Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:




 

 


Καταρχήν ποιος μίλησε για το s21 ultra


 

 

Λάθος του πληκτρολογιου...και λαθος δικό μου.Εννοω S23ULTRA  φυσικά. Για τον ήχο επιμένω γιατί με τα ακουστικά Soundcore liberty 2pro που έχω εδώ και καιρό υπάρχουν ακουστικές  διαφορές αν βάζω οποιαδήποτε  samsung (μαζί και το S23Ultra) σε σύγκριση με ένα Sony XPERIA 10 που έχω και που υποστηρίζει  Qualcomm aptX.Με το Sony αισθάνεσαι ότι έπιασαν τόπο τα χρήματα που έδωσες για τα ακουστικά. Ακούς λεπτομέρειες ειδικά σε αρχεία Flac που τα Samsung δεν μπορούν να δώσουν. Και όλα αυτά είναι κρίμα που δεν τα παρέχει μία ναυαρχίδα όπως το S23Ultra...γι αυτό και δεν έχει καμμια σχέση με τη φεραρι στον ήχο...

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ τόση ώρα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Όταν μιλάμε για παλαιολιθικό... Πιο πολύ δεν γίνεται! 😛

Εννοείται αυτό που λες. Δεν είχα πρόθεση  να τους δικιολογησω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Λάθος του πληκτρολογιου...και λαθος δικό μου.Εννοω S23ULTRA  φυσικά. Για τον ήχο επιμένω γιατί με τα ακουστικά Soundcore liberty 2pro που έχω εδώ και καιρό υπάρχουν ακουστικές  διαφορές αν βάζω οποιαδήποτε  samsung (μαζί και το S23Ultra) σε σύγκριση με ένα Sony XPERIA 10 που έχω και που υποστηρίζει  Qualcomm aptX.Με το Sony αισθάνεσαι ότι έπιασαν τόπο τα χρήματα που έδωσες για τα ακουστικά. Ακούς λεπτομέρειες ειδικά σε αρχεία Flac που τα Samsung δεν μπορούν να δώσουν. Και όλα αυτά είναι κρίμα που δεν τα παρέχει μία ναυαρχίδα όπως το S23Ultra...γι αυτό και δεν έχει καμμια σχέση με τη φεραρι στον ήχο...
Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ τόση ώρα...

Κατάλαβα τι λες …εγώ σχολίασα τα no name ακουστικά.


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LAGGI said:

Λάθος του πληκτρολογιου...και λαθος δικό μου.Εννοω S23ULTRA  φυσικά. Για τον ήχο επιμένω γιατί με τα ακουστικά Soundcore liberty 2pro που έχω εδώ και καιρό υπάρχουν ακουστικές  διαφορές αν βάζω οποιαδήποτε  samsung (μαζί και το S23Ultra) σε σύγκριση με ένα Sony XPERIA 10 που έχω και που υποστηρίζει  Qualcomm aptX.Με το Sony αισθάνεσαι ότι έπιασαν τόπο τα χρήματα που έδωσες για τα ακουστικά. Ακούς λεπτομέρειες ειδικά σε αρχεία Flac που τα Samsung δεν μπορούν να δώσουν. Και όλα αυτά είναι κρίμα που δεν τα παρέχει μία ναυαρχίδα όπως το S23Ultra...γι αυτό και δεν έχει καμμια σχέση με τη φεραρι στον ήχο...

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ τόση ώρα...

APTX υποστηρίζει όχι όμως aptx hd (μικρές διαφορές στον ήχο) . Πάντως εγώ με sony wf-1000xm4 με LDAC και flac απολαμβάνω εξαιρετικό ήχο...

Link to comment
Share on other sites

APTX υποστηρίζει όχι όμως aptx hd (μικρές διαφορές στον ήχο) . Πάντως εγώ με sony wf-1000xm4 με LDAC και flac απολαμβάνω εξαιρετικό ήχο...

Είναι γκριζαρισμενο μεσα στις επιλογές του προγραμματιστή….


