Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για το dome ρε παιδιά έχει πόσες κριτικές που το κράζουν και στο σκρουτζ και στο αμαζον. Αυτό σημαίνει ότι είναι κακό; Οι κριτικές πάντα γίνονται από αυτούς που το έβαλαν και κάτι έκαναν λάθος και μετά μπήκαν να κράξουν. Εγώ σας λέω την προσωπική μου εμπειρία. Και αυτό και τo glastify είναι μια χαρά και κάνουν τη δουλειά πολύ καλά! Αυτά από μένα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σέβομαι την άποψη σου... η δική μου είναι σε ακριβή συσκευή δεν βάζω κάτι φτηνό...

sent from my S21FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και η δευτερη supcase beetle η απλη. Σε σχεση με την pro οπως θα δειτε εναι αρκετα μικροτερη, πιο συμμαζεμενη ενω απο χειλος προστασιας οθονης και καμερας ειναι το ιδιο. Εκει που διαφερουν ειναι οτι και στο πλαι η pro εχει χειλος που προεξεχει ελαχιστα της οθονης καθως και στο προστατευτικο της εισοδου usb-c. Kαι οι δυο δεν εχουν κανενα θεμα με τα προστατευτικά των φακων πισω. Γενικα η pro ειναι για οσους θελουν την μεγιστη προστασια ενω η απλη ενω προσφερει σχεδον εφαμιλη προστασια ειναι πολυ πιο βολικη. 

Oσον αφορα το whitestone dome, μετα απο μερικες τουμπες το πρωτο ξεκολλησε στις ακρες και μετα εκανε μια ρωγμη στο κατω μερος οπου το πιεζε πολυ η θηκη. Δεν φταιει το γυαλι ομως, απλα ημουν ηλιθιος και δεν προσεξα στην εφαρμογη με αποτελεσμα να ειναι πολυ πιο κατω απο το κανονικο και λογω του οτι η θηκη ειναι πολυ σφιχτη σε εφαρμογη δεν αντεξε στις τουμπες. Θεωρω οτι το επομενο αν το βαλω καλα δεν θα εχει θεμα καθως το πανω μερος και τα πλαγια ειναι αψογα. 

Επισης παρηγγειλα και 2 skins απο gadgetshieldz που πιανουν ολο το πισω μερος του τηλεφωνου καθως και το αλουμινενιο πλαισιο απο παντου. Στο  note 9 ενω ποτε δεν εχει βγει απο την θηκη (ολες rugged) εκει που κανει επαφη ο φορτιστης το αλουμινιο εχει ξεβαψει. Επισης οπου εχει μπει σκονη εχει κανει χαρακιες στο αλουμινιο. Οποτε μολις ερθουν, θα το ντυσω ολο, και ξανα μεσα στη θηκη. 

20230322_165150.jpg

20230322_165143.jpg

20230322_165059.jpg

20230322_165011.jpg

20230322_165336.jpg

20230322_165325.jpg

20230322_165254.jpg

20230322_165209.jpg

20230322_165632.jpg

20230322_165625.jpg

20230322_172949.jpg

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες καλησπέρα έχετε να προτείνετε κανένα πρόγραμμα για κατέβασμα βίντεο από YouTube, site κλπ κ να μπορώ κάποια να τα μετατρέψω πχ σε mp3;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, theo7ashm said:

Μάγκες καλησπέρα έχετε να προτείνετε κανένα πρόγραμμα για κατέβασμα βίντεο από YouTube, site κλπ κ να μπορώ κάποια να τα μετατρέψω πχ σε mp3;

https://newpipe.net/

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, theo7ashm said:

Μάγκες καλησπέρα έχετε να προτείνετε κανένα πρόγραμμα για κατέβασμα βίντεο από YouTube, site κλπ κ να μπορώ κάποια να τα μετατρέψω πχ σε mp3;

Seal εφαρμογη open source και ελαφρια.

https://f-droid.org/packages/com.junkfood.seal/

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!

Εγώ έχω παίξει με μεμβράνη της Samsung και σχετικα λεπτη θήκη της Nillkin.

😁

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Seal εφαρμογη open source και ελαφρια.

https://f-droid.org/packages/com.junkfood.seal/

Τι γ@μ@τη εφαρμογή είναι αυτή;;;!!! Δεν την ήξερα καθόλου. Φοβερό minimal interface. 👌👌👌

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, megatr0n said:

Καλημερες!

Εγώ έχω παίξει με μεμβράνη της Samsung και σχετικα λεπτη θήκη της Nillkin.

