Jump to content

[S23 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 26/2/2023 at 9:15 ΠΜ, gsa1967 said:

https://www.amazon.de/dp/B0BPLP7HFH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

πολύ καλή , την εβαλα χθες φανταστικη κυλιση. μπηκε αψογα.

και εχω θηκη την spiegen hybrid ultra frost metal, που πιανει σφιχτα το τηλεφωνο.

 

https://mythiki.gr/spigen-ultra-hybrid-case-acs05619-matte-frost-black-samsung-galaxy-s23-ultra-mt66430?gclid=Cj0KCQiAgOefBhDgARIsAMhqXA4yeHLJkD7sgp1XvxFnLnPEZ1qPLVo8Cr8wyOItbh4HYSsVpMDKMZ0aAsJ_EALw_wcB

Δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει καλά;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, arxontas2323 said:

Δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει καλά;

δεν ειχα αποτυπωμα αλλα εβαλα τωρα για να δω. εκανα 10 προσπαθειες για να παει στο 100% το αποτυπωμα για να το αποθηκευσει. Για το ξεκλειδωμα : σφαιρα παει μολις το βαλω το δακτυλο σωστά πανω στο τηλεφωνο

 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω τι επαθα... πήγα στην microtec Θεσσαλονίκη που έχουν το επίσημο της Samsung.. ενώ ρώτησα στην αρχή για μεμβράνη της Samsung μου ειπαν ναι,αφου περαστηκε η μεμβράνη και πλήρωσα 30€ μου ειπαν οτι δεν είναι της Samsung και δεν κατάλαβε καλα η κοπέλα στην υποδοχή...η μεμβράνη μπορεί να είναι καλή αλλα με την spigen θήκη δεν τα πάνε και τοσο καλα...ειμαι σε αναζήτηση μεμβράνης γιατί την πετάει...εχω στα υπόψιν αυτη απο amazon αλλα για πιο γρήγορα ήθελα να ρωτήσω αμα η μεμβράνη της ιδιας της spigen θα ταιριάζει με τις θήκες τους;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω τι επαθα... πήγα στην microtec Θεσσαλονίκη που έχουν το επίσημο της Samsung.. ενώ ρώτησα στην αρχή για μεμβράνη της Samsung μου ειπαν ναι,αφου περαστηκε η μεμβράνη και πλήρωσα 30€ μου ειπαν οτι δεν είναι της Samsung και δεν κατάλαβε καλα η κοπέλα στην υποδοχή...η μεμβράνη μπορεί να είναι καλή αλλα με την spigen θήκη δεν τα πάνε και τοσο καλα...ειμαι σε αναζήτηση μεμβράνης γιατί την πετάει...εχω στα υπόψιν αυτη απο amazon αλλα για πιο γρήγορα ήθελα να ρωτήσω αμα η μεμβράνη της ιδιας της spigen θα ταιριάζει με τις θήκες τους;
Έδωσες 30 ευρώ για μεμβράνη; Και μία; Πάρε αυτές από Amazon να ησυχάσεις και τρεις μαζί και πιο φτηνά; Τόσες φορές το έχουμε πει. Δεν έχει να κάνει με τη μεμβράνη αλλά κατά πόσο η θήκη είναι φιλική με τη μεμβράνη. Αν τοποθετηθεί σωστά, συνήθως, όλες οι θήκες δεν έχουν πρόβλημα. Εννοείται πως δε χρειάζεται να είναι της ίδιας εταιρείας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, costsa41 said:

Έδωσες 30 ευρώ για μεμβράνη; Και μία; Πάρε αυτές από Amazon να ησυχάσεις και τρεις μαζί και πιο φτηνά; Τόσες φορές το έχουμε πει. Δεν έχει να κάνει με τη μεμβράνη αλλά κατά πόσο η θήκη είναι φιλική με τη μεμβράνη. Αν τοποθετηθεί σωστά, συνήθως, όλες οι θήκες δεν έχουν πρόβλημα. Εννοείται πως δε χρειάζεται να είναι της ίδιας εταιρείας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έβαζα ποτέ μεμβρανη στα κινητά... φέτος ειπα να βάλω...και πάνε τσάμπα τα 30€...αυτες απο αμαζον είναι αυτές που έκανα παράθεση πιο πάνω;; επίσης αν βάλω της spigen που μπορώ να τις πάρω και αύριο θα τς πετάει και αυτές η Spigen θήκη;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Δεν έβαζα ποτέ μεμβρανη στα κινητά... φέτος ειπα να βάλω...και πάνε τσάμπα τα 30€...αυτες απο αμαζον είναι αυτές που έκανα παράθεση πιο πάνω;; επίσης αν βάλω της spigen που μπορώ να τις πάρω και αύριο θα τς πετάει και αυτές η Spigen θήκη;