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όταν βαζω ακουστικά με aptx support το ενεργοποιεί αυτόματα.... Συγκεκριμένα τα SENNHEIZER 4.40 BT .Τσεκαρέτο με ακουστικά συνδεδεμένα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όταν βαζω ακουστικά με aptx support το ενεργοποιεί αυτόματα.... Συγκεκριμένα τα SENNHEIZER 4.40 BT .Τσεκαρέτο με ακουστικά συνδεδεμένα

Έχω τα buds pro ….δεν νομίζω οτι το υποστηρίζουν


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2023 at 8:34 ΠΜ, doganos said:

να δεις κολληματα στο μηλο....

Η αληθεια ειναι πως οπως μαθει κανεις... Ισως να μην καταφερω ποτε να γειρω στο ανδροιδ μετα απο τοσα χρονια στο μηλο. Ποτε δεν καταφερα να μεινω πανω απο εβδομαδα τα τελευταια 7 χρονια.Το μονο που με κρατησε πολυ ηταν το Huawei μεχρι που το μπαναραν δυστυχως για ευνοητους λογους. Εμοιαζε πολυ το οικοσυστημα με της Apple.

Τωρα στα της συσκευης που ειχα καμια εβδομαδα, φανταστικη και με φοβερη μπαταρια σε σχεση με τα προηγουμενα.

Αυτο που με νευριασε ομως ηταν καποια χαζα που ειχε.Μπορουσα να στειλω εμπλουτισμενα μηνυματα μεσω της μιας σιμ αλλα οχι μεσω της αλλης. Κι ολα αυτα μεταξυ του δικου μου s23 ultra και ενος s22 ultra του κουμπαρου μου ! Μα ειναι δυνατον εν ετη 2023 να μην μπορουμε να εχουμε κατι σαν imessage ουτε καν μεταξυ μας?  Και μετα αναρωτιομαστε γιατι η apple δεν ανοιγει το imessage και προς το android? Αφου δεν δουλευει μεταξυ σας καλα καλα.

Αυτο το θεμα με τα μηνυματα μεταξυ σας το ειχε καποιος αλλος? (ΟΧΙ δεν θελω να στελνω απο viber,messenger κτλ)

Στελνετε κανονικα media μεταξυ σας απο την εφαρμογη μηνυματων?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Δηλαδή ο συμφορουμίτης δεν θα δει διαφορά με τα 120hz και την αισθητά ανώτερη οθόνη? Σε φωτεινότητα το S23 Ultra έχει τα διπλάσια nits έξω στον ηλιο.....

Δεν θα δει διαφορά σε σήμα/modem/5G/θερμοκρασίες λόγω του νέου Snapdragon σε σχέση με τον Exynos 9810 του note9?

Να θυμίσω ότι το note9 υστερεί ακόμα και σε δακτυλικό αποτύπωμα/face unlock.

Δεν θα δει διαφορά στην αυτονομία/μπαταρία/ταχυφόρτιση?

Είναι δυνατόν να λέμε ότι δεν αξίζει η μετάβαση από συσκευή του 2018, σε ναυαρχίδα του 2023 και ότι πχ δεν θα δει διαφορές στην καθημερινή χρήση?Το Note 9 έχει, όχι το S21 ultra.....

Σαφως, το 23 Ultra ειναι καλυτερο κινητο απο το note 9 οπως και προανεφερα. Το θεμα ειναι τι αξιζει για καποιον περισσοτερο και κατα ποσο καποιος διατιθεται να δωσει ενα διολου ευκαταφρονητο ποσο για τις βελτιωσεις που προσφερει το νεο κινητο.  Εγω επειδη τα χρησιμοποιω και τα 2 δεν θεωρω οτι αξιζει η μεταβαση ουτε για την μπαταρια (εφοσον βεβαια θα εκανα αλλαγη οπως προανεφερα γιατι εχει μειωθει ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ η διαρκεια της με τον καιρο) ουτε για τα 120 hz, ουτε για την φωτεινοτητα της οθονης, ουτε για το face unlock (το οποιο ειναι τραγικο και στα δυο κινητα) ουτε για την θερμοκρασια καθως ποτε δεν ειχα προβλημα με το 9. Σε καθημερινη χρηση, σερφαρισμα, social media, κλησεις κτλ δεν υπαρχει διαφορα για μενα. Οι μεγαλες διαφορες ειναι στις καμερες οπου ειναι οντως ετη φωτος μπροστα, στον ηχο του ηχειου (επισης ετη φωτος καλυτερος), στις ενημερωσεις ασφαλειας και καποια στοιχεια στο UI 5.1 και σε διεργασιες οπως επεξεργασια βιντεο που τις κανει πιο γρηγορα λογω επεξεργαστη και ταχυτερης μνημης. Αλλα ακομα και ετσι, αν δεν χρειαζομουν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ παραπανω εσωτερικο χωρο για τον ασφαλη φακελο δεν θα εδινα 1750 ευρω να παρω το 1ΤΒ. Θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος με το 9 και απλα θα αλλαζα μπαταρια και ισως και οθονη. Αυτα βεβαια υποκεινται καθαρα στις αναγκες του καθενος ξεχωριστα οπως επισης και στην οικονομικη δυνατοτητα του. Αν δεν υπηρχε οικονομικο θεμα, εννοειται οτι θα αλλαζα κινητο καθε χρονο αλλα δυστυχως αυτο δεν ειναι δυνατο για μενα. Επισης οπως πολυ σωστα ανεφερες μπορει ο συνφορουμιτης μας να παει να το δει απο κοντα και να αποφασισει γιατι εκτος ολων των αλλων προαναφερθεντων υπαρχει και ο παραγοντας "καινουριο μου καλαθι" ο οποιος κακα τα ψεματα, ειναι ακαταμαχητος περα απο καθε γυμνη αντικειμενικοτητα και συγκριση... 😉

