Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


Σε 2 ώρες έχουμε την επίσημη παρουσίαση οπότε ανοίγω και το αντίστοιχο θέμα για την επόμενη ναυαρχίδα της Samsung
 
 

samsung-galaxy-s23-plus-5g-r1.thumb.jpg.a020a52ad29db18d8d397a8240de39d7.jpg

Εδώ live η παρουσίαση


https://www.youtube.com/embed/gUM2wYKdxDA?feature=oembed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 335
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Νομίζω ότι απο απόψεως μεγέθους και τιμής το S23+ είναι η καλύτερη επιλογή απο τες  νέες ναυαρχίδες!!

Το S23 ultra είναι αρκετά μεγάλο και το S23 το απλό σχετικά μικρό για ναυαρχίδα!.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρήματά για 76,4 χιλιοστά φάρδος σε μόλις 6.6 ίντσες και 8gb ram...ok.
Καλές πωλήσεις.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ταξιδιωτης22 said:

Τόσα χρήματά για 76,4 χιλιοστά φάρδος σε μόλις 6.6 ίντσες και 8gb ram...ok.
Καλές πωλήσεις.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Φυσικά όλα είναι πανάκριβα, πολύ υπερτιμημένα και η μόνη μεγάλη και αισθητή διαφορά με τον προκάτοχό του το S22 είναι στην κάμερα και στο ότι διαθέτει τον επεξεργαστή snapdragon και όχι τον  exynos με τα γνωστά προβλήματα υπερθέρμανσης, κολλήματα κλπ.

Προσωπικά δεν προτίθεμαι να δώσω τόσα λεφτά (μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με το Α52)... όμως για κάποιον που είναι διατεθειμένος να  αγοράσει ένα από αυτή την σειρά το S23+ νομίζω πως είναι ίσως η καλύτερη ενδιάμεση λύση από πλευράς χρημάτων, μεγέθους, μπαταρίας και απόδοσης.

Edited by Kitieas
Link to comment
Share on other sites

Όσο η εταιρεία έχει στον κατάλογό της το εξαιρετικό ακόμη και σήμερα  s21fe οι υπόλοιπες σειρές πλην ούλτρα θα πάνε ακλαφτες όπως πήγε και η σειρά 22+. Τί εννοώ; Ότι όποιον τον ενδιαφέρει η ναυαρχίδα πάει κατευθείαν στο ούλτρα και αν όχι τότε με τα μισά και πλέον χρήματα επιλέγει s21fe που έχει επίσης σναπ και τέσσερα ακόμη γεμάτα χρόνια υποστήριξης. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2023 at 12:32 ΜΜ, konakis said:

Όσο η εταιρεία έχει στον κατάλογό της το εξαιρετικό ακόμη και σήμερα  s21fe οι υπόλοιπες σειρές πλην ούλτρα θα πάνε ακλαφτες όπως πήγε και η σειρά 22+. Τί εννοώ; Ότι όποιον τον ενδιαφέρει η ναυαρχίδα πάει κατευθείαν στο ούλτρα και αν όχι τότε με τα μισά και πλέον χρήματα επιλέγει s21fe που έχει επίσης σναπ και τέσσερα ακόμη γεμάτα χρόνια υποστήριξης. 

Πολυ καλο πράγματι το S21 fe αλλα με 2 γενιες πισω (μην πω 3) Snapdragon με τα γνωστα προβλήματα υπερθερμανσης/κατανάλωσης και την κατα 200 mah μεγαλύτερη μπαταρία του S23+ μαλλον το Fe δεν θα μοιαζει και πολυ καλο deal...

Edited by christos_087
Link to comment
Share on other sites

είναι μια χαρά και με το παραπάνω είδαμε και τους επόμενους gen1 κλπ στα περισσότερα απσιτητικα παιχνίδια λαμπαδιαζαν καιπέφτανετα frames...στα 350 ευρώ πάνω κάτω δεν έχει αντίπαλο το τηλεφωνάκι ακόμα και σήμερα είχα και 865 σναπ ο 888 είναι εξαιρετική επιλογή τέρας ούτε θερμοκρασίες ανεβάζει έτσι πίστευα κι εγώ, το κινητάκι είναι μια ευχάριστη έκπληξη από κάθε άποψη και μην αναφέρουμε την μπαταρία και στο ουλτρα για κλάματα είναι...

