Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πολύ καλή αυτονομία για το μέγεθος της μπαταρίας και της συσκευής που είναι μικρή. Δεν είναι είναι πρωταθλητής στην αυτονομία. Εξαρτάται λοιπόν από το τί θεωρεί κανείς πραγματικά καλή αυτονομία. Είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες ότι με την δικιά μου χρήση βγάζει άνετα μέρα. Μετά από ένα μήνα χρήσης που έχω πληρέστερη εικόνα, παρατηρώ ότι αν το ζορίζω περισσότερο από την νορμάλ χρήση που κάνω συνήθως, που είναι σχετικά βαριά, μπορεί να χρειαστεί μια μικρή φόρτιση μέσα στην ημέρα, αλλά συνήθως δεν χρειάζεται. Εξακολουθώ να είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως, δεν έχω αυτό το μόνιμο άγχος μη μείνω από μπαταρία που είχα με το s21. Παρόλα αυτά μη ξεχνάμε ότι διαθέτει μια μικρή σε μέγεθος μπαταρία που αν την ζορίσεις πολύ θα το δείξει. 
Να σαι καλά φίλε μου.
Και το oneplus αν το ζορίσω κάπως ειδικά με την εφαρμογή dot games πού την βλέπω ενεργοβόρα,θέλω δεύτερη φόρτιση μέσα στην μέρα.
Γενικά η χρήση πού κάνω είναι μικτή με κανένα 6ωρο sot.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Να σαι καλά φίλε μου.
Και το oneplus αν το ζορίσω κάπως ειδικά με την εφαρμογή dot games πού την βλέπω ενεργοβόρα,θέλω δεύτερη φόρτιση μέσα στην μέρα.
Γενικά η χρήση πού κάνω είναι μικτή με κανένα 6ωρο sot.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από το λίγο που μπορώ να καταλάβω, άλλες μέρες θα τις βγάζεις άνετα μέχρι το βράδυ με μια φόρτιση, άλλες θα χρειάζεσαι μία ενδιάμεση μικρή, όπως και εγώ. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Μου κάνει εντύπωσή η διάρκεια της μπαταρίας πού διαβάζω κι εδώ αλλα και σε αλλα sites.
Εχω μπει στη πρίζα να το δοκιμάσω αφού δώσω το oneplus 9pro.
Το θέμα είναι ότι φοβάμαι μην φάω ήττα με την αυτονομία.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

η αληθεια ειναι οτι η μπαταρια ειναι βραχος. προσωπικα εχω παθει πλακα αλλα σκεφτομαι να το δωσω και να παω στο Ultra για το ζουμ μονο και για 2ο κρατωντας το αι φον για πρωτο ως μικροτερο.

εσυ μηπως να εβλεπες το plus Που ειναι ολοιδια αλλα με αρκετα καλυτερη αυτονομια?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Rayden1 said:

Έχει πολύ καλή αυτονομία για το μέγεθος της μπαταρίας και της συσκευής που είναι μικρή. Δεν είναι είναι πρωταθλητής στην αυτονομία. Εξαρτάται λοιπόν από το τί θεωρεί κανείς πραγματικά καλή αυτονομία. Είχα αναφέρει πριν λίγες μέρες ότι με την δικιά μου χρήση βγάζει άνετα μέρα. Μετά από ένα μήνα χρήσης που έχω πληρέστερη εικόνα, παρατηρώ ότι αν το ζορίζω περισσότερο από την νορμάλ χρήση που κάνω συνήθως, που είναι σχετικά βαριά, μπορεί να χρειαστεί μια μικρή φόρτιση μέσα στην ημέρα, αλλά συνήθως δεν χρειάζεται. Εξακολουθώ να είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως, δεν έχω αυτό το μόνιμο άγχος μη μείνω από μπαταρία που είχα με το s21. Παρόλα αυτά μη ξεχνάμε ότι διαθέτει μια μικρή σε μέγεθος μπαταρία που αν την ζορίσεις πολύ θα το δείξει. 