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lefteriskoy said:

 Εγω επειδη τα χρησιμοποιω και τα 2 δεν θεωρω οτι αξιζει η μεταβαση ουτε για την μπαταρια (εφοσον βεβαια θα εκανα αλλαγη οπως προανεφερα γιατι εχει μειωθει ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ η διαρκεια της με τον καιρο) ουτε για τα 120 hz, ουτε για την φωτεινοτητα της οθονης, ουτε για το face unlock (το οποιο ειναι τραγικο και στα δυο κινητα) ουτε για την θερμοκρασια καθως ποτε δεν ειχα προβλημα με το 9. Σε καθημερινη χρηση, σερφαρισμα, social media, κλησεις κτλ δεν υπαρχει διαφορα για μενα.

Οι μεγαλες διαφορες ειναι στις καμερες οπου ειναι οντως ετη φωτος μπροστα, στον ηχο του ηχειου (επισης ετη φωτος καλυτερος), στις ενημερωσεις ασφαλειας και καποια στοιχεια στο UI 5.1 και σε διεργασιες οπως επεξεργασια βιντεο που τις κανει πιο γρηγορα λογω επεξεργαστη και ταχυτερης μνημης.  

Συμφορουμίτη, το όλο θέμα του αν αξίζει η αλλαγή σε κάτι άλλο, έχει να κάνει με το αν υπάρχουν ή δεν υπάρχουν διαφορες να την δικαιολογούν, σωστά?

Οταν λοιπον σε όλους τους τομείς υπάρχουν διαφορές, τότε τι ακριβώς καθόμαστε και λέμε?

Και στους άλλους τομείς υπάρχουν μεγάλες διαφορές, και αυτό δεν είναι προσωπική άποψη κάποιου, αλλά γεγονός/πραγματικότητα.

Προσωπική άποψη κάποιου είναι σε τι τιμή(και ποτε) και ποιο μοντέλο πχ αξίζει να πάρει(ανάλογα και με τα οικονομικά του και ανάγκες).

Εκτός εάν εγώ μόνο το βλέπω έτσι, και οι υπόλοιποι στο εδώ θέμα δεν βλέπουν καμια διαφορά στο S23Ultra σε σχέση με παλιότερες συσκευές όπως το S9/Note9. 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Ναι ειναι κινηταρα, ισως το καλυτερο γενικα κινητο που υπαρχει. Για σενα αξιζει και με το παραπανω, οπως και για τους περισσοτερους απο εδω, να κανεις αναβαθμιση. Για μενα οχι (εφοσον το παλιο σου κινητο σε καλυπτει απολυτα οπως μας δηλωσε ο συνφορουμιτης μας). Καθαρα απο αναγκη και μονο πηγα στο 23 ultra. Αν δεν ειχα αναγκη περισσοτερο εσωτερικο χωρο για τον ασφαλη φακελο θα εκανα μια αναβαθμιση μπαταριας στο 9 και θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος χωρις να μου λειπει τιποτα απο το νεο οσο καλυτερο και να ειναι. Και αν υπηρχε και 22 ultra με 1ΤΒ χωρο εκει θα πηγαινα (εαν θα ειχε αισθητα χαμηλοτερη τιμη βεβαια). Εχει καταντησει παραλογο να αφαιρουν συνεχως χρησιμα χαρακτηριστικα οι εταιριες και να αυξανουν τις τιμες σε εξωφρενικα επιπεδα και να το θεωρουμε φυσιολογικο και να το δεχομαστε με χειροκροτηματα. Καποιοι με S22 ultra το αγορασαν το 23 γιατι ετσι ηθελαν και καλα κανανε. Για καποιους ειναι απαραιτητες οι βελτιωσεις, για καποιους απλα ειναι ευχαριστηση να παιρνουν νεο κινητο καθε χρονο κτλ. Κανεις δεν εχει δικιο ή αδικο. Ολοι διαλεγουν βασει την τσεπη τους και το γουστο τους. 

