Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, ALIEN_3_ said:

Καλημέρα, και εμένα είχε κολλήσει για αρκετές μέρες και ήρθε ξαφνικά την μέρα που μου είχαν δώσει ως μέρα παράδοσης 

Καλημέρα ,εγώ έχω την sandstone που μου είχε δωρεάν . Ωραία θήκη με ωραία αίσθηση. Ωστόσο πήρα μια βάση αυτόματη για το αυτοκίνητο της cafele και για κάποιο λόγο ο αισθητήρας κίνησης δεν δουλεύει με αυτήν την θήκη και με βλέπω να αλλάζω θήκη. Πολύ καλές θήκες έχει πάντα η Spigen . Εγώ με όλα τα κινητά Samsung που είχα πάντα τέτοια έπαιρνα 

Εχω παρει ηδη μια spigen μαυρη πολυ ωραια αλλα μαρεσει πολυ η carbon..βγαινει 47 ευρω απο το επισημο site

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 951
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, mike3550 said:

Εχω παρει ηδη μια spigen μαυρη πολυ ωραια αλλα μαρεσει πολυ η carbon..βγαινει 47 ευρω απο το επισημο site

Με τα μεταφορικά εννοείς έτσι? Γιατί την βλέπω στα 39.90

Edit. Από AliExpress την βρίσκω στα 39.50 με μεταφορικά αν δεν σε ενοχλεί να περιμένεις λίγο παραπάνω.

Screenshot_2023-03-31-14-46-04-82_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mike3550 said:

Εχω παρει ηδη μια spigen μαυρη πολυ ωραια αλλα μαρεσει πολυ η carbon..βγαινει 47 ευρω απο το επισημο site

Η καρμπον γλυστραει... Καλύτερα πάρτε την sandstone που είναι πιο σταθερή στο χέρι ....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, STATYSS said:

Η καρμπον γλυστραει... Καλύτερα πάρτε την sandstone που είναι πιο σταθερή στο χέρι ....

Ειχα sandstone στο oneplus 9 pro αλλα δεν μου αρεσε και πολυ!

Επισης υπαρχει τροπος στα κατω-κατω εικονιδια η διαταξη να ειναι 5αδα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mike3550 said:

Ειχα sandstone στο oneplus 9 pro αλλα δεν μου αρεσε και πολυ!

Επισης υπαρχει τροπος στα κατω-κατω εικονιδια η διαταξη να ειναι 5αδα?

IMG_20230331_163229.thumb.jpg.11456a1d21ab33a4e73f8b74b11a6763.jpg

Αυτό εννοείς?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ALIEN_3_ said:

IMG_20230331_163229.thumb.jpg.11456a1d21ab33a4e73f8b74b11a6763.jpg

Αυτό εννοείς?

Ναι εκει που ειναι το εικονιδιο της καμερας θελω 5 εφαρμογες αλλα πανω στην υπολοιπη διαταξη θελω 4 εικονιδια στην σειρα..εχω διαλεξει το 4*6 στην διαταξη αλλα δεν με αφηνει να βαλω 5ο εικονιδιο κατω-κατω

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mike3550 said:

Ναι εκει που ειναι το εικονιδιο της καμερας θελω 5 εφαρμογες αλλα πανω στην υπολοιπη διαταξη θελω 4 εικονιδια στην σειρα..εχω διαλεξει το 4*6 στην διαταξη αλλα δεν με αφηνει να βαλω 5ο εικονιδιο κατω-κατω

 

Εγώ απλά πήρα ένα εικονίδιο και το εσυρα εκεί κάτω . Χωρίς να πειράξω κάτι περισσότερο. 

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Εγώ απλά πήρα ένα εικονίδιο και το εσυρα εκεί κάτω . Χωρίς να πειράξω κάτι περισσότερο. 

μαλλον θα πρεπει να αλλαξω την διαταξη για να το παρει

46 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Εγώ απλά πήρα ένα εικονίδιο και το εσυρα εκεί κάτω . Χωρίς να πειράξω κάτι περισσότερο. 

Εσυ ποια διαταξη εχεις?

Screenshot_2023-03-31-17-33-16-33_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχω και εγώ στα χέρια μου πλέον όλα καλά, θέλω να ρωτήσω αν έχει κάπου επιλογή μη γρήγορης φόρτισης,όπως τα Samsung γιατί δεν το έχω βρει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mike3550 said:

μαλλον θα πρεπει να αλλαξω την διαταξη για να το παρει

Εσυ ποια διαταξη εχεις?