εγω αυτες που πηρα απο αμαζον που εβαλα πριν τις εχω με spiegen kai caseology και με την οριτζιναλ της σαμυ την smart view δεν τις πεταξε καμμια θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαζα ποτέ μεμβρανη στα κινητά... φέτος ειπα να βάλω...και πάνε τσάμπα τα 30€...αυτες απο αμαζον είναι αυτές που έκανα παράθεση πιο πάνω;; επίσης αν βάλω της spigen που μπορώ να τις πάρω και αύριο θα τς πετάει και αυτές η Spigen θήκη;
Αν η θήκη δεν είναι για μεμβράνη ή αν δεν τοποθετηθεί σωστά ναι θα την πετάξει όποια μάρκα κι αν βάλεις. Πάρε μια μεμβράνη που μπορείς να τη βάλεις σωστά, εύκολα. Υπάρχουν κάποιες στο Amazon. Και αυτή η γνωστή που βάζαμε και στο 22 μπαίνει εύκολα και αυτή που πήρα τώρα και τη έχω βάλει στο νήμα του 23 είναι πολύ καλή και μπαίνει εύκολα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύετε το Ούλτρα με κάποιου είδους μεμβράνη αντί για τζαμάκι (π.χ. της iRepair κλπ.) υπάρχει κανένα θέμα όταν χρησιμοποιείτε το πενάκι -σε γραφή, κύλιση- ή όλα ομαλά;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δουλεύετε το Ούλτρα με κάποιου είδους μεμβράνη αντί για τζαμάκι (π.χ. της iRepair κλπ.) υπάρχει κανένα θέμα όταν χρησιμοποιείτε το πενάκι -σε γραφή, κύλιση- ή όλα ομαλά;
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με μεμβράνη για το πενάκι. Αλίμονο αν υπήρχε.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και εγω τι επαθα... πήγα στην microtec Θεσσαλονίκη που έχουν το επίσημο της Samsung.. ενώ ρώτησα στην αρχή για μεμβράνη της Samsung μου ειπαν ναι,αφου περαστηκε η μεμβράνη και πλήρωσα 30€ μου ειπαν οτι δεν είναι της Samsung και δεν κατάλαβε καλα η κοπέλα στην υποδοχή...η μεμβράνη μπορεί να είναι καλή αλλα με την spigen θήκη δεν τα πάνε και τοσο καλα...ειμαι σε αναζήτηση μεμβράνης γιατί την πετάει...εχω στα υπόψιν αυτη απο amazon αλλα για πιο γρήγορα ήθελα να ρωτήσω αμα η μεμβράνη της ιδιας της spigen θα ταιριάζει με τις θήκες τους;
Μια ζωή βάζω θήκη Spigen, στα τελευταία κινητά δε χρησιμοποιώ την Air liquid, κατ'εμε η καλύτερη σε συνολικό αποτέλεσμα αισθητικής, προστασίας, αίσθησης κρατήματος. Στο s22u την φορούσα με μεμβράνη Spigen και μετά με i-repair χωρίς κανένα πρόβλημα. Στο s23u έβαλα τζαμακι dome με την ίδια θήκη και όλα τέλεια μέχρι στιγμής.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είδα λίγο τους φορτιστές της Samsung που κυκλοφορούν και είναι πάρα πολλά και διαφορετικά τα μοντέλα (τα είδα στο skroutz). Έχετε καμμία ιδέα ποιόν να αγοράσω; και για αργή (25W νομίζω ότι είναι η αργή φόρτιση) αλλά και για γρήγορη φόρτιση; Φοβάμαι μην πάρω κάτι που θα βλάψει το κινητό και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω αυτόν του P40 pro που έχω (μην τυχόν και δεν ταιριάζει σε Α και σε W)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 2:03 ΠΜ, fasteagle2023 said:

Καλησπέρα παιδιά. Είδα λίγο τους φορτιστές της Samsung που κυκλοφορούν και είναι πάρα πολλά και διαφορετικά τα μοντέλα (τα είδα στο skroutz). Έχετε καμμία ιδέα ποιόν να αγοράσω; και για αργή (25W νομίζω ότι είναι η αργή φόρτιση) αλλά και για γρήγορη φόρτιση; Φοβάμαι μην πάρω κάτι που θα βλάψει το κινητό και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω αυτόν του P40 pro που έχω (μην τυχόν και δεν ταιριάζει σε Α και σε W)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Έχω τον 45w της ugreen και τον 65w trio της samsung αλλα και τους δυο τους εχω βαλει απάνω σε πριζα με timer αντιστροφης μετρησης. Μιση ωρα, 1 ωρα, 2 ωρες 3 ωρες. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η clear/black shock armor kickstand της ESR για όποιον ενδιαφέρεται.

