Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, lefteriskoy said:

Τελικα δεν το γλυτωνω το soft reset. Ειχα κανει μεταφορα αρχειων και ρυθμισεω απο το παλιο με smart switch και μαλλον κατι δεν πηγε καλα. Ο,τι κι αν εχω κανει δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις απο messenger. Ερωτησεις. Να κρατησω τα αρχεια ή να τα σβησω ολα καλυτερα και να τα ξαναπερασω? 400gb.  😭  Η e-sim που εχω θα κρατηθει η πρεπει να την ξαναπερασω παλι? Να κρατησω ρυθμισεις του τηλεφωνου και τηλεφωνα ή ειναι καλυτερα ολα απο την αρχη?

Εγώ πάντα τα περνάω όλα από την αρχή σε νέα συσκευή. 

Ρυθμίσεις όλες από την αρχή εφαρμογές download από την αρχή. Τα πάντα όλα. 

Το μοναδικό μπακαπ που κρατάω και επαναφέρω είναι οι συνομιλίες viber. 

Φωτογραφίες video όλα είναι στο Google photos. 

Θεωρώ (ίσως να είναι και λάθος) ότι αυτός είναι ο πιο σωστός τρόπος για στήσιμο νέας συσκευής. 

Κουραστικό, βαρετό, χρονοβόρο. 

Αλλά το κάνω. 

Όσο για το messager δεν ξέρω αν έρχονται ειδοποίησεις.. 

Facebook και messager έχω κλειστές ειδοποίησεις. 

Μόνο για να υπάρχουν και να χαζεύω λίγο τις έχω εγκατεστημένες και δεν τις πολύ χρησιμοποιώ. 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και συγνώμη αν έχει συζητηθεί στο παρελθόν. Πιστεύετε κάνει διάφορα η μνήμη που έχει διαφορά στα 8 και 12gb; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, a40ntistos said:

καλησπέρα σε όλους και συγνώμη αν έχει συζητηθεί στο παρελθόν. Πιστεύετε κάνει διάφορα η μνήμη που έχει διαφορά στα 8 και 12gb; 

Όχι καμία διαφορά.αν έχεις τα χρήματα πας στα 12 gb  αλλιώς κ με τα 8 μια χαρά θα είσαι δε θα έχεις κανένα θεμα

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Andreaszel said:

Όχι καμία διαφορά.αν έχεις τα χρήματα πας στα 12 gb  αλλιώς κ με τα 8 μια χαρά θα είσαι δε θα έχεις κανένα θεμα

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Αν πας να κερδίσεις τι πιστεύεις; 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, a40ntistos said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Αν πας να κερδίσεις τι πιστεύεις; 

Τι εννοείς δε κατάλαβα?🤨

Τι κερδίζεις αν πας στα 12gb??στην ουσία τίποτα.ψυχολογικα κ μόνο πας στα 12 ...είτε με 8 είτε με 12 το κινητό δε θα έχει θέμα.εφαρμογες μια χαρά θα κρατάει.ακομα κ τα 6gb  φτάνουν για ένα κινητό. Δε χρειάζονται ακόμα παραπάνω 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Με κούρασε... δεν το πιστεύω ότι τρώω κολλήματα με χαζά πράγματα ακόμη και στην εφαρμογή μηνυμάτων. 

επιστρέφω στο μήλο.

ανέβασα αγγελία σε πολύ καλή τιμή για όποιον ψάχνει πακέτο κινητό και ρολόι 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, stiflerakos said:

Με κούρασε... δεν το πιστεύω ότι τρώω κολλήματα με χαζά πράγματα ακόμη και στην εφαρμογή μηνυμάτων. 

επιστρέφω στο μήλο.