Screenshot_2023-03-31-17-33-16-33_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Όπως ήταν από την αρχή 5Χ5 

1 hour ago, hittman said:

Καλησπέρα το έχω και εγώ στα χέρια μου πλέον όλα καλά, θέλω να ρωτήσω αν έχει κάπου επιλογή μη γρήγορης φόρτισης,όπως τα Samsung γιατί δεν το έχω βρει κάπου.

Γρήγορη φόρτιση είναι ενεργοποιημένη,μόνο αν το βάλεις το βράδυ ενεργοποιείτε η αργή φόρτιση η οποία απενεργοποιείτε με ένα μήνυμα που εμφανίζεται στην οθόνη. Καλά η "γρήγορη" φόρτιση στα Samsung ήταν για γέλια μπροστά σε αυτήν που έχουμε εδώ. Αν θέλεις πάντως ποιο αργή φόρτιση κατά την διάρκεια της μέρας μπορείς με ένα απλό φορτιστή 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Όπως ήταν από την αρχή 5Χ5 

Γρήγορη φόρτιση είναι ενεργοποιημένη,μόνο αν το βάλεις το βράδυ ενεργοποιείτε η αργή φόρτιση η οποία απενεργοποιείτε με ένα μήνυμα που εμφανίζεται στην οθόνη. Καλά η "γρήγορη" φόρτιση στα Samsung ήταν για γέλια μπροστά σε αυτήν που έχουμε εδώ. Αν θέλεις πάντως ποιο αργή φόρτιση κατά την διάρκεια της μέρας μπορείς με ένα απλό φορτιστή 

Οκ εβαλα και εγω 5*5 και ολα κομπλε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το έχω και εγώ στα χέρια μου πλέον όλα καλά, θέλω να ρωτήσω αν έχει κάπου επιλογή μη γρήγορης φόρτισης,όπως τα Samsung γιατί δεν το έχω βρει κάπου.
Μπορείς να πάρεις κάτι τέτοιο, οπότε επιλέγεις εσύ οτι φόρτιση θέλεις να του κάνεις κάθε φορά.

https://www.skroutz.gr/s/23914755/BlitzWolf-%CE%92%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-6-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B5%CF%82-USB-A-60W-Quick-Charge-3-0-%CF%83%CE%B5-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-%CF%87%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1-BW-S15.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν βάλω φορτιστή και καλώδιο από s22 ultra θα κάνω δουλειά; Γιατί έτσι και αλλιώς το βράδυ τό βάζω για φόρτιση.

Έχει πολύ καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν θα το αφήνεις όλο το βράδυ ποιός ο λόγος να το βάζεις σε ταχυφορτιστη?
Και αυτός ταχυφορτιστης δεν είναι? Μπορεί να μην φορτίζει με την max ταχύτητα αλλά και πάλι είναι γρήγορος.

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε το ξέρω αλλά το ριμαδι δεν έχει την επιλογή on of του s22 απλά δεν θέλω να έχει θέμα με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχει επιλογή γι' αυτό.

Οπότε αναγκαστικά βάζεις φορτιστή αργό.

Αν δεν έχεις από κάποιο παλιό τηλέφωνο πάρε αυτόν που σου πρότεινα που ανάλογα που θα βάζεις το καλώδιο θα γίνεται αργή ή γρήγορη φόρτιση.



Στάλθηκε από το Lenovo TB-8704F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mike3550 said:

Ναι μου ηρθε και εμενα..την εβαλες?ειδες καμια διαφορα?

Όχι καμία απολυτως

Πάμε τώρααλλον από βδομάδα για την Α.11.10

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, STATYSS said:

Όχι καμία απολυτως

Πάμε τώρααλλον από βδομάδα για την Α.11.10

Εμένα  μου την βγάζει στο oxygen update. Απλά δεν πήγα σπίτι ακόμη να τη βάλω , φοβάμαι μην γίνει καμία στραβή και μείνω χωρίς κινητό 

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ALIEN_3_ said:

Εμένα  μου την βγάζει στο oxygen update. Απλά δεν πήγα σπίτι ακόμη να τη βάλω , φοβάμαι μην γίνει καμία στραβή και μείνω χωρίς κινητό 

Την 9 ή την 10 λες??Αν λες  Την 9 την περασα.. βαλτην άφοβα. Δεν έχει καμία διαφορά 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

Την 9 ή την 10 λες??Αν λες  Την 9 την περασα.. βαλτην άφοβα. Δεν έχει καμία διαφορά 

Ναι για την 9 .Διάβασα από πολλούς για μεγάλη αύξηση κατανάλωσης? Παρατήρησες τίποτα τέτοιο?

