Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, GeorgeHtz said:

Πολύ σημαντική είναι η ηχογράφηση κλήσεων που είχα παλαιότερα . Ξέρω ότι σε άλλο region γίνετε αυτόματη ηχογράφηση . Πώς αλλάζω region ώστε να εμφανιστεί αυτή η επιλογή ;

@arxontas2323κάτι είχες αναφέρει πιο πάνω ...μήπως έχεις εύκαιρο έναν οδηγό ώστε να έχω call recording.

csc πρέπει να αλλάξεις. εγώ σε s21 plus με exynos έχω αλλάξει σε THL και εχω εγγραφή κλήσεων και αναγνώριση spam

Δες αυτό τον οδηγό: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4

 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Καλησπέρα και από εμένα . Κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και έναν μήνα . 

Αυτά που με χαλάνε είναι τα εξής:

Στο κινητό δεν αρέσει κανένας φορτιστής. Τι GaN 65w ,τι Qc 4.0 στα 27w, δεν του αρέσει τίποτα . Θέλει λογικά το δικό του, τον οποίο έχω παραγγείλει. Όσο καιρό δεν έχω τον μαμά 45w φορτιστή, η μπαταρία μου βγάζει 3-4 ώρες sot . Μένω στην Αθηνά,παιχνίδια δεν παίζω κτλ κτλ . Μόλις βρω χρόνο θα πάω στο σέρβις να μου αλλάξουν την μπαταρία. Την χάλασαν οι 5-6 διαφορετικοί φορτιστές που έχω ; Ήμουν άτυχος ; Δεν ξέρω ...θα μάθω .

Σε αυτά που χρειάζομαι την βοήθεια σας τωρα ...

Από την πρώτη μέρα έχω συνδέσει το βασικό Gmail μου και έχουν περαστεί οι επαφές . Προχθές σύνδεσα και το επαγγελματικό μου  Gmail και τώρα έχουν περαστεί άλλες 500 επαφές . Δεν μπορώ με τίποτα να βρω μια επιλογή "contacts to show " ώστε να βλέπω τις επαφές μόνο από το ένα Gmail.

 

Πολύ σημαντική είναι η ηχογράφηση κλήσεων που είχα παλαιότερα . Ξέρω ότι σε άλλο region γίνετε αυτόματη ηχογράφηση . Πώς αλλάζω region ώστε να εμφανιστεί αυτή η επιλογή ;

@arxontas2323κάτι είχες αναφέρει πιο πάνω ...μήπως έχεις εύκαιρο έναν οδηγό ώστε να έχω call recording.

το έβαλε το βιντεάκι ο xetasa!!έχεις επιλογές ανάμεσα σε sek,ilo,thl και ins

2 ώρες πριν, xetasa said:

csc πρέπει να αλλάξεις. εγώ σε s21 plus με exynos έχω αλλάξει σε THL και εχω εγγραφή κλήσεων και αναγνώριση spam

Δες αυτό τον οδηγό: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4

 

rcs έχεις ενεργοποιημένα μέσω samsung messages;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαχθεί η οθόνη στο επίσημο service διατηρείται η αδιαβροχοποιηση; Το τεσταρουν; Ή απλά το λενε χωρίς μέτρηση απλά και μόνο επειδή ξαναεβαλαν τις "τσιμουχες";

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Leon_G said:

Αν αλλαχθεί η οθόνη στο επίσημο service διατηρείται η αδιαβροχοποιηση; Το τεσταρουν; Ή απλά το λενε χωρίς μέτρηση απλά και μόνο επειδή ξαναεβαλαν τις "τσιμουχες";

Ναι, περνάει τεστ κανονικά η συσκευή. Άλλωστε μετά την επισκευή σου δίνουν και αναλυτική αναφορά με τα τεστ που έχει περάσει η συσκευή. Απ όσο ξέρω αυτά δεν μπορείς να τα φτιάξεις, είναι απ ευθείας απο το σύστημα της samsung.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Από την πρώτη μέρα έχω συνδέσει το βασικό Gmail μου και έχουν περαστεί οι επαφές . Προχθές σύνδεσα και το επαγγελματικό μου  Gmail και τώρα έχουν περαστεί άλλες 500 επαφές . Δεν μπορώ με τίποτα να βρω μια επιλογή "contacts to show " ώστε να βλέπω τις επαφές μόνο από το ένα Gmail.

