Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, ALIEN_3_ said:

Καλησπέρα,εμένα με tap δείχνει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω ενεργοποιημένο το double tap για ενεργοποίηση οθόνης . Αλλά με ένα tap δείχνει κανονικά σε εμενα

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχεις ταυτόχρονα ενεργοποιημένο και το AOD? Το double tap to wake το έχω και εγώ, αλλα δεν.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

31 minutes ago, quickaras said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έχεις ταυτόχρονα ενεργοποιημένο και το AOD? Το double tap to wake το έχω και εγώ, αλλα δεν.. 

Ναι ενεργοποιημένο το έχω στην εξοικονόμηση όπως εσύ. Όταν κανω tap εμφανίζει το ρολόι και τις τυχών ειδοποιήσεις που έχω όπως επίσης και το δαχτυλικο 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Ναι ενεργοποιημένο το έχω στην εξοικονόμηση όπως εσύ. Όταν κανω tap εμφανίζει το ρολόι και τις τυχών ειδοποιήσεις που έχω όπως επίσης και το δαχτυλικο 

Χμμμ. Λες να φταίει που δεν έχω σετάρει δαχτυλικό? Το δοκιμάζω και επανέρχομαι... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, quickaras said:

Χμμμ. Λες να φταίει που δεν έχω σετάρει δαχτυλικό? Το δοκιμάζω και επανέρχομαι... 

Δοκίμασε και μια επανεκκίνηση αν δεν δουλέψει 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ALIEN_3_ said:

Δοκίμασε και μια επανεκκίνηση αν δεν δουλέψει 

Τα έκανα ολα. Δακτυλικό, reboot και full reset αλλα τίποτα. Αν το κάνω tap με πολύ δύναμη δουλεύει! Δε μπορω να καταλάβω αν ειναι hardware η software το πρόβλημα για να τους το στείλω ή να περιμένω για update... 

Φαντάζομαι πως αν ήταν θέμα hardware δε θα δούλευε ούτε το double tap to wake/sleep. 

 

Edited by quickaras
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν έχει δυνατότητα να κάνει κάποια υπενθύμιση, για παράδειγμα κάποιον ήχο, εάν υπάρχουν ενεργές ειδοποιήσεις που δεν έχουμε δει?

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2023 at 8:14 ΜΜ, ALIEN_3_ said:

Εμένα δεν με εμφάνιζε ποτέ κουκίδα. Κατά τα άλλα υπάρχουν αρκετά θέματα με την 9 . 

Ερώτηση έχω δύο κάρτες μια για να μιλάω και μια για ίντερνετ. Υπάρχει δυνατότητα όταν μιλάω να μην κόβεται το ίντερνετ στην δεύτερη κάρτα? Είναι πολύ σπαστικό!!

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το Volte (αν το υποστηρίζει η εταιρεία που είσαι) 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με εμφάνιζε ποτέ κουκίδα. Κατά τα άλλα υπάρχουν αρκετά θέματα με την 9 . 
Ερώτηση έχω δύο κάρτες μια για να μιλάω και μια για ίντερνετ. Υπάρχει δυνατότητα όταν μιλάω να μην κόβεται το ίντερνετ στην δεύτερη κάρτα? Είναι πολύ σπαστικό!!
Σχετικά με την κουκίδα, εμφανίζει κανονικά. Αρχικά ουτε κι εμένα έδειχνε γιατί το είχα ξεχασμένο στον αριθμό, που όντως δεν δείχνει.
Όταν το έβαλα στην κουκίδα την έδειξε κανονικά.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλές γιορτές. Να ρωτήσω κάτι. Σε όλα τα κινέζικα η αναβάθμιση λειτουργικού ειναι για 2 χρόνια και μόνο σε samsung 4? ή κάτι έχω καταλάβει λάθος; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zevoulon_13 said:

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το Volte (αν το υποστηρίζει η εταιρεία που είσαι) 

Το έχω ενεργοποιημένο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό και είναι πολύ σπαστικό. 

1 ώρα πριν, so_what said:

Καλησπέρα και καλές γιορτές. Να ρωτήσω κάτι. Σε όλα τα κινέζικα η αναβάθμιση λειτουργικού ειναι για 2 χρόνια και μόνο σε samsung 4? ή κάτι έχω καταλάβει λάθος; Ευχαριστώ

Το oneplus 11 θα έχει 4 χρόνια αναβαθμίσεις λειτουργικού και 5 ασφαλείας 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Το έχω ενεργοποιημένο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό και είναι πολύ σπαστικό. 

Το oneplus 11 θα έχει 4 χρόνια αναβαθμίσεις λειτουργικού και 5 ασφαλείας 

Το έχεις ενεργοποιημενο εννοείς απλά έχεις πατήσει στο μενού ή έχεις επικοινωνήσει και με την εξυπηρέτηση για να το ενεργοποιήσουν στο δίκτυο? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zevoulon_13 said:

Το έχεις ενεργοποιημενο εννοείς απλά έχεις πατήσει στο μενού ή έχεις επικοινωνήσει και με την εξυπηρέτηση για να το ενεργοποιήσουν στο δίκτυο? 

