Jump to content

[S23 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως εγώ το τέλειο κράτημα για να μην γλυστραει και χρειάζεται να βάζω δύναμη για να κρατάω με το ένα χέρι το βάρος του,την εμφάνιση της,την τιμή της και κυρίως την προστασία,
Το βρήκα στην Spigen Liquid Crystal silicone Black μιας κι έχω μαύρο κινητό.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  

4 ώρες πριν, panosfx said:

Πάντως εγώ το τέλειο κράτημα για να μην γλυστραει και χρειάζεται να βάζω δύναμη για να κρατάω με το ένα χέρι το βάρος του,την εμφάνιση της,την τιμή της και κυρίως την προστασία,
Το βρήκα στην Spigen Liquid Crystal silicone Black μιας κι έχω μαύρο κινητό.

 

Liquid Crystal έχει 2 χρώματα, Clear και Space Crystal(Smoked). Όχι μαύρο

Μήπως έχεις την Liquid Air?

Στο μαύρο εγώ έχω την Liquid Crystal σε χρώμα Space Crystal, του κάθεται πολύ καλά σαν χρωματισμός και όντως έχει καλό πιάσιμο και δεν γλιστράει. 

Να δούμε από κτρίνισμα πως παει, στο Νοτε 9 που είχα την τελείως διάφανη(Crystal Clear) στο 6μηνο είχε κιτρινίσει για τα καλά αλλά είχε σώσει από πολύ τούμπα.Οπότε τη δεύτερη φορά παρήγγειλα 3 για να έχω 😛

 

 

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την space crystal εννοούσα.Ειναι πιο μαύρη γι'αυτό την είπα έτσι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή θήκη. Προστασία παρα πολύ καλή. Είναι ακριβώς ίδια με αυτή που έβγαζε η samsung για το 22 και πριν. 975830ad87f5780fd198ea18c8a07e15.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/dp/B0BPLP7HFH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

πολύ καλή , την εβαλα χθες φανταστικη κυλιση. μπηκε αψογα.

και εχω θηκη την spiegen hybrid ultra frost metal, που πιανει σφιχτα το τηλεφωνο.

 

https://mythiki.gr/spigen-ultra-hybrid-case-acs05619-matte-frost-black-samsung-galaxy-s23-ultra-mt66430?gclid=Cj0KCQiAgOefBhDgARIsAMhqXA4yeHLJkD7sgp1XvxFnLnPEZ1qPLVo8Cr8wyOItbh4HYSsVpMDKMZ0aAsJ_EALw_wcB

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα Smartec να μου περάσουν μεμβράνη ,κι η απάντηση τους ήταν ότι δεν μπορούν να τοποθετήσουν γιατί ακόμα δεν τους εχουν φέρει την μήτρα για τα S23.
Έτσι πάω να ψάξω irepair που διάβασα από κάποια παιδιά ότι βάζουν.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω τι μήτρα μπορεί να δίνει η samsung στα επισκευαστικά κέντρα, αλλά το screenprotector της samsung έχει alignment tool μέσα στο κουτί.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα παω για αλλαγή ζελατίνας τρίτη φορά, μολις βάλω το τηλ στην πίσω τσέπη και κάνω κάποια δουλεία που πρέπει να κάνω πολλές κινήσεις, αυτη αλλάζει θέση(5χιλ.) και στις άκρες παίρνει αέρα. 

Με το S9+ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα, 3 χρονια την ίδια ζελατινα.

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω τι παέι λάθος, ίδια ζελατίνα και στα δυο τηλέφωνα απο το ίδιο μαγαζί. 

Link to comment
Share on other sites

Χτες έβαλα σε δυο S23 ultra μεμβράνη από irepair.
Πολύ καλή αίσθηση,δεν φαίνεται να αλλοιώνει την οθόνη και τα χρώματα,σχεδόν δεν φαινεται!
Κι από τιμή 10€ έκαστος.
Όμως έχει θέματα με το δάχτυλο.Δυσκολευεται πολύ να το διαβάσει και συνήθως θέλει αρκετή πίεση.Στις ρυθμίσεις έχω ενεργοποιήσει την ευαισθησία αφής.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι δυσκολεύεται να διαβάσει το δακτυλικό αποτύπωμα, η λειτουργία για αύξηση ευαισθησίας αφής δεν έχει να κάνει με τον biometric sensor.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι δυσκολεύεται να διαβάσει το δακτυλικό αποτύπωμα, η λειτουργία για αύξηση ευαισθησίας αφής δεν έχει να κάνει με τον biometric sensor.
Δεν το ήξερα αυτό.
Πάντως θα πρότεινα να μην πάει κάποιος irepair αν χρησιμοποιεί δακτυλικό.Σπαει λόγο νεύρα.
Για όλα τα άλλα είναι μια χαρά .

