Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, AnDas said:

Μην σου πω ότι η cosmote ήταν και η πρώτη που το ενεργοποίησε

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

1 hour ago, spiros1001 said:

Σ εσας είναι ενεργοποιημένο;Γιατί εμένα δεν υπάρχει κάτι

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το περιμένω αύριο, το green!

Θέλω να ρωτήσω: τι επιλογές σε αυθεντικό και - πάντα - μάρκας Samsung φορτιστή έχω; Μπορείτε να δώσετε links με επιλογές; Μόνο ενσύρματο, όχι wireless charging.

Τι κακό κι αυτό να τον καταργήσουν από τη συσκευασία, τόσα πληρώνουμε!

Edited by philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, philos said:

Παιδιά το περιμένω αύριο, το green!

Θέλω να ρωτήσω: τι επιλογές σε αυθεντικό και - πάντα - μάρκας Samsung φορτιστή έχω; Μπορείτε να δώσετε links με επιλογές; Μόνο ενσύρματο, όχι wireless charging.

Τι κακό κι αυτό να τον καταργήσουν από τη συσκευασία, τόσα πληρώνουμε!

EP TA845 μαζί με καλώδιο usb-c σε retail θα δεις (όχι το bulk που είναι σε σακουλάκι) 

https://www.skroutz.gr/s/23019303/Samsung-Φορτιστής-και-Καλώδιο-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Retail.html

Edited by fasteagle2023
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, philos said:

Τι κακό κι αυτό να τον καταργήσουν από τη συσκευασία, τόσα πληρώνουμε!

Ο φθηνοτερος εχει κανα 30αρι ευρω,σου λενε οι πονηροι γιατι να το δωσουμε στη συσκευασια ? Τα κορόιδα θα μας σταξουν και το 30αρι κι αν χρειαστει αργοτερα θα σου αφαιρεσουν και το καλωδιο να βγαλουν κανα 10ευρω κι απο εκει με το προσχημα φυσικα της ''οικολογιας'' ,φυσικα στη τιμη που εχει το κινητο μπαουλο με αξεσουαρ επρεπε να προσφερουν.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, philos said:

Παιδιά το περιμένω αύριο, το green!

Θέλω να ρωτήσω: τι επιλογές σε αυθεντικό και - πάντα - μάρκας Samsung φορτιστή έχω; Μπορείτε να δώσετε links με επιλογές; Μόνο ενσύρματο, όχι wireless charging.

Τι κακό κι αυτό να τον καταργήσουν από τη συσκευασία, τόσα πληρώνουμε!

Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενη σελίδα ότι μπορείς να αγοράσεις άφοβα από εδώ https://www.aliexpress.com/item/1005004824432443.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.21ef1802YQNCPe

Διαλέγεις εσύ πώς θέλεις να σου έρθει...Μόνο φορτιστής, φορτιστής με καλώδιο, και τα δύο σε συσκευασία ή χωρις συσκευασία κτλ. 

Λειτουργεί άψογα!

Επίσης, έρχεται νωρίτερα απ' ό,τι λέει, αρκεί να παίξεις με το More options δίπλα από την ημερομηνία παραλαβής. Δηλαδή τη 2η επιλογή αν βάλεις, πάει  +1,13€

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Σ εσας είναι ενεργοποιημένο;Γιατί εμένα δεν υπάρχει κάτι
Με το θα επιλέξεις το mesages για μυνηματα αυτόματα ενεργοποιεί τα το rcs?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bardull said:

Με το θα επιλέξεις το mesages για μυνηματα αυτόματα ενεργοποιεί τα το rcs?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με ρωτάς αν με το που επιλέξω messages αν ενεργοποιείτε αυτόματα;σε μενα τουλάχιστον όχι 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Με το θα επιλέξεις το mesages για μυνηματα αυτόματα ενεργοποιεί τα το rcs?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι το πρώτο στις ρυθμίσεις του messages. Το ενεργοποιείς και επαληθεύεις το νούμερο του τηλεφώνου σου. Μετά γράφει ότι συνδέθηκε και είναι έτοιμο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 10:59 ΠΜ, fasteagle2023 said:

Καλημέρα παιδιά.

