Jump to content

RCS Messages problem


argp74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο χθες δεν παιζει πλεον και σε μενα με Google messages. Μου βγαζει το εξης μηνυμα ακομα και μετα απο επανεκκινηση της συσκευης.image.thumb.png.2913d687161e2b38f14192344492ea96.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, alfaeffe said:

Απο χθες δεν παιζει πλεον και σε μενα με Google messages. Μου βγαζει το εξης μηνυμα ακομα και μετα απο επανεκκινηση της συσκευης.image.thumb.png.2913d687161e2b38f14192344492ea96.png

Και σε εμένα το ίδιο. Χτες δούλευε για λίγο η στοκ εφαρμογή Samsung αλλά πλέον ούτε αυτή. Επικοινώνησες μήπως με vodafone? 

Link to comment
Share on other sites

Me too οπως εγραψα παραπανω. Τελικα δε θα λειτουργει το RCS ουτε μεσω του Google messages; Στο μηνυμα που ειχε στειλει η Vodafone εγραφε οτι καταργει το δικο της "Vodafone RCS chat" αλλα θα παιζει μεσω του Google messages.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ούτε με το Google θα δουλέψει αφού όπως διαβάζω σε άλλα forum σε άλλες χώρες ήδη έχει ξεκινήσει και αντικαθιστά με την Google κατευθείαν. Δεν διάβασα κάπου να καθυστερεί. Εμένα είναι ήδη έτσι εδώ και κανα 10ήμερο. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω φυσικά το ίδιο πρόβλημα με όλους, σταμάτησε να λειτουργεί το RCS. Στην αρχή ο πρώτος εκπρόσωπος που μίλησα έκανε επαναφορά SIM και φυσικά δεν άλλαξε κάτι. Κάλεσα την Vodafone ξανά και η εκπρόσωπος δεν ήξερε καν τι είναι το RCS😂 και μετά μου έλεγε με υφάκι και νεύρο πως η Google φταίει για αυτό, ενώ της εξηγούσα πως μέχρι πρώτιστος λειτουργούσε κανονικά και ότι στην ανακοίνωση της εταιρείας (που ούτε καν γνώριζε παρεπιπτόντως) αναφέρει πως θα γίνει μεταβίβαση στην Google, κάτι που δεν έγινε. Με SIM Nova που δοκίμασα λειτουργεί κανονικά μέσω της ίδιας της Google και όχι της Nova. Η Vodafone φταίει ξεκάθαρα για αυτό και μας γυρνάει πίσω 20 χρόνια... Σοβαρή εταιρεία τώρα, από άσχετους υπαλλήλους άλλο τίποτα και διοίκηση από τα Lidl... Μου φαίνεται θα αλλάξω εταιρεία, γιατί φυσικά ολόκληρη Google αυτή φταίει, όχι η Vodafone Ελλάδας που δεν ξέρει τι της γίνεται. Μπορεί να το φτιάξουν αλλά μέχρι τότε θα είμαστε στο περίμενε όπως πάντα συμβαίνει με τα τεχνικά προβλήματα στη Vodafone... 

2 minutes ago, ihatevoda said:

Έχω φυσικά το ίδιο πρόβλημα με όλους, σταμάτησε να λειτουργεί το RCS. Στην αρχή ο πρώτος εκπρόσωπος που μίλησα έκανε επαναφορά SIM και φυσικά δεν άλλαξε κάτι. Κάλεσα την Vodafone ξανά και η εκπρόσωπος δεν ήξερε καν τι είναι το RCS😂 και μετά μου έλεγε με υφάκι και νεύρο πως η Google φταίει για αυτό, ενώ της εξηγούσα πως μέχρι πρώτιστος λειτουργούσε κανονικά και ότι στην ανακοίνωση της εταιρείας (που ούτε καν γνώριζε παρεπιπτόντως) αναφέρει πως θα γίνει μεταβίβαση στην Google, κάτι που δεν έγινε. Με SIM Nova που δοκίμασα λειτουργεί κανονικά μέσω της ίδιας της Google και όχι της Nova. Η Vodafone φταίει ξεκάθαρα για αυτό και μας γυρνάει πίσω 20 χρόνια... Σοβαρή εταιρεία τώρα, από άσχετους υπαλλήλους άλλο τίποτα και διοίκηση από τα Lidl... Μου φαίνεται θα αλλάξω εταιρεία, γιατί φυσικά ολόκληρη Google αυτή φταίει, όχι η Vodafone Ελλάδας που δεν ξέρει τι της γίνεται. Μπορεί να το φτιάξουν αλλά μέχρι τότε θα είμαστε στο περίμενε όπως πάντα συμβαίνει με τα τεχνικά προβλήματα στη Vodafone... 

