Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως παιδιά μόλις μου έβγαλε θέμα, δεν ολοκληρώνει πληρωμή με κάρτα, έκανα 3 πληρωμές σήμερα και χωρίς καμία αλλαγή μόλις μου έβγαλε μήνυμα πως για λόγους ασφάλειας δεν επιτρέπει την πληρωμή.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδιά μόλις μου έβγαλε θέμα, δεν ολοκληρώνει πληρωμή με κάρτα, έκανα 3 πληρωμές σήμερα και χωρίς καμία αλλαγή μόλις μου έβγαλε μήνυμα πως για λόγους ασφάλειας δεν επιτρέπει την πληρωμή.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Και πως το φτιάχνουμε αυτό?



Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πως το φτιάχνουμε αυτό?



Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλή ερώτηση... άσε και έχω φάει ΤΟ ξενέρωμα τώρα.
Λογικά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που δεν είμαι σε περίοδο για να τα στήσω όλα ξανά από το μηδέν...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση... άσε και έχω φάει ΤΟ ξενέρωμα τώρα.
Λογικά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που δεν είμαι σε περίοδο για να τα στήσω όλα ξανά από το μηδέν...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Εάν αλλάξει πάλι το csc?

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξει πάλι το csc?

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν γνωρίζω ίσως το δοκιμάσω αλλά δεν γίνεται και να είμαι στο ταμείο συνέχεια για δοκιμές!

Το μόνο σίγουρο είναι πως κάτι άλλαξαν και θα σκάσει σε όλους... Να έχετε και κάρτα μαζί just in case δυστυχώς.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Δοκίμασες αυτό που σου πρότεινα πιο πάνω;
Adapter και original καλώδιο;

"Προτείνω να πάρεις adapter και να δοκιμάσεις με 1,2 διαφορετικά καλώδια, λογικά θα σου παίξει.

Εγώ σώθηκα με το παρακάτω και το καλώδιο φόρτισης των buds pro 2.

https://www.skroutz.gr/s/16780187/Baseus-Converter-USB-A-male-to-USB-C-female-CAAOTG-01.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share."

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Όπως λέει και ο φίλος πιο κάτω ,το αυτοκίνητό μου έχει θύρα type-c . Όμως δοκίμασα και αυτό που λες. Δηλαδή έβαλα αντάπτορα από type-c σε type-Α το καλώδιο της Samsung και πάλι τίποτα. Μάλλον πάω για επαναφορά αλλά λίγο αργότερα μήπως έρθει και καμιά αναβάθμιση διότι βαριέμαι το στήσιμο πάλι από την αρχή σε 130 περίπου εφαρμογές που έχω , χωρίς να γνωρίζω εάν φτιάξει. Αυτή τη στιγμή που γράφω το post είμαι στο αυτοκίνητο με το άλλο μου κινητό το Α52 και δουλεύει ΚΑ ΝΟ ΝΙ ΚΟ ΤΑ ΤΑ!!!! Τι στο καλό σκάλωμα τρώνε;;;

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο φίλος πιο κάτω ,το αυτοκίνητό μου έχει θύρα type-c . Όμως δοκίμασα και αυτό που λες. Δηλαδή έβαλα αντάπτορα από type-c σε type-Α το καλώδιο της Samsung και πάλι τίποτα. Μάλλον πάω για επαναφορά αλλά λίγο αργότερα μήπως έρθει και καμιά αναβάθμιση διότι βαριέμαι το στήσιμο πάλι από την αρχή σε 130 περίπου εφαρμογές που έχω , χωρίς να γνωρίζω εάν φτιάξει. Αυτή τη στιγμή που γράφω το post είμαι στο αυτοκίνητο με το άλλο μου κινητό το Α52 και δουλεύει ΚΑ ΝΟ ΝΙ ΚΟ ΤΑ ΤΑ!!!! Τι στο καλό σκάλωμα τρώνε;;;
Είχα ψάξει ένα σκασμό forum και είχα διαβάσει πως είναι θέμα τάσης ρεύματος που χρειάζονται οι συγκεκριμένες συσκευές σε συνδυασμό με συγκεκριμένα μοντέλα αυτοκινήτων για να παίξουν. Είχα το ίδιο θέμα με το 208, έπαιζαν όλες οι συσκευές εκτός της δικιάς μου...