Ενώ το βάζω χειροκίνητα να μπαίνει σε 4G δίκτυα μόνο, και στις δύο sim που έχω, παρατηρώ ότι μου γυρίζει στο 5G. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να να κλειδώσω μόνο την επιλογή 4G χωρίς να μπορεί να αλλάζει από μόνο του;

Ευχαριστώ

Παιδιά καλησπέρα και συγνώμη που επανέρχομαι με το ίδιο θέμα, αλλά δεν έχω βρει λύση. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν κάνω σωστά; το αλλάζω από τις επιλογές στην παρακάτω εικόνα, αλλά ξαναμπαίνει μόνο του σε 5G

Screenshot_20230517_184021_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, fasteagle2023 said:

Παιδιά καλησπέρα και συγνώμη που επανέρχομαι με το ίδιο θέμα, αλλά δεν έχω βρει λύση. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν κάνω σωστά; το αλλάζω από τις επιλογές στην παρακάτω εικόνα, αλλά ξαναμπαίνει μόνο του σε 5G

Screenshot_20230517_184021_Call settings.jpg

Μήπως έχεις καμία ρουτίνα που είναι σχετικό με το δίκτυο και γι αυτό στα αλλάζει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω την κυρία κάρτα μου cosmote στην sim 1,αυριο θα βάλω μια vodafone στην sim 2,cosmote θα έχω 5G, στη vodafone θα έχω? Volte wificall θα έχω? Πρέπει να στείλω μυνημα?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Andreaszel said:

Μήπως έχεις καμία ρουτίνα που είναι σχετικό με το δίκτυο και γι αυτό στα αλλάζει?

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Αυτό από που το βλέπουμε; ευχαριστώ 

 

Μόλις μπήκα στην επιλογή για ρουτίνες. Δεν έχω πειράξει τίποτα εκεί και επίσης δεν είδα να έχει κάτι σχετικά με τις συνδέσεις 

Edited by fasteagle2023
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το adaptive power saving ;

Εδώ νομίζω είναι η λύση του προβλήματος σου

https://www.androidauthority.com/how-to-turn-off-5g-android-3225031/

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fasteagle2023 said:

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Αυτό από που το βλέπουμε; ευχαριστώ 

 

Μόλις μπήκα στην επιλογή για ρουτίνες. Δεν έχω πειράξει τίποτα εκεί και επίσης δεν είδα να έχει κάτι σχετικά με τις συνδέσεις 

Άρα δεν έχεις φτιάξει καποια ρουτίνα που να σχετίζεται με το δίκτυο κλπ...κάποια εφαρμογή μήπως που έχεις τοτε???λοιπόν επειδή έχω κ εγώ 2 καρτες.....αν χρησιμοποιείς εναλλαξ δεδομένα μια από τη μια κάρτα μια από την άλλη σωστά κάνει κ στο γυρνάει σε 5g /4g κτλπ....το ίδιο κάνει κ σε μένα μόλις που το δοκίμασα...

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Andreaszel said:

Άρα δεν έχεις φτιάξει καποια ρουτίνα που να σχετίζεται με το δίκτυο κλπ...κάποια εφαρμογή μήπως που έχεις τοτε???λοιπόν επειδή έχω κ εγώ 2 καρτες.....αν χρησιμοποιείς εναλλαξ δεδομένα μια από τη μια κάρτα μια από την άλλη σωστά κάνει κ στο γυρνάει σε 5g /4g κτλπ....το ίδιο κάνει κ σε μένα μόλις που το δοκίμασα...

