Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, jimmis11 said:

 

Αν η παραλαβή της συσκευής γίνει μέσω courier, προσοχή, γιατί κάποιες Courier δεν συσκευάζουν το κινητό, θα πρέπει να είναι συσκευασμένο από εμάς και φυσικά πολύ σε ανθεκτική συσκευασία λόγω ευθραύστου...

Την επόμενη λογικά μέχρι το απόγευμα θα λάβεις την προσφορά μέσω mail και αν την αποδέχεσαι θα υπάρχει σύνδεσμος που θα σε οδηγήσει σε σελίδα όπου θα συμπληρώσεις τα στοιχεία σου και φυσικά τον IBAN.

πρέπει να συμπληρώσουμε και στοιχεία αποστολής?  ή το κάνει αυτό ο courier ?

υποτίθεται σήμερα θα πέρναγε couriers της acs να παραλάβει και ούτε πέρασε ούτε υπήρξε κάποια ειδοποίηση 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο υπάρχει το κάδρο τέσσερα προς τρία στο φορμά των καμερών όταν Έχουμε φτάσει σχεδόν σε όλες τις συσκευές εικοσι προς εννιά και λίγο πιο κάτω η σειρά note - ultra όσον αφορά τις οθόνες…. Ούτε τηλεορασεις τέσσερα προς τρία δεν υπάρχουν πλέον

Θα συμφωνήσω, θέλει προσπάθεια να βρεις έστω και μια χρήση κάδρου 4/3...

1) Η τηλεόραση είναι τετράγωνη; όχι

2) Το κινητό είναι τετράγωνο; όχι

3) Η οθόνη του υπολογιστή είναι τετράγωνη; όχι

4) Η ανθρώπινη όραση είναι τετράγωνη; όχι

5) Το youtube είναι τετράγωνο; όχι

Όλα τα παραπάνω είναι 16/9 ή κάποιο παρόμοιο wide format, 4/3 πουθενά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pOLoS said:

πρέπει να συμπληρώσουμε και στοιχεία αποστολής?  ή το κάνει αυτό ο courier ?

υποτίθεται σήμερα θα πέρναγε couriers της acs να παραλάβει και ούτε πέρασε ούτε υπήρξε κάποια ειδοποίηση 

 

 

Τα στοιχεία τα έχει η κουριερ από την φόρμα που συμπληρώνουμε.. 

Καλύτερα αν έχεις χρόνο πάνε στο γραφείο acs και πες τους είμαι ο τάδε που θα ερχόσασταν. 

Ορίστε το έφερα εγώ πάρτε το. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μεγάλη προσοχή στις συσκευές από ΠΛΑΙΣΙΟ! Το ζήτημα με το bubble κάτω δεξιά είναι υπαρκτό! Παρέλαβα την Παρασκευή, τους το πήγα την ίδια μέρα κι αφού μου έβγαλαν την ψυχή για αντικατάσταση μέσω doa (αρχικά ο τεχνικός "δεν έβλεπε τίποτα" και μετά θέλανε να πάω σε αντιπροσωπεία samsung και να πάρω από εκεί χαρτί ότι όντως υπάρχει πρόβλημα, το οποίο όντως και έκανα) τελικά μου έδωσαν άλλη που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Μιλάω με τα κεντρικά της samsung η οποία πετάει αετό και κάνει πως δεν ξέρει τίποτα, (ο τεχνικός τους στο τηλέφωνο μου πρότεινε να κάνω restart και update!) και το πλαίσιο μου προτείνει να πάρω κάτι άλλο ή να το δώσω για service ή να γίνει αντικατάσταση και να τους ανοίξω όλες τις συσκευές μπας και βρω καμιά της προκοπής! Καμία διάθεση να μιλήσουν με τη samsung να δούνε τι μπορεί να γίνει! Απαράδεκτοι!

Οι δύο φωτογραφίες είναι από τις δύο διαφορετικές συσκευές!

IMG-deea1bd8fc892b585eb9a3b5c8b0ebf2-V.jpg

20230220_195145.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AroundTheGalaxy said:

Θα συμφωνήσω, θέλει προσπάθεια να βρεις έστω και μια χρήση κάδρου 4/3...

1) Η τηλεόραση είναι τετράγωνη; όχι

2) Το κινητό είναι τετράγωνο; όχι

3) Η οθόνη του υπολογιστή είναι τετράγωνη; όχι

4) Η ανθρώπινη όραση είναι τετράγωνη; όχι

5) Το youtube είναι τετράγωνο; όχι

Όλα τα παραπάνω είναι 16/9 ή κάποιο παρόμοιο wide format, 4/3 πουθενά.

