Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, stiflerakos said:

Θυμιστε μου λιγο εσεις που εχετε εμπειρια με το οικοσυστημα .

Στο iphone ειχαμε icloud backup που εσωζε απο φωτος βιντεο και εγγραφα μεχρι και τις τελευταιες κλησεις και ολα επανερχονταν στην νεα συσκευη απλα με ενα login / restore.

Στα samsung υπαρχει κατι αντιστοιχο? Μιλαω για απλες λυσεις και οχι google photos για τις φωτος , one drive για κατι αλλο κοκ.

Υπαρχει samsung backup auto ομως που να τα σωζει ολα αυτα μαζι και να επανερχονται ετσι?

Επισης με το icloud μπορουσα να προσπελασω τα δεδομενα απο οπουδηποτε με εναν υπολογιστη και ιντερνετ. Υπαρχει κατι αντιστοιχο κι εδω?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων !

Υπαρχει ναι και αν θυμαμαι καλα, σωζει τα παντα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα με την συσκευη μπορω να πω για το "θεμα" με την οθονη που συζητηθηκε , πρακτικα δεν υφίσταται...

Μολις το ματι συνηθισε το νεο χρωματικο προφιλ κατ ουσια δεν αντιλαμβανεται καποια διαφορα πλεον....





🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Just now, anergos13 said:

Μετα απο μια εβδομαδα με την συσκευη μπορω να πω για το "θεμα" με την οθονη που συζητηθηκε , πρακτικα δεν υφίσταται...

Μολις το ματι συνηθισε το νεο χρωματικο προφιλ κατ ουσια δεν αντιλαμβανεται καποια διαφορα πλεον....




 

Όσοι έχετε θέμα κοιτάξτε αν στην προσβασιμότητα υπάρχει ενεργοποιημένη η επιλογή "διόρθωση χρώματος" και "φιλτρο χρωματος" και απενεργοποιήστε τα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέμα κοιτάξτε αν στην προσβασιμότητα υπάρχει ενεργοποιημένη η επιλογή "διόρθωση χρώματος" και "φιλτρο χρωματος" και απενεργοποιήστε τα
Με αυτα τα φίλτρα ενεργοποιημενα που ειναι για ανθρωπους με προβληματα ορασης η οθονη δειχνει σε εμας πρακτικα "Αισχος "....

Δεν σχετιζεται με το νεο καλιμπραρισμα που εχει γινει στην οθονη ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, megatr0n said:

Υπαρχει ναι και αν θυμαμαι καλα, σωζει τα παντα.

Ειναι της Samsung ? Ειναι κατι αλλο?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung χρησιμοποιεί το OneDrive. Δεν έχει δικό της. Είχε παλιά θυμάμαι και το γύρισε σε Microsoft. 

Επίσης υπάρχει και το Google photos. Δεν είναι τόσο .. συμμαζεμενα όσο στην Apple 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, periklik said:

Έχω αγοράσει/παραλάβει με προπαραγγελία από το e-shop της Samsung. Προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Samsung members για να κάνω το trade-in παλιού κινητού αλλά δεν γίνεται. Πάω στην καρτέλα πλεονεκτήματα, πατάω στο συμμετοχή, με κάνει ανακατεύθυνση στον browser και δεν φορτώνει η σελίδα ποτέ. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει άλλος τρόπος;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχεις βαλαει SIM? Αν δε κανω λαθος νομιζω χρειαζεται να βαλεις SIM για να φανει προσφορα samsung members

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, stiflerakos said:

Ειναι της Samsung ? Ειναι κατι αλλο?

Ναι της Samsung είναι για κλήσεις κτλ...για φωτογραφίες και βίντεο είναι στ onedrive 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλαει SIM? Αν δε κανω λαθος νομιζω χρειαζεται να βαλεις SIM για να φανει προσφορα samsung members
Έχω βάλει sim, έχω κάνει clear cache και εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή, έχω κάνει login logout στο Samsung account, επανεκκίνηση το τηλέφωνο.... Μόνο ξεμάτιασμα δεν του έχω κάνει! Μπορεί να στείλω email αύριο στην Samsung μήπως μου δώσουν κάποιο σύνδεσμο για να κάνω τη διαδικασία. Όχι τίποτε άλλο πριν ένα μήνα απεσυρα κάτι συσκευές δεκαετίας. Μου έχει μείνει smartphone πενταετίας που δεν θα ήταν άσχημα να μου δώσουν 100€.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, periklik said:
1 hour ago, ivamvako said:
Εχεις βαλαει SIM? Αν δε κανω λαθος νομιζω χρειαζεται να βαλεις SIM για να φανει προσφορα samsung members

Έχω βάλει sim, έχω κάνει clear cache και εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή, έχω κάνει login logout στο Samsung account, επανεκκίνηση το τηλέφωνο.... Μόνο ξεμάτιασμα δεν του έχω κάνει! Μπορεί να στείλω email αύριο στην Samsung μήπως μου δώσουν κάποιο σύνδεσμο για να κάνω τη διαδικασία. Όχι τίποτε άλλο πριν ένα μήνα απεσυρα κάτι συσκευές δεκαετίας. Μου έχει μείνει smartphone πενταετίας που δεν θα ήταν άσχημα να μου δώσουν 100€.

