Jump to content

Samsung Galaxy S23


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


Σε 2 ώρες έχουμε την επίσημη παρουσίαση οπότε ανοίγω και το αντίστοιχο θέμα για την επόμενη ναυαρχίδα της Samsung
 

samsung-galaxy-s23-5g-r1.thumb.jpg.24bb97b0c5f931c8b77d26bf812b948b.jpg

Εδώ live η παρουσίαση

https://www.youtube.com/embed/gUM2wYKdxDA?feature=oembed







Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Έκανα μ@@κια. Παρέλαβα προχθες το S23 και πάνω στη βιασύνη μου έβαλα το sim tool στη τρύπα του μικροφώνου. Είδα ότι δεν κάνει κάτι και μετά πρατήρησα ότι ήταν σε λάθος τρύπα 🙄

Δοκίμασα μικρόφωνο, δουλεύει κανονικά αλλά ανησχώ για την αδιαβροχοποίηση. Είδα βιντεάκι του Jerry για το S22 plus και λέει ότι δεν μπορεί να γίνει ζημιά λόγω του ότι είναι 90 μοίρες σε σχέση με τον "σωλήνα" του mic. Πήρα τηλ τη smartec και λέει δεν ξέρουμε και φέρτο να κάνουμε water test.\

Καμιά ιδέα γιατί έχω ξενερώσει άπειρα;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wishmaster87 said:

Παίδες καλησπέρα. Έκανα μ@@κια. Παρέλαβα προχθες το S23 και πάνω στη βιασύνη μου έβαλα το sim tool στη τρύπα του μικροφώνου. Είδα ότι δεν κάνει κάτι και μετά πρατήρησα ότι ήταν σε λάθος τρύπα 🙄

Δοκίμασα μικρόφωνο, δουλεύει κανονικά αλλά ανησχώ για την αδιαβροχοποίηση. Είδα βιντεάκι του Jerry για το S22 plus και λέει ότι δεν μπορεί να γίνει ζημιά λόγω του ότι είναι 90 μοίρες σε σχέση με τον "σωλήνα" του mic. Πήρα τηλ τη smartec και λέει δεν ξέρουμε και φέρτο να κάνουμε water test.\

Καμιά ιδέα γιατί έχω ξενερώσει άπειρα;

αφού δουλεύει το μικρόφωνο η λογική λέει δεν έχει γίνει ζημιά. έχεις σκοπό να το βουτήξεις  σε νερό??εγώ μπορεί να πήγαινα κ να το δούνε.πηγαινε το να το δούνε να σου φύγει η ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα Παρασκευή 3/2/2023 (την προηγούμενη εβδομάδα) από το plaisio, έλαβα ένα κουπόνι προπαραγγελίας (δεν έχω ιδέα τ κάνω με αυτό) αλλά μέχρι σήμερα δεν έλαβα κάτι. Στο τηλέφωνο μου είπαν πως δεν έχουν απόθεμα.

Αυτά προς το παρόν...

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Andreaszel said:

αφού δουλεύει το μικρόφωνο η λογική λέει δεν έχει γίνει ζημιά. έχεις σκοπό να το βουτήξεις  σε νερό??εγώ μπορεί να πήγαινα κ να το δούνε.πηγαινε το να το δούνε να σου φύγει η ιδέα

Αν πάω να το δούνε θα κάνουν water test και αν έχω κάνει ζημιά θα πάρει νερό και μετά δεν το καλύπτουν. Μετά από αρκετό ψάξιμο στο net βρήκα αυτό: 

https://www.androidpolice.com/anyone-who-has-stuck-their-sim-tool-in-a-phones-mic-hole-needs-to-watch-this-new-jre-video/

Θέλω να πιστεύω ότι και για το S23 ισχύει το ίδιο.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Wishmaster87 said:

Αν πάω να το δούνε θα κάνουν water test και αν έχω κάνει ζημιά θα πάρει νερό και μετά δεν το καλύπτουν. Μετά από αρκετό ψάξιμο στο net βρήκα αυτό: 

https://www.androidpolice.com/anyone-who-has-stuck-their-sim-tool-in-a-phones-mic-hole-needs-to-watch-this-new-jre-video/

Θέλω να πιστεύω ότι και για το S23 ισχύει το ίδιο.