Update για το Whitestone dome. 

Το δευτερο που εβαλα με την απλη Supcase beetle εχει μια χαρα εφαρμογη και αφηνει περιθωριο ελαχιστο ωστε να μην πιεζεται απο την θηκη. Εχει φαει τις τουμπες του και δεν εχει ξεκολλησει ουτε σπασει αν και εχει αρκετες μικρες ανεπαισθητες γρατζουνιες. Θα το δοκιμασω και στην Supcase beetle pro να δω πως τα παει και εκει. Το δακτυλικο, στην αρχη πηγαινε σφαιρα αλλα τωρα παλι θελει καποια πιεση για να ανοιξει. Αν τα ξαναπερασω, παλι στην αρχη ξεκλειδωνει αμεσως αλλα με τον καιρο θελει παλι περισσοτερη πιεση. Δυστυχως δεν το βλεπω να υπαρχει λυση σε αυτο... 

20230407_154239.jpg

20230407_154334.jpg

20230407_154432.jpg

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 12:40 ΜΜ, Livagoth said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (αν δεν κάνω λάθος είσαι και ενεργό μέλος σε διπλανό forum?). Η παλιά συσκευή έχει custom με android 13, αναρωτιέμαι απλώς αν αξίζει η μετάβαση για 1000+ ευρώ. Και σχετικά με τις εκδόσεις, δεν με ενδιαφέρει τόσο ο αποθηκευτικός χώρος όσο αν είναι "λάθος" τα 8gb ram σε σχέση με τα 12 και την αντοχή της συσκευής τα επόμενα χρόνια.

Θα πας οπωσδήποτε στο μοντέλο με τα 12GB RAM.

23 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Επειδη το εχω και εγω και το χρησιμοποιω ακομα, θα σου ελεγα οτι ΔΕΝ αξιζει.  Ο μονος λογος που πηγα στο 23 ultra ειναι το 1ΤΒ αποθηκευτικου χωρου γιατι ο ασφαλης φακελος μου ειχε γεμισει στα 128 gb και στην sd καρτα δεν μπορει να μπει ο ασφαλης φακελος. Αν ειχα εστω 256 gb εσωτερικου χωρου συν την 512 καρτα μου, ακομα με το note 9 θα ημουν. Θα αλλαζα μπαταρια, ισως και οθονη γιατι εχει αρκετο burn in (250 ευρω και τα δυο) και θα το κρατουσα για αλλα τοσα χρονια. Ναι σε ολα καλυτερο ειναι το καινουριο, δεν το συζηταμε αυτο αλλα εκει που θα δεις διαφορά ειναι μονο στις φωτο, βιντεο και στις νεες λειτουργιες του android και security updates. Παιχνιδια απαιτητικα δεν παιζω οποτε δεν εχω δει διαφορά εκει. Oυτε θα δεις διαφορά στην καθημερινη χρηση. Αν εισαι ικανοποιημενος με το 9 και δεν σε ενδιαφερει η καλυτερη ποιοτητα σε φωτο και βιντεο, κρατα το. Οπωσδηποτε για 1400 (512 gb) δεν αξιζει η αναβαθμιση αν δεν χρειαζεσαι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κατι που το νεο τηλεφωνο προσφερει.

