Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πρόσφατες εφαρμογές δεν είναι έτσι..  
Είναι όταν έχεις good lock για εμάς από το nice lock.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που έχω παρατηρήσει να γίνεται είναι ότι κατά την εμφάνιση των πρόσφατων εφαρμογών απουσιάζουν οι "γύρω γύρω" επιλογές. 
Όχι πάντα και μπορεί να είναι συνεχόμενες φορές! 
Εκτός και αν δεν είναι bug αλλά κάτι άλλο που δεν ξέρω! 
1716571194_Screenshot_20230309_193329_OneUIHome.thumb.jpg.22d9ccaa04d103179af82db4994955e4.jpg
1212023464_Screenshot_20230309_193117_OneUIHome.thumb.jpg.b07103adbe1d91ddb25c6e7a1b9f7530.jpg
αυτό το bug υπάρχει εδώ και καιρό δεν έχει φτιάξει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να κατεβάσουμε το update αν δεν έχουμε WiFi; έχω unlimited data, και ήθελα να κάνω το τελευταίο update τώρα και δεν βρίσκω τρόπο να το κατεβάσω. Στο S21 ultra τα κατέβαζα μια χαρά με data

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μια ιδέα για το good lock nice lock. Ποια αξίζουν παραπάνω;
Έχω 3ημερο και λέω να πειραματιστω λίγο με το θηρίο.
Βλέπω ότι κάποια είναι παλιά τα λινκ θα δουλεύουν καλά;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antonio27 said:

Δεν γίνεται να κατεβάσουμε το update αν δεν έχουμε WiFi; έχω unlimited data, και ήθελα να κάνω το τελευταίο update τώρα και δεν βρίσκω τρόπο να το κατεβάσω. Στο S21 ultra τα κατέβαζα μια χαρά με data

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις. Έχεις βάλει μόνο με wifi. Γίνεται κανονικά με data 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Μπορούμε να κάνουμε screen capture video όπως με smart select tool (επιλογή συγκεκριμένου τμήματος της οθόνης), αλλά για περισσότερο από 15sec?

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 11:25 ΜΜ, Vlasismiriagos said:

Όταν λες να το σηκώνω σωστά;;;; Σου λέω τα δοκιμάζω και τα 2 τώρα που σου γράφω! Το ένα ξεκλειδώνει συνεχώς και το άλλο δεν μπορεί!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο είναι όντως τραγικό, το κατάργησα. Είχα συνηθίσει με το P40 pro (είχε βέβαια 3D αναγνώριση) άνοιγε από οποιαδήποτε γωνία και τελείως σκοτάδι. Με τόσα χρήματα δεν δικαιολογείται αυτό στο S23 ultra. Υπάρχει τρόπος να μπουν Ελληνικά στο dialpad;

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, nikosc said:

Το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο είναι όντως τραγικό, το κατάργησα. Είχα συνηθίσει με το P40 pro (είχε βέβαια 3D αναγνώριση) άνοιγε από οποιαδήποτε γωνία και τελείως σκοτάδι. Με τόσα χρήματα δεν δικαιολογείται αυτό στο S23 ultra. Υπάρχει τρόπος να μπουν Ελληνικά στο dialpad;

Δικαιολογείται από την πολυ μικρή οπή της οθόνης. Προσωπικά προτιμώ να χαίρομαι όσο περισσότερη οθόνη από τη στιγμή που υπάρχει το πολύ γρήγορο αποτύπωμα, παρά τα ακαλαίσθητα notches..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα που υπήρχε με το Spen, δεν υπάρχει πλέον μετά το τελευταίο update που πήρε το aircommand μέσα από το Galaxy Store. Όσοι δεν το έχετε κάνει, να το κάνετε.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, one2377 said:

Το θέμα που υπήρχε με το Spen, δεν υπάρχει πλέον μετά το τελευταίο update που πήρε το aircommand μέσα από το Galaxy Store. Όσοι δεν το έχετε κάνει, να το κάνετε.

εμενα το πρόβλημα παραμένει έκανα το update το πρωί και μόλις τώρα το ξανά έκανε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις. Έχεις βάλει μόνο με wifi. Γίνεται κανονικά με data 
Δεν υπάρχει καμία τέτοια επιλογή. Μόνο για την αυτόματη ενημέρωση μέσω WiFi, και την επιλογή να αλλάζει σε data αν το WiFi δεν είναι σταθερό. Τα έχω ενεργοποιήσει όλα αυτά

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andreas443 said:

εμενα το πρόβλημα παραμένει έκανα το update το πρωί και μόλις τώρα το ξανά έκανε

Και εμένα το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από εχτές επιτέλους! 

Πήρα και το τηλέφωνο και το ρολόι για να αντικαταστήσει iPhone and apple watch. 