ακριβως αυτο που γραφεις για το αγχος . ειχα s20+ πριν και ειχα γεμισει δουλεια και σπιτι με ασυρματους φορτιστες , οπου βρισκομαι να το βαζω να παιρνει και απο λιγο . τωρα τελος , ησυχασα δεν ασχολουμαι καν να κοιταω το ποσοστο της μπαταριας . μονο που ξεμειναν οι ασυρματοι φορτιστες και δεν εχω τι να τους κανω .

ειναι απιστευτο που εκανε η σαμσουγκ με τους snapdragon σε ολη τη σειρα s23 . οτι συσκευη και να βγαλει τα επομενα χρονια τα s23 θα μπαινουν παντα στη συζητηση σαν μετρο συγκρισης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το s23 μου θυμίζει πολύ το lg v30 όσον αφορά την αυτονομία. Και το v30 πάρα την πολύ μικρή του μπαταρία ακόμα και για τα δεδομένα της εποχής (3300mah) είχε εξαιρετική αυτονομία σε βαθμό που με έκανε να αναρωτιέσαι πως διάολο το καταφέρνει αυτό. Προφανώς δεν ήταν και εκείνο πρωταθλητής της αυτονομίας αλλά κάτι περισσότερο από αξιοπρεπές. Ένα ακόμα παράδειγμα του πόσο μετράει το λειτουργικό αλλά και ο επεξεργαστής πέραν από το μέγεθος της μπαταρίας. Παρεπιπτώντως εξαιρετική συσκευή το v30, το έχει ακόμα ο αδερφός μου πλέον που δεν τον ενδιαφέρει να έχει το τελευταίο smartphone που κυκλοφορεί, άλλα μη βγω εκτός θέματος. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι η μπαταρια ειναι βραχος. προσωπικα εχω παθει πλακα αλλα σκεφτομαι να το δωσω και να παω στο Ultra για το ζουμ μονο και για 2ο κρατωντας το αι φον για πρωτο ως μικροτερο.
εσυ μηπως να εβλεπες το plus Που ειναι ολοιδια αλλα με αρκετα καλυτερη αυτονομια?
Το plus με τίποτα.
Δεν μου αρέσει πού έχει πλάτος και flat οθόνη σε αυτό το μέγεθος.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

 

On 3/4/2023 at 9:01 ΠΜ, Nikos_Mpl said:

Κι ομως, ετσι ειναι και μαλιστα σου απαντανε με περηφανια οτι το θες να στα κραταει,και τι χρηση κανεις και αλλα τετοια. Εγω οποτε ρωτησα οποιον ρωτησα, ακομα και εδω μεσα, μονο που δεν μου την ειπαν. 

Επισης ενω μια ζωη λενε οτι τα iphone ειναι ιδανικα για buissiness χρηση, μαλλον οι  κλησεις δεν ειναι μερος των επιχειρηματιων, τι να πω. (εγω την πατησα με το 13αρι περισυ πρωτη φορα οπου εχασα καποια νουμερα λογω του περιορισμου αυτου).

 

 

 

Φιλε μου το να εχεις 100 κλησεις τη μερα ή σε 1,5 μερα δεν σημαινει οτι δουλευεις σε τηλεφωνικο κεντρο. Εγω πχ ειμαι λογιστης, εχω δικο μου γραφειο και τα 2/3 του  ετους δεχομαι απειρες κλησεις. Τις 100 αν δεν τις εχω σε 1 μερα τις εχω σε 1,5 μερα. (εξαλλου μιλαμε γενικα για κλησεις οχι μονο εξερχομενες κτλ). 