* βασικό! το τηλέφωνο παρουσιάστηκε τέτοια εποχή πέρυσι πριν 13 μήνες περίπου με Android 12 εξαρχής...τα υπόλοιπα είναι αυτονόητα με ότι έχει ανακοινωθεί επίσημα από την ίδια την σαμμυ όσον αφορά την υποστήριξη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, christos_087 said:

Πολυ καλο πράγματι το S21 fe αλλα με 2 γενιες πισω (μην πω 3) Snapdragon με τα γνωστα προβλήματα υπερθερμανσης/κατανάλωσης και την κατα 200 mah μεγαλύτερη μπαταρία του S23+ μαλλον το Fe δεν θα μοιαζει και πολυ καλο deal...

Μια χαρά είναι το 21fe εξαιρετικά καλή επιλογή, όμως όπως λες και εσύ είναι δύο με τρεις γενιές πίσω.

Όμως η snapdragon γιατί θεωρείς ότι έχει προβλήματα υπερθέρμανσης και κατανάλωσης μπαταρίας;.... Αυτά τα προβλήματα τα αντιμετώπισα μόνο με όσα τηλέφωνα είχα που "φορούσαν" επεξεργαστή exynos (μην αναφέρω τα κολλήματα που είχαν όσο πέρναγε ο καιρός και σε κάθε αναβάθμιση γίνονταν χειρότερα)  ενώ ουδέποτε με snapdragon δεν είχα έτσι προβλήματα και δουλευαν άψογα.

Την ίδια γνώμη για την exynos εχουν και όλοι οι χρήστες όχι μόνο εδώ (πχ s22) αλλά και σε όλα τα διεθνή forum.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kitieas said:

Μια χαρά είναι το 21fe εξαιρετικά καλή επιλογή, όμως όπως λες και εσύ είναι δύο με τρεις γενιές πίσω.

Όμως η snapdragon γιατί θεωρείς ότι έχει προβλήματα υπερθέρμανσης και κατανάλωσης μπαταρίας;.... Αυτά τα προβλήματα τα αντιμετώπισα μόνο με όσα τηλέφωνα είχα που "φορούσαν" επεξεργαστή exynos (μην αναφέρω τα κολλήματα που είχαν όσο πέρναγε ο καιρός και σε κάθε αναβάθμιση γίνονταν χειρότερα)  ενώ ουδέποτε με snapdragon δεν είχα έτσι προβλήματα και δουλευαν άψογα.

Την ίδια γνώμη για την exynos εχουν και όλοι οι χρήστες όχι μόνο εδώ (πχ s22) αλλά και σε όλα τα διεθνή forum.

 

Δεν μιλαω γενικα για τους Snapdragon αλλα μονο για τους δυο συγκεκριμένους Snap 888 και gen 1. Ολα τα προνληματα μπαταρίας φαινεται να λύνονται με τον  8 Gen 2 του S23.. Για exynos συμφωνω ειχαν μεγαλη καταναλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατί πολύ έμεινα με το τίμιο S21+, καιρός για SD αν και ποτέ δεν είχα θέμα με τον Exynos, όσα και αν ακούγονται.

Όσο για το Ultra μπορεί να είναι θηρίο αλλά προτιμώ κάτι πιο μαζεμένο.

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/2/2023 at 3:22 ΜΜ, christos_087 said:

Πολυ καλο πράγματι το S21 fe αλλα με 2 γενιες πισω (μην πω 3) Snapdragon με τα γνωστα προβλήματα υπερθερμανσης/κατανάλωσης και την κατα 200 mah μεγαλύτερη μπαταρία του S23+ μαλλον το Fe δεν θα μοιαζει και πολυ καλο deal...

Διαφωνώ. Σαφώς ο πιο σύγχρονος επεξεργαστής και τα 200 παραπάνω θα έχουν αντίκτυπο στη μπαταρία. Πιστεύω και στις φωτογραφίες. Αλλά ως εκεί. Ούτε το s21fe μου ζορίζεται σε ταχύτητα, ούτε το TabS6 με τον 855, εδώ το S9+ είναι ακόμη μια χαρά, μόνο σε πολύ περιορισμένες περιπτώσεις πχ όταν κάνει ενημερώσεις εφαρμογών και ανοίγω κάποιο παιχνίδι ταυτόχρονα. Το τι λένε τα marketing και τα benchmarks είναι άλλη ιστορία. Μάλλον το S23+ μοιάζει να μην είναι και πολύ καλό deal τώρα που το ξανασκέφτομαι 😜 

Όμορφο, η χρυσή τομή ανάμεσα στις 3 διαστάσεις αλλά με την τιμή αυτή όχι.