 

 

Αν υπάρχει κάποιος γνώστης περί φωτογραφίας ας μας πει γιατί -παρολα αυτα- οι DSLR παίζουν και αυτές μεταξύ 3:2 και 4:3 aspect ratio (κυρίως το πρώτο)

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Οσοι περιμενατε να φτασει σημερα η συσκευη σας στην pandas,τελικα σας ειδοποιησαν?Τους πηρα το μεσημερι και μου ειπαν πως παρελαβαν 19 συσκευες προν λιγο και να εχω το νου μου σε σημερινο email

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι αισθητήρες είναι 4:3. Αν θες να έχεις την πλήρη αξιοποίηση του αισθητήρα βάζεις 4:3. Σε όλα τα άλλα απλά γίνεται κόψιμο και χάνεις ανάλυση.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μεγάλη προσοχή στις συσκευές από ΠΛΑΙΣΙΟ! Το ζήτημα με το bubble κάτω δεξιά είναι υπαρκτό! Παρέλαβα την Παρασκευή, τους το πήγα την ίδια μέρα κι αφού μου έβγαλαν την ψυχή για αντικατάσταση μέσω doa (αρχικά ο τεχνικός "δεν έβλεπε τίποτα" και μετά θέλανε να πάω σε αντιπροσωπεία samsung και να πάρω από εκεί χαρτί ότι όντως υπάρχει πρόβλημα, το οποίο όντως και έκανα) τελικά μου έδωσαν άλλη που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Μιλάω με τα κεντρικά της samsung η οποία πετάει αετό και κάνει πως δεν ξέρει τίποτα, (ο τεχνικός τους στο τηλέφωνο μου πρότεινε να κάνω restart και update!) και το πλαίσιο μου προτείνει να πάρω κάτι άλλο ή να το δώσω για service ή να γίνει αντικατάσταση και να τους ανοίξω όλες τις συσκευές μπας και βρω καμιά της προκοπής! Καμία διάθεση να μιλήσουν με τη samsung να δούνε τι μπορεί να γίνει! Απαράδεκτοι!
Οι δύο φωτογραφίες είναι από τις δύο διαφορετικές συσκευές!
IMG-deea1bd8fc892b585eb9a3b5c8b0ebf2-V.thumb.jpg.b717aa93bb000878d4329bc5ca847c02.jpg
20230220_195145.thumb.jpg.6ae4f6ba6af12eddeb281fc8d6b23544.jpg
Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι θέμα συσκευών από το πλαίσιο. Δεν έστειλε η εταιρεία τις προβληματικές συσκευές εκεί επίτηδες! Απλά είσαι εσύ ο άτυχος. Κι εγώ από εκεί το πήρα, όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι, και δεν έχει το παραμικρό. Ίσως αν μιλούσες με τη εταιρεία και μετά από επίσκεψη στο σέρβις προχωρήσουν στην αντικατάσταση του. Όπως και να έχει μακάρι να έχει καλή κατάληξη το όλο θέμα και να έχεις το τηλέφωνο που θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pOLoS said:

πρέπει να συμπληρώσουμε και στοιχεία αποστολής?  ή το κάνει αυτό ο courier ?

υποτίθεται σήμερα θα πέρναγε couriers της acs να παραλάβει και ούτε πέρασε ούτε υπήρξε κάποια ειδοποίηση 

 

 

Στο mail της Pandas που έλαβες, ολοκληρώνοντας την διαδικασία trede in στην ιστοσελίδα τους, υπάρχει μία καρτέλα Courier την οποία εκτυπώνει.

Eγώ ένα αντίγραφο το έβαλα μέσα στην συσκευασία με το κινητό και έξω από την συσκευασία έγραψα τα στοιχεία της Pandas. 

Η ACS καίει λίγο κάρβουνο, έμαθα τα στοιχεία της εντολής από την Pandas και αν δεν τους έπαιρνα τηλέφωνο 2-3 φορές (την ACS) δεν υπήρχε περίπτωση να περάσουν την προκαθορισμένη μέρα... 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vasilakis13 said:

Οσοι περιμενατε να φτασει σημερα η συσκευη σας στην pandas,τελικα σας ειδοποιησαν?Τους πηρα το μεσημερι και μου ειπαν πως παρελαβαν 19 συσκευες προν λιγο και να εχω το νου μου σε σημερινο email

Σήμερα παρέλαβαν την δική μου, 

Αργά το απόγευμα ήρθε μεηλ με το ποσό, 

Συμπλήρωσα μια άλλη φόρμα με IBan κτλ. 