ναι η λογική αυτό λέει.θα το έχουν κάνει το ίδιο στη σειρά s23.κ αυτοί όμως ρε φίλε πήγανε κ τα βάλανε δίπλα δίπλα έλεος. εγώ πιστεύω δεν έχεις κάνει ζημιά ούτε στην αδιαβροχοποίηση 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Andreaszel said:

ναι η λογική αυτό λέει.θα το έχουν κάνει το ίδιο στη σειρά s23.κ αυτοί όμως ρε φίλε πήγανε κ τα βάλανε δίπλα δίπλα έλεος. εγώ πιστεύω δεν έχεις κάνει ζημιά ούτε στην αδιαβροχοποίηση 

Ναι γιατί και η αδιαβροχοποίηση είναι παράλληλα με τη motherboard. Φαντάζομαι δεν θα το έβαζαν δίπλα ώστε με μια απροσεξία να το παίρνεις στα χέρια.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από ένα μαγαζί και είδα τα Σ23/Σ23+/Σ32ου από κοντά.

Σ23 = Είναι λίγο πιο μικρό από το Σ20 που έχω τώρα!! Ένα μεγάλο μπράβο στην Σαμσουνγκ, αυτό παράγγειλα.

Σ23+ = Είναι λίγο πιο μεγάλο από το Σ20, είναι ένα καλό μέγεθος και εντυπωσιακό.

Σ23ου = Το ούλτρα είναι... σαν μία ορθογώνια παντόφλα... αηδία.

Σαν αναβάθμιση από το Σ20 που έχω, το Σ23 έχει υπέροχη κάμερα, αλλά δυστυχώς τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι ψίχουλα (για τον απλό χρήστη). Καμία καινοτομία.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2023 at 3:57 ΜΜ, AroundTheGalaxy said:

Μόνο εγώ θέλω το μικρό Σ23; εεε; 🤪

Έξω οι παντόφλες !!! 😁

 

Χαχα δεν είσαι μόνος και γω λέω όχι στις παντόφλες και θέλω μικρό κινητό πλέον, μικρότερο και από το s21 που έχω τώρα. Παρόλα αυτά λόγω του ότι θεωρώ εξωφρενική την  τιμή του s23, ψήνομαι πολύ για το s22 παρόλο που είναι ένα σκαλί πιο κάτω στα περισσότερα. Κυρίως στην μπαταρία φυσικά, άλλα έχω συνηθίσει πλέον από το s21 με την χάλια αυτονομία του και δεν αποτελεί πρακτικό πρόβλημα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Mαζί σας παιδιά.Παραλληλόγραμμες κάσες, πλακάκια, τουβλάκια κλπ κοσμητικά😁 χα χαχα... Με s21fe κι εγώ  επειδή τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιούσα μεγάλα κινητά 1+ 7pro (6.7") Mi 10T ( 6.67" όμως σε αίσθηση και βάρος πραγματικό τούβλο) μου έκατσε διάνα, ελαφρύ και μαζεμένο. Το s23 με τα χαρακτηριστικά του είναι σούπερ απλά απλησίαστο τώρα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2023 at 3:17 ΜΜ, Wishmaster87 said:

Ναι γιατί και η αδιαβροχοποίηση είναι παράλληλα με τη motherboard. Φαντάζομαι δεν θα το έβαζαν δίπλα ώστε με μια απροσεξία να το παίρνεις στα χέρια.

Λύθηκε η απορία!

https://www.youtube.com/watch?v=gJhboDd6igk&ab_channel=RestoreTechnique

Στο 09:03 εξηγεί γιατί δεν γίνεται να προκύψει ζημιά στην αδιαβροχοποίηση!

Ουφ!! 🙂

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:

  • Από πλευράς λογισμικού, είναι τα ίδια.. S8, S9, S10, S20, S21, S22... ένα android. Καμία καινοτομία.
  • Εκπληκτική κάμερα !!!
  • Εκπληκτικός ο Snapdragon !!!
  • Δεν έχει καμπύλες η οθόνη, κάτι που μου άρεσε στα προηγούμενα μοντέλα.
  • Καλύτερη αυτονομία απλά και μόνο λόγο Snapdragon.
  • Καμία καινοτομία, απλά συνδύασαν μια πολύ καλή κάμερα με τον Snapdragon.
  • Δεν αξίζει 1000 ευρώ (ούτε 800 με την επιδότηση).

Προτείνω να περιμένετε 6 μήνες και να το πάρετε στην μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:
  • Από πλευράς λογισμικού, είναι τα ίδια.. S8, S9, S10, S20, S21, S22... ένα android. Καμία καινοτομία.
  • Εκπληκτική κάμερα !!!
  • Εκπληκτικός ο Snapdragon !!!
  • Δεν έχει καμπύλες η οθόνη, κάτι που μου άρεσε στα προηγούμενα μοντέλα.
  • Καλύτερη αυτονομία απλά και μόνο λόγο Snapdragon.
  • Καμία καινοτομία, απλά συνδύασαν μια πολύ καλή κάμερα με τον Snapdragon.
  • Δεν αξίζει 1000 ευρώ (ούτε 800 με την επιδότηση).
Προτείνω να περιμένετε 6 μήνες και να το πάρετε στην μισή τιμή.
Όταν λες 6 μήνες και μισή τιμή; Άρα σε 6 μήνες θα έχει 500€;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς υπερβάλω με την μισή τιμή, θέλω να περάσω το μήνυμα, πως δεν αξίζει πάνω από 500€ (κατά την γνώμη μου).

