Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα το s23 είναι άλλη κατηγορία. Το αν αξίζει ή όχι θα το κρίνεις εσύ.  Αν πιστεύεις ότι δεν σε καλύπτουν οι ανάγκες του s21 fe πας στο 23. Από την άλλη, αν σε τρώει το χέρι σου για αλλαγή για μια ναυαρχίδα κ ταυτόχρονα κόσμημα πάλι μονόδρομος το 23. Γενικά αν δεν σε ενδιαφέρει το χρηματικό ποσόν πας 23ultra
Μόνο η μπαταρία δεν με καλύπτει στο s21 fe γι αυτό σκέφτομαι στην μετάβαση


My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Αξίζει λέτε η αλλαγή σε s23 ultra 256 από s21 fe?

Έχει πολύ καλή τιμή απο εδώ.

https://perishop.gr/product/samsung-galaxy-s23-ultra-5g-dual-sim-8gb-256gb-phantom-black/

My S21 FE is Awesome!!!


Γιάννη την ίδια αλλαγή έκανα κι εγώ.Αξιζει με 1000 σε όλα εκτός από το μέγεθος.
Το συνήθισα βέβαια αλλά και πάλι τις δυσκολίες του τις έχει στην καθημερινότητα.
Σε όλα τα άλλα είναι φανταστικό κι ειδικά στην μπαταρία,όχι όμως ότι έπαθα και πολιτισμικό σοκ ερχόμενος από το πολύ καλό S21 FE.
Εγώ έχω το 12/512 ´χωρίς να πιστεύω ότι θα δεις διαφορά με το 8/256

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη την ίδια αλλαγή έκανα κι εγώ.Αξιζει με 1000 σε όλα εκτός από το μέγεθος.
Το συνήθισα βέβαια αλλά και πάλι τις δυσκολίες του τις έχει στην καθημερινότητα.
Σε όλα τα άλλα είναι φανταστικό κι ειδικά στην μπαταρία,όχι όμως ότι έπαθα και πολιτισμικό σοκ ερχόμενος από το πολύ καλό S21 FE.
Εγώ έχω το 12/512 ´χωρίς να πιστεύω ότι θα δεις διαφορά με το 8/256
Αυτό το μέγεθος με προβληματίζει λίγο..
Έλεγα για s23 plus έχω έχω διαβάσει έχουν θέμα με θολούρα στην κάμερα κάποιες συσκευές και φοβάμαι λίγο.



My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τις μέχρι τώρα πωλήσεις προτίμηση κόσμου, το ενδιάμεσο S23+ είναι το χειρότερο σε πωλήσεις από τα 3 S23, με το Ultra αναμενόμενα στην κορυφή, αν και το πιο ακριβό.

Canalys: Three iPhone 14 devices were Top 3 best-selling flagships in Q1 2023

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αφού μπήκα και στην alpha του sunbird και μπορώ να ανταλλάσω μυνήματα με apple χρήστες (imessage) και να κάνω και facetime δεν το κουνάω από το android!!!0d4b00eed4591887eb33a9c2c61ea36d.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Μόνο η μπαταρία δεν με καλύπτει στο s21 fe γι αυτό σκέφτομαι στην μετάβαση


My S21 FE is Awesome!!!
 

Η δικιά μου άποψη χωρίς να γνωρίζω το επάγγελμα σου, πλέον η μπαταρία είναι το λιγότερο πρόβλημα στο πως να το διαχειριστεις.  (Εκτός βέβαια αν από το πρωί με φουλ μπαταρία ξεμείνεις το μεσημέρι, τότε ναι υπάρχει πρόβλημα.  )

Link to comment
Share on other sites



Η δικιά μου άποψη χωρίς να γνωρίζω το επάγγελμα σου, πλέον η μπαταρία είναι το λιγότερο πρόβλημα στο πως να το διαχειριστεις.  (Εκτός βέβαια αν από το πρωί με φουλ μπαταρία ξεμείνεις το μεσημέρι, τότε ναι υπάρχει πρόβλημα.  )


Μέχρι το μεσημέρι αντε νωρίς το απόγευμα ξεμενω από μπαταρία με την χρήση που κάνω.
Ανάλογα την μέρα βέβαια αλλά και πάλι...

