Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί. Θα το ξανατεστάρω..Είναι σίγουρο ότι μου έκανε drain από τη στιγμή που ενεργοποίησα την εύρεση offline....μπορεί να παίζει και κάτι άλλο όμως...εσύ έχεις την επιλογή εύρεση offline ενεργοποιημένη?
Οπως σου ειπα απ την αρχη...3abc13165b80cf7b03fd4994838e0246.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το κουμπί στο s pen δε σας φαίνεται λίγο προς το κέντρο; θα ήταν πιο εργονομικό πιστεύω αν ήταν προς τα κάτω στην μύτη.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το κουμπί στο s pen δε σας φαίνεται λίγο προς το κέντρο; θα ήταν πιο εργονομικό πιστεύω αν ήταν προς τα κάτω στην μύτη.
Είναι από το κέντρο και κάτω. Αν ήταν πιο χαμηλά ίσως όταν έγραφες να πατούσες το κουμπί κατά λάθος. Τώρα απλά ,βάζεις λίγο πιο πάνω το δάχτυλο σου για να το πατήσεις και να έχεις την όποια λειτουργία του.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Fulgore1 said:

5G, φωτεινότητα θα έλεγα(ειδικά αργότερα όταν έχουμε ήλιο που η φωτεινότητα ανεβαίνει αρκετά για να μπορεις να δεις έξω στον ήλιο(ίσως και bluetooth αν έχεις πχ συνδέσει ρολόι και ακουστικά).

Σε ότι έχει να κάνει με internet, ναι είναι γεγονός ότι το 5G έχει υψηλή κατανάλωση μπαταρίας(σε σχέση με 4G), αλλά και αρκετά υψηλότερη κατανάλωση σε δεδομένα.

Για αυτό το λόγο και εγώ προσωπικά παίζω μόνο σε 4G, που πέραν από τα παραπάνω είναι και πιο σταθερά σε ταχύτητα σε σχέση με τα σπαμπανεβάσματα του 5G ανάλογα την περιοχή/σημείο/πάροχο.

Συμφωνω απολυτα.

Ελα μου που εγω που το δουλευω το κινητο σαν δικαρτο εχω το απρακατω προβλημα:
Επιλεγοντας τη ρυθμιση auto 4G και για τις δυο καρτες, οταν για καποιο λογο κανω εναλλαγη δεδομενων απο την μια στην αλλη γυριζει αυτοματα σε auto 5G. Αυτο συμβαινει σε ολες τις samsung συσκευες που ειχα (A52, s21 Ultra)

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, DrFrap said:

To device protection της McAfee το έχετε ενεργοποιήσει?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Όχι. Στο 99% των περιπτώσεων στα κινητά είναι άχρηστα τα antivirus

11 ώρες πριν, lefteriskoy said:

Παιδια οσο και να τρωει περισσοτερη μπαταρια η ευρεση συσκευης ειναι ενα must. Για ολες τις συσκευες της samsung. Οσοι εχετε και γνωστους που εχουν παρομοιες ρυθμισεις να τους προτεινετε να τις ενεργοποιησουν. Ειναι ενα συστημα ασφαλειας πολυ χρησιμο σε περιπτωση απωλειας της συσκευης αλλα και σε περιπτωση ατομων που εξαφανιζονται. Εγω παντως εχω απενεργοποιησει το 5g καθως η διαφορα στην ταχυτητα με το 4g οπου και να το εχω χρησιμοποιησει δεν ειναι τεραστια και τρωει περισσοτερη μπαταρια καθως και την οθονη την εχω σε 1080 αναλυση γιατι οσο και να προσπαθησα να δω διαφορες, στα δικα μου τα ματια δεν υπαρχουν. 

Δεν το συζητάμε αυτό. Μιλάω μόνο για τη συγκεκριμένη υπορυθμιση και κατά πόσο έχει σοβαρό impact στην μπαταρία. Η εύρεση είναι ενεργοποιημένη. Θέλω να τσεκαρω κιόλας να δω αν όντως ανιχνεύει το κινητό offline...αν είναι σε ένα χωράφι ο άλλος χωρίς κοντινές συσκευές τριγύρω δε θα ανιχνεύει τίποτα θεωρω