Ναι αυτό ακριβώς, όταν κάνω εναλλαγή τα αλλάζει όλα. Είναι σφάλμα όμως αυτό κανονικά. Δεν πρέπει να αλλάζει

 

2 ώρες πριν, MobilePerson said:

Έχεις ενεργοποιημένο το adaptive power saving ;

Εδώ νομίζω είναι η λύση του προβλήματος σου

https://www.androidauthority.com/how-to-turn-off-5g-android-3225031/

Δυστυχώς τελικά αυτό είναι. Και λέω δυστυχώς γιατί για να έχεις μόνιμα απενεργοποιημένο το 5G και στις δύο κάρτες, πρέπει να έχει ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας, ώστε να μπορείς να επιλέξεις από το μενού "Απενεργοποίηση 5G"

Είναι σφάλμα αυτό όπως είπα και παραπάνω και ελπίζω να φτιαχτεί. Δεν είναι δυνατόν σε κάθε εναλλαγή καρτών για δεδομένα να επαναφέρει και το 5G.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας  

Screenshot_20230518_011703_Device care.jpg

Edited by fasteagle2023
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτοχος από χθες της έκδοσης 512/12.

Μετά το S21 ultra, το απογοητευτικό S22 ultra, πραγματικά προβληματίστηκα πολύ για αλλαγή στρατοπέδου.

Εννοείται ότι έχω διαβάσει όλες τις αναρτήσεις και προβληματίστηκα πολύ με αυτές που μιλούσαν για το σήμα.  

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα, κυρίως τα δεδομένα, είναι το αδύνατο σημείο του. Δυστυχώς κάποιες φορές χάνει το 4G και το επαναφέρει με το πολύ 2 γραμμές  μόνο εάν το βάλεις airplane mode και ξανά ενεργοποίηση 

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, costsa41 said:

Είναι το πρώτο στις ρυθμίσεις του messages. Το ενεργοποιείς και επαληθεύεις το νούμερο του τηλεφώνου σου. Μετά γράφει ότι συνδέθηκε και είναι έτοιμο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εμένα δεν μου ζήτησε καμία επιβεβαίωση και δεν μου το βγάζει καν σαν επιλογή

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το σήμα παιδιά εγώ δεν είχα ποτέ θέμα. Πρόσφατα ήμουν και με roaming σε ξένη χώρα κανένα πρόβλημα. Καρφωμένο συνέχεια 4G+ και προχωράω. Δεν εντόπισα καμία μέρα κάτι από αυτά που λέγονται.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Linuxisti said:

Όσον αφορά το σήμα παιδιά εγώ δεν είχα ποτέ θέμα. Πρόσφατα ήμουν και με roaming σε ξένη χώρα κανένα πρόβλημα. Καρφωμένο συνέχεια 4G+ και προχωράω. Δεν εντόπισα καμία μέρα κάτι από αυτά που λέγονται.

Χάχα το πρόβλημα είναι μόνο στην Ελλάδα μας. Αυτό έλειπε στο εξωτερικό να είχες πρόβλημα. ( καλοπροαίρετα μην παρεξηγηθώ) 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το σήμα παιδιά εγώ δεν είχα ποτέ θέμα. Πρόσφατα ήμουν και με roaming σε ξένη χώρα κανένα πρόβλημα. Καρφωμένο συνέχεια 4G+ και προχωράω. Δεν εντόπισα καμία μέρα κάτι από αυτά που λέγονται.
Ούτε εγώ έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα... Και έχω οργώσει σχεδόν όλη την Ελλάδα...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!

 

Μετά από το S2, S4, S6, S8+, S10+ και υπομονή μέχρι να δώσει Snap στην Ευρώπη ήρθα και γω στο μαύρο 12/512!

 

Μέχρι στιγμής μετά από 1 μήνα χρήσης μόνο καλά έχω να πω. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να το σκοτώσω σε μια μέρα με οποιοδήποτε σενάριο χρήσης! Το πενάκι ευχάριστη προσθήκη και ωραίο να παίζεις από δω κι από κει αν και στην ερώτηση αν θα το θυσίαζα για 500mAh ακόμα ή για λίγο πιο στρογγυλεμένες γωνίες δεν ξέρω τι θα απαντούσα.

