Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάξατε csc? Ποιο είναι το καλύτερο; Τι κερδίζουμε;

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Εγώ πέρασα το THL, έχει ειδοποίηση για spam κλήσεις (forex, τηλεφωνικές πωλήσεις κ.α.) και ηχογράφηση κλήσεων.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για εμάς που έχουμε ακόμα το αθάνατο s7 edge, αξίζει να πάμε στο s23 ή με 200 ευρώ λιγότερα να χτυπήσουμε s22? 
Προσωπικά θα πω S23/S23+, εφόσον έχεις κρατήσει τόσο την προηγούμενη συσκευή σου σίγουρα το φετινό μοντέλο είναι καλύτερη επένδυση κυρίως λόγω επεξεργαστή (με ό,τι αυτό συνεπάγεται) και αναβαθμίσεων.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς,η σειρά s23 αλλάζει τα δεδομένα όσον αφορά τις συσκευές της εταιρείας με την τοποθέτηση snapdragon, εξαρχής φαίνονται οι επιδόσεις σε μπαταρία κλπ.  Και με τον gen2 έχει γίνει εξαιρετική δουλειά σε διαχείριση μπαταρίας κι όχι μόνο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τείνω προς το απλό s23, καθώς έχει περίπου ίδιο μέγεθος με το s7 edge και που για μένα είναι το ιδανικό μέγεθος συσκευής. Βέβαια τσούζει η τιμή του ακόμα και σε παραεισαγωγή. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η εγγύηση, πχ στην Smartec, ισχύει μόνο με το imei της συσκευής, με διάρκεια 2 χρόνια από την ημερομηνία κατασκευής; Η χρειάζεται οπωσδήποτε απόδειξη/τιμολόγιο;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η εγγύηση, πχ στην Smartec, ισχύει μόνο με το imei της συσκευής, με διάρκεια 2 χρόνια από την ημερομηνία κατασκευής; Η χρειάζεται οπωσδήποτε απόδειξη/τιμολόγιο;
Ισχύει κανονικά όπως το είπες, αρχής γενομένης από την ημέρα που βγήκε από το εργοστάσιο.
Έχω μιλήσει μαζί τους.

Sent from my Samsung S23


Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά όπως το είπες, αρχής γενομένης από την ημέρα που βγήκε από το εργοστάσιο.
Έχω μιλήσει μαζί τους.

Sent from my Samsung S23


Ακριβώς αυτή είναι η διαφορά ότι με το imei η εγγύηση ισχύει από την ημέρα που κατασκευάστηκε το κινητό ενώ με την απόδειξη από την ημέρα που αγοράστηκε το κινητό που μπορεί να είναι και μετά την κατασκευή του ένα ή δύο χρόνια για παράδειγμα!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος s23 ultra εδω και κοντα μηνα πλεον....Με κούρασε το μεγεθος και την περασμένη Δευτερα πηρα το s23 σε 256gb

Λοιπον παιδια να μιλαμε ξεκαθαρα....αν δεν θελετε πενάκι και το ζουμ της καμερας συν την απόδοση της που εχει το ultra για μενα το s23 ειναι πολυ μα πολυ καλυτερη επιλογη...,

Ειναι πολυ ανετο στο χερι,πανάλαφρο και το απολαμβανεις στη χρηση...

Επισης στο βασικο θεμα που ειχε το s22 πλεον ειναι πολυ καλυτερο και η μπαταρια να υποστεί πολυ εντονη χρηση για να μη βγαλει τη μερα....

Με τη φωτογραφία ειδικός δεν ειμαι οποτε λεπτομέρειες δεν ξεχωρίζω οποτε θα δωσω πλεον το s23 ultra....

Κανοντας και αλλαγη csc σε Ινδονησίας το πακετο ολοκληρώνεται με το 23 το μικρο...

Εκπληκτικη συσκευη χωρις να κουράζει.