Το έχω σκίσει προσπαθώντας να το στήσω και ανακαλυπτωντας δυνατότητες που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν κι η μπαταρία στο ύψος της. Καμία σχέση με ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα από σαμυ. Επίσης με τον 45αρη φορτιστή η φόρτιση είναι απλά αστεία. 

 

Όσο ταξίδευα και διάβαζα το τοπικ είχα σημειώσει δυο εφαρμογές που είχαν προτείνει κάποια παιδιά από εδώ αλλά έχασα το χαρτί. Η μία αφορούσε ειδοποιήσεις με δαχτυλίδι στην Κάμερα και η άλλη μια εφαρμογή της σαμυ που κατεβάζει διαφορά πραγματάκια. Μπορεί κάποιος να μου τα θυμίσει μην το διαβάζω από την αρχή σας παρακαλώ? 

 

Έβαλα θήκη γνήσια διαφανή αλλά πολύ σκληρό πλαστικό ρε παιδιά.  Για να βγει παθαίνω κρίση μην σπάσω το τηλέφωνο.

Προστασία οθόνης έβαλα ζελατίνα και όχι τζάμι. Μου προσέφερε μια με 10 και μια με 19 ευρώ. Έβαλα την 19αρα και μου είπε για εγγύηση αν πάθει κάτι θα μου την ξανά περάσει με 5 ευρώ.

Έχει πάντως μια δυσκολία στο δαχτυλικο...

Δεν ξέρω αν θα την κρατήσω.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση η ταχύτητα εγκατάστασης των εφαρμογών από το play store. 80+ εφαρμογές κατέβαιναν και εγκαθίστονται λες και ήταν σκριπτακια...

Θα θελα να έχει μέσα στο cloud backup της η σαμυ πάντως και τις φωτός. Δεν γουστάρω καθόλου το one drive και έχω κακομάθει από apple icloud.

 

Ότι ακουγόταν για οθόνη και χρώματα δεν βλέπω κάτι κακό.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από εχτές επιτέλους! 
Πήρα και το τηλέφωνο και το ρολόι για να αντικαταστήσει iPhone and apple watch. 
Το έχω σκίσει προσπαθώντας να το στήσω και ανακαλυπτωντας δυνατότητες που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν κι η μπαταρία στο ύψος της. Καμία σχέση με ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα από σαμυ. Επίσης με τον 45αρη φορτιστή η φόρτιση είναι απλά αστεία. 
 
Όσο ταξίδευα και διάβαζα το τοπικ είχα σημειώσει δυο εφαρμογές που είχαν προτείνει κάποια παιδιά από εδώ αλλά έχασα το χαρτί. Η μία αφορούσε ειδοποιήσεις με δαχτυλίδι στην Κάμερα και η άλλη μια εφαρμογή της σαμυ που κατεβάζει διαφορά πραγματάκια. Μπορεί κάποιος να μου τα θυμίσει μην το διαβάζω από την αρχή σας παρακαλώ? 
 
Έβαλα θήκη γνήσια διαφανή αλλά πολύ σκληρό πλαστικό ρε παιδιά.  Για να βγει παθαίνω κρίση μην σπάσω το τηλέφωνο.
Προστασία οθόνης έβαλα ζελατίνα και όχι τζάμι. Μου προσέφερε μια με 10 και μια με 19 ευρώ. Έβαλα την 19αρα και μου είπε για εγγύηση αν πάθει κάτι θα μου την ξανά περάσει με 5 ευρώ.
Έχει πάντως μια δυσκολία στο δαχτυλικο...
Δεν ξέρω αν θα την κρατήσω.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση η ταχύτητα εγκατάστασης των εφαρμογών από το play store. 80+ εφαρμογές κατέβαιναν και εγκαθίστονται λες και ήταν σκριπτακια...
Θα θελα να έχει μέσα στο cloud backup της η σαμυ πάντως και τις φωτός. Δεν γουστάρω καθόλου το one drive και έχω κακομάθει από apple icloud.
 
Ότι ακουγόταν για οθόνη και χρώματα δεν βλέπω κάτι κακό.
Για τα αποτυπώματα πέρασε τα ξανά από την αρχή τώρα με τη ζελατίνα και θα στρώσει. Επίσης ενεργοποίηση την ευαισθησία αφής στις ρυθμίσεις.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stiflerakos said:

Κάτοχος από εχτές επιτέλους! 

Πήρα και το τηλέφωνο και το ρολόι για να αντικαταστήσει iPhone and apple watch. 

Το έχω σκίσει προσπαθώντας να το στήσω και ανακαλυπτωντας δυνατότητες που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν κι η μπαταρία στο ύψος της. Καμία σχέση με ότι έχω δοκιμάσει έως τώρα από σαμυ. Επίσης με τον 45αρη φορτιστή η φόρτιση είναι απλά αστεία. 

