Jump to content

RCS Messages problem


argp74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 80
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν στέλνω την συνομιλία που είχα με το παλικάρι κ τα βήματα που έκανε για να δουλέψει.  Θα το κάνω κ εγώ το απόγευμα να δω αν δουλέψει.  112531919_Screenshot_20230410_081548_SamsungInternet.thumb.jpg.5a6a7d076970c3c9e6f77b0d782bd029.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Λοιπόν στέλνω την συνομιλία που είχα με το παλικάρι κ τα βήματα που έκανε για να δουλέψει.  Θα το κάνω κ εγώ το απόγευμα να δω αν δουλέψει.  112531919_Screenshot_20230410_081548_SamsungInternet.thumb.jpg.5a6a7d076970c3c9e6f77b0d782bd029.jpg

Μη μπεις στον κόπο μόλις το έκανα και τίποτα. Σε s22 ultra με ενημέρωση Απριλίου 

Link to comment
Share on other sites

Μη μπεις στον κόπο μόλις το έκανα και τίποτα. Σε s22 ultra με ενημέρωση Απριλίου 
Όντως... τζίφος

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο

14 ώρες πριν, challenge143 said:

Λοιπόν στέλνω την συνομιλία που είχα με το παλικάρι κ τα βήματα που έκανε για να δουλέψει.  Θα το κάνω κ εγώ το απόγευμα να δω αν δουλέψει.  112531919_Screenshot_20230410_081548_SamsungInternet.thumb.jpg.5a6a7d076970c3c9e6f77b0d782bd029.jpg

Μη μπεις στον κόπο μόλις το έκανα και τίποτα. Σε s22 ultra με ενημέρωση Απριλίου 

Κανένα νεότερο? 

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκε το RCS σε εμένα. Εννοείται κι εγώ Vodafone και τόσες ημέρες ήμουν χωρίς, με τη γνωστή ένδειξη ότι οι συζητήσεις δεν είναι διαθέσιμες για αυτή τη συσκευή. 

Redmi note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, JimV60 said:

Ξαφνικά σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκε το RCS σε εμένα. Εννοείται κι εγώ Vodafone και τόσες ημέρες ήμουν χωρίς, με τη γνωστή ένδειξη ότι οι συζητήσεις δεν είναι διαθέσιμες για αυτή τη συσκευή. 

Redmi note 8 pro

Και εγώ το ίδιο. 👍

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με vodafone ακόμα τίποτα. Δεν υποστηρίζει την συσκευή (samsung s22 ultra)
Με wind στο ιδιο τηλέφωνο παίζει άψογα...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με vodafone ακόμα τίποτα. Δεν υποστηρίζει την συσκευή (samsung s22 ultra)
Με wind στο ιδιο τηλέφωνο παίζει άψογα...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Προσπάθησε να βγάλεις για λίγο την wind και μπες στην εφαρμογή μόνο με vodafone. Δεν μπορείς να έχεις rcs σε δικαρτα κινητά και με τους 2 παρόχους ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να βγάλεις για λίγο την wind και μπες στην εφαρμογή μόνο με vodafone. Δεν μπορείς να έχεις rcs σε δικαρτα κινητά και με τους 2 παρόχους ταυτόχρονα.
Το γνωρίζω, έτσι λειτουργούσε πριν την αποσύνδεση της Vodafone. Επιλέγεις ποια κάρτα θα είναι default για data και sms και σε αυτήν μόνο δουλεύει το RCS.

Είδα ότι μου ήρθε ένα μνμ από jibercs χθες το μεσημέρι και διάβασα ότι θέλει 24 με 72 ώρες να ενεργοποιηθεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μου φαινεται να προσπαθει να ενεργοποιηθει, αντι για disconnected πλεον γραφει "Status: Setting up". Κατι παει να γινει μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alfaeffe said:

Και σε μενα μου φαινεται να προσπαθει να ενεργοποιηθει, αντι για disconnected πλεον γραφει "Status: Setting up". Κατι παει να γινει μαλλον.

Εμένα δυστυχώς δεν κάνει τίποτα. Ούτε καν προσπαθεί να συνδεθεί...ποία έκδοση έχετε; εγώ έχω αυτή  .

Screenshot_20230411_210925_Messages.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, challenge143 said:

Εμένα δυστυχώς δεν κάνει τίποτα. Ούτε καν προσπαθεί να συνδεθεί...ποία έκδοση έχετε; εγώ έχω αυτή  .

Screenshot_20230411_210925_Messages.jpg

Συνδεθηκε το απογευμα τελικα, ολα καλα!..