 

Υ.Γ.Ειναι πιο ανετο και απ το 14 pro γιατι ειναι αρκετα πιο ελαφρυ και εχω την αισθηση και πιο λεπτο.

 

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος s23 ultra εδω και κοντα μηνα πλεον....Με κούρασε το μεγεθος και την περασμένη Δευτερα πηρα το s23 σε 256gb
Λοιπον παιδια να μιλαμε ξεκαθαρα....αν δεν θελετε πενάκι και το ζουμ της καμερας συν την απόδοση της που εχει το ultra για μενα το s23 ειναι πολυ μα πολυ καλυτερη επιλογη...,
Ειναι πολυ ανετο στο χερι,πανάλαφρο και το απολαμβανεις στη χρηση...
Επισης στο βασικο θεμα που ειχε το s22 πλεον ειναι πολυ καλυτερο και η μπαταρια να υποστεί πολυ εντονη χρηση για να μη βγαλει τη μερα....
Με τη φωτογραφία ειδικός δεν ειμαι οποτε λεπτομέρειες δεν ξεχωρίζω οποτε θα δωσω πλεον το s23 ultra....
Κανοντας και αλλαγη csc σε Ινδονησίας το πακετο ολοκληρώνεται με το 23 το μικρο...
Εκπληκτικη συσκευη χωρις να κουράζει.
 
Υ.Γ.Ειναι πιο ανετο και απ το 14 pro γιατι ειναι αρκετα πιο ελαφρυ και εχω την αισθηση και πιο λεπτο.
 
Με γεια και να το χαρείς!

Η αλήθεια είναι πως η φετινή σειρά είναι αρκετά ολοκληρωμένη και για καθημερινή και για απαιτητική χρήση ανεξαρτήτως μοντέλου. Κι εγώ αρκετά χρόνια οπαδός των note αλλά με κούρασε το μέγεθος και κατέληξα στα plus στα τελευταία μοντέλα.



Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του S23. Εχει το ιδανικο μεγεθος και ολα αυτα που θα ηθελα.

Τις τελευταιες μερες ομως βλεπω σχολια και review που λενε οτι εχει μεγαλο θεμα με το shutter lag το οποιο φαινεται οταν πας να τραβηξεις ενα κινουμενο θεμα. Για παραδειγμα σε αυτο το σημειο του συγκεκριμενου βιντεο με το μωρο: https://youtu.be/mVrO53ABpPk?t=107 φαινεται πολυ εντονα η διαφορα του με τις αλλες δυο συσκευες. Διαβασα οτι μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη camera assisstant και να το βελτιωσεις αλλα ριχνει την ποιοτητα της φωτογραφιας και δεν εχω δει πουθενα το ποσο βελτιωνεται.

Αν οντως ισχυει το συγκεκριμενο προβλημα στην ουσια σου ακυρωνει τις φωτογραφιες αυτου του τυπου. Θα ηθελα την γνωμη των κατοχων και αν μπορουν να ανεβασουν καμια φωτογραφια με κινουμενο θεμα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ardi21 said:

Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του S23. Εχει το ιδανικο μεγεθος και ολα αυτα που θα ηθελα.

Τις τελευταιες μερες ομως βλεπω σχολια και review που λενε οτι εχει μεγαλο θεμα με το shutter lag το οποιο φαινεται οταν πας να τραβηξεις ενα κινουμενο θεμα. Για παραδειγμα σε αυτο το σημειο του συγκεκριμενου βιντεο με το μωρο: https://youtu.be/mVrO53ABpPk?t=107 φαινεται πολυ εντονα η διαφορα του με τις αλλες δυο συσκευες. Διαβασα οτι μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη camera assisstant και να το βελτιωσεις αλλα ριχνει την ποιοτητα της φωτογραφιας και δεν εχω δει πουθενα το ποσο βελτιωνεται.