Τι να πω, θα πρότεινα πριν προχωρήσεις με επαναφορά να βρεις κάποιον γνωστό με ίδια συσκευή να δοκιμάσεις πρώτα.



Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ίσως το δοκιμάσω αλλά δεν γίνεται και να είμαι στο ταμείο συνέχεια για δοκιμές!

Το μόνο σίγουρο είναι πως κάτι άλλαξαν και θα σκάσει σε όλους... Να έχετε και κάρτα μαζί just in case δυστυχώς.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Μια από τα ίδια κλείδωσε και τι δικό μου μετά από 3 πληρωμές...

Λείπω και εκτός οπότε θα δοκιμάσω λύσεις μετά την Πέμπτη.. Για να δούμε θα μπορέσουμε να κρατήσουμε τα καλούδια της THL?

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είπα το γύρισα σε EUX αλλά δεν άλλαξε κάτι ακόμη. Θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε να έρθει η νέα ενημέρωση που θα είναι από EUX και τότε θα φτιάξει.

Δεν θα συστηνα σε κάποιον να κάνει επαναφορά σε εργοστασιακές καθώς αυτό θα κρατήσει την ίδια έκδοση λογισμικού οπότε δεν πιστεύω να φτιάξει το πρόβλημα. Οπότε θεωρώ ότι θα το κάνει άσκοπα. Βέβαια αν κάποιος το δοκιμάσει και δουλέψει ας μας ενημερώσει και μας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως είπα το γύρισα σε EUX αλλά δεν άλλαξε κάτι ακόμη. Θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε να έρθει η νέα ενημέρωση που θα είναι από EUX και τότε θα φτιάξει.
Δεν θα συστηνα σε κάποιον να κάνει επαναφορά σε εργοστασιακές καθώς αυτό θα κρατήσει την ίδια έκδοση λογισμικού οπότε δεν πιστεύω να φτιάξει το πρόβλημα. Οπότε θεωρώ ότι θα το κάνει άσκοπα. Βέβαια αν κάποιος το δοκιμάσει και δουλέψει ας μας ενημερώσει και μας.
Το θέμα είναι μην γίνεται κάθε φορά που γίνεται μια ενημέρωση...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μην γίνεται κάθε φορά που γίνεται μια ενημέρωση...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ή να βρούμε εύκολο τρόπο να το επαναφέρουμε... δυστυχώς ό,τι κι αν έχω δοκιμάσει αρνείται πεισματικά με δουλέψει...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή να βρούμε εύκολο τρόπο να το επαναφέρουμε... δυστυχώς ό,τι κι αν έχω δοκιμάσει αρνείται πεισματικά με δουλέψει...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Βλέπω να πρέπει να απαρνηθουμε τα καλούδια της THL...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2023 at 6:59 ΜΜ, Sofos_5 said:

Κι όμως παιδιά μόλις μου έβγαλε θέμα, δεν ολοκληρώνει πληρωμή με κάρτα, έκανα 3 πληρωμές σήμερα και χωρίς καμία αλλαγή μόλις μου έβγαλε μήνυμα πως για λόγους ασφάλειας δεν επιτρέπει την πληρωμή.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Πάνω που κατέβαζα την αναβάθμιση Μαιου για το s21+ μου, διάβασα το post σου και την έβαλα σε παύση!!! Χρησιμοποιώ κάργα google pay και εχω αλλάξει το csc σε THL ...

Τώρα μου έχει μείνει μόνιμα το εικονίδιο της αναβάθμισης. Τα νεύρα μου!!!

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που κατέβαζα την αναβάθμιση Μαιου για το s21+ μου, διάβασα το post σου και την έβαλα σε παύση!!! Χρησιμοποιώ κάργα google pay και εχω αλλάξει το csc σε THL ...
Τώρα μου έχει μείνει μόνιμα το εικονίδιο της αναβάθμισης. Τα νεύρα μου!!!
Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι λύση και η μη ενημέρωση του κινητού

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα screen on time μου βγαζει περιπου 4μιση ωρες. Ειναι καλα;

Με την μπαταρια θα ελεγα δεν ειμαι τοσο ευχαριστημενος σε σχεση με το Huawei P30 του 2019. Η χρηση ειναι περιπου η ιδια, το Samsung μπορει να το φορτισω και 2 φορες την ημερα.