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κ στην δική μου συσκευή μια ζωή ήταν ενεργό τώρα που το βλέπω θα το κλείσω μόνο κ μόνο από περιέργεια για την μπαταρία αν κ δεν το πιστεύω ρε παιδιά τέτοια διαφορά που λέτε.  Θα κάνω και εγώ την δοκιμή μου από περιέργεια μόνο κ μόνο, γιατί πιστεύω το σωστό είναι να είναι ενεργό. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα…. Κάτοχος πλέον του 12/512

Ελπίζω να έπραξα σωστά

Το περιμένω και έχω παραγγείλει ήδη από μαγαζί της Θεσσαλονίκης το Whitestone dome… Ακριβό αλλά απ’ ό,τι καταλαβαίνω μόνο αυτό κάνει δουλειά…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχετε παρατηρησει μετα την αναβαθμιση του Μαρτιου αυξημενη καταναλωση στα Google Play Services?

Πλεον καταναλωνει το 2.7% στα στατιστικα ενω πριν σιγουρα λιγότερο. Η μονη διαφορα στην χρηση μου ειναι οτι πλεον εχω και το Galaxy Watch 5 συνδεδεμενο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Konstantine73 said:

Καλώς σας βρήκα…. Κάτοχος πλέον του 12/512

Ελπίζω να έπραξα σωστά emoji28.png

Το περιμένω και έχω παραγγείλει ήδη από μαγαζί της Θεσσαλονίκης το Whitestone dom… Ακριβό αλλά απ’ ό,τι καταλαβαίνω μόνο αυτό κάνει δουλειά…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Καλορίζικο να το χαρείς. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα…. Κάτοχος πλέον του 12/512

Ελπίζω να έπραξα σωστά

Το περιμένω και έχω παραγγείλει ήδη από μαγαζί της Θεσσαλονίκης το Whitestone dom… Ακριβό αλλά απ’ ό,τι καταλαβαίνω μόνο αυτό κάνει δουλειά…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Θα ηρεμήσεις επιτέλους κι εσύ από μπαταρία.
Καλορίζικο να το χαρείς!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και Αμήν παιδιά με την μπαταρία....καλό χρυσό το S21FE αλλά για την δική μου χρήση (μόνιμα 4G Data) απλά ανεπαρκές..

sent from my S21FE 8/256

Χτύπησα και την διάφανη θήκη της Spigen μια 20αρου...

sent from my S21FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχετε παρατηρησει μετα την αναβαθμιση του Μαρτιου αυξημενη καταναλωση στα Google Play Services?

Πλεον καταναλωνει το 2.7% στα στατιστικα ενω πριν σιγουρα λιγότερο. Η μονη διαφορα στην χρηση μου ειναι οτι πλεον εχω και το Galaxy Watch 5 συνδεδεμενο
Μόνιμα στο 0,5 είναι και με το ρολόι το ίδιο που δεν έχει να κάνει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και Αμήν παιδιά με την μπαταρία....καλό χρυσό το S21FE αλλά για την δική μου χρήση (μόνιμα 4G Data) απλά ανεπαρκές..

sent from my S21FE 8/256


Χτύπησα και την διάφανη θήκη της Spigen μια 20αρου...

sent from my S21FE 8/256


αναμένουμε στατιστικά SOT μετά από λίγες μέρες να φανεί η διαφορά με το FE!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και Αμήν παιδιά με την μπαταρία....καλό χρυσό το S21FE αλλά για την δική μου χρήση (μόνιμα 4G Data) απλά ανεπαρκές..

sent from my S21FE 8/256


Χτύπησα και την διάφανη θήκη της Spigen μια 20αρου...

sent from my S21FE 8/256


Αν το πήρες και σε μαύρο,τότε τα έχουμε ακριβώς ίδια

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Καλώς σας βρήκα…. Κάτοχος πλέον του 12/512

Ελπίζω να έπραξα σωστά emoji28.png

Το περιμένω και έχω παραγγείλει ήδη από μαγαζί της Θεσσαλονίκης το Whitestone dom… Ακριβό αλλά απ’ ό,τι καταλαβαίνω μόνο αυτό κάνει δουλειά…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Να το χαρείς, το dome πολύ καλό, πολύ προσοχή στην τοποθέτηση και λίγο παραπάνω πίεση στο δακτυλικό.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/dp/B0BNSWYZNJ?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Είναι το ίδιο με το παρακάτω από σκρουτζ?

https://www.skroutz.gr/s/40615741/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S23-Ultra.html