Και μετά ήρθε πάλι μεηλ ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία και σε έως 3 εργάσιμες ανάλογα την τράπεζα μου θα φανούν τα χρήματα στον λογαριασμό μου.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kountoura said:

Σήμερα παρέλαβαν την δική μου, 

Αργά το απόγευμα ήρθε μεηλ με το ποσό, 

Συμπλήρωσα μια άλλη φόρμα με IBan κτλ. 

Και μετά ήρθε πάλι μεηλ ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία και σε έως 3 εργάσιμες ανάλογα την τράπεζα μου θα φανούν τα χρήματα στον λογαριασμό μου.. 

Έκανες packaging κανονικό σαν να στέλνεις δέμα?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Έκανες packaging κανονικό σαν να στέλνεις δέμα?

Εγώ ναι, κανονικά. Το έβαλα σε κουτάκι και γέμισα τα κενά με φούσκες που είχα από παλιές παραλαβές.

Τους ρώτησα όταν τους πήρα 2-3 φορές επειδή καθυστερούσαν...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asider said:

Παιδιά καλησπέρα. Μεγάλη προσοχή στις συσκευές από ΠΛΑΙΣΙΟ! Το ζήτημα με το bubble κάτω δεξιά είναι υπαρκτό! Παρέλαβα την Παρασκευή, τους το πήγα την ίδια μέρα κι αφού μου έβγαλαν την ψυχή για αντικατάσταση μέσω doa (αρχικά ο τεχνικός "δεν έβλεπε τίποτα" και μετά θέλανε να πάω σε αντιπροσωπεία samsung και να πάρω από εκεί χαρτί ότι όντως υπάρχει πρόβλημα, το οποίο όντως και έκανα) τελικά μου έδωσαν άλλη που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Μιλάω με τα κεντρικά της samsung η οποία πετάει αετό και κάνει πως δεν ξέρει τίποτα, (ο τεχνικός τους στο τηλέφωνο μου πρότεινε να κάνω restart και update!) και το πλαίσιο μου προτείνει να πάρω κάτι άλλο ή να το δώσω για service ή να γίνει αντικατάσταση και να τους ανοίξω όλες τις συσκευές μπας και βρω καμιά της προκοπής! Καμία διάθεση να μιλήσουν με τη samsung να δούνε τι μπορεί να γίνει! Απαράδεκτοι!

Οι δύο φωτογραφίες είναι από τις δύο διαφορετικές συσκευές!

IMG-deea1bd8fc892b585eb9a3b5c8b0ebf2-V.jpg

20230220_195145.jpg

Είναι πάρα πολλές συσκευές με αυτό το ας το πούμε ελάττωμα κάτω δεξιά.Και το δικό μου όταν το κοιτάζω σε φώς που κάνει αντανάκλαση στην οθόνη φαίνεται αμυδρά.

 https://piunikaweb.com/2023/02/20/samsung-galaxy-s23-ultra-minor-defect-in-corner-of-screen/

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gab said:

Είναι πάρα πολλές συσκευές με αυτό το ας το πούμε ελάττωμα κάτω δεξιά.Και το δικό μου όταν το κοιτάζω σε φώς που κάνει αντανάκλαση στην οθόνη φαίνεται αμυδρά.

 https://piunikaweb.com/2023/02/20/samsung-galaxy-s23-ultra-minor-defect-in-corner-of-screen/

Από την στιγμή που δουλεύει σωστά η οθόνη όμως την αλλάζουν την συσκευή; Ή έχουν υποχρέωση να την αλλάξουν; Είναι ένα ερώτημα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος γνώστης περί φωτογραφίας ας μας πει γιατί -παρολα αυτα- οι DSLR παίζουν και αυτές μεταξύ 3:2 και 4:3 aspect ratio (κυρίως το πρώτο)
Γιατι αυτο ειναι το φυσικο σχημα των αιαθητηρων. Οπως και τα φιλμς τετοιο σχημα ειχαν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά volume 2...

Ενα τομέα είχε το μήλο που υπερτερουσε, παπαλα κι αυτός. 

Αν είναι δυνατόν το ανάπηρο iOS να βγάζει στα ίδια επίπεδα με το κλασεις ανώτερο σε λειτουργικοτητα android... 

FB_IMG_1676921016227.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dark_Lord said:

Έκανες packaging κανονικό σαν να στέλνεις δέμα?

Εγώ όχι. 

Σε ένα απλό φακελάκι με φουσκάλες το έβαλα και το πήγα στην acs. 