Εκ πρώτης όψεως πιο τούμπανη από κάτι πιο απλές Nillkin (π.χ. αυτή που είχα στο 21) που φόραγα στα παλιότερα, όχι ότι είχα παράπονο και από αυτές, άλλωστε το θέμα είναι να φροντίζουμε να μη φτάσουμε να χρειαστούν πραγματικά....

Αυτή έχει το επιπρόσθετο σώμα που περιβάλλει το κινητό και μετά όλο μαζί μπαίνει στο κυρίως κάλυμμα. Όμορφο και το kickstand πίσω από την κάμερα. Φυσικά ως πιο «στιβαρή» προσδίδει και παραπάνω όγκο που λίγο στην αρχή ίσως κακοφανεί. 

Αναμένοντας το πώς θα τα πάει και με τη μεμβράνη από iRepair.

20230414_154803.jpg

20230414_154737.jpg

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να βάλω και εγώ ένα δύσκολο...

Έχει βάλει κανείς dome και να το έχει δοκιμάσει με θήκη Supcase Unicorn Beetle Pro;;; Το βλέπω πολύ οριακά το τζάμι...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για το S23 plus προτείνεται για τζαμάκι το παρακάτω.

https://www.skroutz.gr/s/40567976/Spigen-EZ-FIT-GLAS-tR-Tempered-Glass-2pcs-Galaxy-S23.html

Έχω δοκιμάσει πάνω από 10 θήκες επώνυμες και μη, κάθεται με όλες μια χαρά και είναι σαν να μην φοράει κάτι.

Για το δακτυλικό όπως με όλα τα τζαμάκια χρειάζονται πρώτα κάποιες ώρες και μετά να περαστούν εκ νέου.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ποια προστασία κάμερας προτείνεται?  Αλλοιώνουν καθόλου την ποιότητα της φωτογραφίας ή το φοκους? 

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης του S23U και με το που το πήρα στα χέρια μου, πήρα αμέσως τη διάφανη θήκη της Samsung. Αρκετά "σκληρή" και άκαμπτη για σιλικόνη. Πιο πολύ σε σκληρό πλαστικό μου φέρνει. Δίνει και λίγο όγκο παραπάνω.

20230912-160650.jpg      20230912-160657.jpg

 

Την επόμενη πήγα κατευθείαν στην Micro-tecη (Θεσσαλονίκη) για πέρασμα μεμβράνης!!!!!!

Η original με 16€ και όλα τέλεια. Smooth και το δακτυλικό πιάνει άψογα. (Δοκιμασμένη από το S20 FE που είχα).

 

Από πλευράς θήκης μόλις παρήγγειλα την Spigen Liquid Crystal Back Cover Σιλικόνης Διάφανο.

Πήρα και τις μεμβράνες Spigen Neo Flex Screen Protector (έτσι για να υπάρχουν αν συμβεί κάτι. Να μπορώ άμεσα να βάλω κάτι)

Θα επιστρέψω με εντυπώσεις (κυρίως από τη θήκη...)

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή δερμάτινη θήκη πλήν της official?Έχει αρχίσει να μαυρίζει στις γωνίες και ψάχνω να την αλλάξω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για S23 Ultra υπάρχει πρόταση για μεμβράνη που να έχει oleophobic coating, με αντοχή στο χρόνο?

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μεμβράνη από το iRepair. Αν και δεν είχα κάποιο πρόβλημα στη χρήση, δεν είχε oleophobic coating και έτσι με το καλημέρα γέμιζε δακτυλιές και λίπος.

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2024 at 6:25 ΜΜ, iganiats said:

Για S23 Ultra υπάρχει πρόταση για μεμβράνη που να έχει oleophobic coating, με αντοχή στο χρόνο?

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μεμβράνη από το iRepair. Αν και δεν είχα κάποιο πρόβλημα στη χρήση, δεν είχε oleophobic coating και έτσι με το καλημέρα γέμιζε δακτυλιές και λίπος.

Και η αφή του iRepair είναι λίγο χάλια σαν μεμβράνη. Δε γλιστράει όπως θα έπρεπε το δάχτυλο. Θέλω να την αλλάξω αλλά δε ξέρω με τι. Και βολεύει το iRepair επειδή στην περνάνε. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...