Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρατηρώ ότι με τη χρήση ακουστικών Bluetooth πέφτει η μπαταρία σε λογικά πλαίσια, αλλά πέφτει. 1 μέρα σχεδόν κρατάει αλλά με μικρή χρήση από μεριάς μού. Σε λίγες μέρες που θα λείψω εκτός σε νησί θα γίνει χρήση βίντεο κ φώτο, οπότε θα δούμε πως θα τα πάει τότε 
 
Εγώ το ξεσκίζω και με βγάζει μιάμιση μέρα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξεσκίζω και με βγάζει μιάμιση μέρα...

sent from my S23Ultra 12/512

Δεν παίζεις μάλλον παιχνίδια. Σε όλους το ίδιο είναι ανάλογα τη χρήση. Αν παίζεις παιχνίδια αρκετά το βράδυ φορτιζεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεις μάλλον παιχνίδια. Σε όλους το ίδιο είναι ανάλογα τη χρήση. Αν παίζεις παιχνίδια αρκετά το βράδυ φορτιζεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι παιχνίδια δεν παίζω...

Είμαι όμως με 4G+ πάνω από μισή μέρα και το υπόλοιπο WiFi...

Κι όπως έχω ανεβάσει και σε προηγούμενο screenshot έχω πιάσει σχεδόν 9.30 ώρες οθόνη...

Επίσης ξέρουμε όλοι ότι τα social media app είναι απαιτητικά σε μπαταρία...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιχνίδια δεν παίζω...

Είμαι όμως με 4G+ πάνω από μισή μέρα και το υπόλοιπο WiFi...

Κι όπως έχω ανεβάσει και σε προηγούμενο screenshot έχω πιάσει σχεδόν 9.30 ώρες οθόνη...

Επίσης ξέρουμε όλοι ότι τα social media app είναι απαιτητικά σε μπαταρία...

sent from my S23Ultra 12/512

Ναι αυτό ακριβώς λέω. Όταν δεν παίζεις παιχνίδια μπορείς να δεις μεγάλο sot. Ανάλογα τη χρήση είναι και η μπαταρία που είναι ακριβώς ίδια σε όλα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς λέω. Όταν δεν παίζεις παιχνίδια μπορείς να δεις μεγάλο sot. Ανάλογα τη χρήση είναι και η μπαταρία που είναι ακριβώς ίδια σε όλα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το gaming έχει σαφώς πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση...

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και καλή ψήφο σε όλη την παρέα.

Η πρώτη δική μου παρατήρηση σε σχέση με το S22 ultra, είναι η πολύ καλύτερη μπαταρία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρησιμοποιεί κανένας το τηλέφωνο με Android Auto και ειδικότερα σε καινούργια αυτοκίνητα του VAG Group? Έχω το seat leon 21 και δουλεύει το s22 ultra μια χαρά. Ο αδερφός μου όμως δεν μπορεί να συνδέσει το s23 ultra σε καινούργιο skoda. Και διαβάζω επίσης διάφορα στο ιντερνετ. Είναι το μόνο με με κρατάει από το να κάνω τη μετάβαση γιατί το χρησιμοποιώ... 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, harris78 said:

Καλημέρα, χρησιμοποιεί κανένας το τηλέφωνο με Android Auto και ειδικότερα σε καινούργια αυτοκίνητα του VAG Group? Έχω το seat leon 21 και δουλεύει το s22 ultra μια χαρά. Ο αδερφός μου όμως δεν μπορεί να συνδέσει το s23 ultra σε καινούργιο skoda. Και διαβάζω επίσης διάφορα στο ιντερνετ. Είναι το μόνο με με κρατάει από το να κάνω τη μετάβαση γιατί το χρησιμοποιώ... 

Είχα διαβάσει ότι κάτι παίζει με την ενεργοποίηση του full link από την seat και ότι είναι δεν είναι διαθέσιμο σε κάποιες χώρες. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε για leon 2022 ενός φίλου.

Edited by Henry_12
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για το vw group παιδιά εμένα σε Volvo Xc60 φετινό όλα καλά ενώνεται κατευθείαν εφαρμογές μυνηματα τηλέφωνα όλα. Έχω βάλει και ρουτίνα να ανοίγει hot-spot για να ενημερώνονται οι εφαρμογές στο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

πήγα να στείλω ενα μήνυμα και έβλεπα οτι παλιά τα έστελνα μέσω samsung που γίνεται μπλε το μήνυμα αντί για πράσινο...παρατηρώ οτι δεν μπορώ να στείλω σε κανένα...είχε άλλος αυτό το πρόβλημα;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για θήκη μπρατσου για το s23 ultra τι προτείνετε? Στο skroutz δε βρήκα κάτι σχετικό. Επίσης από χτες το δαχτυλικο αποτύπωμα δε πιάνει εύκολα. Έλεγα να πάρω τζάμι ή κάλυμμα αλλά τώρα το φοβάμαι λιγάκι 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimma1987 said:

Παιδιά για θήκη μπρατσου για το s23 ultra τι προτείνετε? Στο skroutz δε βρήκα κάτι σχετικό. Επίσης από χτες το δαχτυλικο αποτύπωμα δε πιάνει εύκολα. Έλεγα να πάρω τζάμι ή κάλυμμα αλλά τώρα το φοβάμαι λιγάκι 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα, είναι απίστευτα γρήγορο. Αν πάρεις τζάμι ή μεμβράνη, δεν θα αλλάξει τίποτα, απλώς θα τα ξαναβάλεις από την αρχή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ggazas said:

Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα, είναι απίστευτα γρήγορο. Αν πάρεις τζάμι ή μεμβράνη, δεν θα αλλάξει τίποτα, απλώς θα τα ξαναβάλεις από την αρχή.

Τι προτείνεις? Είδα ότι υπάρχει μια στα 40ε αλλά οι κριτικές ποικίλουν. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimma1987 said:

Τι προτείνεις? Είδα ότι υπάρχει μια στα 40ε αλλά οι κριτικές ποικίλουν. 

Εγώ προσωπικά δεν φοράω καμιά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το δίκτυο του παρόχου σου, αν υποστηρίζει VoLTE ή όχι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Henry_12 said:

Είχα διαβάσει ότι κάτι παίζει με την ενεργοποίηση του full link από την seat και ότι είναι δεν είναι διαθέσιμο σε κάποιες χώρες. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε για leon 2022 ενός φίλου.

Έχω ενεργοποιημένο full link κανονικά! Απλά γίνεται έντονη συζήτηση για προβλήματα σύνδεσης τους s23 με android auto γι αυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites




Έχω ενεργοποιημένο full link κανονικά! Απλά γίνεται έντονη συζήτηση για προβλήματα σύνδεσης τους s23 με android auto γι αυτό ρωτάω...
Εμένα σε cupra formentor, λειτουργεί κανονικά.

Στάλθηκε από το S23 Ultra

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silencer181 said:

Vodafone εχω από το οτι διαβαζω υποστηρίζει. 

Και οι δύο SIM είναι Vodafone? 

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2023 at 9:43 ΠΜ, spiros1001 said:

 

On 16/5/2023 at 2:20 ΠΜ, AnDas said:

Μην σου πω ότι η cosmote ήταν και η πρώτη που το ενεργοποίησε

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

φταίει η αλλαγή csc σε ilo και  δεν μου το βγάζει..εχει βρει λύση κάποιος που άλλαξε csc να ενεργοποιήσει κάπως το rcs;;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα . Κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και έναν μήνα . 

Αυτά που με χαλάνε είναι τα εξής:

Στο κινητό δεν αρέσει κανένας φορτιστής. Τι GaN 65w ,τι Qc 4.0 στα 27w, δεν του αρέσει τίποτα . Θέλει λογικά το δικό του, τον οποίο έχω παραγγείλει. Όσο καιρό δεν έχω τον μαμά 45w φορτιστή, η μπαταρία μου βγάζει 3-4 ώρες sot . Μένω στην Αθηνά,παιχνίδια δεν παίζω κτλ κτλ . Μόλις βρω χρόνο θα πάω στο σέρβις να μου αλλάξουν την μπαταρία. Την χάλασαν οι 5-6 διαφορετικοί φορτιστές που έχω ; Ήμουν άτυχος ; Δεν ξέρω ...θα μάθω .

Σε αυτά που χρειάζομαι την βοήθεια σας τωρα ...

Από την πρώτη μέρα έχω συνδέσει το βασικό Gmail μου και έχουν περαστεί οι επαφές . Προχθές σύνδεσα και το επαγγελματικό μου  Gmail και τώρα έχουν περαστεί άλλες 500 επαφές . Δεν μπορώ με τίποτα να βρω μια επιλογή "contacts to show " ώστε να βλέπω τις επαφές μόνο από το ένα Gmail.

 

Πολύ σημαντική είναι η ηχογράφηση κλήσεων που είχα παλαιότερα . Ξέρω ότι σε άλλο region γίνετε αυτόματη ηχογράφηση . Πώς αλλάζω region ώστε να εμφανιστεί αυτή η επιλογή ;

@arxontas2323κάτι είχες αναφέρει πιο πάνω ...μήπως έχεις εύκαιρο έναν οδηγό ώστε να έχω call recording.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...