Ναι πάρε τηλέφωνο και ζήτησε λύση. 

Γιατί να τα χάσεις επειδή κολλάει το app τους.. 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις αν η συσκευή που θα παραδώσουμε στην pandas πρέπει να είναι και λειτουργική (έστω να ανοίγει);

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει διακόπτης για άμεση ενεργοποίηση fast charge ;

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Το καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ είναι κατέβασμα του registar apk και άνοιγμα μέσω nicelock, μετά ενεργοποίηση της επιλογής να δημιουργούμε settings shortcuts και μετά κάνουμε shortcut το fast charge. Δλδ πατάμε απ'την αρχική το shortcut και μας πετάει κατευθείαν στην επιλογή για on/off.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, flampouras said:

Ξέρει κάνεις αν η συσκευή που θα παραδώσουμε στην pandas πρέπει να είναι και λειτουργική (έστω να ανοίγει);

Δεν χρειάζεται ούτε να ανοίγει ούτε να έχεις κουτί φορτιστή. 

Έτσι μου είπαν τηλεφωνικά που ρώτησα. 

Τέτοιο έστειλα και εγώ. 

Αύριο παραλαμβάνουν και περιμένω νέα τους. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ είναι κατέβασμα του registar apk και άνοιγμα μέσω nicelock, μετά ενεργοποίηση της επιλογής να δημιουργούμε settings shortcuts και μετά κάνουμε shortcut το fast charge. Δλδ πατάμε απ'την αρχική το shortcut και μας πετάει κατευθείαν στην επιλογή για on/off.
εμένα στο registar δεν έχει να φτιάξω shortcuts. OK το βρήκα

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις τον ανταπτορα απο usb type c σε 3.5mm jack sto 23ari?

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μια δοκιμή που έκανα σήμερα το πρωί, ξεμπλοκαρε το σύστημα και μπόρεσα να δώσω μοντέλο, IMEI, απόδειξη, στοιχεία επικοινωνίας και μου έστειλαν email ότι είναι σε στάδιο επεξεργασίας. Υποθέτω από εδώ και πέρα θα έχουμε επικοινωνία μέσω email - τηλεφώνου. (Δεν έκανα κάτι για να ξεμπλοκαρει, μόνο του πήρε μπρος....). Ευχαριστώ όλους όσοι βοήθησαν με τις απαντήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

¨;Eχει ολοκληρώσει κανείς την διαδικάσια του trade in ? 

Μόλις έκανα το αίτημα , αλλά δεν μου ζήτησε πουθενα αριθμό λογαριασμού για να κάνουν την κάταθεση .

Σου ζητανε τα στοιχεία αυτά αφου παραλάβουν την συσκευή ?

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimkit said:

¨;Eχει ολοκληρώσει κανείς την διαδικάσια του trade in ? 

Μόλις έκανα το αίτημα , αλλά δεν μου ζήτησε πουθενα αριθμό λογαριασμού για να κάνουν την κάταθεση .

Σου ζητανε τα στοιχεία αυτά αφου παραλάβουν την συσκευή ?

 

Ναι, αφού παραλάβουν την συσκευή σου στέλνουν μεηλ. 

Σου λέει αυτό είναι το ποσό, και στέλνεις IBan. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimkit said:

¨;Eχει ολοκληρώσει κανείς την διαδικάσια του trade in ? 

Μόλις έκανα το αίτημα , αλλά δεν μου ζήτησε πουθενα αριθμό λογαριασμού για να κάνουν την κάταθεση .

Σου ζητανε τα στοιχεία αυτά αφου παραλάβουν την συσκευή ?

 

 

49 minutes ago, kountoura said:

Ναι, αφού παραλάβουν την συσκευή σου στέλνουν μεηλ. 

Σου λέει αυτό είναι το ποσό, και στέλνεις IBan. 

Αν η παραλαβή της συσκευής γίνει μέσω courier, προσοχή, γιατί κάποιες Courier δεν συσκευάζουν το κινητό, θα πρέπει να είναι συσκευασμένο από εμάς και φυσικά πολύ σε ανθεκτική συσκευασία λόγω ευθραύστου...

Την επόμενη λογικά μέχρι το απόγευμα θα λάβεις την προσφορά μέσω mail και αν την αποδέχεσαι θα υπάρχει σύνδεσμος που θα σε οδηγήσει σε σελίδα όπου θα συμπληρώσεις τα στοιχεία σου και φυσικά τον IBAN.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήρθε ενημέρωση

2565c6815687a392b05d1b26b11af85c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δε λενε και τπτ περα απο update εφαρμογων και security patch.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα ήρθε ενημέρωση

2565c6815687a392b05d1b26b11af85c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μισό GB ενημέρωση όμως, όλο και κάτι θα ενημερώθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήρθε ενημέρωση
2565c6815687a392b05d1b26b11af85c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Ποιο CSC έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...