Τωρα η απορια σου, αν δεχεσαι 100 κλησεις να θες να βρεις εναν αγνωστο, θα στο πω απλα. Με πηρε ενας χθες απο επαρχια για εναν πελατη μου, πχ ενας μηχανικος, ενας συμβολαιογραφος κτλ, και δεν αποθηκευσα το νουμερο καθως ηταν το μονο επαρχικο που δεχτηκα το πρωι. ΟΣο ειχα android γυρνουσα πισω, το εβρισκα και επαιρνα να δωσω μια απαντηση ή την αλλη μερα το σημειωνα στο γραφειο. Πχ αν ελλειπα ΣΚ, αν ηταν παρασκευη και ηθελα να τον παρω δευτερα, ηταν εκει ο αριθμος. Ομοιως με πολλες περιπτωσεις οπου θυμαμαι χοντρικα τι ωρα δεχτηκα μια κληση και γυρνουσα την επομενη μερα να παρω πισω. Εξαλλου δεν μας παιρνουν ολοι αγνωστοι να χανεσαι. 

Προσωπικα μου εχει χρειαστει πολλες φορες να γυρισω πισω ακομα και εβδομαδα να βρω νουμερο. Δεν θελω και δεν υπαρχει λογος να τους αποθηκευω ολους οπως κανει μια φιλη που αυτο εχει βρει για λυση. Ηδη εχω 1200 νουμερα στον καταλογο και σκεψου οτι εχω περασει ελαχιστους πελατες καθως τους τηρω σε excel στο γραφειο. Φαντασου τωρα να αποθηκευω τον καθε ασχετο για μια φορα που θα χρειαστει, απο Πακιστανους πελατες που τους κανω δηλωση και θα με παρουν μια στο τοσο για κατι που θα χρειαστει (οι οποιοι αλλαζουν νουμερα καθε 6 μηνες) μεχρι αλλους επαγγελματιες. Τελος, ναι θα επρεπε να τα κραταει, δεν συζηταω το τι πως και γιατι. μιλαμε για κινητα που κανουν 3d render και δεν μπορουν να σου δειξουν 1000 κλησεις? τραγικο απλα. Τελος παντων, ζουμε με αυτο, και φυσικα σιγα μη σβησω 50 κλησεις για να παω 50 πιο πισω.

 

 

 

ο βασικος λογος που πηρα παλι samsung και s23+... 

 

το iphone μοιαζει παιδικο τηλεφωνο μπροστα σε αυτα που εχουμε στο samsung ..

 

dialer και προγραμματισμένα sms 

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, redcom7 said:

 

 

τι ναι αυτα και τι σχεση εχουν με το s23 ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stelioz78 said:

τι ναι αυτα και τι σχεση εχουν με το s23 ?

προφανως ενα quote εκανα το site το εβγαλε εδω .. προσπαθησα να το σβησω αλλα δεν μπορεσα...

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, redcom7 said:

 

ο βασικος λογος που πηρα παλι samsung και s23+... 

 

το iphone μοιαζει παιδικο τηλεφωνο μπροστα σε αυτα που εχουμε στο samsung ..

 