Το είχα ενεργοποιημένο από το προηγούμενο κινητό μου και γράφει και πάνω δίπλα από το εικονίδιο με το σήμα volte 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ALIEN_3_ said:

Το είχα ενεργοποιημένο από το προηγούμενο κινητό μου και γράφει και πάνω δίπλα από το εικονίδιο με το σήμα volte 

Το εικονίδιο δεν έχει σημασία, μπορεί να το δείχνει, αλλά να μην κάνει τίποτα. Εγώ θα έπαιρνα στην εξυπηρέτηση πελατών για επιβεβαίωση. Επίσης, δες αν έχεις στο μενού σου "dual 4G" να ενεργοποιήσεις 

IMG_20230415_214256.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zevoulon_13 said:

Το εικονίδιο δεν έχει σημασία, μπορεί να το δείχνει, αλλά να μην κάνει τίποτα. Εγώ θα έπαιρνα στην εξυπηρέτηση πελατών για επιβεβαίωση. Επίσης, δες αν έχεις στο μενού σου "dual 4G" να ενεργοποιήσεις 

IMG_20230415_214256.jpg

Δεν έχει τέτοια επιλογή . Αλλά έχει μια άλλη που είχα ανεβάσει ποιο πανω που την έχω ανεβάσει screenshot.  Το volte όμως το είχα ενεργοποίηση από cosmote από το προηγούμενο κινητό, το θυμάμαι 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Δεν έχει τέτοια επιλογή . Αλλά έχει μια άλλη που είχα ανεβάσει ποιο πανω που την έχω ανεβάσει screenshot.  Το volte όμως το είχα ενεργοποίηση από cosmote από το προηγούμενο κινητό, το θυμάμαι 

Νομίζω το κάθε κινητό έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις από δίκτυο για volte.. Αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στη συσκευή λειτουργεί σωστά volte wifi calling και 5g; Ρωτάω γιατί είναι εισαγωγή κοτσοβολου και όχι αντιπροσωπίας. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, _NikitaS_ said:

Στη συσκευή λειτουργεί σωστά volte wifi calling και 5g; Ρωτάω γιατί είναι εισαγωγή κοτσοβολου και όχι αντιπροσωπίας. 

Γιατί υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα;

Μια χαρά δουλεύουν παρόλα αυτά 

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εδω το 7pro που ειχα παρει απευθειας απο το επισημο της oneplus επαιζε απο εποχες 2019-2020. Λογικα και το 11 ετσι θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα ξανά ρωτήσει αλλά επειδή είναι πολύ σημαντικό για μένα θα ξανά ρωτήσω. Μπορώ να έχω στην ίδια εφαρμογή δύο διαφορετικούς λογαριασμούς? Σε τραπεζικές ας πούμε να έχω δύο λογαριασμούς. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, firekostas said:

Παίδες είχα ξανά ρωτήσει αλλά επειδή είναι πολύ σημαντικό για μένα θα ξανά ρωτήσω. Μπορώ να έχω στην ίδια εφαρμογή δύο διαφορετικούς λογαριασμούς? Σε τραπεζικές ας πούμε να έχω δύο λογαριασμούς. 

οχι απο οσο ξερω.. πρεπει να αποσυνδεθεις και να συνδεθεις ξανα με αλλον λογαριασμο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έπαιξε day one με Comsote και το 5g και το volte και wifi calling χωρίς να κάνω τίποτα. Αγορασμένο από το επίσημο store της oneplus. 

Για διπλό λογαριασμό στην ίδια συσκευή δεν έχει η oneplus κάποια δικιά της εφαρμογής για να κάνει κλονους άλλες από όσο έχω ψάξει. Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει παρόμοιες στο playstore που κυκλοφορούν αν και οι τραπεζικές εφαρμογές μπορεί να αντιμετωπίσουν πρόβλημα και να μην δουλέψουν σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι κι εγώ για τη  παρέα! Μόλις έφυγε, σήμερα! Μου λέει 9/5 με standard παράδοση. Ελπίζω για λίγο νωρίτερα;

Είναι το 3ο μετά από 3T και 7pro. Ενώ έχω κάποια παράπονα, πιστεύω είναι από τα πιο vfm.

Επίσης έβαλα το trade in για το 7αρι. Σύνολο 180. Θεωρείτε ότι μπορώ να το δώσω καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, friends_addict said:

Ετοιμάζομαι κι εγώ για τη  παρέα! Μόλις έφυγε, σήμερα! Μου λέει 9/5 με standard παράδοση. Ελπίζω για λίγο νωρίτερα;

Είναι το 3ο μετά από 3T και 7pro. Ενώ έχω κάποια παράπονα, πιστεύω είναι από τα πιο vfm.

Επίσης έβαλα το trade in για το 7αρι. Σύνολο 180. Θεωρείτε ότι μπορώ να το δώσω καλύτερα;

Δεν πρόκειται να στο πάρουν 180... Βαριά βαριά ένα 100ρικο να υπολογιζεις

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια 80 υπολόγισαν την αξία. Τα 100 είναι bonus, από την καλή τους την καρδιά. Έτσι και μου το αλλάξουν μπορώ να τους πω στείλτε το πίσω;

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2023 at 6:02 ΜΜ, friends_addict said:

Για την ακρίβεια 80 υπολόγισαν την αξία. Τα 100 είναι bonus, από την καλή τους την καρδιά. Έτσι και μου το αλλάξουν μπορώ να τους πω στείλτε το πίσω;

Ναι μπορείς... Απλά θα χρεωθείς μεταφορικά πάνε έλα ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...