Τόσο καλά...

 

Screenshot_2023-04-04-17-38-35-33_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι όπως τα λες και έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις εταιρειών κ αυτή είναι η χειρότερη ΑΛΛΆ είναι η ποιο φτηνή και Δυστυχώς στην εταιρεία που δουλεύω το έχουν γυρίσει όλοι vodafone γιατί είναι τσάμπα. (Με το τίμημα που συνεπάγεται)

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dkon84 said:

Έχει μιλήσει κάνεις με vodafone? Νομίζω τράβηξε πολύ η μεταβαση

Δυστυχώς δεν θα το ξανά ενεργοποιησουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Δυστυχώς δεν θα το ξανά ενεργοποιησουν. 

Αυτό το ξέρουμε. Αλλά σχετικά με το Google message τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dkon84 said:

Αυτό το ξέρουμε. Αλλά σχετικά με το Google message τι γίνεται 

Ακόμα άγνωστο. Αν κ είχε υποθει ότι θα ενεργοποιηθεί από google. Αλλά μέχρι την τελευταία ενημέρωση δεν έχει αναφερθεί τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα dual sim να δείτε πανηγύρι. Που με άλλη σιμ επιλέγεις να φύγει το μήνυμα και επειδή τρώει κόλλημα λόγο rcs φεύγει με την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι παίζει αλλά συνεχίζω να είμαι εκτός. Μίλησα με εκπρόσωπο ο οποίος δεν γνώριζε τίποτα για το όλο θέμα και αφού με είχε σε αναμονή κανένα 10λεπτο εν τέλει του είπανε πως είναι θέμα της Google και όχι δικό τους. Αν κατάλαβα καλά πρέπει η ίδια η Google να αποφασίσει πότε και αν θα εισάγει τους ελληνικούς αριθμούς που αφαιρέθηκαν από την δική της εφαρμογή. Εγώ πάντως δεν τα βλέπω ευοίωνα τα πράγματα και ήδη προσανατολίζομαι σε εξωτερική εφαρμογή (viber, whatsup) αν και θα ήθελα να τις αποφύγω αφού με την RCS υπηρεσία μέχρι τώρα με βόλευε πάρα πολύ αφού δεν χρειάζεται να ανοίγω άλλη εφαρμογή και τα έχω όλα στο πιάτο. 

Link to comment
Share on other sites

Ένα παλικάρι στο νήμα που παρακολουθώ είπε ότι πλέον δουλεύει με την ενημέρωση .εγώ ακόμα τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την beta έκδοση του messages και μου γράφει ακόμα ότι δεν υποστηρίζει την λειτουργία στην συσκευή. Περιμένω υπομονετικά λοιπόν, να λυθεί κάποια στιγμή. Η Vodafone «πετάει» χαρταετό και οι εκπρόσωποι της λένε μπούρδες…


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Ένα παλικάρι στο νήμα που παρακολουθώ είπε ότι πλέον δουλεύει με την ενημέρωση .εγώ ακόμα τίποτα 

Και εγώ μια από τα ίδια με Samsung s22 ultra. Τίποτα ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ένα παλικάρι με s23 ότι έκανε ενημέρωση από play store την εφαρμογή κ κινητή τηλεφωνία κ πλέον μεσο google δουλεύει κανονικά. Εγώ που τα έκανα αυτά ακόμα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, challenge143 said:

Αναφέρει ένα παλικάρι με s23 ότι έκανε ενημέρωση από play store την εφαρμογή κ κινητή τηλεφωνία κ πλέον μεσο google δουλεύει κανονικά. Εγώ που τα έκανα αυτά ακόμα τίποτα. 

Η εφαρμογή κινητή χρειάζεται? Νομίζω πως όσα έχουν προεγκατεστιμενη την  εφαρμογή της Google δεν χρειαζεται 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dkon84 said:

Η εφαρμογή κινητή χρειάζεται? Νομίζω πως όσα έχουν προεγκατεστιμενη την  εφαρμογή της Google δεν χρειαζεται 

Τι να σου πω, ιδέα δεν έχω. Τις έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις κ εγώ αλλά τίποτα.  Μας πούλησε που μας πούλησε η vodafone τουλάχιστον η google να το ενεργοποιήσει...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με το που πήρε την ενημέρωση Απριλίου στο S23 ultra δούλεψε. Στου αδερφού μου A53 με update Μαρτίου ακόμα λέει ότι δεν είναι συμβατό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...