Μπορεί ένας gadget'ακιας θα βρίσκει πολλές διαφορές με τα προηγούμενα μοντέλα, αλλά ένας απλός και καθημερινός άνθρωπος δεν θα βρει διαφορές. Έχω τα S8, S10, S20 μπροστά μου και το S23 δεν προσφέρει κάτι ενδιαφέρον για τα 1000 ευρώ που ζητάνε.

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο θερμοκρασια πως τα παει ? ειχα ενα s22+ με exynos και ζεταινοταν για πλακα με αποτελεσμα να πεφτει η φωτεινοτητα της οθονης !!!! ελπιζω να μην συμβαινει και εδω το ιδιο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Floyd said:

φιλε μου απο θερμοκρασια πως τα παει ? ειχα ενα s22+ με exynos και ζεταινοταν για πλακα με αποτελεσμα να πεφτει η φωτεινοτητα της οθονης !!!! ελπιζω να μην συμβαινει και εδω το ιδιο 

Τώρα καταλαβαίνω τη μας έλεγαν για πόσο ανώτερος είναι ο Snapdragon σε σύγκριση με τον Exinos...   δεν ιδρώνει το αυτί του, δεν ζεσταίνεται, και καταναλώνει σημαντικά λιγότερη ενέργεια (30% λέω εγώ).

Κάτι σαν την διαφορά μεταξύ Intel Pentium και AMD Ryzen 😉🤪

Τώρα βλέπω πως ο Exinos τόσα χρόνια ήταν για τα μπάζα... τι ξεφτίλα πληρώναμε για σκ*τα "ναυαρχίδα". Το απόλυτο FAIL για την samsung.

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, AroundTheGalaxy said:

Τώρα καταλαβαίνω τη μας έλεγαν για πόσο ανώτερος είναι ο Snapdragon σε σύγκριση με τον Exinos...   δεν ιδρώνει το αυτί του, δεν ζεσταίνεται, και καταναλώνει σημαντικά λιγότερη ενέργεια (30% λέω εγώ).

Κάτι σαν την διαφορά μεταξύ Intel Pentium και AMD Ryzen 😉🤪

Τώρα βλέπω πως ο Exinos τόσα χρόνια ήταν για τα μπάζα... τι ξεφτίλα πληρώναμε για σκ*τα "ναυαρχίδα". Το απόλυτο FAIL για την samsung.

 

Κάτι τέτοια διαβάζω και γω και έχω κάνει πίσω στο να αγοράσω το s22. Μάλλον θα περιμένω λίγο ακόμα να δω πως θα κυμανθεί το s23. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Όσο το δουλεύω τόσο βρίσκω προβλήματα.

Να τη δεν λέει κανένας γιουτουμπερ και κανένας ινφλουενσερ... η φωτογραφία είναι για τα μπάζα... ακόμα και στο ουλτρα:

Το ξέρατε πως τα 50 και 200 megapixel βγάζουν φωτογραφίες μόνο 4/3 !!!! καλά απίστευτο;

Σε 16/9 βγάζουν μόνο σε 12 megapixel και μετά κάνουν αυτόματο crop σε 9 megapixel ???

ουαου... τρελό FAIL

Link to comment
Share on other sites

Όσο το δουλεύω τόσο βρίσκω προβλήματα.
Να τη δεν λέει κανένας γιουτουμπερ και κανένας ινφλουενσερ... η φωτογραφία είναι για τα μπάζα... ακόμα και στο ουλτρα:
Το ξέρατε πως τα 50 και 200 megapixel βγάζουν φωτογραφίες μόνο 4/3 !!!! καλά απίστευτο;
Σε 16/9 βγάζουν μόνο σε 12 megapixel και μετά κάνουν αυτόματο crop σε 9 megapixel ???
ουαου... τρελό FAIL

Αναμενόμενο αυτό με το 16/9, για τα μπάζα εννοείς η ποιότητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Για τα μπάζα το μαρκετινγκ 🙃

Μα ποιος βγάζει και βλέπει φωτογραφίες σε 4/3; έχει κανένας μας τετράγωνη τηλεόραση; τετράγωνη οθόνη υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...