Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν κατάλαβα εννοείς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ή επανακκινηση την συσκευή. 
Όπως έγραψε κι ο φίλος επαναφορά εργοστασιακών . Καθαρίζει τα πάντα και είναι σαν να έχεις ένα τηλέφωνο που ανοίγεις πρώτη φορά. Ειδικά όταν δεις κάτι παράξενο που πριν δεν το έκανε και έχεις κάνει μεγάλη αναβάθμιση Android ή ui είναι μονόδρομος. Ότι άλλο και να κάνεις δεν πιάνει.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στις μεγάλες αναβαθμίσεις κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Τα τελευταία 5 χρόνια κάνω επαναφορά μόνο αν πουλήσω την συσκευή για να πάρω άλλη.
Δεν βρίσκω τον λόγο αν δεν υπάρξει πρόβλημα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosfx said:

Ακόμα στις μεγάλες αναβαθμίσεις κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Τα τελευταία 5 χρόνια κάνω επαναφορά μόνο αν πουλήσω την συσκευή για να πάρω άλλη.
Δεν βρίσκω τον λόγο αν δεν υπάρξει πρόβλημα

προσωπικά, μόνο αν πάω για αλλαγή μπαταρίας

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στις μεγάλες αναβαθμίσεις κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Τα τελευταία 5 χρόνια κάνω επαναφορά μόνο αν πουλήσω την συσκευή για να πάρω άλλη.
Δεν βρίσκω τον λόγο αν δεν υπάρξει πρόβλημα
Αυτό ακριβώς έγραψα ΌΤΑΝ δεις κάτι που δεν πάει καλά!! Συνήθως όταν συμβαίνει γράφουμε εδώ και λέμε φταίει η αναβάθμιση το τηλέφωνο και ότι άλλο. Και μας απαντούν εμείς δεν έχουμε πρόβλημα. Και σκεφτόμαστε ψέματα λένε. Είναι απλά γιατί κάτι δεν καθησε καλά και χρειάζεται. Μόνο τότε. Και όχι δεν κάνουμε όταν δε δούμε κάτι που δε λειτουργεί όπως πριν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε μια αστροφωτογραφία με το κινητό μας?

Αύριο θα κάνω δοκιμή το νέο Expert RAW που προστέθηκε στην κάμερα!

Edited by Tips2022
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=DC81TX7ZeOQ

Παρά το stainless steel frame και τη flat screen,το 14 pro max έχει μεγαλύτερη ζημιά από το s23u

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, OverClocker said:

Δε χρειάζεται να κοιτάς από που θα αγοράσεις την τσίχλα, αλλά οταν μπαίνεις όμως στο skroutz για να αγοράσεις απ το κατάστημα που βγαίνει πιο φθηνό απ όλη την ελλάδα και σου έρχεται με απόδειξη από ταμειακή ψιλικατζίδικου, γιατί δεν το επιστρέφεις? Γιατί εθελοτυφλείς?
Έτσι όμως εγινες και συ μέρος του προβλήματος εν γνώση σου και με την απόδειξη της ταμειακής που δεν αναγράφεται τι συσκευή αγόρασες ή το ΙΜΕΙ, δεν  μπορείς να αποδείξεις ότι αυτή η απόδειξή σχετίζεται με το κινητό που δηλώνεις ότι έχεις αγοράσει πρακτικά.

 

Όσο για το σερβις, ισχύει ακριβώς ότι έχει υποθει μέχρι τώρα.

Αν η ημερομηνία κατασκευή απ το ΙΜΕΙ είναι εντός 2ετίας δεν χρειάζεσαι καν απόδειξη, αν έχουν περάσει τα 2 χρόνια χρειάζεσαι απόδειξη με το ΙΜΕΙ πάνω.

Αυτό δεν ειναι κάτι καινούργιο ούτε ισχύει μόνο στην Samsung και στα κινητά, ισχύει στα περισσότερα μεγάλα επισκευαστικά κεντρα για αυτό και τα σοβαρα μαγαζιά βάζουν τον σειριακό αριθμό της συσκευής στην απόδειξη,

Μισό λεπτό, χωρίς ξαναλέω να αγοράζω προσωπικά από τα πρώτα "φθηνο σκρουτζομάγαζα", αλλά ένας τύπος που ψάχνει κινητό, δεν μπαίνει στο φόρουμ, και πάει να πάρει επιλέγοντας σε μία τεράστια για τα δεδομένα της Ελλάδας πλατφόρμα, βλέπει και τις κριτικές του καταστήματος και είναι σχεδόν τέλειες, από και ως πού πρέπει σώνει και ντε να γνωρίζει ότι θα έπρεπε να λάβει μία απόδειξη που αναγράφει ΙΜΕΙ και όλα αυτά; 