Βγήκε και το 1+11 στο μεταξύ, με μεγαλύτερη μπαταρία, Χ2 ταχύτερη φόρτιση, φορτιστή στο κουτί (hellooo), 4ετή υποστήριξη. Αρκετές οι επιφυλάξεις γιατί η εταιρεία είχε πολλά θέματα τα τελευταία χρόνια, αλλά 400-500€ φθηνότερο.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατί πολύ έμεινα με το τίμιο S21+, καιρός για SD αν και ποτέ δεν είχα θέμα με τον Exynos, όσα και αν ακούγονται.
Όσο για το Ultra μπορεί να είναι θηρίο αλλά προτιμώ κάτι πιο μαζεμένο.
Ακριβώς οι σκέψεις μου, τίμιο το S21+ (μπαταρία, smoothness, ταχύτητα, όλα), βλέποντας και τις διαφορές με το S23+ πάλι το σκέφτομαι αλλά είναι το μικρόβιο, η διετία και ο SD που όπως όλα δείχνουν θα το κάνω το βήμα...

Ιδανικά κι εγώ θα ήθελα τα χαρακτηριστικά του ultra, αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω πρακτικό για τα δικά μου χέρια το μέγεθος και σχήμα της συσκευής.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και με σούπερ φωτεινότερη οθόνη με τα ίδια nits με την περσινή ναυαρχίδα του s22 ultra.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος από χθες. Σε κάποιες εισερχόμενες κλείσεις, ακούγεται θρόισμα από το μικρόφωνο....όχι σε όλες....να ανησυχώ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος από χθες. Σε κάποιες εισερχόμενες κλείσεις, ακούγεται θρόισμα από το μικρόφωνο....όχι σε όλες....να ανησυχώ;;
Συνεχίζει το θέμα με τις κλήσεις;
Ευχαριστημένος με τη συσκευή γενικότερα;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι λεει το κινητο οσοι το εχετε? η αυξηση της μπαταριας σε συνδυασμο με SD πρεπει να δινει καλη αυτονομια. Απο καμερα εχετε εικονα? μιας και κραταει πιο μικρο αισθητηρα σε αυτες τις σειρες θα ηθελα μια αποψη καθως εχω για 2ο το Xperia 5iv και σκεφτομαι μηπως τα κανω τραμπα που μοιαζουν οι καμερες στα χαρτια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Συνεχίζει το θέμα με τις κλήσεις;
Ευχαριστημένος με τη συσκευή γενικότερα;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Όχι, ΟΚ.

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

Παιδες τι λεει το κινητο οσοι το εχετε? η αυξηση της μπαταριας σε συνδυασμο με SD πρεπει να δινει καλη αυτονομια. Απο καμερα εχετε εικονα? μιας και κραταει πιο μικρο αισθητηρα σε αυτες τις σειρες θα ηθελα μια αποψη καθως εχω για 2ο το Xperia 5iv και σκεφτομαι μηπως τα κανω τραμπα που μοιαζουν οι καμερες στα χαρτια

Γενικά άριστη η συσκευή. Φοβερή οθόνη και επίσης, τα haptics, ήχος. Κάμερα δεν έχω δουλέψει πολύ. Αυτονομία θα περίμενα λίγο καλύτερη. Πιανει όμως 6.5 ώρες SOT με όλα άνοιγμα, galaxy watch συνδεδεμένο 18 ώρες την ημέρα. Περισσότερα τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geob79 said:

Όχι, ΟΚ.

Γενικά άριστη η συσκευή. Φοβερή οθόνη και επίσης, τα haptics, ήχος. Κάμερα δεν έχω δουλέψει πολύ. Αυτονομία θα περίμενα λίγο καλύτερη. Πιανει όμως 6.5 ώρες SOT με όλα άνοιγμα, galaxy watch συνδεδεμένο 18 ώρες την ημέρα. Περισσότερα τις επόμενες ημέρες.

Μια χαρά. Λογικά από προηγούμενο μοντέλο θα είναι καμιά ώρα πάνω σε σοτ..

Κάμερα έχω περιέργεια που παίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα, το παρήγγειλα κι εγώ.