 

Πολύ σημαντική είναι η ηχογράφηση κλήσεων που είχα παλαιότερα . Ξέρω ότι σε άλλο region γίνετε αυτόματη ηχογράφηση . Πώς αλλάζω region ώστε να εμφανιστεί αυτή η επιλογή ;

@arxontas2323κάτι

 

12 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

Από την πρώτη μέρα έχω συνδέσει το βασικό Gmail μου και έχουν περαστεί οι επαφές . Προχθές σύνδεσα και το επαγγελματικό μου  Gmail και τώρα έχουν περαστεί άλλες 500 επαφές . Δεν μπορώ με τίποτα να βρω μια επιλογή "contacts to show " ώστε να βλέπω τις επαφές μόνο από το ένα Gmail.

 

Πολύ σημαντική είναι η ηχογράφηση κλήσεων που είχα παλαιότερα . Ξέρω ότι σε άλλο region γίνετε αυτόματη ηχογράφηση . Πώς αλλάζω region ώστε να εμφανιστεί αυτή η επιλογή ;

@arxontas2323κάτι είχες αναφέρει πιο πάνω ...μήπως έχεις εύκαιρο έναν οδηγό ώστε να έχω call recording.

Καλημέρα. 

Θα πας στο εικονίδιο "Επαφές" να ορίσεις ποιες θέλεις να βλέπεις, όχι στο "Τηλέφωνο"... Πήγαινε σε "όλες τις εφαρμογές" και θα το βρεις... 

Στο "Επαφές" λοιπόν πανω αριστερά στις 3 γραμμες, κάτω απο ρυθμίσεις επιλέγεις τι θα βλέπεις... 

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, IKAL said:

 

Καλημέρα. 

Θα πας στο εικονίδιο "Επαφές" να ορίσεις ποιες θέλεις να βλέπεις, όχι στο "Τηλέφωνο"... Πήγαινε σε "όλες τις εφαρμογές" και θα το βρεις... 

Στο "Επαφές" λοιπόν πανω αριστερά στις 3 γραμμες, κάτω απο ρυθμίσεις επιλέγεις τι θα βλέπεις... 

Ισχύει, αλλά μόνο από το εικονίδιο "επαφές", όταν πας από το εικονίδιο "τηλέφωνο" για να κάνεις κάποια κλήση και ψάξεις να επιλέξεις από εκεί την επαφή που θέλεις, δυστυχώς τις εμφανίζει όλες...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, xetasa said:

csc πρέπει να αλλάξεις. εγώ σε s21 plus με exynos έχω αλλάξει σε THL και εχω εγγραφή κλήσεων και αναγνώριση spam

Δες αυτό τον οδηγό: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4

 

Είναι ασφαλές, για s 23 ultra???? Μπορούμε να γυρίσουμε στην εργοστασιακή ρύθμιση. Θα έχουμε θέμα με εγγύηση???

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, agelakos12 said:

Είναι ασφαλές, για s 23 ultra???? Μπορούμε να γυρίσουμε στην εργοστασιακή ρύθμιση. Θα έχουμε θέμα με εγγύηση???

Ναι ειναι ασφαλες και το γυρνά όποτε θες μέσα σε 2 λεπτά,κανένα θέμα με εγγύηση

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω βίντεο στο tiktok για tricks του s23 και όταν επιλέγω στις ρυθμίσεις το Always on display και θέλω να αλλάξω το τρόπο εμφάνισης του ρολογιού, αν και επιλέγω διαφορετική επιλογή εμφάνισης, μετά το δοκιμάζω αλλά δείχνει την παλαιά εμφάνιση της ώρας. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2023 at 1:05 ΜΜ, vaggos13 said:

Ρωτάω και εδώ που έχει περισσότερη κίνηση από το θρεντ των αξεσουάρ.