Ρωτάω, γιατί βλέπω διαφορά μεγάλη σε τιμή. Και στα 2 βλέπω 2 τεμ. μαζί με UV leds

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρες και σε μαύρο,τότε τα έχουμε ακριβώς ίδια
Ναι εχω αδυναμία στο μαύρο!

sent from my S21FE 8/256

Να το χαρείς, το dome πολύ καλό, πολύ προσοχή στην τοποθέτηση και λίγο παραπάνω πίεση στο δακτυλικό.
Έχει στο YouTube 2 πολύ ωραία βίντεο και νομίζω πως θα τα καταφέρω

sent from my S21FE 8/256

https://www.amazon.de/dp/B0BNSWYZNJ?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Είναι το ίδιο με το παρακάτω από σκρουτζ?

https://www.skroutz.gr/s/40615741/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S23-Ultra.html

Ρωτάω, γιατί βλέπω διαφορά μεγάλη σε τιμή. Και στα 2 βλέπω 2 τεμ. μαζί με UV leds
Εγώ πήρα το δεύτερο χωρίς αναμονες και άλλες φασαρίες...

sent from my S21FE 8/256
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/40757809/Tech-Protect-Supreme-Set-Tempered-Glass-2%CF%84%CE%BC%CF%87-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Εγώ πάντως έχω περάσει αυτό στο δικό μου και σε έναν φίλο και είναι άψογο και πάμφθηνο! Case friendly, το δακτυλικό λειτουργεί άψογα και γενικά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να πάω σε dome!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spinmaths said:

https://www.amazon.de/dp/B0BNSWYZNJ?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

Είναι το ίδιο με το παρακάτω από σκρουτζ?

https://www.skroutz.gr/s/40615741/Whitestone-Dome-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S23-Ultra.html

Ρωτάω, γιατί βλέπω διαφορά μεγάλη σε τιμή. Και στα 2 βλέπω 2 τεμ. μαζί με UV leds

Το ένα είναι φιλμ. Ζελατίνα. 

Το άλλο είναι tempered glass. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vlasismiriagos said:

https://www.skroutz.gr/s/40757809/Tech-Protect-Supreme-Set-Tempered-Glass-2%CF%84%CE%BC%CF%87-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Εγώ πάντως έχω περάσει αυτό στο δικό μου και σε έναν φίλο και είναι άψογο και πάμφθηνο! Case friendly, το δακτυλικό λειτουργεί άψογα και γενικά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να πάω σε dome!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ωραιο δείχνει αλλά στο skroutz μια κριτική λέει τα χειρότερα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/40757809/Tech-Protect-Supreme-Set-Tempered-Glass-2%CF%84%CE%BC%CF%87-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Εγώ πάντως έχω περάσει αυτό στο δικό μου και σε έναν φίλο και είναι άψογο και πάμφθηνο! Case friendly, το δακτυλικό λειτουργεί άψογα και γενικά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να πάω σε dome!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πάντως εχει 1 αξιολογήση ένα αστεράκι από κάποιον ο οποίος γράφει ότι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν του δουλεύει με τίποτα

sent from my S21FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση. Παράγγειλα από spaceboy.io τελικά. Αύριο θα το έχω. Αν και έχω εμπειρία σε τοποθέτηση σε μεμβράνες και tempered glass, δεν έχω όμως σε κάτι τέτοιο (με κόλλα κτλ). 
Κι αυτό λίγο με αγχώνει.Διάβασα και από προηγούμενα ποστ να βάλω χαρτοταινία στο ακουστικό, κάτω μεριά, πάνω επίσης και κουμπιά για να μην μπει κόλλα κατά τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο δείχνει αλλά στο skroutz μια κριτική λέει τα χειρότερα.
Πάντως εχει 1 αξιολογήση ένα αστεράκι από κάποιον ο οποίος γράφει ότι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν του δουλεύει με τίποτα

sent from my S21FE 8/256

Και για το dome ρε παιδιά έχει πόσες κριτικές που το κράζουν και στο σκρουτζ και στο αμαζον. Αυτό σημαίνει ότι είναι κακό; Οι κριτικές πάντα γίνονται από αυτούς που το έβαλαν και κάτι έκαναν λάθος και μετά μπήκαν να κράξουν. Εγώ σας λέω την προσωπική μου εμπειρία. Και αυτό και τo glastify είναι μια χαρά και κάνουν τη δουλειά πολύ καλά! Αυτά από μένα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...