😁

Θεωρώ ότι το κινητό έχει κυρίως θέμα στις γρατσουνιές και όχι στα σπασίματα, ελέω gorilla glass.Οπότε ψηφίζω μεμβράνη και θήκη. Κινητά με ultrasound αισθητήρα, πάντα θα υπολειτουργούν με τζάμι. Το πόσο διαφέρει 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Έχω πάνω στο κινητό sim cosmote και εταιρικη sim voda και παρατηρώ ό,τι χάνει πολλές φορές το σήμα ειδικά της voda και μου πετάει ξανά το σηματακι welcome to vodafone.Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, margianniss said:

Καλημέρα σε όλους.Έχω πάνω στο κινητό sim cosmote και εταιρικη sim voda και παρατηρώ ό,τι χάνει πολλές φορές το σήμα ειδικά της voda και μου πετάει ξανά το σηματακι welcome to vodafone.Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο?

Ξανά τοποθέτησε την κάρτα σιμ , κ σαν δεύτερη επιλογή άλλαξε κ καντην τράμπα με την cosmote. Αλλά γενικά να ξέρεις η vodafone δεν έχει κ το καλύτερο σήμα από περιοχή σε περιοχή 

2 minutes ago, a40ntistos said:

Με το χέρι στην καρδιά, έχει ενεργοποιήσει κανείς το Protect battery που το φορτίζει μέχρι 85%; 

Οι απόψεις γενικά διίστανται. Ότι θες κάνεις στην συσκευή.  Κ να την χαρείς κανονικά χωρίς περιορισμό. Αν με το 85 σου κρατάει 2 μέρες η συσκευή άστο έτσι αν όμως όχι.....

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Επισης παρηγγειλα και 2 skins απο gadgetshieldz που πιανουν ολο το πισω μερος του τηλεφωνου καθως και το αλουμινενιο πλαισιο απο παντου. Στο  note 9 ενω ποτε δεν εχει βγει απο την θηκη (ολες rugged) εκει που κανει επαφη ο φορτιστης το αλουμινιο εχει ξεβαψει. Επισης οπου εχει μπει σκονη εχει κανει χαρακιες στο αλουμινιο. Οποτε μολις ερθουν, θα το ντυσω ολο, και ξανα μεσα στη θηκη. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Διαβάζοντας εσένα παρήγγειλλα και γω από εκεί Skin + film protector.

Σε ποιό μέρος του κόσμου βρίσκεται αυτό το site? Έχουν τελωνείο τα προερχόμενα από εκεί πράγματα

Το film λειτουργεί με το δακτυλικό αποτύπωμα?

Μήπως μ΄αυτά θα το σκάσουμε το καλοκαιράκι (+40) το κινητό μας?

Με το που κατέβηκα από τα 120Hz στα 60Hz είδα 20% βελτίωση στην μπαταρία με όλα ανοικτά!

Ντύνω 1η φορά κινητό με skin και το κάνω αυτό γιατί όταν επέστρεψα το xiaomi το κοιτούσαν γύρω - γύρω παντού για γρατσουνιές που βρήκαν στα πλαϊνά του κινητού!!

*δεν έχει όμορφα skin, αλλά μπροστά στην ανάγκη προστασίας τι είναι το κάλλος ?

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tips2022 said:

Διαβάζοντας εσένα παρήγγειλλα και γω από εκεί Skin + film protector.

Σε ποιό μέρος του κόσμου βρίσκεται αυτό το site? Έχουν τελωνείο τα προερχόμενα από εκεί πράγματα

Το film λειτουργεί με το δακτυλικό αποτύπωμα?

Μήπως μ΄αυτά θα το σκάσουμε το καλοκαιράκι (+40) το κινητό μας?

Με το που κατέβηκα από τα 120Hz στα 60Hz είδα 20% βελτίωση στην μπαταρία με όλα ανοικτά!

Ντύνω 1η φορά κινητό με skin και το κάνω αυτό γιατί όταν επέστρεψα το xiaomi το κοιτούσαν γύρω - γύρω παντού για γρατσουνιές που βρήκαν στα πλαϊνά του κινητού!!

*δεν έχει όμορφα skin, αλλά μπροστά στην ανάγκη προστασίας τι είναι το κάλλος ?

