Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα στο forum..περιπου 7-8 μερες στην κατοχη μου....παραληλα εχω το s22 plus καθως πουλησα το s21 plus που ειχα πριν σαν δευτερη συσκευη...μακραν πιο καλη ποιοτητα το s21 plus σε σχεση με s22 s23 plus.... τωρα οι διαφορες μεταξυ  s22plus και s23 plus μικρες αλλα αισθητες σε μπαταρια και ταχυτητα λογω snap...περιπου 20-25% παραπανω αυτονομια στο s23 plus και λιγο πιο γρηγορο.στην καμερα η ποιοτητα πανω κατω η ιδια με πιο ισορροπημενο το s23 plus στις συνθηκες με εντονο ηλιο...αξιζει η μεταβαση εστω και για την πιο καλη αυτονομια που ενδιαφερει πολλους.εγω το πετυχα σε καλη τιμη και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος για την ωρα....
Πόσο sot βγάζει γιατί εδώ δεν βλέπω πάνω από 4 ώρες
Βλέπω εδώ άλλους να λένε για 10 ώρες....
Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, redcom7 said:

Πόσο sot βγάζει γιατί εδώ δεν βλέπω πάνω από 4 ώρες
Βλέπω εδώ άλλους να λένε για 10 ώρες....
Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακομα ειναι καινουργιο το τηλεφωνο.εγω του κανω εντονη χρηση.οχι ξεζουμισμα αλλα παραπανω απο μεση χρηση...10 ωρες  ναι αλλα με απενεργοποιημενη την οθονη.με χρηση οθονης 4-5 ωρες sot...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, redcom7 said:

Πόσο sot βγάζει γιατί εδώ δεν βλέπω πάνω από 4 ώρες
Βλέπω εδώ άλλους να λένε για 10 ώρες....
Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι δεν πάει σωστά στο τηλέφωνο σου γιατί έχουμε 2 τηλέφωνα ίδια στο σπίτι με πάνω κάτω 9-9:30 ώρες Sot. Εξάλλου ανέβασα και φωτογραφία για του λόγου το αληθές...

1 ώρα πριν, Kanellos1978 said:

Ακομα ειναι καινουργιο το τηλεφωνο.εγω του κανω εντονη χρηση.οχι ξεζουμισμα αλλα παραπανω απο μεση χρηση...10 ωρες  ναι αλλα με απενεργοποιημενη την οθονη.με χρηση οθονης 4-5 ωρες sot...

 

263346664_Screenshot_20230422_211211_Devicecare.jpg.db0674008883acc30feb18bcd8d73e89.jpg

Link to comment
Share on other sites

 
263346664_Screenshot_20230422_211211_Devicecare.jpg.db0674008883acc30feb18bcd8d73e89.thumb.jpg.b9140a43b6941d74cc52d062247dbdc6.jpg
Όντως το είδα και ήταν η αιτία για την τελική απόφαση να το πάρω...


Θα περιμένω λίγες μέρες μιας και πέρασα όλο το iphone μέσα.. Ίσως τρέχουν όλα μαζί να μπουν σε σειρά...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, redcom7 said:

Όντως το είδα και ήταν η αιτία για την τελική απόφαση να το πάρω...


Θα περιμένω λίγες μέρες μιας και πέρασα όλο το iphone μέσα.. Ίσως τρέχουν όλα μαζί να μπουν σε σειρά...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δώστου χρόνο σίγουρα και πιστεύω θα το δεις εγώ που ειμουνα επιφυλακτικος λόγο ότι είχα σούπερ Sot με το Α72 δεν το πιστεύω ότι έχει τέτοια διαχείριση το S23+.Αν σου συνεχίζει όμως θα πρέπει να το δεις γιατί φυσιολογικό δεν είναι για την συσκευή..

* τσέκαρε μήπως και κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα..

Edited by Tzanos13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως είμαι μεταξύ 4-6 ωρών SOT αλλά τη μέρα πάντα τη βγάζει (2 κάρτες SIM Cosmote/Nova με αυτόματες εναλλαγές δικτύων αναλόγως αν είμαι σπίτι/έξω, νορμάλ φωτεινότητα, ανοιχτά BT/GPS, αρκετές κλήσεις/Teams κλπ.).

Δεν με βλέπω να γυρνάω ξανά σε exynos συσκευές...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



6acab6a879c43f7bddd925f312ba608f.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sofos_5 said:

Εγώ συνήθως είμαι μεταξύ 4-6 ωρών SOT αλλά τη μέρα πάντα τη βγάζει (2 κάρτες SIM Cosmote/Nova με αυτόματες εναλλαγές δικτύων αναλόγως αν είμαι σπίτι/έξω, νορμάλ φωτεινότητα, ανοιχτά BT/GPS, αρκετές κλήσεις/Teams κλπ.).