Δηλαδή σε αυτονομία δε θα δει τεράστια διαφορά? 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 12:40 ΜΜ, Livagoth said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (αν δεν κάνω λάθος είσαι και ενεργό μέλος σε διπλανό forum?). Η παλιά συσκευή έχει custom με android 13, αναρωτιέμαι απλώς αν αξίζει η μετάβαση για 1000+ ευρώ. Και σχετικά με τις εκδόσεις, δεν με ενδιαφέρει τόσο ο αποθηκευτικός χώρος όσο αν είναι "λάθος" τα 8gb ram σε σχέση με τα 12 και την αντοχή της συσκευής τα επόμενα χρόνια.

Kρατα το 9αρι και με τα 1500 που θα εδινες για το S23 παρε νεα τηλεορασαρα,νεο σουπερ PC,Gaming laptop και τοσες αλλες επιλογες που σιγουρα εχεις...οταν πεσει η τιμη σε πιο λογικα επιπεδα καλα να εισαι να το τιμησεις! 😉

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stiflerakos said:

Η αληθεια ειναι πως οπως μαθει κανεις... Ισως να μην καταφερω ποτε να γειρω στο ανδροιδ μετα απο τοσα χρονια στο μηλο. Ποτε δεν καταφερα να μεινω πανω απο εβδομαδα τα τελευταια 7 χρονια.Το μονο που με κρατησε πολυ ηταν το Huawei μεχρι που το μπαναραν δυστυχως για ευνοητους λογους. Εμοιαζε πολυ το οικοσυστημα με της Apple.

Τωρα στα της συσκευης που ειχα καμια εβδομαδα, φανταστικη και με φοβερη μπαταρια σε σχεση με τα προηγουμενα.

Αυτο που με νευριασε ομως ηταν καποια χαζα που ειχε.Μπορουσα να στειλω εμπλουτισμενα μηνυματα μεσω της μιας σιμ αλλα οχι μεσω της αλλης. Κι ολα αυτα μεταξυ του δικου μου s23 ultra και ενος s22 ultra του κουμπαρου μου ! Μα ειναι δυνατον εν ετη 2023 να μην μπορουμε να εχουμε κατι σαν imessage ουτε καν μεταξυ μας?  Και μετα αναρωτιομαστε γιατι η apple δεν ανοιγει το imessage και προς το android? Αφου δεν δουλευει μεταξυ σας καλα καλα.

Αυτο το θεμα με τα μηνυματα μεταξυ σας το ειχε καποιος αλλος? (ΟΧΙ δεν θελω να στελνω απο viber,messenger κτλ)

Στελνετε κανονικα media μεταξυ σας απο την εφαρμογη μηνυματων?

Οντως δε λειτουργεί σωστά η φάση απομιμησης iMessage. Στην Αμερική είναι must ειδικά στα πιτσιρίκια.

Στην Ελλάδα, με την εξάπλωση Viber και στην Ευρώπη με την εξάπλωση του Whatsapp, δε μου έχει λείψει καθόλου το iMessage μετά από τη μετάβαση μου σε android

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιος τρόπος εκτός από το nicelock για προσθήκη clockfaces στο always on display? Οι εφαρμογές στο playstore είναι απαίσιες.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Υπάρχει κάποιος τρόπος εκτός από το nicelock για προσθήκη clockfaces στο always on display? Οι εφαρμογές στο playstore είναι απαίσιες.. 
Ποιο είναι το πρόβλημα σού με το nice lock ?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ποιο είναι το πρόβλημα σού με το nice lock ?

sent from my S23Ultra 12/512
 

Κανένα πρόβλημα, απλά θέλω περισσότερες επιλογές 

Link to comment
Share on other sites

Η Σάμμυ μας άρχισε τις προειδοποιήσεις σχετικά με τα καλύμματα των camera lenses για μία σειρά από λόγους που επιγραμματικά έχουν να κάνουν με:

1. Πιθανές γρατσουνιές στο δαχτυλίδι των καμερών

2. Συλλογή υγρασίας και ξένων σωμάτων με το πέρασμα του χρόνου

3. Θέματα απόδοσης (focus κλπ.)

4. Μπλοκάρισμα του μικροφώνου που βρίσκεται στο κάτω μέρος της πρώτης κάμερας.