dialer και προγραμματισμένα sms 

γενικα δεν προσφερει κατι παραπανω. ισα ισα ειναι μια ταλαιπωρια. Εγω εχω ως βασικο τηλεφωνο ενα iphone εδω και 6 μηνες και πραγματικα δεν το αντεχω, αλλα θα το κρατησω να αποκτησω συνολικη εμπειρια. σκεψου οτι εχει την εξυπναδα να σταματαει να χτυπαει αμα το κοιτας. το θεμα εινα οτι το εχω ακουμπησμενο στο γραφειο μου και επειδη νομιζει οτι το κοιταω χανω κλησεις γιατι στο 1ο δευτερολεπτο σταματαει ο ηχος. το πληκτρολογιο του δεν το παλευω, εβαλα αλλο και ειναι ακομα χειροτερο. το οτι δεν εχει κουμπι back με εχει παιδεψει πολλες φορες που ειμαι καπου και πχ ανοιγει πληκτρολογιο και παταω σε κενο σημειο να κλεισει το πληκτρολογιο και δεν κλεινει ενω αν ειχε back θα το κατεβαζε και αλλα τετοια χαζα που κανουν τη συμβιωση τραγικη. Το κραταω για την καμερα αλλα δεν εχω τρελαθει. αν το ultra ηταν πιο μαζεμενο δε θα το σκεφτομουν να παω ποτε σε iphone αλλα το οτι σου δινει την κορυφαια του καμερα στο μικροτερο μεγεθος ειναι ενα ατου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν προσφερει κατι παραπανω. ισα ισα ειναι μια ταλαιπωρια. Εγω εχω ως βασικο τηλεφωνο ενα iphone εδω και 6 μηνες και πραγματικα δεν το αντεχω, αλλα θα το κρατησω να αποκτησω συνολικη εμπειρια. σκεψου οτι εχει την εξυπναδα να σταματαει να χτυπαει αμα το κοιτας. το θεμα εινα οτι το εχω ακουμπησμενο στο γραφειο μου και επειδη νομιζει οτι το κοιταω χανω κλησεις γιατι στο 1ο δευτερολεπτο σταματαει ο ηχος. το πληκτρολογιο του δεν το παλευω, εβαλα αλλο και ειναι ακομα χειροτερο. το οτι δεν εχει κουμπι back με εχει παιδεψει πολλες φορες που ειμαι καπου και πχ ανοιγει πληκτρολογιο και παταω σε κενο σημειο να κλεισει το πληκτρολογιο και δεν κλεινει ενω αν ειχε back θα το κατεβαζε και αλλα τετοια χαζα που κανουν τη συμβιωση τραγικη. Το κραταω για την καμερα αλλα δεν εχω τρελαθει. αν το ultra ηταν πιο μαζεμενο δε θα το σκεφτομουν να παω ποτε σε iphone αλλα το οτι σου δινει την κορυφαια του καμερα στο μικροτερο μεγεθος ειναι ενα ατου.
Εγώ για το πληκτρολόγιο εάν δεν υπήρχε το swiftkey Δεν θα μπορούσα να αντέξω στο iPhone ούτε μία εβδομάδα και εμένα αυτό που μου άρεσε ήτανε ότι έδωσε την premium έκδοση στο μικρό μέγεθος...

Το θέμα είναι ότι εδώ τώρα με το Samsung S3 έχουμε μία πιο ολοκληρωμένη συσκευή ένα τηλέφωνο που κάνει τα πάντα απροβλημάτιστα Ίσως να υστερεί πολύ λίγο στην κάμερα σε σχέση με ένα iPhone όμως νομίζω ότι η διαφορά πλέον είναι πάρα πολύ μικρή ώστε να αξίζει να συμβιβάζεσαι με τόσα παράξενα πράγματα που έχει το μήλο...


Επίσης άλλαξα και το csc σε thl και έχει ακόμη πιο πολλά υπέρ...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, redcom7 said:

Εγώ για το πληκτρολόγιο εάν δεν υπήρχε το swiftkey Δεν θα μπορούσα να αντέξω στο iPhone ούτε μία εβδομάδα και εμένα αυτό που μου άρεσε ήτανε ότι έδωσε την premium έκδοση στο μικρό μέγεθος...

Το θέμα είναι ότι εδώ τώρα με το Samsung S3 έχουμε μία πιο ολοκληρωμένη συσκευή ένα τηλέφωνο που κάνει τα πάντα απροβλημάτιστα Ίσως να υστερεί πολύ λίγο στην κάμερα σε σχέση με ένα iPhone όμως νομίζω ότι η διαφορά πλέον είναι πάρα πολύ μικρή ώστε να αξίζει να συμβιβάζεσαι με τόσα παράξενα πράγματα που έχει το μήλο...


Επίσης άλλαξα και το csc σε thl και έχει ακόμη πιο πολλά υπέρ...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

γιαυτο πηρα και τα 2 😛 

Απλα βαριεμαι να βαλω βασικο το s23 γιατι βαριεμαι τις αλλαγες πλεον. 