Παιδιά ο μέσος καταναλωτής δεν είμαστε εμείς εδώ μέσα -οι περισσότεροι έστω-, καλώς ή κακώς. Η εταιρεία οφείλει να δώσει λύσεις και στον μέσο, ανίδεο/αφελή/άσχετο ίσως, καταναλωτή που νόμιμα κατέχει μία συσκευή της.

Κι εδώ ερχόμαστε σε αυτό που λες στο τέλος ότι ισχύει εφ'όσον δεν έχουν περάσει τα δύο χρόνια, αυτό ακριβώς γνωρίζουμε όλοι κι αυτό είπαμε, ότι θα έπρεπε ακόμη και με σκέτη τη συσκευή να το δέχονται, όμως η όλη συζήτηση ξεκίνησε επειδή η ίδια η Σάμμυ απάντησε στο τσατ στον φίλο ότι θέλει εξ αρχής και απόδειξη που αναγράφει IMEI. 

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leon_CP3 said:

Μισό λεπτό, χωρίς ξαναλέω να αγοράζω προσωπικά από τα πρώτα "φθηνο σκρουτζομάγαζα" προσωπικά, αλλά ένας τύπος που ψάχνει κινητό, δεν μπαίνει στο φόρουμ, και πάει να πάρει επιλέγοντας σε μία τεράστια για τα δεδομένα της Ελλάδας πλατφόρμα, βλέπει και τις κριτικές του καταστήματος και είναι σχεδόν τέλειες, από και ως πού πρέπει σώνει και ντε να γνωρίζει ότι θα έπρεπε να λάβει μία απόδειξη που αναγράφει ΙΜΕΙ και όλα αυτά; 

Παιδιά ο μέσος καταναλωτής δεν είμαστε εμείς εδώ μέσα -οι περισσότεροι έστω-, καλώς ή κακώς. Η εταιρεία οφείλει να δώσει λύσεις και στον μέσο, ανίδεο/αφελή/άσχετο ίσως, καταναλωτή που νόμιμα κατέχει μία συσκευή της.

Κι εδώ ερχόμαστε σε αυτό που λες στο τέλος ότι ισχύει εφ'όσον δεν έχουν περάσει τα δύο χρόνια, αυτό ακριβώς γνωρίζουμε όλοι κι αυτό είπαμε, ότι θα έπρεπε ακόμη και με σκέτη τη συσκευή να το δέχονται, όμως η όλη συζήτηση ξεκίνησε επειδή η ίδια η Σάμμυ απάντησε στο τσατ στον φίλο ότι θέλει εξ αρχής και απόδειξη που αναγράφει IMEI. 

Αυτό με την εγγύηση είναι αυτονόητο και έχεις δίκιο. Από την άλλη, όποιος αγοράζει από σκρουτζομάγαζα προφανώς έχει μια ενημέρωση σχετική και ίσως έχει ακούσει για τα σκάνδαλα που έχουν γίνει κατά καιρούς. Ας πούμε οι γονείς μου δεν ξέρουν καν τι είναι σκρουτζ. Υπάρχουν και σοβαρά μαγαζιά παιδιά εκεί μέσα αλλά μεγάλη προσοχή. Οι αξιολογήσεις δε λένε κάτι. Αυτές οι επιχειρήσεις είναι τα περίφημα "ριχτάδικα" : Εμφανίζονται από το πουθενα (Μια ΙΚΕ εταιρεία δημιουργείται με ένα ευρώ), χτίζουν ένα άψογο προφίλ και μετά βαράνε κανόνι με εκατοντάδες ανεκτέλεστες παραγγελίες. Εξαφανίζονται από προσώπου γης και μένεις εσύ να κοιτάς την παραγγελία

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 5 χρόνια με Samsung ουδέποτε έκανα έκανα επαναφορά παιδιά όλα λειτουργούν ρολόι και σε S 8 plus note 9 s 21 και τώρα εδώ. Ο βασιλιάς ρολαρει απίστευτα. Χαρείτε τη συσκευή και άστε τους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 5 χρόνια με Samsung ουδέποτε έκανα έκανα επαναφορά παιδιά όλα λειτουργούν ρολόι και σε S 8 plus note 9 s 21 και τώρα εδώ. Ο βασιλιάς ρολαρει απίστευτα. Χαρείτε τη συσκευή και άστε τους αριθμούς.

