Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάλεξε να κουβεντιάσεις για temp και θήκες και άσε τα προβλήματα στην τύχη της Sammy! (στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα)!
Το θέμα της αποσύνδεσης του κινητού μας με το WiFi 6 έχει να κάνει WiFi Calling της Vodafone και καθιστά αδύνατες τις κλήσεις στο κινητό μου. Χθες υπήρξαν τηλεφωνήματα στο σταθερό που μου έλεγαν ότι δεν μπορούσαν να πιάσουν σήμα και έδειχνε σαν να μιλάει.... Αν δε σε απασχολεί αυτό το σοβαρό θέμα με την αδυναμία σήματος τότε οι θήκες και το χρώμα σου είναι το ζητούμενο?
Υ.Γ. Η νέα ενημέρωση δεν ήρθε ακόμη στο κινητό μου για να δω αν υπάρχει κάποια βελτίωση.... Σιχαμένοι της Sammy ούτε τα βασικά δεν μπορείτε να προσφέρετε.....
 
Βάλε cosmote

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες ενεργοποίησα και πάλι την εύρεση εκτός σύνδεσης και όντως δεν ήταν από αυτή το battery drain...τα πάντα όλα στο φουλ, ρολόι συνδεδεμένο όλη μέρα, 70% wifi 30% 5g
969529286_Screenshot_20230330_193433_Devicecare.thumb.jpg.28e6ed65c497292e75e2f984df989ae1.jpg
Τούς χρόνους σου δεν τους πιάνω με τίποτε...και είμαι και με dark... είχα κάνει μεταφορά από την μια συσκευή στην άλλη όταν το πήρα υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει κάτι καλά και να θέλει φρέσκια εγκατάσταση? Βέβαια είμαι μόνο με 4G καθόλου WiFi...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρα πολλές αποσυνδέσεις σημερα απο το wifi6, βασικα δεν μπορει καν να συνδεθει. Μπαίνει και βγαινει όλη την ωρα. Εκανε μια φορα την ημέρα, αλλα σήμερα δεν υπάρχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Λογικό είναι κάπου...το 14 αρχίζει και παλιωνει

sent from my S23Ultra 12/512
 

Σίγουρα, αλλά το hype που έχουν τα iphone παγκοσμίως είναι σαρωτικό. Επίσης κατέγραψε 3.5% αύξηση σε πωλήσεις σε σχέση με πέρσι. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τούς χρόνους σου δεν τους πιάνω με τίποτε...και είμαι και με dark... είχα κάνει μεταφορά από την μια συσκευή στην άλλη όταν το πήρα υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει κάτι καλά και να θέλει φρέσκια εγκατάσταση? Βέβαια είμαι μόνο με 4G καθόλου WiFi...

sent from my S23Ultra 12/512

Αν θυμάμαι καλά εσύ είσαι μονίμως σε 4g και πολύ λίγο σε wifi.
Λογικό να μην πιάνεις τους χρόνους των παιδιών που είναι σε wifi.
Τα Σαβ/κα που είμαι 90% σε wifi,μου κραταει όλο το Σαβ/κο χωρίς φόρτιση.
Τις καθημερινές λόγω δουλειάς ,το βράδυ το βάζω για φόρτιση.Αλλα εγώ το έχω δικαρτο και 5g.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Konstantine73 said:

Τούς χρόνους σου δεν τους πιάνω με τίποτε...και είμαι και με dark... είχα κάνει μεταφορά από την μια συσκευή στην άλλη όταν το πήρα υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει κάτι καλά και να θέλει φρέσκια εγκατάσταση? Βέβαια είμαι μόνο με 4G καθόλου WiFi...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Και εγώ με μεταφορά είμαι. Μόνο το viber έστησα από την αρχή. Αν είσαι ΜΟΝΟ με δεδομένα, δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τέτοιο χρόνο με τα πάντα ανοιχτά. Ούτε εσύ, ούτε εγώ ούτε κανένας

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα galaxy watch 5 μόνιμα συνδεμένο…οποτε λογικό να μην πιάνω τέτοιους χρόνους…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους έχουν θέμα με το wifi 6 πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά του ρουτερ. Παρόμοιο θέμα είχε στο σπίτι του αδερφού μου με συσκευή s22u με αποσυνδέσεις αλλά κ σε άλλες συσκευές του σπιτιού κ άλλαξε παροχο, γιατί τσακωθηκαν κ τις 2 τελευταίες μέρες μέρες ειναι σε cosmote με καινούργιο ρουτερ και προς το παρόν όλα δουλεύουν σωστά χωρίς αποσυνδέσεις.  ( δεν ξέρω αν βοήθησα)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Konstantine73 said:

Έχω και ένα galaxy watch 5 μόνιμα συνδεμένο…οποτε λογικό να μην πιάνω τέτοιους χρόνους…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