Ομως οντως ετσι ειναι. οσο για το πληκτρολογιο και εγω το ιδιο εχω βαλει αλλα τρωει κολληματα πολλες φορες. και το swipe που προτιμω δε δουλευει παντα σωστα και καποιες φορες κατι παθαινουν τα γραμματα και αλλαζουν σχημα και γενικα εχω δει πολλα περιεργα. χωρια οτι εχει κολλησει πολλες φορες και δεν κατεβαινει να κανω μια δουλεια και κλεινω αυτο που κανω να ξανα μπω. Γενικα αυτο που μου διαφημιζαν για σταθεροτητα και απροβληματιστη χρηση δεν το εχω δει σε αυτο το αι φον.

Στο s23 πως αλλαξες csc? σου εχει και αναγνωριση κλησεων απο αγνωστους στον dialer? 

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο πηρα και τα 2  
Απλα βαριεμαι να βαλω βασικο το s23 γιατι βαριεμαι τις αλλαγες πλεον. 
Ομως οντως ετσι ειναι. οσο για το πληκτρολογιο και εγω το ιδιο εχω βαλει αλλα τρωει κολληματα πολλες φορες. και το swipe που προτιμω δε δουλευει παντα σωστα και καποιες φορες κατι παθαινουν τα γραμματα και αλλαζουν σχημα και γενικα εχω δει πολλα περιεργα. χωρια οτι εχει κολλησει πολλες φορες και δεν κατεβαινει να κανω μια δουλεια και κλεινω αυτο που κανω να ξανα μπω. Γενικα αυτο που μου διαφημιζαν για σταθεροτητα και απροβληματιστη χρηση δεν το εχω δει σε αυτο το αι φον.
Στο s23 πως αλλαξες csc? σου εχει και αναγνωριση κλησεων απο αγνωστους στον dialer? 
 


Για αναγνώριση όχι δεν μου βγάζει από μόνο του.. Κάτι για spam λέει... Τα κόβει..

Έχει ηχογράφηση κλήσης...

Το στήσιμο όντως έχει λίγο κόπο.. Στη αρχή έστειλα για ανταλλαγή να πάρω πάλι iphone...

Το ρε iphone το είχα χωρίς κάρτα 10 μέρες μαζί μου ειδικά για τους κωδικούς..


Για τη σταθερότητα με τη χρήση που του έκανα εγώ το iPhone θα έλεγα ότι είναι μύθος πραγματικά κόλλαγε πάρα πολλές φορές και γενικά είχε πολλά θέματα αυτοί που λένε ότι το iPhone είναι πιο σταθερό προφανώς δεν κάνουν Και πάρα πολλά πράγματα με το κινητό

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος S23 (256GB), μετά απο αρκετα χρόνια με το Huawei P30 που ημουν πολυ ευχαιρστημενος. Αν και τα 2 εχουν εχουν 6.1, το S23 φαίνεται οτι εχει μικροτερη οθονη.

Εχω βαλει tempered glass (Spigen EZ Fit) που καλυπτει και την μπροστινη καμερα. Επειδη τραβαω αρκετα βιντεο/φωτο με την μπροστινη παρα με την πισω, εχει καποια διαφορα αν βαλω αλλη προστασια μπροστα χωρις να καλυπτει την καμερα;

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Huawei Health σε Samsung Galaxy S23.

Το προβλημα ειναι ενω καταγραφει τα βηματα οταν περπαταω με το κινητο (και δεν φοραω smartwatch Huawei) δεν παρεχει records και δεν λεει ποσα βηματα εχω κανει με το samsung κινητο, ουτε εχει καταγραφη συνολικων βηματων στο lock screen.

Υπαρχει ρυθμιση για αυτο;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!