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ALIEN_3_ said:

Ναι για την 9 .Διάβασα από πολλούς για μεγάλη αύξηση κατανάλωσης? Παρατήρησες τίποτα τέτοιο?

Όχι ρε... Μια χαρά όλα. Εξάλλου πολύ σύντομα θα βγει η 10...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρέλαβα και εγώ εχθές επιτέλους. Πρώην κάτοχος 9 Pro. Δεν έχει νόημα να γράψω κάτι. Το κινητό πάει σφαίρα όπως και το 9 Pro. Φορτίζει απίστευτα γρήγορα και έχει εξαιρετική κάμερα. Πείρα και τις 2 θήκες που έχει (sandstone + aramid fiber) προτιμώ την sandstone έχει καλύτερο grip. Το κινητό είναι εξαιρετικά λεπτό για το μέγεθος της μπαταρίας του. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο από το 9 Pro είναι η μπαταρία του. Στο 9 pro μου την έπινε νερό μετά από 1 χρόνο. 

Για όσους ξέρουν έχω ανοίξει Service request από 27 Μαρτίου για το 9 pro και ακόμα δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Είναι φυσιολογικό? 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, P_papadis said:

Για όσους ξέρουν έχω ανοίξει Service request από 27 Μαρτίου για το 9 pro και ακόμα δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Είναι φυσιολογικό? 

Καλησπέρα\

Εγώ θα γράψω για το τελευταίο που είχα εμπειρία πέρυσι το καλοκαίρι. 

Μου είχε σπάσει η οθόνη στο 8Pro και μπήκα στο δίλημμα να την αντικαταστήσω ή να αγοράσω  καινούριο τηλέφωνο και τελικά την αντικατέστησα στέλνοντας το τηλέφωνο στην Πολωνία.

Όταν άνοιξα ticket, δεν είχα κανένα πρόβλημα και μου ήρθαν οι ετικέτες με το RMA, αλλά προηγουμένως έπρεπε να τους στείλω φωτογραφίες με τη σπασμένη οθόνη του κινητού.

Γενικά για να μη μακρηγορώ, ταλαιπωρήθηκα αρκετά, υπό την έννοια ότι έπρεπε συνέχεια να είμαι στο live chat και κάθε φορά να εξηγώ συνεχώς το ιστορικό και που βρίσκεται η κατάσταση. Πρώτα γιατί δε μου ήρθε ειδοποίηση από την συνεργαζόμενη κούριερ του μέρους που μένω με την UPS (έπρεπε εγώ να επικοινωνήσω με την κούριερ και να ψάξουν να βρουν ότι έχουν notification από την UPS).

Όταν έφτασε με τα πολλά στην Πολωνία, πάλι live chat για το που βρίσκεται η διαδικασία του ελέγχου. Μου απάντησαν τελικά με e-mail ότι η οθόνη χρειάζεται αντικατάσταση (το προφανές δηλαδή) και πρέπει να βάλω τα χρήματα ( 300+€) για να προχωρήσουν στην αντικατάσταση. Τα έβαλα Πέμπτη απόγευμα τα χρήματα και τη Δευτέρα που επικοινώνησα πάλι με live chat δεν τα είχαν λάβει και ουσιαστικά τους παραπονέθηκα ότι δεν λαμβάνω τις γνωστές υπηρεσίες από την εξυπηρέτηση πελατών που είχα διαβάσει από άλλους χρήστες. Σε 2 ώρες μου έστειλαν και e-mail να μου ζητήσουν συγγνώμη για την καθυστέρηση και ότι έλαβαν τα χρήματα οπότε θα ξεκινούσε η αντικατάσταση της οθόνης. Από εκεί και πέρα δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα, αλλά όλο αυτό το διάστημα ήμουν συνέχεια στο live chat. Δύο βδομάδες πέρασαν συνολικά μέχρι να επιστρέψει στα χέρια μου  (και βασικά πιεζόμουν χρονικά γιατί είχαμε κλείσει και καταλύματα διακοπών). Αυτά...

Στη θέση σου θα έκανα live chat για να ενημερωθώ πού βρίσκεται η κατάσταση

Τέλος να ζητήσω και μία χάρη, να μου πεις πώς συγκρίνεις τις κάμερες του 11 με του 9 pro

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...