και εγώ Κωνσταντίνε..ένα 5 pro....τα δεδομένα φταίνε πιστεύω...ειδικά σε περιοχές χωρίς καλό σήμα τα γονατίζουν..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

και εγώ Κωνσταντίνε..ένα 5 pro....τα δεδομένα φταίνε πιστεύω...ειδικά σε περιοχές χωρίς καλό σήμα τα γονατίζουν..
Από σήμα πάω πάρα πολύ καλά δεν έχω παράπονο.... Στο σπίτι έχω και 5G μου πετάει 800 mbps... Αλλά το 4G plus μου φτάνει...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2023 at 6:09 ΠΜ, lefteriskoy said:

Xτες παρατηρησα οτι ανοιγε μονη της η καμερα και επαιρνε μονη της φωτο. Δεν μπορουσα να την κλεισω καν παρα μονο απο το πλαινο κουμπι. Το εκανε συνεχεια. Εκανα επανεκκινηση, αλλα ξανα τα ιδια. Ειχε παρει 480 φωτογραφιες!! Παρατηρησα οτι ειχε στην ακρη το εικονιδιο του s pen χωρις να το εχω αφαιρεσει απο την συσκευη. Θεωρησα οτι αυτο θα ηταν το προβλημα και του εκανα αποσυνδεση και επανασυνδεση και λυθηκε το θεμα. Μεχρι τωρα δεν μου το εχει ξανακανει. Ειχε κανεις αλλος παρομοιο θεμα?

Ρε φίλε ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και γω πριν κάνα μήνα. Αλλά νόμιζα ότι είχε γίνει καποιο μπέρδεμα με το πενάκι του note γιατο το ειχα διπλα τυχαια, του έκανα ένα reset s pen και έστρωσε.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι από εκείνο το ρεσετ και μετα, δεν μου έχει ξανά χάσει το πενάκι.(το οποίο δεν είχε διορθωθεί ούτε με το update της εφαρμογής μέχρι τοτε)

3 ώρες πριν, NIKOS X said:

Έχω παρα πολλές αποσυνδέσεις σημερα απο το wifi6, βασικα δεν μπορει καν να συνδεθει. Μπαίνει και βγαινει όλη την ωρα. Εκανε μια φορα την ημέρα, αλλα σήμερα δεν υπάρχει αυτο.

Εγώ πάντως με wifi6 συνδεδεμένος είτε σε speedport είτε στης vodafone δεν έχω αντιμετωπίσει αποσυνδέσεις καθόλου.

 

 

3 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Τούς χρόνους σου δεν τους πιάνω με τίποτε...και είμαι και με dark... είχα κάνει μεταφορά από την μια συσκευή στην άλλη όταν το πήρα υπάρχει περίπτωση να μην έχει κάτσει κάτι καλά και να θέλει φρέσκια εγκατάσταση? Βέβαια είμαι μόνο με 4G καθόλου WiFi...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Τα data καταναλώνουν πολύ παραπάνω μπαταρία απ ότι το wifi.

Σίγουρα όσοι έχουμε ρολόγια συνδεδεμένα είναι μια επιπλέον κατανάλωση που θα πρέπει να την λαμβάνουμε υπόψιν όταν πάμε να συγκρίνουμε χρόνους μπαταρίας γιατί και αυτό έχει μια σεβαστή κατανάλωση.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά για όσους έχουν θέμα με το wifi 6 πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά του ρουτερ. Παρόμοιο θέμα είχε στο σπίτι του αδερφού μου με συσκευή s22u με αποσυνδέσεις αλλά κ σε άλλες συσκευές του σπιτιού κ άλλαξε παροχο, γιατί τσακωθηκαν κ τις 2 τελευταίες μέρες μέρες ειναι σε cosmote με καινούργιο ρουτερ και προς το παρόν όλα δουλεύουν σωστά χωρίς αποσυνδέσεις.  ( δεν ξέρω αν βοήθησα)

Πιθανολογω κι εγω οτι φταιει αυτο γιατι εχω αποσυνδεσεις τελευταια σε S21U. Εχω αλλαξει κι εγω στο τελευταιο της Κοσμοτε απο χθες και περιμενω να δω εξελιξη.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχω κολλήσει, πως μπαίνει η ρύθμιση ώστε να βλέπω στην κλειστή οθόνη την ειδοποίηση πχ του viber, μαζι με την προεπισξοπηση του μηνύματος? Στο s22 νομίζω το είχα ρυθμίσει και το έβλεπα στο σημείο που έχω βάλει το πλαίσιο με το? d5a5d2aed9179020401fee1c4a331253.jpg6c510fad41d26fa6ef73b69712aa4ecf.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DrFrap said:

Έχω κολλήσει, πως μπαίνει η ρύθμιση ώστε να βλέπω στην κλειστή οθόνη την ειδοποίηση πχ του viber, μαζι με την προεπισξοπηση του μηνύματος? Στο s22 νομίζω το είχα ρυθμίσει και το έβλεπα στο σημείο που έχω βάλει το πλαίσιο με το? d5a5d2aed9179020401fee1c4a331253.jpg6c510fad41d26fa6ef73b69712aa4ecf.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πας στις ρυθμίσεις της lock screen και πατάς στα εικονίδια ειδοποίησεων και επιλέγεις details 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις της lock screen και πατάς στα εικονίδια ειδοποίησεων και επιλέγεις details 
Είχα φτάσει μέχρι εκεί και δεν πάταγα τα εικονίδια για να δω τις επιπλέον επιλογές......πφφ. Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σήμερα που είχα μικτή χρήση wi-fi + δεδομένα πήγε πολύ καλύτερα!11f7d92e06b52545bbb6e72c0e76baa6.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Πήρα την θήκη της Spigen liquid crystal η οποία είναι τόσο κομψή λες και δεν φοράει θήκη και παράλληλα βλέπω ότι έχει καλά επίπεδα προστασίας... αφήνει την συσκευή να δείξει όλη την ομορφιά της...ενώ η πρώτη πού είχα πάλι τις Spigen η ultra hybrid πλαστικη και έκανε πιο ογκώδες το τηλέφωνο...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, OverClocker said:

Ρε φίλε ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και γω πριν κάνα μήνα. Αλλά νόμιζα ότι είχε γίνει καποιο μπέρδεμα με το πενάκι του note γιατο το ειχα διπλα τυχαια, του έκανα ένα reset s pen και έστρωσε.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι από εκείνο το ρεσετ και μετα, δεν μου έχει ξανά χάσει το πενάκι.(το οποίο δεν είχε διορθωθεί ούτε με το update της εφαρμογής μέχρι τοτε)

Εγώ πάντως με wifi6 συνδεδεμένος είτε σε speedport είτε στης vodafone δεν έχω αντιμετωπίσει αποσυνδέσεις καθόλου.

 

 

Τα data καταναλώνουν πολύ παραπάνω μπαταρία απ ότι το wifi.

Σίγουρα όσοι έχουμε ρολόγια συνδεδεμένα είναι μια επιπλέον κατανάλωση που θα πρέπει να την λαμβάνουμε υπόψιν όταν πάμε να συγκρίνουμε χρόνους μπαταρίας γιατί και αυτό έχει μια σεβαστή κατανάλωση.

Στο σπίτι έχω ενα ρουτερ Asus RT-AX86U με cosmote, στην δουλεια το ρουτερ της vodafone, σε κανένα δεν δουλεψε το wifi. Τώρα στο σπιτι παιζει κανονικα. Το πρωι είχε φοβερο προβλημα, και στην δουλεια και στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/r5lcN9lyMfo

Τελικά ίσως τα benchmark στα iphone να μη λένε όλη την αλήθεια 

 

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το good lock που το βρισκουμε? Βρηκα ενα nice lock αλλα πρεπει να αγορασεις τα επι μερους προγραμματα. Τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το good lock που το βρισκουμε? Βρηκα ενα nice lock αλλα πρεπει να αγορασεις τα επι μερους προγραμματα. Τι γινεται?
Όχι.... κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

Μετά κατέβασε το nice lock downloader companion και από εκεί δωρεάν θα κατεβάσεις τα επιμέρους που θέλεις...

Λινκ δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω γκουγκλαρε τό...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Όχι.... κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

Μετά κατέβασε το nice lock downloader companion και από εκεί δωρεάν θα κατεβάσεις τα επιμέρους που θέλεις...

Λινκ δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω γκουγκλαρε τό...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Σ ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι.... κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

Μετά κατέβασε το nice lock downloader companion και από εκεί δωρεάν θα κατεβάσεις τα επιμέρους που θέλεις...

Λινκ δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω γκουγκλαρε τό...

sent from my S23Ultra 12/512

Για να καταλάβω γιατί πρώτη φορά το είδα αυτό το downloader, ουσιαστικά το κατεβάζουμε για να μην πάρουμε το pro version από την Samsung; Η βοηθάει σε κάτι άλλο;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω γιατί πρώτη φορά το είδα αυτό το downloader, ουσιαστικά το κατεβάζουμε για να μην πάρουμε το pro version από την Samsung; Η βοηθάει σε κάτι άλλο;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Μέσα από εκεί μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τα features που βλέπεις στο Nice Lock...εγώ για παράδειγμα πατάω direct Dowland και από εκεί που στέλνει τα κατεβάζω και τα περνάω

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από εκεί μπορείς να κάνεις εγκατάσταση τα features που βλέπεις στο Nice Lock...εγώ για παράδειγμα πατάω direct Dowland και από εκεί που στέλνει τα κατεβάζω και τα περνάω

sent from my S23Ultra 12/512

Συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτηση αλλά κάπου χάθηκα.. αν κατεβάσω δηλαδή το Nice Lock από το play store αυτά που θα έχει μέσα δεν θα μπορώ να τα κατεβάσω;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...