Έστειλα όμως συσκευή που δεν λειτουργεί, με κουμπιά, 10 ετών πάνω κάτω. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gab said:

Είναι πάρα πολλές συσκευές με αυτό το ας το πούμε ελάττωμα κάτω δεξιά.Και το δικό μου όταν το κοιτάζω σε φώς που κάνει αντανάκλαση στην οθόνη φαίνεται αμυδρά.

 https://piunikaweb.com/2023/02/20/samsung-galaxy-s23-ultra-minor-defect-in-corner-of-screen/

Βγαινουν συνεχως τετοια περιστατικα για την οθονη,ξεκαθαρα αστοχια στο υλικο ! Αν δεν αλλαξουν τις προβληματικες συσκευες θα ειναι τεραστια εγκαταλειψη του πελατη που εσκασε και 1.500 ευρω μη ξεχνομιαστε !

 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, v@gelis said:

Τι έγινε ρε παιδιά volume 2...

Ενα τομέα είχε το μήλο που υπερτερουσε, παπαλα κι αυτός. 

Αν είναι δυνατόν το ανάπηρο iOS να βγάζει στα ίδια επίπεδα με το κλασεις ανώτερο σε λειτουργικοτητα android... 

FB_IMG_1676921016227.jpg

Βέβαια τη νίκη τη δίνει η χαμηλότερη χρήση μπαταρίας στις κλήσεις για να είμαστε δίκαιοι. Πάντα απορούσα γιατί τα Samsung κατανάλωναν ανέκαθεν χαμηλότερη μπαταρία στις κλήσεις 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dark_Lord said:

Βέβαια τη νίκη τη δίνει η χαμηλότερη χρήση μπαταρίας στις κλήσεις για να είμαστε δίκαιοι. Πάντα απορούσα γιατί τα Samsung κατανάλωναν ανέκαθεν χαμηλότερη μπαταρία στις κλήσεις 

Προσωπικά δεν έχω πειστεί ότι στην πράξη θα δίνει καλύτερη αυτονομία το s23 ultra, αλλά πλέον το να μπορούμε να μιλάμε για παρόμοια επίπεδα, αυτό, ναι, είναι επιτυχία της σαμμυ. Well done. 

Στην ερώτηση σου είναι θέμα modem, SAR κλπ. Εκεί σίγουρα υπερτερεί το s23 ultra... 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kountoura said:

Εγώ όχι. 

Σε ένα απλό φακελάκι με φουσκάλες το έβαλα και το πήγα στην acs. 

Έστειλα όμως συσκευή που δεν λειτουργεί, με κουμπιά, 10 ετών πάνω κάτω. 

Εγω παλι το τυλιξα σε φουσκαλες και το εδωσα στον οδηγο μαζι με τη φορμα.Υπεθεσα θα το βαλει σε σακουλα της acs.Παρασκευη το εστειλα απο Λαμια και λογικα θα επρεπε να το ειχαν παρει σημερα.αλλα τπτ

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

H καταπληκτική Samsung, έχει αφήσει σχεδόν -αν όχι- όλα τα μεγάλα καταστήματα, χωρις απόθεμα συσκευών, ιδίως στο 512 Green. 🤡

Πόσα έφερε συνολικά 100 κομμάτια; (Κι αν)

 

ΥΓ. Όχι και τόσο μεμονωμένο το θέμα των οθονών τελικά;

 

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vasilakis13 said:

Εγω παλι το τυλιξα σε φουσκαλες και το εδωσα στον οδηγο μαζι με τη φορμα.Υπεθεσα θα το βαλει σε σακουλα της acs.Παρασκευη το εστειλα απο Λαμια και λογικα θα επρεπε να το ειχαν παρει σημερα.αλλα τπτ

Είχαν μεγάλο όγκο παραλαβων σήμερα λόγο του σκ. 

Εγώ Παρασκευή έστειλα. 

Σήμερα παρέλαβαν. 

Σήμερα έληξε και η διαδικασία. 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολλές συσκευές με αυτό το ας το πούμε ελάττωμα κάτω δεξιά.Και το δικό μου όταν το κοιτάζω σε φώς που κάνει αντανάκλαση στην οθόνη φαίνεται αμυδρά.
 https://piunikaweb.com/2023/02/20/samsung-galaxy-s23-ultra-minor-defect-in-corner-of-screen/
και στο δικο μου με δυσκολια μεν το διακρινω ...(σε πολυ φως και με πολυ συγκεκριμενη γωνια)

δεν επηρεαζει σε τπτ την οθονη οπως φαινεται....

και δεν το θεωρω προβλημα...

προχωραμε!!
2f7e9c66f7eb52817547f86c2d4c0e11.jpg28bf925c47b07cabf5717b25718164cc.jpg00c57fedc0f99c5d42456b546c76fe9e.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...