Αν οντως ισχυει το συγκεκριμενο προβλημα στην ουσια σου ακυρωνει τις φωτογραφιες αυτου του τυπου. Θα ηθελα την γνωμη των κατοχων και αν μπορουν να ανεβασουν καμια φωτογραφια με κινουμενο θεμα.

Μια λύση όταν θα θες να τραβήξεις ένα κινούμενο θεμα να έχεις πατημένο το κλείστρο κ να τραβάει συνεχόμενα...μια λήψη θα είναι σωστή 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pug_rules said:

Σε αυτές τις περιπτώσεις, το single take κάνει εξαιρετική δουλειά!

Sent from my SM-F721B using Tapatalk
 

Εννοείς ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με φωτογραφίες σε κινούμενα θέματα;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, ardi21 said:

Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του S23. Εχει το ιδανικο μεγεθος και ολα αυτα που θα ηθελα.

Τις τελευταιες μερες ομως βλεπω σχολια και review που λενε οτι εχει μεγαλο θεμα με το shutter lag το οποιο φαινεται οταν πας να τραβηξεις ενα κινουμενο θεμα. Για παραδειγμα σε αυτο το σημειο του συγκεκριμενου βιντεο με το μωρο: https://youtu.be/mVrO53ABpPk?t=107 φαινεται πολυ εντονα η διαφορα του με τις αλλες δυο συσκευες. Διαβασα οτι μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη camera assisstant και να το βελτιωσεις αλλα ριχνει την ποιοτητα της φωτογραφιας και δεν εχω δει πουθενα το ποσο βελτιωνεται.

Αν οντως ισχυει το συγκεκριμενο προβλημα στην ουσια σου ακυρωνει τις φωτογραφιες αυτου του τυπου. Θα ηθελα την γνωμη των κατοχων και αν μπορουν να ανεβασουν καμια φωτογραφια με κινουμενο θεμα.

Γενικά έχει καλή κάμερα, αλλά δεν αξίζει τα λεφτά του στα 1000 ευρώ. Ειδικά όταν ανακαλύψεις πως η κάμερα βγάζει τις  φωτογραφίες 16/9 σε ανάλυση 9MP (και όχι 50MP !!!), είναι ξεφτίλα και απαράδεκτο που δεν το λένε πουθενά.

Για το shutter lag δεν ξέρω να απαντήσω γιατί δεν έχω παραδείγματα. Πρέπει να το δοκιμάσω...

Όντος ο Snapdragon είναι εκπληκτικός και έχει μεγάλες διαφορές με τον Exinos, όντος είναι πιο γρήγορος και καταναλώνει λιγότερη ενέργεια. Εμένα κρατάει τουλάχιστον 3 μέρες χωρίς φόρτιση!

Δυστυχώς δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές με τα προηγούμενα μοντέλα, άρα ένα Σ20/Σ21/Σ22 όντος είναι καλή αγορά συγκριτικά με το Σ23.

 

Edited by AroundTheGalaxy
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AroundTheGalaxy said:

Γενικά έχει καλή κάμερα, αλλά δεν αξίζει τα λεφτά του στα 1000 ευρώ. Ειδικά όταν ανακαλύψεις πως η κάμερα βγάζει τις  φωτογραφίες 16/9 σε ανάλυση 9MP (και όχι 50MP !!!), είναι ξεφτίλα και απαράδεκτο που δεν το λένε πουθενά.

Για το shutter lag δεν ξέρω να απαντήσω γιατί δεν έχω παραδείγματα. Πρέπει να το δοκιμάσω...

Όντος ο Snapdragon είναι εκπληκτικός και έχει μεγάλες διαφορές με τον Exinos, όντος είναι πιο γρήγορος και καταναλώνει λιγότερη ενέργεια. Εμένα κρατάει τουλάχιστον 3 μέρες χωρίς φόρτιση!

Δυστυχώς δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές με τα προηγούμενα μοντέλα, άρα ένα Σ20/Σ21/Σ22 όντος είναι καλή αγορά συγκριτικά με το Σ23.