Έχει βάλει κανείς dome και να το έχει δοκιμάσει με θήκη Supcase Unicorn Beetle Pro;;; Το βλέπω πολύ οριακά το τζάμι... 

Σημειωτέον, ακόμα δεν έχω το κινητό για να το δοκιμάσω. Για αυτό ρωτάω, μην σπάμε χωρίς λόγο το τζάμι.

Την εχω την θηκη αλλα πιεζει το τζαμακι και το σηκωνει τελικα. Ασε που μου εσπασε το πλαστικο μπροστινο μερος χωρις λογο. Ερχεται με 2 βεβαια (το ενα με ενσωματωμενη προστασια που ειναι μάπα αλλα την εβγαλα και μπορεις να το χρησιμοποιησεις κανονικα μεχρι να σου ξανασπασει). Οποτε γυρισα ξανα στην απλη supcase beetle και ηρεμησα. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ναι ειναι ασφαλες και το γυρνά όποτε θες μέσα σε 2 λεπτά,κανένα θέμα με εγγύηση

Οπότε το ρυθμίζουμε σε SEK και εαν θέλουμε να το γυρίσουμε στο εργοστασιακό σε EUR???

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, agelakos12 said:

Οπότε το ρυθμίζουμε σε SEK και εαν θέλουμε να το γυρίσουμε στο εργοστασιακό σε EUR???

ακριβως...αν δεν σε ενδιαφέρουν τα rcs sammsung messages βάλε ilo ή ins που έχεις και spam protection

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, arxontas2323 said:

ακριβως...αν δεν σε ενδιαφέρουν τα rcs sammsung messages βάλε ilo ή ins που έχεις και spam protection

Δεν έχω ιδέα σε τι αναφέρεσαι???

Τι είναι τα ilo ή ins??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Έχει κανείς να προτείνει τροπο εγγραφής τηλεφωνικών κλησεων για τη συσκευή μας?

Ευχαριστώ πολύ!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, jimma1987 said:

Βλέπω βίντεο στο tiktok για tricks του s23 και όταν επιλέγω στις ρυθμίσεις το Always on display και θέλω να αλλάξω το τρόπο εμφάνισης του ρολογιού, αν και επιλέγω διαφορετική επιλογή εμφάνισης, μετά το δοκιμάζω αλλά δείχνει την παλαιά εμφάνιση της ώρας. 

Κοίταξε προσεκτικά την οθόνη πάνω ή κάτω μήπως σου βγάζει να πατήσεις μετά την αλλαγή, "εφαρμογή" ή "αποθήκευση" και δεν το πατάς, οπότε δεν παίρνει την επιλογή; 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LAGGI said:

Καλησπέρα παιδιά...

Έχει κανείς να προτείνει τροπο εγγραφής τηλεφωνικών κλησεων για τη συσκευή μας?

Ευχαριστώ πολύ!

Μόνο με αλλαγή csc. Διάβασε μερικά μηνύματα ποιο πάνω. Υπάρχει και σχετικό βίντεο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το service στη γουναρη στη Γλυφαδα;

Ειναι ανταξιο της smartec ?

Εχει καλες κριτικες αλλα ηθελα να παρω και τη γνωμη σας για επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2023 at 12:32 ΠΜ, arxontas2323 said:

rcs έχεις ενεργοποιημένα μέσω samsung messages;;

Τα είχα ενεργοποιημένα με το eur, τώρα δεν ξέρω αν λειτουργούν αλλά δεν με ενδιαφέρει κιολας!

On 23/5/2023 at 2:00 ΜΜ, agelakos12 said:

Είναι ασφαλές, για s 23 ultra???? Μπορούμε να γυρίσουμε στην εργοστασιακή ρύθμιση. Θα έχουμε θέμα με εγγύηση???