Τρεις μέρες με το κινητάκι και τα συναισθήματα ανάμεικτα. Έχω στην κατοχή μου το 8 /128. Για όλα τα υπόλοιπα θα επανέλθω αλλά αυτό που με ξενέρωσε εντελώς είναι το ότι δεν συνδέεται με το android auto του αυτοκινήτου. Το αυτοκίνητο είναι καινούργιο !!! Στο αυτοκίνητο σύνδεσα αμέσως το Samsung A52 που έχω ως δεύτερο κινητό ,το s21+ , και αμέσως συνδέθηκε κινητό πενταετίας και συγκεκριμένα το huawei mate 10 pro!!! Έχει και κάποιος άλλος από εσάς τέτοιο θέμα;; Έχω κάνει τα πάντα αλλαγές καλωδίων , επαναφορές ,αλλά τίποτα!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!
Τρεις μέρες με το κινητάκι και τα συναισθήματα ανάμεικτα. Έχω στην κατοχή μου το 8 /128. Για όλα τα υπόλοιπα θα επανέλθω αλλά αυτό που με ξενέρωσε εντελώς είναι το ότι δεν συνδέεται με το android auto του αυτοκινήτου. Το αυτοκίνητο είναι καινούργιο !!! Στο αυτοκίνητο σύνδεσα αμέσως το Samsung A52 που έχω ως δεύτερο κινητό ,το s21+ , και αμέσως συνδέθηκε κινητό πενταετίας και συγκεκριμένα το huawei mate 10 pro!!! Έχει και κάποιος άλλος από εσάς τέτοιο θέμα;; Έχω κάνει τα πάντα αλλαγές καλωδίων , επαναφορές ,αλλά τίποτα!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Τι αυτοκίνητο και τι θέμα/μήνυμα σου βγάζει;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kostas1966 said:

Καλημέρα παιδιά χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!

Τρεις μέρες με το κινητάκι και τα συναισθήματα ανάμεικτα. Έχω στην κατοχή μου το 8 /128. Για όλα τα υπόλοιπα θα επανέλθω αλλά αυτό που με ξενέρωσε εντελώς είναι το ότι δεν συνδέεται με το android auto του αυτοκινήτου. Το αυτοκίνητο είναι καινούργιο !!! Στο αυτοκίνητο σύνδεσα αμέσως το Samsung A52 που έχω ως δεύτερο κινητό ,το s21+ , και αμέσως συνδέθηκε κινητό πενταετίας και συγκεκριμένα το huawei mate 10 pro!!! Έχει και κάποιος άλλος από εσάς τέτοιο θέμα;; Έχω κάνει τα πάντα αλλαγές καλωδίων , επαναφορές ,αλλά τίποτα!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγώ θα διέγραφα όλες τις συσκευές από την μνήμη του αυτοκινήτου κσι μετά θα έκανα σύνδεση το S23

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι skoda Kamiq 1.5 TSI. Έκανα επαναφορά στο σύστημα του αυτοκινήτου και ξανά σύνδεσα μόνο το s23 τίποτα όμως. Αυτό που δεν έχω κάνει ακόμα αλλά είναι μεγάλος κόπος είναι να κάνω επαναφορά πάλι στο τηλέφωνο. Αλλά όταν έχεις 135 εφαρμογές καταλαβαίνετε το βαριέμαι.

1 ώρα πριν, Sofos_5 said:

Τι αυτοκίνητο και τι θέμα/μήνυμα σου βγάζει;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Skoda kamiq 1.5 TSI

1 ώρα πριν, Sofos_5 said:

Τι αυτοκίνητο και τι θέμα/μήνυμα σου βγάζει;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Αυτό που μου βγάζει είναι η σύνδεση απέτυχε. Στο bluetooth του αυτοκινήτου συνδέεται κανονικά μπορώ και κάνω κλήσεις και ακούω και μουσική. Ενσύρματα με το android auto δεν συνδέεται

Link to comment
Share on other sites

Βρες κάποιον με το ίδιο κινητό να δεις τι συμβαίνει ή κάποιον με το ίδιο αμαξι να δοκιμάσεις το κινητό σου

Edited by ipnotistis
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι skoda Kamiq 1.5 TSI. Έκανα επαναφορά στο σύστημα του αυτοκινήτου και ξανά σύνδεσα μόνο το s23 τίποτα όμως. Αυτό που δεν έχω κάνει ακόμα αλλά είναι μεγάλος κόπος είναι να κάνω επαναφορά πάλι στο τηλέφωνο. Αλλά όταν έχεις 135 εφαρμογές καταλαβαίνετε το βαριέμαι.
Αυτό που μου βγάζει είναι η σύνδεση απέτυχε. Στο bluetooth του αυτοκινήτου συνδέεται κανονικά μπορώ και κάνω κλήσεις και ακούω και μουσική. Ενσύρματα με το android auto δεν συνδέεται
Είχα το ίδιο θέμα με το S23+ και το 208 και είχα σκάσει...
Προτείνω να πάρεις adapter και να δοκιμάσεις με 1,2 διαφορετικά καλώδια, λογικά θα σου παίξει.