My S21 FE is Awesome!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites






Μέχρι το μεσημέρι αντε νωρίς το απόγευμα ξεμενω από μπαταρία με την χρήση που κάνω.
Ανάλογα την μέρα βέβαια αλλά και πάλι...

My S21 FE is Awesome!!!

Επειδή είχα τη συσκευή που έχεις τώρα και τώρα έχω το s23 ultra, έχω να σου πω ότι στην μπαταρία είναι η μέρα με τη νύχτα... Πέρα από τα υπόλοιπα προφανή οθόνη επιδόσεις θερμοκρασίες κάμερες και τέλος μιλάμε και τον καλύτερο επεξεργαστή που έβγαλε η qualcomm σε σύγκριση με έναν από τους χειρότερους μαζί με τον 810

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή του csc σε thl για την ενεργοποίηση της εγγραφής κλήσεων σταμάτησε να λειτουργεί το google pay. Η διαδικασία ακολουθήθηκε κανονικά και το csc άλλαξε παρότι στο running exploit έγραψε fail. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι; Στις πληροφορίες τηλεφώνου-> Κατάσταση γράφει ότι "Επίσημη κατάσταση".

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bromonano2 said:

Πλέον αφού μπήκα και στην alpha του sunbird και μπορώ να ανταλλάσω μυνήματα με apple χρήστες (imessage) και να κάνω και facetime δεν το κουνάω από το android!!!0d4b00eed4591887eb33a9c2c61ea36d.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


 

Για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες 

13 minutes ago, mythos_bt said:

Μετά την αλλαγή του csc σε thl για την ενεργοποίηση της εγγραφής κλήσεων σταμάτησε να λειτουργεί το google pay. Η διαδικασία ακολουθήθηκε κανονικά και το csc άλλαξε παρότι στο running exploit έγραψε fail. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι; Στις πληροφορίες τηλεφώνου-> Κατάσταση γράφει ότι "Επίσημη κατάσταση".

Εχει παρατηρηθεί οτι σε πολλούς χρήστες έχει σταματήσει το Google pay και ισως ευθύνεται η αλλαγή csc... λογικά στ update Ιουνίου θα διορθωθεί 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites



Εχει παρατηρηθεί οτι σε πολλούς χρήστες έχει σταματήσει το Google pay και ισως ευθύνεται η αλλαγή csc... λογικά στ update Ιουνίου θα διορθωθεί 


https://www.sunbirdapp.com/

Μπαίνεις στην λίστα αναμονής . Βεβαια είχα μπει από τους πρώτους. Πρέπει να γραφτείς και στο κανάλι τους στο discord όπου ανα περιοδους μπορείς να γραφτείς και να ανέβεις στη λίστα. Όσο αφορά την εφαρμογή τώρα, για alpha (θα δώσει η beta μέσα στο καλοκαίρι) τα πάει πολύ καλά. Το μόνο που δεν έχει προς το παρόν ενεργοποιημενο είναι η διαγραφή μυνηματων εφόσον τα έχεις στείλει και τα reactions από εσένα προς τον άλλον , ενώ εσύ τα δέχεσαι κανονικά. Σούπερ. Να σημειώσω ότι δεν θέλει mac για να το κανεις σερβερ όπως θέλουν οι άλλες εφαρμογές του είδους, δουλεύει αυτόνομα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, bromonano2 said:


 

 


https://www.sunbirdapp.com/

Μπαίνεις στην λίστα αναμονής . Βεβαια είχα μπει από τους πρώτους. Πρέπει να γραφτείς και στο κανάλι τους στο discord όπου ανα περιοδους μπορείς να γραφτείς και να ανέβεις στη λίστα. Όσο αφορά την εφαρμογή τώρα, για alpha (θα δώσει η beta μέσα στο καλοκαίρι) τα πάει πολύ καλά. Το μόνο που δεν έχει προς το παρόν ενεργοποιημενο είναι η διαγραφή μυνηματων εφόσον τα έχεις στείλει και τα reactions από εσένα προς τον άλλον , ενώ εσύ τα δέχεσαι κανονικά. Σούπερ. Να σημειώσω ότι δεν θέλει mac για να το κανεις σερβερ όπως θέλουν οι άλλες εφαρμογές του είδους, δουλεύει αυτόνομα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

 