Παρατηρω οτι σε εφαρμογες οπως VLC media player, συνδεστη με smartwatch και ακουστικα bluetooth, GPS καμια ωρα την μερα, σαν να κανει χειροτερη διαχειρηση μπαταριας και να κατεβαινει πιο γρηγορα. 

Δεν ξερω αν πρεπει να κοιταξω κατι αλλο συγκεκριμενα.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα screen on time μου βγαζει περιπου 4μιση ωρες. Ειναι καλα;
Με την μπαταρια θα ελεγα δεν ειμαι τοσο ευχαριστημενος σε σχεση με το Huawei P30 του 2019. Η χρηση ειναι περιπου η ιδια, το Samsung μπορει να το φορτισω και 2 φορες την ημερα.
Παρατηρω οτι σε εφαρμογες οπως VLC media player, συνδεστη με smartwatch και ακουστικα bluetooth, GPS καμια ωρα την μερα, σαν να κανει χειροτερη διαχειρηση μπαταριας και να κατεβαινει πιο γρηγορα. 
Δεν ξερω αν πρεπει να κοιταξω κατι αλλο συγκεκριμενα.
Και εδώ μια από τα ίδια 4:30 sot
Όλα ανοιχτά...


Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, redcom7 said:

Και εδώ μια από τα ίδια 4:30 sot
Όλα ανοιχτά...


Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα τις συνθήκες. Εμένα μου έχει βγάλει από τρεις έως 6,5 ώρες. Στις τρεις ώρες ήμουν μονίμος με δεδομένα και με περιορισμένο σήμα κινητής. Στην άλλη περίπτωση ήμουν με ισχυρό σήμα WiFi και πάρα πολύ καλό σήμα κινητής. Πάντως σε γενικές γραμμές από την μπαταρία δεν είμαι ευχαριστημένος. Δεν έχει σχέση ούτε με το s23 plus ούτε με το ultra. Έχω ακόμα δύο συσκευές της samsung το s21 plus και το Α52 , και τα τρία είναι περίπου το ίδιο στην μπαταρία. Τα δύο που προανέφερα είναι με επεξεργαστές exynos όμως. Για έναν μέσο χρήστη βγάζει μία μέρα και για έναν απαιτητικό όπως είμαι εγώ εκεί γύρω στο απόγευμα θα χρειαστεί δεύτερη φόρτιση. Και όταν λέω απαιτητικό εννοώ τουλάχιστον τρεις ώρες ομιλία τρία e-mail να τρέχουν στο παρασκήνιο και αρκετό σερφάρισμα στο ίντερνετ.

Αυτά για την ώρα 

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τις συνθήκες. Εμένα μου έχει βγάλει από τρεις έως 6,5 ώρες. Στις τρεις ώρες ήμουν μονίμος με δεδομένα και με περιορισμένο σήμα κινητής. Στην άλλη περίπτωση ήμουν με ισχυρό σήμα WiFi και πάρα πολύ καλό σήμα κινητής. Πάντως σε γενικές γραμμές από την μπαταρία δεν είμαι ευχαριστημένος. Δεν έχει σχέση ούτε με το s23 plus ούτε με το ultra. Έχω ακόμα δύο συσκευές της samsung το s21 plus και το Α52 , και τα τρία είναι περίπου το ίδιο στην μπαταρία. Τα δύο που προανέφερα είναι με επεξεργαστές exynos όμως. Για έναν μέσο χρήστη βγάζει μία μέρα και για έναν απαιτητικό όπως είμαι εγώ εκεί γύρω στο απόγευμα θα χρειαστεί δεύτερη φόρτιση. Και όταν λέω απαιτητικό εννοώ τουλάχιστον τρεις ώρες ομιλία τρία e-mail να τρέχουν στο παρασκήνιο και αρκετό σερφάρισμα στο ίντερνετ.
Αυτά για την ώρα 
Ακριβώς... Με s23+ είμαι στις 4:30 ώρες... Δεν είδα ότι ήταν για το s23 base...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλησπέρα!