ανέβασα αγγελία σε πολύ καλή τιμή για όποιον ψάχνει πακέτο κινητό και ρολόι 

να δεις κολληματα στο μηλο....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το είχα παρατηρήσει και το διάβασα χθες και σε ξένο forum, έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η οθόνη (σβηστή) κυρίως δεξιά και αριστερά στο ύψος το δακτυλικού αποτυπώματος κάνει βαθουλώματα όταν αντικατοπτρίζεται πχ μία λάμπα και παραμορφώνει το σχήμα; Απ' ότι κατάλαβα συμβαίνει σε αρκετούς. Επίσης το θέμα με το ότι δεν υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες στο dial pad μπορεί να λυθεί; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikosc said:

Το είχα παρατηρήσει και το διάβασα χθες και σε ξένο forum, έχει παρατηρήσει κάποιος ότι η οθόνη (σβηστή) κυρίως δεξιά και αριστερά στο ύψος το δακτυλικού αποτυπώματος κάνει βαθουλώματα όταν αντικατοπτρίζεται πχ μία λάμπα και παραμορφώνει το σχήμα; Απ' ότι κατάλαβα συμβαίνει σε αρκετούς. Επίσης το θέμα με το ότι δεν υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες στο dial pad μπορεί να λυθεί; 

εδω και καιρο εχει βγει αυτη η ειδηση και η απαντηση της samsung

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με κούρασε... δεν το πιστεύω ότι τρώω κολλήματα με χαζά πράγματα ακόμη και στην εφαρμογή μηνυμάτων. 
επιστρέφω στο μήλο.
ανέβασα αγγελία σε πολύ καλή τιμή για όποιον ψάχνει πακέτο κινητό και ρολόι 
Εμείς που δεν τα βλέπουμε δηλαδή είμαστε βιονικοι ή φανμπογια;;;

Το κινητό είναι αστέρι σε όλα ρε παιδια κλείνω ένα μήνα τώρα και δεν έχω δει κιχ επάνω.
Link to comment
Share on other sites



Επίσης το θέμα με το ότι δεν υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες στο dial pad μπορεί να λυθεί; 


Εχω βαλει την εφαρμογη της Google και παιζει αψογα και το dialpad και το spam protection και η αναζητηση τηλεφωνων επιχείρησης

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Linuxisti said:

Εμείς που δεν τα βλέπουμε δηλαδή είμαστε βιονικοι ή φανμπογια;;;

Το κινητό είναι αστέρι σε όλα ρε παιδια κλείνω ένα μήνα τώρα και δεν έχω δει κιχ επάνω.

Ουτε εγω βλεπω κιχ αλλα βλεπω χαζα πραγματακια εδω κι εκει που δεν ειχα συνηθησει στο ios.

Μπορει να ειμαι εγω προβληματικος και δεν εκρινα καποιον απο εσας γιατι εχετε η δεν εχετε θεματα.

Ουτε αυτο που λεω ειναι πως ειναι κακη η συσκευη. Προφανως εχει να κανει με το τι εχει συνηθησει ο καθενας και με τι εργαλεια εμαθε (βολευτηκε) να κανει την δουλεια του.

Παρολαυτα υπαρχουν καποια χαζα πραγματακια αλλα για καποιον αλλο μπορει να μην υπαρχουν καν.

 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobrol said:


 

 


Εχω βαλει την εφαρμογη της Google και παιζει αψογα και το dialpad και το spam protection και η αναζητηση τηλεφωνων επιχείρησης
 

 

Δεν υποστηρίζει σωστά διπλή sim (δεν υπάρχουν δύο πλήκτρα) καθώς ρωτάει κάθε φορά από ποια sim να καλέσεις, επίσης έχει ελάχιστες παραμετροποιήσεις.

Λοιπόν μετά από δύο προσπάθειες να πάω στη samsung (Note 10 pro και τώρα S23 ultra) δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Μετά το note πήγα στο Huawei P40 pro και τώρα στο S23 u.

Για τα χρήματα που έχει δεν υπερέχει και πολύ από το P40 pro.

Στα βασικά δεν κάνει τίποτα τόσο καλύτερα ώστε να δικαιολογεί τα όσα λέει.

Την αναγνώριση προσώπου την έβγαλα (τελείως απαράδεκτη) την έχει απλώς για να το λέει (αν δεν ξέρεις πότε θα σε αναγνωρίσει καλύτερα να λείπει).

Συνδεσιμότητα με bluetooth (αν έχει ακουστικά, ρολόι και αυτοκίνητο το ρολόι το αγνοεί) το ίδιο έκανε και το note

Στην οθόνη θεωρώ απαράδεκτο το τσαλάκωμα που κάνει όταν είναι κλειστή (άσχετα αν το δικαιολογεί η εταιρεία).