Εχω την ιδια εκδοση, μονο που δεν αναφερει το _samsung_ αναμεσα στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς δεν κάνει τίποτα. Ούτε καν προσπαθεί να συνδεθεί...ποία έκδοση έχετε; εγώ έχω αυτή  .
Screenshot_20230411_210925_Messages.thumb.jpg.3020a26eccb70158b2ab11c2bdcff264.jpg
Λοιπόν εμείς που έχουμε samsung δεν συνδέεται με το google messages και την ειδική έκδοση για samsung (δεν ξέρω γιατί). Εμένα παίζει με την εφαρμογή "μηνύματα" της Samsung.
Μάλλον με κάποια μελλοντική αναβάθμιση θα παίζει και το messages.
Όλα καλά....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, argp74 said:

Λοιπόν εμείς που έχουμε samsung δεν συνδέεται με το google messages και την ειδική έκδοση για samsung (δεν ξέρω γιατί). Εμένα παίζει με την εφαρμογή "μηνύματα" της Samsung.
Μάλλον με κάποια μελλοντική αναβάθμιση θα παίζει και το messages.
Όλα καλά....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα παίζει κανονικά. Με Samsung προεγκατεστημένη έκδοση 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά; άρα δεν φταίει λόγο samsung.  Πάντως εγώ έχω s21 και 22 αλλά τίποτα. Ούτε καν να συνδεθεί. 

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά; άρα δεν φταίει λόγο samsung.  Πάντως εγώ έχω s21 και 22 αλλά τίποτα. Ούτε καν να συνδεθεί. 

Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω. Στο s22 με το Google messages (την έκδοση για Samsung, δεν μπορείς να την καταργήσεις) δεν προσπαθούσε καν (δεν υποστηρίζεται σ αυτήν την συσκευή). Με την εφαρμογή μηνύματα έπαιξε.

Δοκίμασες με την εφαρμογή μηνύματα;

Μάλιστα για την ακρίβεια, όταν προσπαθούσα μετά από καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής google messages να συνδεθώ μου έβγαζε για λίγα δευτερόλεπτα ότι συνδέθηκε στον αριθμό της Vodafone και μετά έκλεινε το rcs και έγραφε ότι δεν υποστηρίζεται προς το παρόν)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα όπως το είπες την εφαρμογή μηνύματα κ μια από τα ίδιαααα... 😝. Θα δείξει .

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και ασχολήθηκα μιας και το είχα απενεργοποιημένο απ' την αρχή στη συσκευή μου Flip3. Με την stock της Samsung δεν δουλεύει, λογικά θα θέλει update η εφαρμογή και αυτό συνήθως το κάνει με το firmware (για κάτι τέτοια) αν δεν το κάνει push στο Galaxy Store. Με αυτή της Google (που μόλις πήρε ένα μικρό update) Messages.android_20230316_02RC02.phone_samsung_dynamic δούλεψε με τη μια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχω το χιαομι 12Τ και από την 1η Απριλίου έχει σταματήσει χωρίς καν να ψάχνει και μου αναφέρει οτι δεν ειναι συμβατή η συσκευή μου. Στο debug mode στο πεδίο url έχει ακόμα το παλιό config rcs της vodafone και μου αναφέρει οτι rcs disabled via flags. Έχει πάρει όλες τις αναβαθμίσεις και της γυναίκας μου το 10c μία από τα ίδια. Βγάζετε καμιά άκρη; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pickup said:

ρε παιδιά, έχω το χιαομι 12Τ και από την 1η Απριλίου έχει σταματήσει χωρίς καν να ψάχνει και μου αναφέρει οτι δεν ειναι συμβατή η συσκευή μου. Στο debug mode στο πεδίο url έχει ακόμα το παλιό config rcs της vodafone και μου αναφέρει οτι rcs disabled via flags. Έχει πάρει όλες τις αναβαθμίσεις και της γυναίκας μου το 10c μία από τα ίδια. Βγάζετε καμιά άκρη; 

Απολύτως  καμία άκρη. Αν διαβάσεις το νήμα σε άλλους δουλεύει κανονικά κ  σε άλλους όχι.. ίσως κάποια στιγμή να δουλέψει. 

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 11 Pro+ με Vodafone από αρχές Απριλίου έτσι. Με τα τελευταία updates των Messages και Carrier Services προκοπή δεν βλέπουμε... Ούτε μήνυμα από τη Vodafone είχα λάβει ότι θα σταματήσει το RCS ούτε καμία ενημέρωση από τη Google για το πότε θα επανέλθει...

Screenshot_2023-04-13-00-34-30-362_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Screenshot_2023-04-13-00-34-44-849_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί άρχισε να λειτουργεί και σε εμένα.. τελικά μάλλον δεν παίζει ρόλο ούτε η έκδοση του προγράμματος ούτε τπτ. Μάλλον πρέπει να υπάρχει σειρά προτεραιότητας αριθμών που αποδεσμεύει η Vodafone και παίρνει η Google. Οπότε κάποια στιγμή θα λειτουργήσει σε όλους.
Υπομονή...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχετε δίκιο.  Συνδέθηκα κ εγώ.  Έβγαλε ένα μήνυμα για εμπλουτισμενη ταχύτητα wifi κ κάτι άλλο που δεν έδωσα σημασία κ συνδέθηκε κανονικά. 👍

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...