Το κινητό βγήκε από την πρίζα στις 7:00 ακριβώς το πρωί και έως τις 10:00 ήταν σε κατάσταση WiFi. Μετά τις 10:00 και ως αυτή τη στιγμή 7:00 το απόγευμα σε κατάσταση δεδομένων και έχουμε και λέμε όσον αφορά την μπαταρία:  αυτή τη στιγμή είναι στο 10% με χρόνο ομιλίας 2 ώρες και 20 λεπτά και SOT ακριβώς 5 ώρες. Όπως έχω γράψει ξανά στο κινητό έχω δύο κάρτες SIM μία vodafone και μία COSMOTE , 136 εφαρμογές και τρία e-mail που συγχρονίζουν συνέχεια. Τα πάντα είναι συνεχώς ανοιχτά και το κινητό είναι πάντα συνδεδεμένο με smartwatch της samsung. Θεωρώ καλή επίδοση όχι άριστη όμως. Θα μπορούσε και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kostas1966 said:

Λοιπόν παιδιά καλησπέρα!

Το κινητό βγήκε από την πρίζα στις 7:00 ακριβώς το πρωί και έως τις 10:00 ήταν σε κατάσταση WiFi. Μετά τις 10:00 και ως αυτή τη στιγμή 7:00 το απόγευμα σε κατάσταση δεδομένων και έχουμε και λέμε όσον αφορά την μπαταρία:  αυτή τη στιγμή είναι στο 10% με χρόνο ομιλίας 2 ώρες και 20 λεπτά και SOT ακριβώς 5 ώρες. Όπως έχω γράψει ξανά στο κινητό έχω δύο κάρτες SIM μία vodafone και μία COSMOTE , 136 εφαρμογές και τρία e-mail που συγχρονίζουν συνέχεια. Τα πάντα είναι συνεχώς ανοιχτά και το κινητό είναι πάντα συνδεδεμένο με smartwatch της samsung. Θεωρώ καλή επίδοση όχι άριστη όμως. Θα μπορούσε και καλύτερα.

απο τις 10 το πρωι μεχρι τις 7 το απογευμα με δεδομενα , με το s20+ που ειχα , των 4500 μπαταρια , θα ειχε κανει ηδη τρεις φορτισεις .

5g η 4g τα δεδομενα ? με 85 η 100% βγηκε απο τη φορτιση ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stelioz78 said:

απο τις 10 το πρωι μεχρι τις 7 το απογευμα με δεδομενα , με το s20+ που ειχα , των 4500 μπαταρια , θα ειχε κανει ηδη τρεις φορτισεις .

5g η 4g τα δεδομενα ? με 85 η 100% βγηκε απο τη φορτιση ?

Με 5g , 100% βγήκε από τη φόρτιση, με always on display στο on , και τα 120 hertz ενεργοποιημένα. Όλα τα κινητά μου έτσι θα δουλεύω, δεν κλείνω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα για το θέμα διοτι αν δεν υπηρχε λυση, ηταν σοβαρός αποτρεπτικος παραγοντας αγοράς

https://techmaniacs.gr/i-samsung-anagnorizei-tis-tholes-lipseis-ton-galaxy-s23-s23-etoimazei-fix/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, r31134 said:

Ευχαριστα νεα για το θέμα διοτι αν δεν υπηρχε λυση, ηταν σοβαρός αποτρεπτικος παραγοντας αγοράς

https://techmaniacs.gr/i-samsung-anagnorizei-tis-tholes-lipseis-ton-galaxy-s23-s23-etoimazei-fix/

οι φακοι ειναι υπερευρυγωνιοι , καλοι για να τραβας τοπια η νυχτα γενικως , καθολου καλοι για να τραβας κειμενο . αυτο που κανω εγω απο την πρωτη μερα . οταν θελω να σκαναρω κειμενο , τραβαω απο μεγαλυτερη αποσταση , μετα ζουμαρω να το φερω εκει που θελω και τραβαω screenshot . και βγαινει ευκρινεστατο το κειμενο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Όπως σας έχω γράψει σε προηγούμενο post το κινητό μου δεν συνδέεται με το android auto του αυτοκινήτου μου Skoda kamiq 1.5 TSI μοντέλο τέλος του 22. Δοκίμασα και στο αυτοκίνητο του κουμπάρου μου το οποίο είναι skoda octavia του 19 μοντέλο. Σας επισυνάπτω το screenshot. Εμένα δεν μου βγάζει κάτι τέτοιο αλλά μου βγάζει ότι η σύνδεση απέτυχε απλά. Με λίγα λόγια κοτσίδα!!! Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να είναι;;; 

Screenshot_20230602_185348_Android Auto.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...