Μπαταρία καλή (αλλά αυτοί που λένε ότι τους κρατάει δύο μέρες μάλλον δεν το δουλεύουν). Εμένα το βράδυ φτάνει στο 20%.

Πολύ βαρύ, μεγάλο και με γωνίες που σε δυσκολεύει να το κρατάς πολύ ώρα.

Αν το έχεις στο γραφείο και το δουλεύεις κτυπάει πάνω στο ξύλο γιατί οι κάμερες είναι στη μία μεριά και το υπόλοιπο τηλέφωνο είναι στον αέρα (ανάλογα με τη θήκη που θα επιλέξεις αυτό βελτιώνεται)

Αργό κλείστρο κάμερας.

 Μάλλον θα απογοήτευσα κάποιους αλλά αυτά είδα εγώ που είχα καλομάθει με το p40 pro που δυστυχώς λόγω έλλειψης GMS το άφησα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stiflerakos said:

Ουτε εγω βλεπω κιχ αλλα βλεπω χαζα πραγματακια εδω κι εκει που δεν ειχα συνηθησει στο ios.

Μπορει να ειμαι εγω προβληματικος και δεν εκρινα καποιον απο εσας γιατι εχετε η δεν εχετε θεματα.

Ουτε αυτο που λεω ειναι πως ειναι κακη η συσκευη. Προφανως εχει να κανει με το τι εχει συνηθησει ο καθενας και με τι εργαλεια εμαθε (βολευτηκε) να κανει την δουλεια του.

Παρολαυτα υπαρχουν καποια χαζα πραγματακια αλλα για καποιον αλλο μπορει να μην υπαρχουν καν.

 

Κανείς δεν είναι προβληματικός. Αντίστοιχα στο φόρουμ του 14:pro max έγραψε άνθρωπος ότι δεν άντεξε ούτε μια εβδομάδα, πράγμα που μου φαίνεται εξωφρενικό εμένα που έχω δουλέψει iOS .ωστόσο πες μας αυτά τα "πραγματακια" για να δούμε μήπως υπάρχουν θέματα που και άλλα μέλη έχουν εντοπίσει..

1 ώρα πριν, nikosc said:

Δεν υποστηρίζει σωστά διπλή sim (δεν υπάρχουν δύο πλήκτρα) καθώς ρωτάει κάθε φορά από ποια sim να καλέσεις, επίσης έχει ελάχιστες παραμετροποιήσεις.

Λοιπόν μετά από δύο προσπάθειες να πάω στη samsung (Note 10 pro και τώρα S23 ultra) δεν μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Μετά το note πήγα στο Huawei P40 pro και τώρα στο S23 u.

Για τα χρήματα που έχει δεν υπερέχει και πολύ από το P40 pro.

Στα βασικά δεν κάνει τίποτα τόσο καλύτερα ώστε να δικαιολογεί τα όσα λέει.

Την αναγνώριση προσώπου την έβγαλα (τελείως απαράδεκτη) την έχει απλώς για να το λέει (αν δεν ξέρεις πότε θα σε αναγνωρίσει καλύτερα να λείπει).

Συνδεσιμότητα με bluetooth (αν έχει ακουστικά, ρολόι και αυτοκίνητο το ρολόι το αγνοεί) το ίδιο έκανε και το note

Στην οθόνη θεωρώ απαράδεκτο το τσαλάκωμα που κάνει όταν είναι κλειστή (άσχετα αν το δικαιολογεί η εταιρεία).

Μπαταρία καλή (αλλά αυτοί που λένε ότι τους κρατάει δύο μέρες μάλλον δεν το δουλεύουν). Εμένα το βράδυ φτάνει στο 20%.

Πολύ βαρύ, μεγάλο και με γωνίες που σε δυσκολεύει να το κρατάς πολύ ώρα.

Αν το έχεις στο γραφείο και το δουλεύεις κτυπάει πάνω στο ξύλο γιατί οι κάμερες είναι στη μία μεριά και το υπόλοιπο τηλέφωνο είναι στον αέρα (ανάλογα με τη θήκη που θα επιλέξεις αυτό βελτιώνεται)

Αργό κλείστρο κάμερας.