Συμφωνώ απόλυτα δεν χρειάζονται κολλήματα


Sent from my iPhone 14 using Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/dp/B0BPLP7HFH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

εβαλα χθες την μεμβρανη. μπηκε αψογα και εχει φανταστική κυλιση.

3 μεμβρανες εχει το κουτι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gsa1967 said:

https://www.amazon.de/dp/B0BPLP7HFH?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

εβαλα χθες την μεμβρανη. μπηκε αψογα και εχει φανταστική κυλιση.

3 μεμβρανες εχει το κουτι μεσα.

το δακτυλικό???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από την φόρτιση χτες νωρίς το πρωί με 100%.

Αυτή την στιγμή είναι στο 60%.

Δεν λέει να ψοφήσει το άτιμο.Μπραβο στην Samsung που επιτέλους κατάφερε να φτιάξει την αυτονομία της!

Και το λέω εγώ που όλο την βρίζω 

Screenshot_20230226_093940_Device care.jpg

Screenshot_20230226_093951_Device care.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

από ότι καταλαβαίνω καμία από αυτές τις κάπως κομψές θήκες (Spigen, Ringke etc) που συζητάμε δεν παρέχει προστασία στους φακούς της κάμερας.

Επειδή ακόμα δεν έχω το κινητό στα χέρια μου νιώθετε ότι ενέχει κίνδυνος σοβαρός για να γρατζουνιστούν όπως ακουμπάς το κινητό ή ακόμα και να σπάσουν σε μία πτώση; 

Έχει βάλει κανείς από αυτά τα προστατευτικά καμερών για να έχει άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,
από ότι καταλαβαίνω καμία από αυτές τις κάπως κομψές θήκες (Spigen, Ringke etc) που συζητάμε δεν παρέχει προστασία στους φακούς της κάμερας.
Επειδή ακόμα δεν έχω το κινητό στα χέρια μου νιώθετε ότι ενέχει κίνδυνος σοβαρός για να γρατζουνιστούν όπως ακουμπάς το κινητό ή ακόμα και να σπάσουν σε μία πτώση; 
Έχει βάλει κανείς από αυτά τα προστατευτικά καμερών για να έχει άποψη;
Δε θα βάλεις τα προστατευτικά. Θα πάρεις θήκη που προστατεύει τους φακούς . Υπάρχουν αρκετές.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη δοκιμή της spigen thin fit σε πτώση του κινητού από το γραφείο . Το κινητό σώθηκε αλλά η θήκη έσπασε κάτω αριστερά στο πενάκι. Θα πάρω την caseology parallax και βλέπουμε. Έπιασα μια UAG αλλά κάνει το κινητό τεράστιο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά, δε μου έχει σπάσει ποτέ οθόνη και φακός από κάμερα και είχα πάντα minimal θήκες. Και έχουν φάει τα κινητά μου πολλές πτώσεις. Αν το σκεφτείς πάντως, το να δίνουμε 1,5 χιλιάρικο για τεχνολογίες τύπου gorilla glass και να ψάχνουμε μετα πώς θα προστατευσουμε το κινητό με σιλικόνη και πλαστικό, είναι κάπως...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά, δε μου έχει σπάσει ποτέ οθόνη και φακός από κάμερα και είχα πάντα minimal θήκες. Και έχουν φάει τα κινητά μου πολλές πτώσεις. Αν το σκεφτείς πάντως, το να δίνουμε 1,5 χιλιάρικο για τεχνολογίες τύπου gorilla glass και να ψάχνουμε μετα πώς θα προστατευσουμε το κινητό με σιλικόνη και πλαστικό, είναι κάπως...
Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!! Και φυσικά δεν εννοούμε μόνο να πάθει κάτι το κινητό που με την κατάλληλη πτώση και την ακατάλληλη θήκη θα το πάθει. Αλλά αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι να χαραχτεί ο φακός με την ακατάλληλη θήκη, όπως αυτή η δερμάτινη που συζητήσαμε και μετά να το βλέπεις και να καίγεται η ψυχή σου και να μην βγάζεις και τις φωτογραφίες που θέλεις!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, costsa41 said:

Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!! Και φυσικά δεν εννοούμε μόνο να πάθει κάτι το κινητό που με την κατάλληλη πτώση και την ακατάλληλη θήκη θα το πάθει. Αλλά αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι να χαραχτεί ο φακός με την ακατάλληλη θήκη, όπως αυτή η δερμάτινη που συζητήσαμε και μετά να το βλέπεις και να καίγεται η ψυχή σου και να μην βγάζεις και τις φωτογραφίες που θέλεις!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κώστα δεν είναι ακατάλληλη θήκη. Η επίσημη δερμάτινη της Samsung είναι. Έχει προστασία για τους φακούς απλώς όχι κορυφαία. Δεν ακουμπάνε οι φακοί στην επιφάνεια που το αφήνεις το κινητό..

Η αντίστοιχη στο s22u στο Amazon παίρνει 4,5 από σχεδόν 5000 κριτικές...μια χαρά είναι η θήκη. Εντάξει οι θωρακισμένες είναι καλύτερες αλλά δε βλέπονται 

https://www.amazon.com/Protective-Protection-Shockproof-Burgundy-EF-VS908LEEGUS/dp/B09NB7NKHH

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη δοκιμή της spigen thin fit σε πτώση του κινητού από το γραφείο . Το κινητό σώθηκε αλλά η θήκη έσπασε κάτω αριστερά στο πενάκι. Θα πάρω την caseology parallax και βλέπουμε. Έπιασα μια UAG αλλά κάνει το κινητό τεράστιο

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πω πω... Πήγαν να φτερουγησουν 1.300 ευρώ.... Προσωπικά σαν τα μάτια μου τα προσέχω τα κινητά μου...

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lef7 said:

Καλημέρα,

από ότι καταλαβαίνω καμία από αυτές τις κάπως κομψές θήκες (Spigen, Ringke etc) που συζητάμε δεν παρέχει προστασία στους φακούς της κάμερας.

Επειδή ακόμα δεν έχω το κινητό στα χέρια μου νιώθετε ότι ενέχει κίνδυνος σοβαρός για να γρατζουνιστούν όπως ακουμπάς το κινητό ή ακόμα και να σπάσουν σε μία πτώση; 

Έχει βάλει κανείς από αυτά τα προστατευτικά καμερών για να έχει άποψη;

Οι spigen έχουν προστασία στους φακούς. Σε καμία δεν ακουμπάνε οι φακοί, μάλιστα έχει και την optik armor που έχει κλείστρο στους φακούς.

Δεν έχω εμπειρία απο Ringke, αλλά οι spigen έχουν εφάμηλη εφαρμογή στο κινητό όπως οι Samsung.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα το πέσιμο παιδιά. 

Έστω ότι φοράς μια uag και πέφτει με την οθόνη σε μια ακανόνιστη πέτρα, δεν θα σπάσει η οθόνη? 

Αν πέσει σε ευθεία επιφάνεια ούτε με την uag θα πάθει τίποτα ούτε με την δερμάτινη της Samsung πχ. 

Ναι με την uag αυξάνεις τις πιθανότητες προστασίας, αλλά προσωπικά τόσα χρόνια οι λιγοστές τούμπες που έχουν φάει τα κινητά μου ήταν από το ένα μέτρο σε ευθεία επιφάνεια. 

Κανένα δεν έπαθε το παραμικρό ούτε με θήκη μεσαίας προστασίας ούτε με θήκη υψηλής προστασίας. 

Τις έχουν βελτιώσει χρόνο με τον χρόνο. 

Πχ η δερμάτινη στο S10 plus ήταν μια φλούδα λεπτή μαλακή. 

Στο s22u ήταν πολύ πιο ενισχυμένη και πιο σκληρή. 

Πιστεύω ότι με το μεγαλύτερο ποσοστό θηκών που κυκλοφορούν στο εμπόριο, και με μια προστασία οθόνης, 

Στις κοινές τούμπες σε ευθεία επιφάνεια είμαστε οκ. 

Επομένως ας απολαύσουμε αυτό το πολύ δυνατό μηχάνημα που έφτιαξε η Samsung φέτος όπως αρέσει στον καθένα. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για θήκες, έχετε το νου σας, ό,τι θήκη πάρετε, να αφήνει ένα κενό μεταξύ κάμερας και θήκης, ώστε να μην μπλοκάρει το μικρόφωνο που βρίσκεται στο κατω μέρος του περιβλήματος της πρώτης κάμερας.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...