τωρα έχεις και facetime;μπηκα στην λίστα και μακάρι να συνεχίσει και να γίνει αυτό που υπόσχονται..θα είναι εξαιρετική υλοποίηση..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Για δώσε περισσότερες λεπτομέρειες 

Εχει παρατηρηθεί οτι σε πολλούς χρήστες έχει σταματήσει το Google pay και ισως ευθύνεται η αλλαγή csc... λογικά στ update Ιουνίου θα διορθωθεί 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν νομίζω να λυθεί με το update του Ιουνίου. Μετά την αλλαγή σε thl έλαβα ένα update με ημερομηνία 1 μαϊου αλλά δεν το διόρθωσε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mythos_bt said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν νομίζω να λυθεί με το update του Ιουνίου. Μετά την αλλαγή σε thl έλαβα ένα update με ημερομηνία 1 μαϊου αλλά δεν το διόρθωσε.

Τοσο παλιό είναι το πρόβλημα; νομίζω τώρα δημιουργήθηκε το προβλημα!!δεν το χρησιμοποιώ να σου πω την αλήθεια 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Τοσο παλιό είναι το πρόβλημα; νομίζω τώρα δημιουργήθηκε το προβλημα!!δεν το χρησιμοποιώ να σου πω την αλήθεια 

Χθες άλλαξα το csc και είμαι σίγουρος ότι πριν το αλλάξω είχα κάνει την αναβάθμιση του Μαιου. Παρόλα αυτά μου ήρθε πάλι μάλλον η ίδια αναβάθμιση και την έκανα.

 

Από άλλο φόρουμ

"Do no update to S91*BXXS2AWEA
The firmware is not signed by Google Play Protect - so phone become UNCERTIFIED and Google Pay stops, other SafetyNet dependent also.

At the moment only THL CSC is pushed to ...WEA. Others (at the moment) are on WD1.

TThe is nonoption to downgrade because this is first firmware with new 2 bootloader.

Deleting, Unistalling, Clearing data, even Factory reset do NOT avoid uncertified status.

(There is a chance for updating Play Protect but it's less likely before Samsung new firmware.)

Current option for already updated to WEA:
Just wait for new WEx (after A) or WFx firmware."

 

Μάλλον βιάστικα να αναβαθμίσω....

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

Χθες άλλαξα το csc και είμαι σίγουρος ότι πριν το αλλάξω είχα κάνει την αναβάθμιση του Μαιου. Παρόλα αυτά μου ήρθε πάλι μάλλον η ίδια αναβάθμιση και την έκανα.
 
Από άλλο φόρουμ
"Do no update to S91*BXXS2AWEA
The firmware is not signed by Google Play Protect - so phone become UNCERTIFIED and Google Pay stops, other SafetyNet dependent also.

At the moment only THL CSC is pushed to ...WEA. Others (at the moment) are on WD1.

TThe is nonoption to downgrade because this is first firmware with new 2 bootloader.

Deleting, Unistalling, Clearing data, even Factory reset do NOT avoid uncertified status.

(There is a chance for updating Play Protect but it's less likely before Samsung new firmware.)

Current option for already updated to WEA:
Just wait for new WEx (after A) or WFx firmware."
 
Μάλλον βιάστικα να αναβαθμίσω....
Πηγή;;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sofos_5 said:

Πηγή;;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

https://forum.xda-developers.com/t/s23-call-recording-possibility-of-changing-csc.4548227/page-19

 

Μήνυμα 371. Εγώ όντως αναβάθμισα σε αυτή την έκδοση και σταμάτησε να λειτουργεί το google pay. 

Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2023 at 10:03 ΜΜ, mythos_bt said:

https://forum.xda-developers.com/t/s23-call-recording-possibility-of-changing-csc.4548227/page-19

 

Μήνυμα 371. Εγώ όντως αναβάθμισα σε αυτή την έκδοση και σταμάτησε να λειτουργεί το google pay. 

Και εμένα δεν μου δουλεύει αφότου έβαλα THL.

Τι κάνουμε τώρα ; Αλλάζουμε CSC η περιμένουμε μήνες για αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον REALME 65W TRAVEL CHARGER SUPERDART.

https://www.e-shop.gr/realme-65w-travel-charger-superdart-usb-white-p-TEL.200716?gclid=EAIaIQobChMIv_SO6Iak_wIVWvx3Ch39iQLmEAEYASABEgJ1qvD_BwE

όμως το κινητό δε φορτιζει γρηγορα.