 Μάλλον θα απογοήτευσα κάποιους αλλά αυτά είδα εγώ που είχα καλομάθει με το p40 pro που δυστυχώς λόγω έλλειψης GMS το άφησα.

 

 

 

Το μέγεθος είναι θέμα επιλογής πάντως..υπάρχουν και μικρότερα κινητα..μπορώ να σου πω ότι στο χέρι είναι πιο ξεκούραστο από το 14 pro max..

Υπόψη ότι το ίδιο το macrumors το λέει αυτό 

https://www.macrumors.com/2023/03/06/video-s23-ultra-vs-iphone-14-pro-max/

Μπαταρια υπάρχουν άπειρα reviews απόγνωστούς και αγνώστους και άπειρα σχόλια από χρήστες που την εκθειάζουν...ακόμη και σε site φιλικα προς την apple λένε ότι κοντραρει το 14 pro max.

Το 20% δε λέει κάτι από μόνο του. Αν κάποιος ξυπνάει 6 το πρωί και παίζει παιχνίδια μέχρι το βράδυ, μπορεί να του σβήσει κιόλας..

επίσης, το p40 pro έχει και αυτό camera island. Αυτό δε χτυπάει στο ξύλο; Αν και πλέον δεν ξερω ποιος θα χρησιμοποιήσει το s23u χωρίς θήκη..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stiflerakos said:

Με κούρασε... δεν το πιστεύω ότι τρώω κολλήματα με χαζά πράγματα ακόμη και στην εφαρμογή μηνυμάτων. 

επιστρέφω στο μήλο.

ανέβασα αγγελία σε πολύ καλή τιμή για όποιον ψάχνει πακέτο κινητό και ρολόι 

Που μπορώ να βρω την αγγελία με το ρολόι κ το κόστος του πακέτου; 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω βλεπω κιχ αλλα βλεπω χαζα πραγματακια εδω κι εκει που δεν ειχα συνηθησει στο ios.
Μπορει να ειμαι εγω προβληματικος και δεν εκρινα καποιον απο εσας γιατι εχετε η δεν εχετε θεματα.
Ουτε αυτο που λεω ειναι πως ειναι κακη η συσκευη. Προφανως εχει να κανει με το τι εχει συνηθησει ο καθενας και με τι εργαλεια εμαθε (βολευτηκε) να κανει την δουλεια του.
Παρολαυτα υπαρχουν καποια χαζα πραγματακια αλλα για καποιον αλλο μπορει να μην υπαρχουν καν.
 
Ποια είναι αυτά τα χαζά δηλαδή που βλέπεις;
Είναι θέμα android η one ui?
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Linuxisti said:

Ποια είναι αυτά τα χαζά δηλαδή που βλέπεις;
Είναι θέμα android η one ui?

Δεν ξέρω τι χρήση κάνει ο καθένας. Εγώ που κάνω multitasking με πολλές εφαρμογές γραφείου, ακόμη και στο S10 plus δεν είχα δει κάτι σοβαρό. Το ίδιο και στο iphone 7 plus για να τα λέμε όλα. Δεν ξέρω ποιός αγοραζει ναυαρχίδα και έχει θέματα κολληματων κλπ. Το να μην τον βολεύει το κλειστό iOS ή να μην του αρέσει που το android δεν έχει iMessage το κατανοώ και είναι θέμα γούστου. Ειλικρινά ακόμη και στο s22u που είχα, το μόνο "σπάσιμο" ήταν όταν άλλαζε από φωτεινό σε dark mode και έπρεπε να κάνει refresh τα widgets κλπ...μιλάμε για σπάσιμο μισού δευτερολέπτου...