Δεν με βλέπω να γυρνάω ξανά σε exynos συσκευές...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk



6acab6a879c43f7bddd925f312ba608f.jpg

Ησουν για 1 ωρα και 24 λεπτα απλα στο home screen;;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ησουν για 1 ωρα και 24 λεπτα απλα στο home screen;;
Χαχαχαχα λογική η απορία, είμαι από τους "καμένους" που με "ξεκουράζει" το στήσιμο της home screen και τις αλλάζω συχνά με widgets, kwgt κλπ. είναι η αλήθεια, μάλλον γι' αυτό.
Εκτός κι αν μου τρώει μπαταρία το widget που έχω με φωτογραφίες που αλλάζουν, ποιος ξέρει...

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πχ είμαι με φουλ data όλη μέρα, κλήσεις και εναλλαγές δικτύων. Το youtube έπαιζε με κλειστή οθόνη.

Γενικά παρατηρώ πως με ανοιχτά data μόνο όλη μέρα είμαι στις 4-5 ώρες οθόνης, με wifi στις 7+. Πάντα με 2xSIM.c2dec0ff6d9770c272ea11f65b2e6b4e.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Εδώ πχ είμαι με φουλ data όλη μέρα, κλήσεις και εναλλαγές δικτύων. Το youtube έπαιζε με κλειστή οθόνη.

Γενικά παρατηρώ πως με ανοιχτά data μόνο όλη μέρα είμαι στις 4-5 ώρες οθόνης, με wifi στις 7+. Πάντα με 2xSIM.c2dec0ff6d9770c272ea11f65b2e6b4e.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Εγώ σήμερα λόγο δουλειάς είχα λίγο χρόνο να ασχοληθώ και κοίτα που βρίσκομαι...

Screenshot_20230503_214632_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα λόγο δουλειάς είχα λίγο χρόνο να ασχοληθώ και κοίτα που βρίσκομαι...
1237640946_Screenshot_20230503_214632_Devicecare.thumb.jpg.5b3c96032923afa7c939bcd789cdabbb.jpg
Σούπερ, γι' αυτό γράφω πως εγώ είμαι με 2 SIM, παίζει μεγάλο ρόλο το γνωρίζω από προηγούμενες συσκευές.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πχ είμαι με φουλ data όλη μέρα, κλήσεις και εναλλαγές δικτύων. Το youtube έπαιζε με κλειστή οθόνη.

Γενικά παρατηρώ πως με ανοιχτά data μόνο όλη μέρα είμαι στις 4-5 ώρες οθόνης, με wifi στις 7+. Πάντα με 2xSIM.c2dec0ff6d9770c272ea11f65b2e6b4e.jpg

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Τι να σου πω φίλε μου εγώ εάν δω τέτοια αυτονομία πότε σε συσκευή δική μου θα κάνω κώλο τούμπες...


Για να δούμε επειδή το κινητό σχεδόν από την πρώτη μέρα που το πήρα δεν το έχω βάλει σε WiFi καθόλου ήμουν στο χωριό για λίγες μέρες θέλω να το δω πώς θα είναι από αύριο σε WiFi

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μάλλον κάτι δεν πάει καλά d24e8bd578606ba97a02060a990d05ee.jpg

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, redcom7 said:

Εδώ μάλλον κάτι δεν πάει καλά d24e8bd578606ba97a02060a990d05ee.jpg

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

3,9% σε κλήσεις είναι το υψηλότερο ποσοστό; Η εφαρμογή που σου έφαγε την πιο πολύ μπαταρία; 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

3,9% σε κλήσεις είναι το υψηλότερο ποσοστό; Η εφαρμογή που σου έφαγε την πιο πολύ μπαταρία; 
Ναι

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, redcom7 said:

Ναι

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε, ναι, προφανως εχεις καποιο θεμα.
Το γραφημα ειναι πολυ γραμμικο που πιστευω οτι σημαινει οτι καις μπαταρια και στην αναμονη. Αν δεις τα γραφηματα των παιδιων πιο πανω εχουν περικα plateau και ωπου μπορεις να καταλαβεις ποτε περιπου εκαναν χρηση του κινητου. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι, προφανως εχεις καποιο θεμα.
Το γραφημα ειναι πολυ γραμμικο που πιστευω οτι σημαινει οτι καις μπαταρια και στην αναμονη. Αν δεις τα γραφηματα των παιδιων πιο πανω εχουν περικα plateau και ωπου μπορεις να καταλαβεις ποτε περιπου εκαναν χρηση του κινητου. 
Τί να πω....

Είμαι στο όριο για clean install από την αρχή....

Είδα ότι ήταν ανοικτό το ιστορικό τοποθεσίας του google map και προφανώς και θα έτρωγε και αυτό...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, redcom7 said:

Τί να πω....

Είμαι στο όριο για clean install από την αρχή....

Είδα ότι ήταν ανοικτό το ιστορικό τοποθεσίας του google map και προφανώς και θα έτρωγε και αυτό...