 

Για το 16/9 έχει δωθεί απάντηση, όλοι οι αισθητήρες είναι 3/4. Αν τυχόν το δοκιμάσεις ανέβασε το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2023 at 3:24 ΜΜ, Sofos_5 said:

Εγώ πέρασα το THL, έχει ειδοποίηση για spam κλήσεις (forex, τηλεφωνικές πωλήσεις κ.α.) και ηχογράφηση κλήσεων.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

οντως ισχυει αυτο ? 

με την εγγυηση τη γινεται?

σημερα θα παραλαβω μαλλον και δε ξερω πιο να παρω πρασινο ή το ασπρο

αυτες τις δυο επιλογες εχω

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιος τροπος να εχουμε dual apps σε οποια εφαρμογη θελουμε? Γιατι στο tablet s7+ που ηδη εχω, σου δινει την επιλογη μονο σε ορισμενες. Oπως πχ στο MIUI της Xiaomi που κανεις διπλη οποια εφαρμογη θες.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

οντως ισχυει αυτο ? 
με την εγγυηση τη γινεται?
σημερα θα παραλαβω μαλλον και δε ξερω πιο να παρω πρασινο ή το ασπρο
αυτες τις δυο επιλογες εχω
Ναι ισχύει, όλα οκ με την εγγύηση, προσωπικά πήγα σε πράσινο!
Yπαρχει καποιος τροπος να εχουμε dual apps σε οποια εφαρμογη θελουμε? Γιατι στο tablet s7+ που ηδη εχω, σου δινει την επιλογη μονο σε ορισμενες. Oπως πχ στο MIUI της Xiaomi που κανεις διπλη οποια εφαρμογη θες.
Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιον από τους οδηγούς στο ίντερνετ όπως πχ. https://samsung.gadgethacks.com/how-to/clone-any-android-app-your-samsung-galaxy-phone-without-using-any-third-party-tools-0385004/

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Ναι ισχύει, όλα οκ με την εγγύηση, προσωπικά πήγα σε πράσινο!


 

μπορεις να μου δωσεις κανα λινκ να διαβασω να το κανω? ανα βαθμιη θα ερχετε αραγε? αλλα αφου ειναι οφισιαλ γιατι οχι ε?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις κανα λινκ να διαβασω να το κανω? ανα βαθμιη θα ερχετε αραγε? αλλα αφου ειναι οφισιαλ γιατι οχι ε?
Ναι έρχεται έχω περάσει ήδη του Μαρτίου.
Thread στο xda εδώ https://forum.xda-developers.com/t/changing-csc-for-free-using-samfw-tool-no-root-required-a-brief-guide.4529925/

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι την μετάβαση από s22 ultra στο δικό σας. Με κούρασε το μεγάλο κινητό πολύ και η αλήθεια είναι δεν το χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες, βιντεάκια κτλ οπότε πιστεύω θα το ευχαριστηθω πολύ περισσότερο το μέγεθος του s23. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι την μετάβαση από s22 ultra στο δικό σας. Με κούρασε το μεγάλο κινητό πολύ και η αλήθεια είναι δεν το χρησιμοποιώ για να βλέπω ταινίες, βιντεάκια κτλ οπότε πιστεύω θα το ευχαριστηθω πολύ περισσότερο το μέγεθος του s23. 
Εχοντας και το S23 Ultra αλλα και το S23 το απλο σπιτι, μπορω να πω οτι θα το ευχαριστηθεις και το απλο. Εγω πηγα στο Ultra κυριως για τον ψυχολογικο παραγοντα των 12GB ram
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία του απλού σε σχέση με το ultra που λένε ότι είναι πολύ καλή τι λέει; πόσο % πιο κάτω από ultra είναι; γιατί ναι μεν είναι μικρότερη αλλά είναι και το κινητό μικρότερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...