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα γράψει στο νήμα του iphone 14 pro ότι το κράτησα 3 μέρες και το έβαλα αγγελία.
Το ότι δεν με κάλυψε εμένα δεν το κάνει κακό τηλέφωνο.
Μετά πήρα S22 Ultra και το έδωσα σε 1 βδομάδα.Δεν βρήκα καλή αυτονομία κι έτυχε να βρω S23 Ultra σφραγισμένο σε καλή τιμή και το τσίμπησα!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosfx said:

Κι εγώ είχα γράψει στο νήμα του iphone 14 pro ότι το κράτησα 3 μέρες και το έβαλα αγγελία.
Το ότι δεν με κάλυψε εμένα δεν το κάνει κακό τηλέφωνο.
Μετά πήρα S22 Ultra και το έδωσα σε 1 βδομάδα.Δεν βρήκα καλή αυτονομία κι έτυχε να βρω S23 Ultra σφραγισμένο σε καλή τιμή και το τσίμπησα!

Τι σε χαλασε στο 14 pro?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τι σε χαλασε στο 14 pro?
Το βαρετό για μένα λειτουργικό.Ναι ήξερα τι αγόραζα αλλά είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου ios κι ήταν σα να μην το είχα αφήσει ποτέ.
Το itunes που νόμιζα ότι πια είχε καταργηθει,αλλά παραμένει η μόνη σύνδεση με windows για μεταφορά αρχειων
Οι ειδοποιήσεις κι ο τρόπος που τις διαχειρίζεσαι.Η υλοποίηση του αντροιντ είναι για μένα κορυφή.
Δεν υπάρχει τρόπος για call recorder κάτι που χρειάζομαι
Δεν υπάρχει τρόπος για παράνομο περιεχόμενο όπως stremio και youtube vanced
Δεν έχει δαχτυλικο (αυτό ίσως είναι συνήθεια βέβαια)
Η selfie του είναι μέτρια

Φυσικά σχεδόν όλα τα γνώριζα αλλά πίστευα ότι μπορώ να τα ξεπεράσω γιατί ήθελα λίγο να αλλάξω λειτουργικό,είχα λίγο βαρεθεί.
Ακόμα και το ipad Air 2019 που είχα πάρει όταν είχε βγει,3 βδομάδες το άντεξα.

Δεν είναι κακές συσκευές απλά εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να συνηθίσω.Μεγαλωσα κιόλας πια και δεν είμαι εύκολος στις αλλαγές.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panosfx said:

Το βαρετό για μένα λειτουργικό.Ναι ήξερα τι αγόραζα αλλά είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου ios κι ήταν σα να μην το είχα αφήσει ποτέ.
Το itunes που νόμιζα ότι πια είχε καταργηθει,αλλά παραμένει η μόνη σύνδεση με windows για μεταφορά αρχειων
Οι ειδοποιήσεις κι ο τρόπος που τις διαχειρίζεσαι.Η υλοποίηση του αντροιντ είναι για μένα κορυφή.
Δεν υπάρχει τρόπος για call recorder κάτι που χρειάζομαι
Δεν υπάρχει τρόπος για παράνομο περιεχόμενο όπως stremio και youtube vanced
Δεν έχει δαχτυλικο (αυτό ίσως είναι συνήθεια βέβαια)
Η selfie του είναι μέτρια

Φυσικά σχεδόν όλα τα γνώριζα αλλά πίστευα ότι μπορώ να τα ξεπεράσω γιατί ήθελα λίγο να αλλάξω λειτουργικό,είχα λίγο βαρεθεί.
Ακόμα και το ipad Air 2019 που είχα πάρει όταν είχε βγει,3 βδομάδες το άντεξα.

Δεν είναι κακές συσκευές απλά εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να συνηθίσω.Μεγαλωσα κιόλας πια και δεν είμαι εύκολος στις αλλαγές.

η πιο ειλικρινής τοποθέτηση που έχω δει εδώ μέσα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το βαρετό για μένα λειτουργικό.Ναι ήξερα τι αγόραζα αλλά είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου ios κι ήταν σα να μην το είχα αφήσει ποτέ.
Το itunes που νόμιζα ότι πια είχε καταργηθει,αλλά παραμένει η μόνη σύνδεση με windows για μεταφορά αρχειων
Οι ειδοποιήσεις κι ο τρόπος που τις διαχειρίζεσαι.Η υλοποίηση του αντροιντ είναι για μένα κορυφή.
Δεν υπάρχει τρόπος για call recorder κάτι που χρειάζομαι
Δεν υπάρχει τρόπος για παράνομο περιεχόμενο όπως stremio και youtube vanced
Δεν έχει δαχτυλικο (αυτό ίσως είναι συνήθεια βέβαια)
Η selfie του είναι μέτρια

Φυσικά σχεδόν όλα τα γνώριζα αλλά πίστευα ότι μπορώ να τα ξεπεράσω γιατί ήθελα λίγο να αλλάξω λειτουργικό,είχα λίγο βαρεθεί.
Ακόμα και το ipad Air 2019 που είχα πάρει όταν είχε βγει,3 βδομάδες το άντεξα.

