Jump to content

OnePlus 11


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, STATYSS said:

Ναι και πότε έκανες την παραγγελία σου? Και εγώ πλήρωσα το 10ρικο να έρθει πιο γρήγορα κ πέρασε μια βδομάδα.....

την ημέρα που άνοιξε, πριν τελειώσει η παρουσίαση.

 

17 minutes ago, ostvarivanje said:

Γιατί τόσο μεγάλη απέχθεια για τη Samsung; 

Αν και εγώ την έθεσα την ερώτηση γενικά για όλους. Μπαίνω στο δίλημμα (μήπως παίρνοντας το OnePlus 11 έναντι του s22 Ultra κάνω λάθος).

έχω λόγους που δεν κάνει να πω. 

 

Το s22 έχει τρέλα θέματα software 

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 951
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στα s23 που έβαλαν Snapdragon κάτι έγινε, s22 με exynos δεν θα έπαιρνα με τίποτα.

Αυτό ακριβώς!
Αν και βγαίνουμε off-topic και εγώ τόσα χρόνια δεν τα κοιτούσα τα samsung λόγω exynos. Επίσης είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το OnePlus 5T μου (Snapdragon 835) που πάει ακόμη σφαίρα!
Φέτος όμως καλοβλέπω και OnePlus 11 αλλά και το samsung s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johny_pl said:

την ημέρα που άνοιξε, πριν τελειώσει η παρουσίαση.

 

έχω λόγους που δεν κάνει να πω. 

 

Το s22 έχει τρέλα θέματα software 

Ναι κατάλαβα. Και γω στις 7 την έκανα αλλά την ακύρωσα . Και Την ξανα έβαλα μέτα από μια μέρα μαζί με μια θήκη ... Ακόμη δεν έχει αποσταλεί... Αναμενω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, johny_pl said:

την ημέρα που άνοιξε, πριν τελειώσει η παρουσίαση.

 

έχω λόγους που δεν κάνει να πω. 

 

Το s22 έχει τρέλα θέματα software 

Ναι κάτι έχω διαβάσει στο θέμα τους.

 

36 minutes ago, Titarasaudi said:


Αυτό ακριβώς!
Αν και βγαίνουμε off-topic και εγώ τόσα χρόνια δεν τα κοιτούσα τα samsung λόγω exynos. Επίσης είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το OnePlus 5T μου (Snapdragon 835) που πάει ακόμη σφαίρα!
Φέτος όμως καλοβλέπω και OnePlus 11 αλλά και το samsung s23 ultra.
 

Και εγώ το είχα το Oneplus 5T και μετά 6Τ και άλλα που φαίνονται στην υπογραφή μου και το σκεφτόμουν για το s22ultra αλλά τελικά μάλλον θα μείνω στην Oneplus και φέτος.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, STATYSS said:

Ναι και πότε έκανες την παραγγελία σου? Και εγώ πλήρωσα το 10ρικο να έρθει πιο γρήγορα κ πέρασε μια βδομάδα.....

Εδώ και μία βδομάδα περίπου, δεν έχουν ετοιμοπαράδοτο στοκ. Αναμονή κι εγώ.

.
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ostvarivanje said:

Εντάξει, μετά το One ui 5 βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση. Έχεις πάρει μήπως το Oneplus 11;

realme midrange έχω δε δίνω ποτέ τόσα λεφτά για κινητό και δε θα αγόραζα ποτέ κινητό χωρίς sd card όσο τουλάχιστον ακόμα υπάρχουν.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι σχετικός, κάποιο site να ανεβάσω photos φουλ ανάλυση για να δείτε την κάμερα... (και raw) 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, simeon_001 said:

Επειδή δεν είμαι σχετικός, κάποιο site να ανεβάσω photos φουλ ανάλυση για να δείτε την κάμερα... (και raw) 

Estimated delivery πότε σου έγραφε? Και πότε ήρθε?

Ρωτάω μήπως σου ήρθε πιο νωρίς από την ημερομηνία που γράφουν ....για να ελπιζω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, simeon_001 said:

Επειδή δεν είμαι σχετικός, κάποιο site να ανεβάσω photos φουλ ανάλυση για να δείτε την κάμερα... (και raw) 

Το Dropbox.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STATYSS said:

Estimated delivery πότε σου έγραφε? Και πότε ήρθε?

Ρωτάω μήπως σου ήρθε πιο νωρίς από την ημερομηνία που γράφουν ....για να ελπιζω

ποιο νωρίς το στέλνουν. το estimated ήταν 22 και το παρέλαβα 16

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, STATYSS said:

Estimated delivery πότε σου έγραφε? Και πότε ήρθε?

Ρωτάω μήπως σου ήρθε πιο νωρίς από την ημερομηνία που γράφουν ....για να ελπιζω

Estimated 22 και ήρθε 16 (priority) 

Παραγγελια 07/02

Edited by simeon_001
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, simeon_001 said:

Επειδή δεν είμαι σχετικός, κάποιο site να ανεβάσω photos φουλ ανάλυση για να δείτε την κάμερα... (και raw) 

Αν μπορείς βάλε και καμία με ψηφιακό ζουμ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, simeon_001 said:

Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες. Είναι καμία με ψηφιακό ζουμ; Μου φαίνεται εκείνο το σαν χωριουδάκι που φαίνεται και εκεί με τους ανεμόμυλους μήπως είναι με ψηφιακό ζουμ.