 

Τα μόνα 2 πράγματα που με ενοχούν είναι τα εξής:

1. Η ειδοποίηση για το κλείδωμα του ασφαλούς φακέλου σε κάθε επανεκκίνηση (πραγματικά, ΑΣΤΟΝ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ! Άμα θέλω ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ!).

2. Αυτό που μετά την επανεκκίνηση το κινητό στην ουσία δεν είναι ανοιχτό (δεν παίρνει ειδοποιήσεις κτλ) μέχρι να βάλεις το PIN (ή το pattern) και να βγάλει το μήνυμα "εκκίνηση τηλεφώνου".

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Υ.Γ. Είχα πολύ καιρό να γράψω και χάρηκα περνώντας τις προηγούμενες σελίδες που είδα γνώριμες φυσιογνωμίες από τα χρόνια του S2 και το S4...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!
 
Μετά από το S2, S4, S6, S8+, S10+ και υπομονή μέχρι να δώσει Snap στην Ευρώπη ήρθα και γω στο μαύρο 12/512!
 
Μέχρι στιγμής μετά από 1 μήνα χρήσης μόνο καλά έχω να πω. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να το σκοτώσω σε μια μέρα με οποιοδήποτε σενάριο χρήσης! Το πενάκι ευχάριστη προσθήκη και ωραίο να παίζεις από δω κι από κει αν και στην ερώτηση αν θα το θυσίαζα για 500mAh ακόμα ή για λίγο πιο στρογγυλεμένες γωνίες δεν ξέρω τι θα απαντούσα.
 
Τα μόνα 2 πράγματα που με ενοχούν είναι τα εξής:
1. Η ειδοποίηση για το κλείδωμα του ασφαλούς φακέλου σε κάθε επανεκκίνηση (πραγματικά, ΑΣΤΟΝ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ! Άμα θέλω ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ!).
2. Αυτό που μετά την επανεκκίνηση το κινητό στην ουσία δεν είναι ανοιχτό (δεν παίρνει ειδοποιήσεις κτλ) μέχρι να βάλεις το PIN (ή το pattern) και να βγάλει το μήνυμα "εκκίνηση τηλεφώνου".
 
Έχει κανείς καμιά ιδέα;
 
Υ.Γ. Είχα πολύ καιρό να γράψω και χάρηκα περνώντας τις προηγούμενες σελίδες που είδα γνώριμες φυσιογνωμίες από τα χρόνια του S2 και το S4...!

Για μένα ευτυχώς που δεν είναι στρογγυλεμένο… Λατρεύω το design του, και ιδίως τώρα που έχει μειωθεί αρκετά και η edge οθόνη του…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω και εδώ που έχει περισσότερη κίνηση από το θρεντ των αξεσουάρ.

Έχει βάλει κανείς dome και να το έχει δοκιμάσει με θήκη Supcase Unicorn Beetle Pro;;; Το βλέπω πολύ οριακά το τζάμι... 

Σημειωτέον, ακόμα δεν έχω το κινητό για να το δοκιμάσω. Για αυτό ρωτάω, μην σπάμε χωρίς λόγο το τζάμι.

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Konstantine73 said:


Για μένα ευτυχώς που δεν είναι στρογγυλεμένο… Λατρεύω το design του, και ιδίως τώρα που έχει μειωθεί αρκετά και η edge οθόνη του…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Το design του γενικότερα μου αρέσει και εμένα πολύ. Έχει πολύ καλό κράτημα. Απλώς η μυτερή γωνία από ένα σημείο και μετά επειδή κάθεται στο ίδιο σημείο στο χέρι κουράζει. Αυτή η γωνία να ήταν ένα μικρό κλικ πιο στρογγυλεμένη. Δε μιλάω για στρογγύλεμα τύπου iphone κλπ όπου τζάμπα χάνεις χώρο από τις ειδοποιήσεις στην επάνω μεριά. Και αυτό που λες για την edge οθόνη, νομίζω βρήκαν επιτέλους την χρυσή τομή ανάμεσα στην flat και στην curved.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...