Δεν είναι κακές συσκευές απλά εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να συνηθίσω.Μεγαλωσα κιόλας πια και δεν είμαι εύκολος στις αλλαγές.
Εξαιρετική τοποθέτηση

Στάλθηκε από το S23 Ultra

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosfx said:

Το βαρετό για μένα λειτουργικό.Ναι ήξερα τι αγόραζα αλλά είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου ios κι ήταν σα να μην το είχα αφήσει ποτέ.
Το itunes που νόμιζα ότι πια είχε καταργηθει,αλλά παραμένει η μόνη σύνδεση με windows για μεταφορά αρχειων
Οι ειδοποιήσεις κι ο τρόπος που τις διαχειρίζεσαι.Η υλοποίηση του αντροιντ είναι για μένα κορυφή.
Δεν υπάρχει τρόπος για call recorder κάτι που χρειάζομαι
Δεν υπάρχει τρόπος για παράνομο περιεχόμενο όπως stremio και youtube vanced
Δεν έχει δαχτυλικο (αυτό ίσως είναι συνήθεια βέβαια)
Η selfie του είναι μέτρια

Φυσικά σχεδόν όλα τα γνώριζα αλλά πίστευα ότι μπορώ να τα ξεπεράσω γιατί ήθελα λίγο να αλλάξω λειτουργικό,είχα λίγο βαρεθεί.
Ακόμα και το ipad Air 2019 που είχα πάρει όταν είχε βγει,3 βδομάδες το άντεξα.

Δεν είναι κακές συσκευές απλά εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να συνηθίσω.Μεγαλωσα κιόλας πια και δεν είμαι εύκολος στις αλλαγές.

Ακριβώς όπως τα λες, να προσθέσω (το πιο σημαντικό για μένα) το κόψιμο των διαφημίσεων με μια απλή ρύθμιση στους dns servers. Τον περασμένο Αύγουστο αποφάσισα να πάρω Ipad, άντεξα 3 ημέρες, μπήκε στο κουτί του και πήγε στο καλό, με εκνεύριζαν οι διαφημίσεις που υπήρχαν παντού, παντού όμως..... και δεν μπορούσα να τις σταματήσω με τον τρόπο που ήξερα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosfx said:

Το βαρετό για μένα λειτουργικό.Ναι ήξερα τι αγόραζα αλλά είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου ios κι ήταν σα να μην το είχα αφήσει ποτέ.
Το itunes που νόμιζα ότι πια είχε καταργηθει,αλλά παραμένει η μόνη σύνδεση με windows για μεταφορά αρχειων
Οι ειδοποιήσεις κι ο τρόπος που τις διαχειρίζεσαι.Η υλοποίηση του αντροιντ είναι για μένα κορυφή.
Δεν υπάρχει τρόπος για call recorder κάτι που χρειάζομαι
Δεν υπάρχει τρόπος για παράνομο περιεχόμενο όπως stremio και youtube vanced
Δεν έχει δαχτυλικο (αυτό ίσως είναι συνήθεια βέβαια)
Η selfie του είναι μέτρια

Φυσικά σχεδόν όλα τα γνώριζα αλλά πίστευα ότι μπορώ να τα ξεπεράσω γιατί ήθελα λίγο να αλλάξω λειτουργικό,είχα λίγο βαρεθεί.
Ακόμα και το ipad Air 2019 που είχα πάρει όταν είχε βγει,3 βδομάδες το άντεξα.

Δεν είναι κακές συσκευές απλά εγώ νιώθω πως δεν μπορώ να συνηθίσω.Μεγαλωσα κιόλας πια και δεν είμαι εύκολος στις αλλαγές.

Κατάθεση ψυχής 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...