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panosfx said:

Δεν το ήξερα αυτό.
Πάντως θα πρότεινα να μην πάει κάποιος irepair αν χρησιμοποιεί δακτυλικό.Σπαει λόγο νεύρα.
Για όλα τα άλλα είναι μια χαρά .

Δοκίμασε να το περάσεις ξανά.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, panosfx said:

Χτες έβαλα σε δυο S23 ultra μεμβράνη από irepair.
Πολύ καλή αίσθηση,δεν φαίνεται να αλλοιώνει την οθόνη και τα χρώματα,σχεδόν δεν φαινεται!
Κι από τιμή 10€ έκαστος.
Όμως έχει θέματα με το δάχτυλο.Δυσκολευεται πολύ να το διαβάσει και συνήθως θέλει αρκετή πίεση.Στις ρυθμίσεις έχω ενεργοποιήσει την ευαισθησία αφής.

Τις μεμβράνες τις έβαλα στο irepair, δεν έχω κανένα πρόβλημα στο δαχτυλικό αποτύπωμα. Μου το ζηταει στα πάντα που έχω βάλει και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα πέραν αυτου που ανέφερα πιο πάνω.. που χαλάσανε και οι δυο στην κωλότσεπη. Μου έβαλαν αυτή με το gel που τυπώνει το μηχάνημα.

Edited by NIKOS X
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το περάσεις ξανά.
Είχες δίκιο!Δουλεύει και πάλι άψογα.Σε ευχαριστώ!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Νέος κάτοχος και γω του Ultra... Ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποιος θήκη της Vag. Ψάχνω κάτι αντίστοιχο γιατί την είχα στο Note 20 Ultra και έχει βοηθήσει πολύ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά να πω την εμπειρία μου.

Τις προηγούμενες ημέρες βρέθηκα στην Ρώμη. Σε μια βόλτα μου στην Βίλα Μποργκέζε πήγα να ανέβω σε ένα τοιχίο. Το κινητό το είχα κρεμασμένο στο λαιμό και χτυπήθηκε με την οθόνη αρκετά πάνω σε αυτό. Είχα περασμένη μεμβράνη της Samsung. Έκανε 3 βαθιές χαρακιές και σκέφτηκα ότι σίγουρα θα έχουν περάσει στην οθόνη. Έβγαλα την μεμβράνη και απο κάτω ήταν ανέπαφο. Καλή επιλογή κατ εμέ. Σίγουρα τζάμι δεν είναι αλλά μια ασφάλεια την παρέχει λοιπόν. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Update:

Σήμερα παρέλαβα την Θήκη Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Silicon Grip Case - Μαύρο απο public. Ηπαραγγελία είχε γίνει 11/2 και μετά από πολλές ενοχλήσεις παρέλαβα σήμερα, 20ημ μετά. 

Η θήκη δεν αξίζει καθόλου σε σχέση με την αντίστοιχη που είχε βγει για το S22. 

Κλάσεις και πολλές μάλιστα του 22.

Αυτή εδώ δεν στέκεται σε επίπεδη επιφάνεια αλλά γέρνει. Επίσης, στο κράτημα λόγω του ότι είναι από την αριστερή πλευρά αν έχεις μικρά δάκτυλα δεν θα βολεύει. Επίσης, αν είσαι χοντρό δάκτυλος όπως εγώ, σφίγγει πολύ. 

Κρίμα, κρίμα, κρίμα που δεν βγάλανε την προηγούμενη. 

Screenshot_20230303_200146_Chrome.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα νέα ζαλατίνα στο irepair, δεν έβαλα αυτή των 10€ γιατί όπως είπα πιο πάνω μου έβγαινε. Και τις δύο φορές που την άλλαξα. Τους το είπα εχθές και μου είπαν να βάλω μια των 19,90€ ζελατίνα απο ενα κόκκινο μηχάνημα που την κόβει, λίγο πιο παχιά απο την άλλη των 10€. Μου είπαν ότι είναι πιο καλή γιατί η άλλη όντος βγαίνει εύκολα και το ξέρουν. Αυτή άμα βγεί, κάθε φορά θα μου την αλλάζουν με 5€. Αλλά πιστεύουν οτι είναι αντοχής. Λόγο θερμότητας μου είπαν βγαίνει. Μέχρι στιγμής το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά όπως και το S pen. Αμα μου βγεί θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβαλα νέα ζαλατίνα στο irepair, δεν έβαλα αυτή των 10€ γιατί όπως είπα πιο πάνω μου έβγαινε. Και τις δύο φορές που την άλλαξα. Τους το είπα εχθές και μου είπαν να βάλω μια των 19,90€ ζελατίνα απο ενα κόκκινο μηχάνημα που την κόβει, λίγο πιο παχιά απο την άλλη των 10€. Μου είπαν ότι είναι πιο καλή γιατί η άλλη όντος βγαίνει εύκολα και το ξέρουν. Αυτή άμα βγεί, κάθε φορά θα μου την αλλάζουν με 5€. Αλλά πιστεύουν οτι είναι αντοχής. Λόγο θερμότητας μου είπαν βγαίνει. Μέχρι στιγμής το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει μια χαρά όπως και το S pen. Αμα μου βγεί θα σας ενημερώσω.