Iνδια ειναι και δυστυχως θα καθυστερησει πολυ. Εμενα ακομα να μου ερθουν και τα εχω παραγγειλει απο τις 7 του μηνα.  Οταν θα ερθουν απλα θα πληρωσεις τον ΦΠΑ. Ειχα παραγγείλει και skin Dbrand απο Αμερικη και πληρωσα μονο τον ΦΠΑ οταν τα παρελαβα. Επειδη ομως δεν πιανουν και το αλουμινιο παράγγειλα τα αλλα μολις τα βρηκα. Για ομορφια δεν με νοιαζει, αλλωστε πηρα το μαυρο στο χρωμα του κινητου. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να ξερω οτι ειναι απο ολες τις πλευρες προστατευμενο και να μην ανησυχω για σκονες, πεσιμο κτλ. Για θερμοκρασια δεν ξερω αλλα οπωσδηποτε δεν θεωρω να εχει θεμα με ενα τοσο λεπτο πλαστικο. Για το φιλμ που εχουν δεν εχω ιδεα γιατι εχω παντα γυαλι στα κινητα μου. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, a40ntistos said:

Με το χέρι στην καρδιά, έχει ενεργοποιήσει κανείς το Protect battery που το φορτίζει μέχρι 85%; 

Εγώ το έχω ναι!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το χέρι στην καρδιά, έχει ενεργοποιήσει κανείς το Protect battery που το φορτίζει μέχρι 85%; 
Όχι γιατί δεν έχει νόημα και γιατί αυτό το 15% κάνει τη διαφορά. Αν το χρησιμοποιείς πολύ το τηλέφωνο τότε πριν το βράδυ θα πρέπει να φορτίσεις. Αν αρχίσει από το 100 που πέφτει πιο αργά , τότε δεν έχεις πρόβλημα κοιμάσαι με ένα 35% το βράδυ ανεξάρτητα του τι έχεις κάνει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, a40ntistos said:

Με το χέρι στην καρδιά, έχει ενεργοποιήσει κανείς το Protect battery που το φορτίζει μέχρι 85%; 

Εγώ ναι

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, a40ntistos said:

Η γνώμη σας; Νομίζω ικανοποιητικά πήγε λίγο για το Google play services δεν είμαι σίγουρος.d3c4bf87627ebff52c38f0d1c74ae672.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Δε φαίνεται καλά η εικόνα.ποσο τις εκατό είναι το google services??2,4 % 3,4% .γενικά καλά είναι πιστεύω. Κ το διάγραμμα ομοιομορφο  όλα καλά τα βλέπω εγώ.πολυ καλή μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως καλουμε εναν αριθμο που εχουμε γραψει με το spen?  Στα παλια notes απλα ειχα αιωρουμενο το πενακι πανω απο τον αριθμο και μου εβγαζε επιλογη για κληση. Τωρα τιποτα... 

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, Τελείωσα με το σεταρισμα...
Άντε να δούμε πως θα πάει...

Παίδες το πενάκι μαγκωνει στο μέσα έξω το κάνει και σε εσάς ?

Η οθόνη δεν εχει ευτυχώς το πρόβλημα κάτω δεξιά
Πρώτες εντυπώσεις σβέλτο αλλά όχι τρομακτικά καλύτερο από το s21fe

sent from my S23Ultra 12/512





Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Το παρέλαβα σήμερα, Τελείωσα με το σεταρισμα...
Άντε να δούμε πως θα πάει...

Παίδες το πενάκι μαγκωνει στο μέσα έξω το κάνει και σε εσάς ?

Η οθόνη δεν εχει ευτυχώς το πρόβλημα κάτω δεξιά
Πρώτες εντυπώσεις σβέλτο αλλά όχι τρομακτικά καλύτερο από το s21fe

sent from my S23Ultra 12/512




 

Θα έλεγα ότι είναι λίγο πιο σφιχτό.... 

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε στο S22 ultra αλλά εχθές το βράδυ το έκανε και σε εμένα σε S23Ultra. Πάγωσε το τηλ για περίπου 15" ενώ ήμουν στον chrome.  

Όταν ξεπαγώσε, ότι κουμπιά ειχα πατήσει δούλεψαν όλα μαζεμένα. 

σ.σ: με ενεργοποιημενη RAM+8GB γιατί ο φίλος στο 22 ισχυρίστηκε ότι του το έκανε ενώ απενεργοποίησε την συγκεκριμένη λειτουργία. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, petpapoy said:

Αναφέρθηκε στο S22 ultra αλλά εχθές το βράδυ το έκανε και σε εμένα σε S23Ultra. Πάγωσε το τηλ για περίπου 15" ενώ ήμουν στον chrome.  

Όταν ξεπαγώσε, ότι κουμπιά ειχα πατήσει δούλεψαν όλα μαζεμένα. 

σ.σ: με ενεργοποιημενη RAM+8GB γιατί ο φίλος στο 22 ισχυρίστηκε ότι του το έκανε ενώ απενεργοποίησε την συγκεκριμένη λειτουργία. 

Μάλλον φταίει ο Chrome...

 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...