Το κοβει η samsung επειδη δεν ειναι ο αυθεντικος;

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gp30169 said:

Αγόρασα τον REALME 65W TRAVEL CHARGER SUPERDART.

https://www.e-shop.gr/realme-65w-travel-charger-superdart-usb-white-p-TEL.200716?gclid=EAIaIQobChMIv_SO6Iak_wIVWvx3Ch39iQLmEAEYASABEgJ1qvD_BwE

όμως το κινητό δε φορτιζει γρηγορα.

Το κοβει η samsung επειδη δεν ειναι ο αυθεντικος;

απλα δεν ταιριαζουν volt με ampere  . εχεις εναν 25αρι σαμσουγκ να δεις αν αναφερει τα ιδια χαρακτηριστηκα με τον realme ? τα watt απο μονα τους δεν σημαινουν τιποτα. ο γνησιος 25αρης που εχω γραφει :  5v - 3.0a = 15w , 9.0v - 2.77a = 25w , 11.0v -2.25a = 25w , 5.9v - 3.0a = 7.5w

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

output: 5V - 2A  10W

           10V - 6.5A  65W MAX

λογικα φορτιζει με τα 10W. 

Γιατί ομως δε φορτίζει με τα 65? Kαι να πιανει τα 45?

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gp30169 said:

Αγόρασα τον REALME 65W TRAVEL CHARGER SUPERDART.

https://www.e-shop.gr/realme-65w-travel-charger-superdart-usb-white-p-TEL.200716?gclid=EAIaIQobChMIv_SO6Iak_wIVWvx3Ch39iQLmEAEYASABEgJ1qvD_BwE

όμως το κινητό δε φορτιζει γρηγορα.

Το κοβει η samsung επειδη δεν ειναι ο αυθεντικος;

Ειδικά σε φορτιστές, προσωπικά χρησιμοποιώ πάντοτε της ίδιας μάρκας. 

Επίσης, ο 45 της Samsung με τον 25 σε 0-100 ας έχουν 10 λεπτά διαφορά. 

Μην νομίζεις δηλαδή ότι η διαφορά σε χρόνο είναι αμάν σημαντική μεταξύ των δύο. 

Τώρα γιατί δεν φορτίζει γρήγορα με αυτόν που πήρες, φαντάζομαι είτε επειδή δεν είναι Samsung είτε έχει κάποιο διαφορετικό χαρακτηριστικό από τον Samsung. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gp30169 said:

output: 5V - 2A  10W

           10V - 6.5A  65W MAX

λογικα φορτιζει με τα 10W. 

Γιατί ομως δε φορτίζει με τα 65? Kαι να πιανει τα 45?

επειδη εχω και τον 65w της σαμσουγκ γραφει 20,0v x 2.25a =45 w , το οποιο δεν το εχει της realme οποτε δεν σου κανει . με 10v - 6.5a δεν φορτιζουν τα σαμσουγκ

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 10:25 ΠΜ, gp30169 said:

Αγόρασα τον REALME 65W TRAVEL CHARGER SUPERDART.

https://www.e-shop.gr/realme-65w-travel-charger-superdart-usb-white-p-TEL.200716?gclid=EAIaIQobChMIv_SO6Iak_wIVWvx3Ch39iQLmEAEYASABEgJ1qvD_BwE

όμως το κινητό δε φορτιζει γρηγορα.

Το κοβει η samsung επειδη δεν ειναι ο αυθεντικος;

Είναι διαφορετικό πρωτόκολλο φόρτισης το Power Delivery 3.0 του S23 ultra με το SuperDart της RealMe.

Σχεδόν όλες οι εταιρίες έχουν δικό τους πρωτόκολλο ταχείας φόρτισης έτσι ώστε να σε δεσμεύουν στα αξεσουάρ τους. Το παρακάτω link έχει περισσότερες πληροφορίες 

https://onsitego.com/blog/smartphone-fast-charging-standards-explained/

Link to comment
Share on other sites

 Αρκεί ο φορτιστής να υποστηρίζει qc και Power delivery Και εισαι OK. Δεν είναι ανάγκη να είναι μαμίσιος. Υπάρχουν πολύ αξιόλογες προτάσεις από Anker και ugreen. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...