Όσοι αγοράσουν τώρα από eshop κλπ. έχει κάποια διαδικασία κερδίζουμε κάτι από Samsung members κλπ. γνωρίζει κάποιος;

Ήμουν κοντά παρεμπιπτόντως να πάω προς ultra αλλά όταν είδα ξανά το μέγεθος το απέρριψα η αλήθεια είναι.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update. Σήμερα έχω 3h 40m SOT με κατανάλωση 45% της μπαταρίας. Με τυπικο mode λειτουργίας (όχι light mode δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2023 at 8:52 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Μια χαρά. Λογικά από προηγούμενο μοντέλο θα είναι καμιά ώρα πάνω σε σοτ..

Κάμερα έχω περιέργεια που παίζει

Εγω μαγκες εχω το s22 plus..δεν εχω το παραμικρο θεμα...η μπαταρια αξιοπρεπης.περιμενα πιο καλη αυτονομια η αληθεια.δεν εχω ομως ουτε κολληματα ουτε υπερθερμανσεις.εξαιρετικες οι κλησεις...δεν ξερω αν αξιζει η μεταβαση στο s23 plus.. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Εγω μαγκες εχω το s22 plus..δεν εχω το παραμικρο θεμα...η μπαταρια αξιοπρεπης.περιμενα πιο καλη αυτονομια η αληθεια.δεν εχω ομως ουτε κολληματα ουτε υπερθερμανσεις.εξαιρετικες οι κλησεις...δεν ξερω αν αξιζει η μεταβαση στο s23 plus.. 

νομιζω οτι εφοσον οι καμερες ειναι ιδιες (τωρα το προσεξα εγω) δεν αξιζει με τιποτα. εκτος αν ηταν τιποτα προβληματικο σε αυτονομιες κτλ που δε νομιζω οτι τιθεται θεμα. Εγω σκεφτομαι να κανω τραμπα το Xperia 5iv με ενα απο τα 2 αλλα δεν ξερω αν αξιζει να παω στο 23 οταν τα λεφτα ειναι διπλα και η διαφορα μηδαμινη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

νομιζω οτι εφοσον οι καμερες ειναι ιδιες (τωρα το προσεξα εγω) δεν αξιζει με τιποτα. εκτος αν ηταν τιποτα προβληματικο σε αυτονομιες κτλ που δε νομιζω οτι τιθεται θεμα. Εγω σκεφτομαι να κανω τραμπα το Xperia 5iv με ενα απο τα 2 αλλα δεν ξερω αν αξιζει να παω στο 23 οταν τα λεφτα ειναι διπλα και η διαφορα μηδαμινη

Οι κάμερες μπορεί να είναι ίδιες αλλά η επεξεργασία της φωτό δεν είναι.

Επειδή έχω και S22 ultra αλλά και το s23 ultra μπορώ να σου πω πως οι διαφορές ειδικά το βράδυ είναι παραπάνω από εμφανής.Στο βίντεο σε χαμηλό φωτισμό είναι χαώδης.

Αυτονομία 20-30% καλύτερο το S23.

Για μένα αξίζει να μεταβεί κάποιος στο 23,εκτός κι αν είναι ήδη ικανοποιημένος από το 22 του.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panosfx said:

Οι κάμερες μπορεί να είναι ίδιες αλλά η επεξεργασία της φωτό δεν είναι.

Επειδή έχω και S22 ultra αλλά και το s23 ultra μπορώ να σου πω πως οι διαφορές ειδικά το βράδυ είναι παραπάνω από εμφανής.Στο βίντεο σε χαμηλό φωτισμό είναι χαώδης.

Αυτονομία 20-30% καλύτερο το S23.

Για μένα αξίζει να μεταβεί κάποιος στο 23,εκτός κι αν είναι ήδη ικανοποιημένος από το 22 του.

συγγνωμη αλλα μου συσχετιζεις τα ultra που φορανε τελειως διαφορετικους αισθητηρες, με τα plus που εχουν ολοιδια στοιχεια? συγγνωμη αλλα διαφωνω με το σκεπτικο. αν θες κανε ενα συγκριτικο με τα 2 κινητα να δουμε διαφορες, αλλα θεωρητικα επειδη το s23 ultra τραβαει καλυτερα, που εχει και αλλο αισθητηρα, να το αποδιδουμε στον επεξεργαστη και αρα να λεμε οτι και τα Plus εχουν διαφορες, νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον ατοπο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...