Πώς σου φαίνεται γενικά η φωτογραφική και ποιο τηλέφωνο είχες πριν; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόχειρα τραβηγμένες... Βγήκα από το αυτοκίνητο πάτησα τέλος, όλα Auto. 

Εκείνες που δεν μου φάνηκαν Καλές είναι οι raw αλλά δεν έχω εμπειρία. 

Στα μάτια μου σε σχέση με τo mate 20 pro που είχα είναι πολύ καλύτερες (ειδικά κάποιες βραδυνές) 

Οπτικό ζοομ θα μου άρεσε να έχω παραπάνω. Και οι wide είναι αρκετά καλές νομίζω... 

Θα βγάλω και με ψηφιακό καθώς και video και θα ανεβάσω... 

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2023 at 9:40 ΠΜ, simeon_001 said:

Estimated 22 και ήρθε 16 (priority) 

Παραγγελια 07/02

Σήμερα shipping κ το δικό μου.. Για να δούμε....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, simeon_001 said:

Είναι πρόχειρα τραβηγμένες... Βγήκα από το αυτοκίνητο πάτησα τέλος, όλα Auto. 

Εκείνες που δεν μου φάνηκαν Καλές είναι οι raw αλλά δεν έχω εμπειρία. 

Στα μάτια μου σε σχέση με τo mate 20 pro που είχα είναι πολύ καλύτερες (ειδικά κάποιες βραδυνές) 

Οπτικό ζοομ θα μου άρεσε να έχω παραπάνω. Και οι wide είναι αρκετά καλές νομίζω... 

Θα βγάλω και με ψηφιακό καθώς και video και θα ανεβάσω... 

Ε τάξει, όπως και οπότε σε βολεύει. Μην ξεβολευεσαι, εξάλλου, πιστεύω ότι το ψηφιακό ζουμ δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσει κανείς πάνω από ένα 5% επί του συνόλου των φωτογραφιών που θα βγάλει. 

Όπως και να έχει να το χαίρεσαι και όπως βλέπω όσο περνάει ο καιρός όλο και περισσότερες θετικές κριτικές μαζεύει

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, STATYSS said:

Από μπαταρία πως είναι??

με όλα ανοιχτά, browsing, chat (καμια ώρα) και περίπου 1,5 ώρα κλήσεις με blue-tooth απο το πρωί (07:00) είμαι τώρα (20:00) στο 65%

οθόνη στο auto και όχι always on

Edited by simeon_001
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, simeon_001 said:

και με ψηφιακό κάποιες και κανονικές με ήλιο...

 

https://www.flickr.com/photos/197758651@N03/shares/Cf9hen3x02

Παρά πολύ καλές. Πιστεύω ότι είσαι ικανοποιημένος ε; 

Εγώ ψάχνω αφορμή να αφήσω στην άκρη το OnePlus 7Pro και να κάνω την παραγγελία 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι νομίζω... ακόμα βέβαια καινούριο και το χαίρομαι αλλά σε σχέση με το mate 20pro είναι πολύ ποιο γρήγορο σε όλα και από φωτογραφίες - μπαταρία - οθόνη που ήταν τα βασικά που ήθελα είμαι ευχαριστημένος στο μέτρο σύγκρισης που έχω...

από ποιότητα κατασκευής στο χέρι μου εξίσου καλό που θεωρούσα και το mate (σε σχέση με κάποια άλλα που έχουνε πέσει στα χέρια μου δεν μου άρεσε εξίσου η ποιότητα κατασκευής)

βέβαια θα ήταν ξεφτίλα να μην είναι και καλύτερο από το mate που είναι 3 γενιές android πίσω και 4-5 χρόνων κινητό (που βέβαια στέκεται αξιοπρεπέστατα)

θα έχει ενδιαφέρον η σύγκριση από κάποιον που έχει ποιο σύγχρονη συσκευή... 😉

Edited by simeon_001
Link to comment
Share on other sites

Άργησα να απαντήσω γιατί έλειπα για τριήμερο. 

Είναι σημαντικό το ότι είσαι ευχαριστημένος στις φωτογραφίες σε σχέση με το mate 20 Pro, που μπορεί να είναι αρκετά παλιότερο, αλλά να μην ξεχνάμε ότι η Huawei στη σειρά mate βάζει ό,τι πιο εξελιγμένο από άποψη φωτογαφικών - και όχι μόνο - ικανοτήτων έχει!

Να το χαρείς όσο γίνεται περισσότερο και ωραίο θα  ήταν να γίνει και σύγκριση από κάποιο άλλο μέλος που έρχεται από κάποιο άλλο κινητό, ιδίως αν είναι της OnePlus ώστε να γίνεται και η ανάλογη σύγκριση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κ γω. Πριν από λίγο ..θα σεταρω μάλλον το βράδυ κ θα επανέλθω.. 

Σαν πρώτη εικόνα βλέπω αριστερά τα πλήκτρα έντασης πιο κάτω σε σχέση με το 10pro.

Και σαν λίγο πιο ελαφρυ μου φαίνεται... Δεν ξέρω....

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...