 

Όσο ταξίδευα και διάβαζα το τοπικ είχα σημειώσει δυο εφαρμογές που είχαν προτείνει κάποια παιδιά από εδώ αλλά έχασα το χαρτί. Η μία αφορούσε ειδοποιήσεις με δαχτυλίδι στην Κάμερα και η άλλη μια εφαρμογή της σαμυ που κατεβάζει διαφορά πραγματάκια. Μπορεί κάποιος να μου τα θυμίσει μην το διαβάζω από την αρχή σας παρακαλώ? 

 

Έβαλα θήκη γνήσια διαφανή αλλά πολύ σκληρό πλαστικό ρε παιδιά.  Για να βγει παθαίνω κρίση μην σπάσω το τηλέφωνο.

Προστασία οθόνης έβαλα ζελατίνα και όχι τζάμι. Μου προσέφερε μια με 10 και μια με 19 ευρώ. Έβαλα την 19αρα και μου είπε για εγγύηση αν πάθει κάτι θα μου την ξανά περάσει με 5 ευρώ.

Έχει πάντως μια δυσκολία στο δαχτυλικο...

Δεν ξέρω αν θα την κρατήσω.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση η ταχύτητα εγκατάστασης των εφαρμογών από το play store. 80+ εφαρμογές κατέβαιναν και εγκαθίστονται λες και ήταν σκριπτακια...

Θα θελα να έχει μέσα στο cloud backup της η σαμυ πάντως και τις φωτός. Δεν γουστάρω καθόλου το one drive και έχω κακομάθει από apple icloud.

 

Ότι ακουγόταν για οθόνη και χρώματα δεν βλέπω κάτι κακό.

Αυτές πρέπει να λες

Screenshot_20230311_113952_Google Play Store.jpg

Screenshot_20230311_114007_Google Play Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, Andreaszel said:
Αυτές πρέπει να λες
629060744_Screenshot_20230311_113952_GooglePlayStore.thumb.jpg.90d6ad024a22a65db9d432266d31b42a.jpg
1702987103_Screenshot_20230311_114007_GooglePlayStore.thumb.jpg.da9a1dca7b55ab06f8dadcf6c26791bd.jpg

το fine lock είναι το ίδιο με το nicelock;

Νομίζω ναι.εχω το finelock γιατί θυμάμαι δε μου δουλεύανε κάποια πράγματα με το άλλο

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας και έγραφε 1 Φεβρουαρίου. Έκαναν λάθος; και σε εσάς το ίδιο γράφει; αποκλείεται να μου ξέφυγε του Φεβρουαρίου. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα την πρώτη εφαρμογή και τα σπάει. Αν την αγοράσεις κάνεις ακόμα περισσότερα. 

Thanks once more !

 

Όσο για την άλλη εφαρμογή που ρωτούσα δεν είναι αυτή.  Είναι μια της σαμυ που κάνει διάφορα πράγματα αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται...

Όποιος θυμάται....

 

 

 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω, εάν αρέσει σε κάποιον, μια καινούργια θήκη για κινητό S23 αυτή: https://www.aliexpress.com/item/1005005108031654.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.96.21ef1802MCQINN

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, stiflerakos said:

Χρησιμοποίησα την πρώτη εφαρμογή και τα σπάει. Αν την αγοράσεις κάνεις ακόμα περισσότερα. 

Thanks once more !

 

Όσο για την άλλη εφαρμογή που ρωτούσα δεν είναι αυτή.  Είναι μια της σαμυ που κάνει διάφορα πράγματα αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται...

Όποιος θυμάται....

 

 

 

Μάλλον λες αυτό

 https://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.android.samsung.utilityapp

 

Αν εννοείς το Good Lock δεν παίζει στην Ελλάδα. Το άλλο fine lock και nice lock ειναι οι εναλλακτικές. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν Θέλετε να μη βλέπουν ή σου διαβάζουν οι διπλανοί τι βλέπεις εσύ στο κινητό σου.... τότε βάλε αυτό το τζαμάκι: https://www.aliexpress.com/item/1005005094711878.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.5.1d33f19cMbcbvc

Κυριολεκτικά βλέπεις θαυμάσια (8Κ λένε και γι αυτό το προτίμησα) την οθόνη του κινητού σου, αλλά οι διπλανοί νομίζουν ότι το έχεις κλειστό!!! Δεν το περίμενα ότι θα έδειχνε τόσο ωραία...και επιπλέον κουμπώνει τέλεια με όλες τις θήκες ....Εντυπωσιάστηκα!

 

 

 

 

 

Temp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο δουλευει;;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...