Την είχα στο S21+, η ζελατίνα των 20€ είναι αρκετά καλή για 4,5 μήνες, μετά αρχίζει και λερώνεται πολύ και με το παραμικρό. Τις πρώτες 1,2 ημέρες άστη να κάτσει μόνη της να διώξει τον αέρα στις άκρες μην την πιέσεις και προσοχή μην την πιέζει η θήκη.

Δεν είναι σαν το τζάμι αλλά προστατεύει από γρατσουνιές και αραχνιές ενώ έχει καλή αίσθηση στο δάχτυλο κατά την κύλιση.

Πάντως στο S23+ πήρα ένα τζαμάκι με πλαίσιο από το... Πλαίσιο (13€) για να έχει κάτι φορεμένο μέχρι να αποφασίσω τι θα του βάλω και τελικά μου βγήκε πολύ καλό!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως στο s22 ultra έτσι και στο s23 ultra έβαλα μεμβράνη σε κατάστημα wind-nova πλέον-στην πόλη που μένω και είμαι μια χαρά, θήκη έχω πάρει μια πάρα πολύ καλή spigen, πράσινο του s23 ultra και το αγκαλιάζει πολύ καλά.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

SBS διάφανη λεπτή θήκη από public στο S23+ και δείχνει πολύ όμορφο, προτείνεται!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Στο S23 δοκιμασα να βαλω samsung μεμβρανη που οντως φαινονταν καλη αλλα δεν καταφερα να βαλω καλα καμια απο τις 2 που υπηρχαν στη συσκευασια. Εχω βαλει παρα πολλες μεμβρανες κ τζαμακια τοσα χρονια σε κινητα, ε, αυτη δεν καταφερα να τη βαλω χωρις να πιασει σκονες κτλ απο κατω καθως μολις εβγαζα το 2ο και 3ο μερος (στην αρχη -1ο μερο- εφαρμοζεις μονο στη μεση) ειχαν σκονες τα πλαστικα... Δεν βρηκα ποτε τον σωστο τροπο.

Μετα εβαλα whitestone τζαμακι (το οικονομικο χωρις τα εξτρα παρελκομενα) με καλη εφαρμογη και αφη ομως το δαχτυλικο δεν επαιζε καλα.

Τελος, εδω και μερικες μερες βρηκα το nillkin τζαμακι που μου καθεται καλα κ δουλευει αψογα το δαχτυλικο. Πολυ ευχαριστημενος με αυτο!

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο S23 που εχουμε σπιτι, μπηκε μολις αγοραστηκε το κλασσικό απλο τζαμακι που δινει το πλαισιο (το έβαλε ενας απο τους υπαλληλους) και εδω και 3 βδομαδες καθεται αψογα και χωρις να επηρεαζει καθόλου το δαχτυλικο αποτύπωμα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε μια πολυ λεπτη διαφανη θηκη??την πιο λεπτη

On 12/3/2023 at 6:55 ΜΜ, Sofos_5 said:

SBS διάφανη λεπτή θήκη από public στο S23+ και δείχνει πολύ όμορφο, προτείνεται!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

Μολις εβαλα παραγγελια.ειναι οντως τοσο λεπτη,οσο λεει??ειναι εντελως διαφανη,δηλ φαινεται ανετα το χρωμα του κινητου?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε μια πολυ λεπτη διαφανη θηκη??την πιο λεπτη
Μολις εβαλα παραγγελια.ειναι οντως τοσο λεπτη,οσο λεει??ειναι εντελως διαφανη,δηλ φαινεται ανετα το χρωμα του κινητου?
Είναι και λεπτή και διάφανη, φαίνεται το χρώμα και γενικά αναδεικνύει τη συσκευή, σίγουρα θα σου αρέσει.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...