Εγώ σώθηκα με το παρακάτω και το καλώδιο φόρτισης των buds pro 2.

https://www.skroutz.gr/s/16780187/Baseus-Converter-USB-A-male-to-USB-C-female-CAAOTG-01.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω διαβάσει κατά βάση αρνητικά σχόλια, πείτε οι κάτοχοι του κινητού που έχετε παιδιά, έφτιαξε η κάμερα? Είστε ικανοποιημένοι? Το έχω παραγγείλει, αλλά τα θέματα με το shutter lag με ανησυχούν. Οι εναλλακτικές μου εδώ που είμαι (Γερμανία), είναι το πίξελ 7 (με ενοχλεί το μέγεθος, ήδη τα 6.1 είναι μεγάλο για τα γούστα μου) και το 13 μίνι (τέλειο μέγεθος, αλλά ios, που δεν μου αρέσει).

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 4:31 ΜΜ, ipnotistis said:

Βρες κάποιον με το ίδιο κινητό να δεις τι συμβαίνει ή κάποιον με το ίδιο αμαξι να δοκιμάσεις το κινητό σου

Λοιπόν φίλε μου σήμερα κατά τύχη δοκίμασα το κινητό σε ένα αυτοκίνητο μάρκας volkswagen tiguan μοντέλο του 16 και το κινητό συνδέθηκε κατευθείαν με το android auto του αυτοκινήτου. Βέβαια και στο δικό μου αυτοκίνητο τα άλλα δύο κινητά που έχω συνδέονται κατευθείαν τα οποία είναι και τα δύο μάρκας samsung!! Μέχρι το τέλος της εβδομάδος θα πάω το αυτοκίνητο μήπως χρειάζεται κάποια αναβάθμιση το infotainment του αυτοκινήτου. Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kostas1966 said:

Μέχρι το τέλος της εβδομάδος θα πάω το αυτοκίνητο μήπως χρειάζεται κάποια αναβάθμιση το infotainment του αυτοκινήτου. Ίδωμεν.

Καλή τύχη, μακάρι να είναι αυτό. Ενημέρωσε...

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 4:44 ΜΜ, sneakysneaky said:

Αν και έχω διαβάσει κατά βάση αρνητικά σχόλια, πείτε οι κάτοχοι του κινητού που έχετε παιδιά, έφτιαξε η κάμερα? Είστε ικανοποιημένοι? Το έχω παραγγείλει, αλλά τα θέματα με το shutter lag με ανησυχούν. Οι εναλλακτικές μου εδώ που είμαι (Γερμανία), είναι το πίξελ 7 (με ενοχλεί το μέγεθος, ήδη τα 6.1 είναι μεγάλο για τα γούστα μου) και το 13 μίνι (τέλειο μέγεθος, αλλά ios, που δεν μου αρέσει).

Εάν ήμουν στη θέση σου στη Γερμανία ή εάν στη χώρα μας το pixel 7 δούλευε κανονικά αυτά που δεν δουλεύουν τώρα , θα πήγαινα κατευθείαν εκεί εάν ήθελα την καλύτερη κάμερα. Τις τέσσερις πρώτες μέρες που το έχω δεν εντυπωσιάστηκα από την φωτογραφική του μηχανή αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση είναι η βραδινή λήψη και η λήψη βίντεο 4K 60 frames per second. Σταθεροποίηση εξαιρετική. Αφού κάνω κι άλλες δοκιμές θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...