 Η αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς έχω δει κι εδώ χρήστες να αναρωτιούνται για το αν είναι επικίνδυνο ή όχι. Προσωπικά πάντα βάζω θήκη με sliding cover για την κάμερα αλλά κοιτάζοντας τελευταία να πάω προς κάποια της ESR, έβλεπα τα lenses protectors της εταιρείας κι έλεγα να δοκιμάσω.

Αποψούλες από χρήστες τους και μη;

 

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο στο θέμα απόδοσης θα υπάρχει διαφορά. Τα θεωρώ υπερβολες αυτά.
Σε λίγο θα το βαλουν στη φορμολη και να το ταριχευσουμε το κινητό αν είναι δυνατόν ρε παιδια.
Γυαλιά μπροστά γυαλιά πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα :)

Να ρωτήσω κάτι, τελικά το τελευταίο update πιστεύουμε βελτιώνει την κάμερα η όχι; Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σε περιβάλλον σχετικά σκοτεινό τις βγάζει κάπως κουνημενες.. είναι μήπως κάποιο από τα settings του Camera assistant που θα βοηθούσε;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Η Σάμμυ μας άρχισε τις προειδοποιήσεις σχετικά με τα καλύμματα των camera lenses για μία σειρά από λόγους που επιγραμματικά έχουν να κάνουν με:

1. Πιθανές γρατσουνιές στο δαχτυλίδι των καμερών

2. Συλλογή υγρασίας και ξένων σωμάτων με το πέρασμα του χρόνου

3. Θέματα απόδοσης (focus κλπ.)

4. Μπλοκάρισμα του μικροφώνου που βρίσκεται στο κάτω μέρος της πρώτης κάμερας.

 Η αλήθεια είναι ότι κατά καιρούς έχω δει κι εδώ χρήστες να αναρωτιούνται για το αν είναι επικίνδυνο ή όχι. Προσωπικά πάντα βάζω θήκη με sliding cover για την κάμερα αλλά κοιτάζοντας τελευταία να πάω προς κάποια της ESR, έβλεπα τα lenses protectors της εταιρείας κι έλεγα να δοκιμάσω.

Αποψούλες από χρήστες τους και μη;

 

Ειχα βαλει απο την αρχη της ESR. Μια χαρα, δεν μου παρουσιασαν κανενα προβλημα απο τα παραπανω. Αναγκαστηκα και τα εβγαλα επειδη το skin που περασα στο τηλεφωνο δεν μπορουσε να μπει και μετα την εφαρμογη ξαναεβαλα της spigen αυτη τη φορα. Δεν ειδα ουτε γρατζουνιες στον φακο, ουτε σημαδια στους φακους. Επισης μιας και τα ειχα βγαλει, εκανα δοκιμη να τα σπασω να δω ποσο αντεχουν και πραγματικα προσπαθησα πολυ! Εχουν μεγαλη ανθεκτικοτητα. Τα καινουρια επισης μπηκαν μια χαρα και δεν βλεπω κανενα θεμα με τις φωτο.  Ακομα και με θηκη, η επιφανεια που μενει ακαλυπτη πισω με τους φακους ειναι τεραστια και εγω προσωπικα, δεν το διακινδυνευω να σπασει κανεις. Συν τοις αλλοις, ο,τι ισχυει με την οθονη το ιδιο ισχυει με τους φακους. Οσο ειναι τοσο εκτεθειμενοι επειδη εχουν μεγαλη επιφανεια καποια στιγμη αναποφευκτα θα γρατζουνιστουν. Οποτε προτιμω να εχω το κεφαλι μου ησυχο. 

20230408_125302.jpg

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, απλά θέλω περισσότερες επιλογές 

Μα το nice lock Στις προσφέρει…

Νομίζω ότι κάνεις τα εύκολα δύσκολα


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει χαθεί η απόδειξη η εγγύηση στην samsung ισχύει ή όχι? 
Εάν έχεις απόδειξη με το ΙΜΕΙ ισχύει η εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς για 2 έτη. Αν όχι ισχύει από την ημερομηνία κατασκευής. Ας με διορθώσουν οι υπόλοιποι αν κάνω λάθος.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:


Μα το nice lock Στις προσφέρει…

Νομίζω ότι κάνεις τα εύκολα δύσκολα


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Πέρα από 3-4 επιλογές τα υπόλοιπα για εμένα δεν είναι όμορφα. Θα ήθελα για παράδειγμα ένα flip clock

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...