Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, anastasiah said:

Για να μπω στο μενού που κάνει wipe cache πρεπει οπωσδήποτε το τηλ να είναι συνδεδεμένο στο LAPTOP? Η και μόνο αν είναι κλειστό με volume down και και power button? 

Οπωσδηποτε συνδεδεμενο με υπολογιστη. Παλια γινοταν και με ακουστικα αλλα πλεον μονο με υπολογιστη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα! Μετα το update 6.1 η μπαταρια επεσε στα ταρταρα. Πραγματικα απογοητευση. Τωρα με το προσφατο update εγω δεν μπορω να πω οτι βλεπω την ιδια μπαταρια που ειχαμε πιο πριν. Φορτιζω μεχρι 80% εδω και ενα 4μηνο που εχω το κινητο μονιμα. Ειναι υπερβολη λετε; Να το αφηνω στο 100%;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panosena said:

Καλημερα! Μετα το update 6.1 η μπαταρια επεσε στα ταρταρα. Πραγματικα απογοητευση. Τωρα με το προσφατο update εγω δεν μπορω να πω οτι βλεπω την ιδια μπαταρια που ειχαμε πιο πριν. Φορτιζω μεχρι 80% εδω και ενα 4μηνο που εχω το κινητο μονιμα. Ειναι υπερβολη λετε; Να το αφηνω στο 100%;

Θα πω την άποψη μου πάνω στο ερώτημά σου να και μπορεί να θεωρηθώ από μερικούς λάθος αν και την είχα ξαναπεί.

Αυτή όμως είναι και παραμένει ή άποψη μου.

Ο λόγος που φορτίζουμε το κινητό στο 80 και 85% ποιος είναι;

Να μη χαλάσει γρήγορα η μπαταρία του με την πάροδο του χρόνου;

Και αν ισχύει θα πρέπει να το φορτίζουμε και πάνω από 20%;

Να μη γράφει μεγάλους κύκλους;

Ξαφνικά μετά από 20 χρόνια προστέθηκε και η προστασία μπαταρίας...που σημαίνει φόρτιζε από το 20% έως το 80% για μια μπαταρία που ούτως ή άλλως με την πάροδο του χρόνου είτε με φυσική πτώση της μπαταρίας είτε με τα update σου την αποδεκατίζουν...τι δεν ισχύει;

Και;

Θα καθόμαστε να δουλεύουμε τις μπαταρίες έτσι (μπαταρίες 5000mAh) κάνοντάς τις σαν να μην έχουμε ούτε καν 2500mAh;

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία μετά από 2 χρόνια και έχει την διάρκεια της καινούριας;

Ή πιστεύει ότι δεν θα αλλάξει;

Οι περισσότεροι που προβαίνουν σε αλλαγή μπαταρίας μετά από χρόνια έχοντας προσδοκίες λόγω του ότι έπεσε η απόδοσή τους και απογοητεύονται με την απόδοση της νέας.

Τέλος οι μπαταρίες δεν έχουν μνήμη;

Ρωτάω....αν μία μπαταρία την φορτίζεις συνέχεια από το 20% έως το 80 τι μνήμη μπορεί να έχει (τι απόδοση) κάτω από το 20 και πάνω από το 80%

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Έχουν μεγάλη μπαταρία και για να μη χαλάσει φορτίζουμε και δε μας φτάνει η μέρα. Κάνανε και το update και το αποτελειωσαν. Σε παλιότερο samsung που έκανα αλλαγή μπαταριας στο Χαϊδάρι ποτέ δεν ήταν η μπαταρία σαν την εργοστασιακή πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi 9s 4/64 κλείνει τέσσερα χρόνια αρχές Μαΐου στα χέρια του γιου μου. Έχει περάσει τα πάνδεινα από κάθε άποψη...συνεχείς φορτίσεις ατελείωτες ώρες ως hot spot για PS4  και ταυτόχρονη θέαση youtu.be  αμέτρητα παιχνίδια κλπ καλά insta & tik tok δεν τα αναφέρω καν...σε μόνιμη βάση! 

Ζει και πυροβολάει ακόμη το δόλιο..

Συμπέρασμα: απολαύστε την συσκευή σας ότι και να κάνετε, για αυτό την αγοράσαμε για να τις χαιρόμαστε...👍

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TXCELLAS said:

Συμφωνώ απόλυτα. Έχουν μεγάλη μπαταρία και για να μη χαλάσει φορτίζουμε και δε μας φτάνει η μέρα. Κάνανε και το update και το αποτελειωσαν. Σε παλιότερο samsung που έκανα αλλαγή μπαταριας στο Χαϊδάρι ποτέ δεν ήταν η μπαταρία σαν την εργοστασιακή πάντως. 

Γιατί η μπαταρία που θα αλλάξεις δε θα είναι ίδια σαν την εργοστασιακή???ήρεμα ρωτάω μη θεωρηθεί κάπως...το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι...να αλλάξεις μπαταρία κ αυτή που θα βάλεις να είναι καιρό στο ράφι και να έχει χάσει κάποια χωρητικότητα κάποια δυναμική???δε ξέρω λέω

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Andreaszel said:

Γιατί η μπαταρία που θα αλλάξεις δε θα είναι ίδια σαν την εργοστασιακή???ήρεμα ρωτάω μη θεωρηθεί κάπως...το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι...να αλλάξεις μπαταρία κ αυτή που θα βάλεις να είναι καιρό στο ράφι και να έχει χάσει κάποια χωρητικότητα κάποια δυναμική???δε ξέρω λέω

Λογικά ίδια είναι, ξέρω εγώ! Συνήθως κιόλας ζητάω και την παλιά μου μπαταρία φεύγοντας αλλά ποτε δεν παρατηρώ ίδια "αντοχή" όπως την εργοστασιακή. Μπορεί να είναι και η ιδέα μου μιας και πότε δεν κοιτούσα παλιότερα πόσες ώρες οθόνη βγάζει κλπ απλά να μου βγάζει την ημέρα. Μπορεί να χάνουν λίγο και τη δυναμική τους όσο παραμένουν στο ράφι αν και αυτό δε θα ίσχυε και για τα κινητά μας; Εγώ πήρα το s23+ το Νοέμβριο. Θεωρητικά αν ήταν στο ράφι από Φεβρουαριο θα πρέπει να έχω μια πτώση αλλά από τα νούμερα που είδα συγκριτικά με άλλους δεν διέφεραν τα δικά μου. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...