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω ανοιχτα τα παντα, ιστορικο τοποθεσιας, location, bluetooth, 2 sim 4g, data, wifi. Παιζω Doom στο κινητο. Εχω S21 FE και τα παω καλυτερα απο σενα σε μπαταρια 😛. Αν δεν στο κανει καποια εφαρμογη, ισως το clean install να ειναι μια καλη λυση.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τώρα Μπορώ να πω ότι Κάτι πάει να γίνει προφανώς στρώνει η λειτουργία του κινητού...


5 ώρες με πολύ ξύλο
134717c378eb5de8734ec9dfde3cd241.jpg

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, redcom7 said:

Τώρα Μπορώ να πω ότι Κάτι πάει να γίνει προφανώς στρώνει η λειτουργία του κινητού...


5 ώρες με πολύ ξύλο
134717c378eb5de8734ec9dfde3cd241.jpg

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Mετα απο 11 μερες στην κατοχη μου βλεπω σιγα σιγα να ανεβαινει η αποδοση αυτονομιας με βαρια χρηση ομως στα ορια του 19-20%....θεωρω οτι η μπαταρια βγαζει σχετικα ανετα την μερα με εντονη χρηση.για παραπανω διαρκεια μονο με μετρια  χρηση...642284011_Screenshot_20230505_230704_Devicecare.thumb.jpg.3a2f17a8b9d5c0046a7f7e75f91bd4a9.jpg

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/5/2023 at 11:54 ΜΜ, Tzanos13 said:

Δώστου χρόνο σίγουρα και πιστεύω θα το δεις εγώ που ειμουνα επιφυλακτικος λόγο ότι είχα σούπερ Sot με το Α72 δεν το πιστεύω ότι έχει τέτοια διαχείριση το S23+.Αν σου συνεχίζει όμως θα πρέπει να το δεις γιατί φυσιολογικό δεν είναι για την συσκευή..

* τσέκαρε μήπως και κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα..

καλησπέρα! Εγω εχω μεχρι 7μιση ωρες sot και 1 μερα και 10 ωρες. Το εχω 10 μερες το κινητο. Θεωρεις ειναι νωρις ακομα?Θα ανεβει και αλλο η απόδοση της?

 

 

Edited by pereas7777
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pereas7777 said:

καλησπέρα! Εγω εχω μεχρι 7μιση ωρες sot και 1 μερα και 10 ωρες. Το εχω 10 μερες το κινητο. Θεωρεις ειναι νωρις ακομα?Θα ανεβει και αλλο η απόδοση της?

 

 

Καλησπέρα φίλε μου χωρίς να είμαι ειδικός και σύμφωνα ο καθένας πως κάνει χρήση σε μια συσκευή τι εφαρμογές έχει κατεβάσει και το στήσιμο που έχει κάνει στην συσκευή του πιστεύω είσαι αρκετά καλά.Για μένα δηλαδή στις 8 ώρες Sot με υπόλοιπο 15-20% είναι μια χαρά. Αλλού έχω διαβάσει ότι παίζουν ρόλο και τα update τα οποία άλλοτε φτιάχνουν την διαχείριση της μπαταρίας άλλοτε υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Tzanos13 said:

Καλησπέρα φίλε μου χωρίς να είμαι ειδικός και σύμφωνα ο καθένας πως κάνει χρήση σε μια συσκευή τι εφαρμογές έχει κατεβάσει και το στήσιμο που έχει κάνει στην συσκευή του πιστεύω είσαι αρκετά καλά.Για μένα δηλαδή στις 8 ώρες Sot με υπόλοιπο 15-20% είναι μια χαρά. Αλλού έχω διαβάσει ότι παίζουν ρόλο και τα update τα οποία άλλοτε φτιάχνουν την διαχείριση της μπαταρίας άλλοτε υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

ναι, καλα ειμαι!  Απλα ειδα οτι εχεις τρομερο sot... To εχεις καιρο το κινητο ? Γιατι εγω οπως ειπα το εχω 10 μερες και πολλοι λενε οτι ανεβαινει ακομα και μετα απο 1 μηνα...

Ειχες κατευθειαν 10ωρο sot? Απο την αρχη?

Edited by pereas7777
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pereas7777 said:

ναι, καλα ειμαι!  Απλα ειδα οτι εχεις τρομερο sot... To εχεις καιρο το κινητο ? Γιατι εγω οπως ειπα το εχω 10 μερες και πολλοι λενε οτι ανεβαινει ακομα και μετα απο 1 μηνα...

Ειχες κατευθειαν 10ωρο sot? Απο την αρχη?

Εγώ σχετικά στο 10ημερο είδα αυτά τα νούμερα αφού πρώτα έστησα το κινητό με τα δικά μου γούστα(το κάνω σε όποια συσκευή εχω). Μετά το firmware του Μαΐου όμως έχω πέσει στις 8+ ώρες περίπου. Θα ανεβάσω όταν πάει 20% να δεις που θα είμαι.

Edited by Tzanos13
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ πανω απο 5 ώρες δεν έχω δει ποτέ

Στάλθηκε από το SM-S916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...