά δεν άλλαξε κάτι. Εμένα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ απλα δεν ξέρω αν αυτό το βγάζει από την αδράνεια και με τρώει έτσι περισσότερο μπαταρία. 

Η φωτεινότητα για μένα είναι το μεγαλύτερο μείον της συσκευής από άποψη hardware. Ειδικά όταν μιλάμε για ναυαρχίδα.Εχω διαβάσει ότι τα πραγματικά nits είναι αρκετά λιγότερα από αυτά που δηλώνει η εταιρεία. https://m.gsmarena.com/oneplus_11-review-2524p3.php . 

Το λειτουργικό είναι έτσι όπως το λες. Είτε έχεις oppo ,είτε OnePlus,είτε realme ,είναι το ίδιο. Έχω ήρθα από realme και δεν παρατήρησα διαφορές. Τουλάχιστον να ξεκινήσουν να δίνουν ποιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις και να διορθώνουν γνωστά bugs. Πιάσαμε Μάϊο και είμαστε με ενημέρωση ασφαλείας 5 Μαρτίου,δύο μήνες πίσω ......

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντος και εγώ με  AWEI  Bluetooth ακουστικά που έχω  δεν μου περνάει το rictone από την συσκευή στα ακουστικά .  μου λέει ποιος με καλεί αν τον έχω στης επαφές μου η τον αριθμό  του αν δεν τον εχω,  όπως  και στο xiaomi  M10 
Παράξενο αυτό που μου λες.
Έχω 1 Motorola, 1 NSP και 1 Fineblue, σε όλα μου το κάνει.
Τώρα για το εαν είναι φυσιολογικό ή όχι που λέει ο άλλος φιλος, μάλλον εγώ θα πω όχι. Δεν είναι.
Όλα τα Bluetooth hands free όταν υπάρχει εισερχόμενη κλήση κανουν έναν διακριτικό ήχο για να σε ειδοποιήσουν.
Αυτό είναι το λογικό και το φυσιολογικό, όχι να το έχεις στο αυτί και στα καλά καθούμενα να ξεκινήσει το Carmina Βurana σε φουλ ένταση και να σου παει η καρδιά στην κωλότσεπη!
Και τα 3 hands free που έχω κάνουν αυτον τον διακριτικό ήχο, ή μάλλον ξεκινούν να τον κάνουν αλλά μετά στα καπάκια αρχίζουν τα όργανα.
Και στην τελική, άσχετα με το τι εννοεί και λογαριάζει ο καθένας για φυσιολογικό, εφόσον έχει την επιλογή και του λες όχι δεν θέλω να περνάς την μουσική στο ακουστικό, αυτό δεν πρέπει να την περνάει!
Αυτό είναι τουλάχιστον το αναμενόμενο.

Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 12:37 ΜΜ, ALIEN_3_ said:

Δοκίμασα και εγώ να το απενεργοποιήσω κάπως αυτό αλλά δεν τα κατάφερα. Απενεργοποίησα την επιλογή που έχει σηκωστε για ενεργοποίηση,αλλά δεν άλλαξε κάτι. Εμένα δεν με ενοχλεί τόσο πολύ απλα δεν ξέρω αν αυτό το βγάζει από την αδράνεια και με τρώει έτσι περισσότερο μπαταρία. 

Η φωτεινότητα για μένα είναι το μεγαλύτερο μείον της συσκευής από άποψη hardware. Ειδικά όταν μιλάμε για ναυαρχίδα.Εχω διαβάσει ότι τα πραγματικά nits είναι αρκετά λιγότερα από αυτά που δηλώνει η εταιρεία. https://m.gsmarena.com/oneplus_11-review-2524p3.php . 

Το λειτουργικό είναι έτσι όπως το λες. Είτε έχεις oppo ,είτε OnePlus,είτε realme ,είναι το ίδιο. Έχω ήρθα από realme και δεν παρατήρησα διαφορές. Τουλάχιστον να ξεκινήσουν να δίνουν ποιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις και να διορθώνουν γνωστά bugs. Πιάσαμε Μάϊο και είμαστε με ενημέρωση ασφαλείας 5 Μαρτίου,δύο μήνες πίσω ......

Για την οθόνη πάντως, πιστεύω οτι φοράει ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια με το find x5 pro που και αυτή έχει σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά σε φωτεινότητα. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν επαναχρησιμοποιούσαν κομμάτια που είχαν "περισσέψει" δηλαδή

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mivechris said:

 

Χτες παρατήρησα κατά την διάρκεια της κλήσης δεν είχα δεδομένα... Πώς γίνεται τώρα αυτό. Στο 10 pro δεν είχα πρόβλημα...χρησιμοποιώ μόνο μια κάρτα Vodafone... 

Το έχουν κ άλλοι διάβασα. Βρήκε κάνεις λύση.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

Χτες παρατήρησα κατά την διάρκεια της κλήσης δεν είχα δεδομένα... Πώς γίνεται τώρα αυτό. Στο 10 pro δεν είχα πρόβλημα...χρησιμοποιώ μόνο μια κάρτα Vodafone... 

Το έχουν κ άλλοι διάβασα. Βρήκε κάνεις λύση.??

Μου εχει τυχει 1-2 φορες αλλα οχι σε μονιμη φαση!δεν ξερω μηπως ειναι θεμα δικτυου και εγω vodafone εχω!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mike3550 said:

Μου εχει τυχει 1-2 φορες αλλα οχι σε μονιμη φαση!δεν ξερω μηπως ειναι θεμα δικτυου και εγω vodafone εχω!

Το κάνει μόνο με τα δεδομένα.... Με wifi όχι.. είναι συνδεδεμένο κανονικα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να υπάρχει κάποιο θέμα στην περιοχή που είσαι και να ρίχνει σε 2G την κλήση. Σε cosmote σε μένα δουλεύει κανονικά.

Υπόψιν έχω βγάλει απο το 5G την συσκευή για μείωση κατανάλωσης.

Μάλιστα σε σχέση με το 1+Nord που είχα (το αρχικό) η συσκευή πραγματοποιεί κλήσεις πολύ πιο γρήγορα!!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου έχει τύχει ποτέ.
Με cosmote είμαι και με κλειστό το 5G μιας και έχω εξαιρετικό 4G+ με τρελές ταχύτητες.

Βασικά, αν εξαιρέσουμε το bug που έχω αναφέρει πιο πριν, δουλεύει άψογα.

Δεν ξέρω τι προβλήματα έχουν αναφερθεί στην 09, εγώ δεν βρίσκω κάποιο άλλο.


Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, STATYSS said:

Το κάνει μόνο με τα δεδομένα.... Με wifi όχι.. είναι συνδεδεμένο κανονικα

Volte έχεις ενεργοποιημένο? Στα κάνει παντού? Δοκίμασε κάπου που πιάνεις 4g 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει μόνο με τα δεδομένα.... Με wifi όχι.. είναι συνδεδεμένο κανονικα
Όταν στο κάνει αυτό, κοίταξε εκεί που σου δείχνει το σήμα τι σου λέει.
Γράφει 4G ή Ε ή G?


Στάλθηκε από το πληκτρολόγιό μου με τα χεράκια μου!


Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...