απαντήθηκε απο τον arxontas2323!

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, agelakos12 said:

Δεν έχω ιδέα σε τι αναφέρεσαι???

Τι είναι τα ilo ή ins??

αντι για sek μπορεις να βάλεις μια απο τις άλλες 2 επιλογές που σου παρέχουν και spam protection

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2023 at 12:35 ΜΜ, jimmis11 said:

Ισχύει, αλλά μόνο από το εικονίδιο "επαφές", όταν πας από το εικονίδιο "τηλέφωνο" για να κάνεις κάποια κλήση και ψάξεις να επιλέξεις από εκεί την επαφή που θέλεις, δυστυχώς τις εμφανίζει όλες...

Αυτό είναι το κακό. Δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή "επαφές " , ο,τι είναι το ψάχνω από το dial ....κρίμα που δεν αλλάζει πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα φώτα σας παρακαλώ , να επισημάνω ότι είμαι τελείως άσχετος με τη λήψη φωτογραφιών, προσπαθώ να τραβήξω με expert raw, astrophoto mode το φεγγάρι με την Αφροδίτη με τη βοήθεια τριποδου , το αποτέλεσμα είναι χάλια όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ , φταίει κάτι στο κινητό ; Κάτι κάνω λάθος ; Οι ρυθμίσεις είναι στις default νομίζω , να τονίσω ότι έχω στους φακούς Optik Pro Lens Protector Spigen. Στη δεύτερη φωτό τα πράγματα είναι καλύτερα με το 100x zoom.

20230523_231258.jpg

20230524_212708.jpg

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, LAGGI said:

Καλησπέρα παιδιά...

Έχει κανείς να προτείνει τροπο εγγραφής τηλεφωνικών κλησεων για τη συσκευή μας?

Ευχαριστώ πολύ!

Eγω χρησιμοποιω χρονια τωρα το Total Recall της Killermobile. To εχω αγορασει και μου εχει λυσει τα χερια. Το εχω στο manual για να μπορω να ηχογραφω οποια κληση θελω εγω.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mspant said:

Καλησπέρα, τα φώτα σας παρακαλώ , να επισημάνω ότι είμαι τελείως άσχετος με τη λήψη φωτογραφιών, προσπαθώ να τραβήξω με expert raw, astrophoto mode το φεγγάρι με την Αφροδίτη με τη βοήθεια τριποδου , το αποτέλεσμα είναι χάλια όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ , φταίει κάτι στο κινητό ; Κάτι κάνω λάθος ; Οι ρυθμίσεις είναι στις default νομίζω , να τονίσω ότι έχω στους φακούς Optik Pro Lens Protector Spigen. Στη δεύτερη φωτό τα πράγματα είναι καλύτερα με το 100x zoom.

20230523_231258.jpg

20230524_212708.jpg

Το καλύτερο πείραμα θα ήταν να τραβαγες χωρίς το Protect για να έχεις μια σωστή σύγκριση για το λόγο ότι έχουν αναφερθεί διάθλαση μέσα από το φακό κ παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Eγω χρησιμοποιω χρονια τωρα το Total Recall της Killermobile. To εχω αγορασει και μου εχει λυσει τα χερια. Το εχω στο manual για να μπορω να ηχογραφω οποια κληση θελω εγω.
γράφει όμως μέσω Bluetooth;
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, lefteriskoy said:

Eγω χρησιμοποιω χρονια τωρα το Total Recall της Killermobile. To εχω αγορασει και μου εχει λυσει τα χερια. Το εχω στο manual για να μπορω να ηχογραφω οποια κληση θελω εγω.

Σιγουρα δε με απασχολεί να το πληρώσω,απλά θέλω μια αξιόπιστη εφαρμογή που να έχει την κατα βούληση ηχογράφηση για όπως ακριβως το λές...

Ωστοσο δεν το βρίσκω στο playstore...ή μαλλον το βρηκα μεσω web αλλα η τελευταια του έκδοση στο playstore ειναι του 2020...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...